Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

lucianak
30. aug 2013

@hajanka @janko13 A tú mastičku predpisuje pedina, urológ alebo aký dr.? Ďík

hajanka
30. aug 2013

@lucianak ahoj stahovat predkozku u 3-4 mes bavatka je veeelmi skoro
to co robis sa mne osobne vobec nepaci, smegma ma svoju funkciu rovnako ako aj prilepena predkozka, 10 mes je velmi malo a trhlinky sa mozu v buducnosti vypomstit.

hajanka
30. aug 2013

@lucianak je strasne skoro aby si take nieco vobec riesila a panikarila, prilepena predkozka je normalna a prirodzena v tomto veku, uvolnije sa postupne az do puberty.
ps kortikoidy mozu predpisovat specializovani lekari ako napr kozni, niekedy spravi vynimku aj pediater a predpise.

cabalkova
30. aug 2013

@lucianak HLavne minmalne do roka ci ještě dele se nemá vůbec stahovat!!! Predkozka je prirostla, aby ochranila penis, a srůsty pomalu povoluji, jak penis dozrava, ale nasilne pretahovani kdy sama pises, zes mu tam udelala trhlinky, se fakt absolutne nedoporucuje!

svetlusska
30. aug 2013

@lucianak ahoj, my sme boli aj za urologm ale s inym problemom tak som mu spomenula aj to pretahovanie ze malemu sa neda stiahnut predkozka tak sa na to pozrel a mi na to odpovedal ze to ani nemam riesit, ze pokial tam nema trhlinky ci ako to on nazval tak to neni problem, pokym by sa mu tam trhlinky spravili tak sa to bude musiet riesit. pokial sa to neupravi samo ze sa mu ta predkozka nebude dat stiahnut ani ked bude mat 2 alebo 3 roky tak sa to bude riesit potom...ja osobne som to skusala par krat stiahnut ked bol mensi ale tak iba pri kupani a ked to neslo neriesila som to..akurat som to spomenula lekarke.

lucianak
31. aug 2013

@hajanka Trhlinky sa mi podarilo spraviť mu tak, že so sebou trhol ☹ A teda tú smegmu mu neutierať? Lebo mne to prišlo ako špinavé, tak som mu to stále dala preč 😅
A mám mu to vôbec preťahovať, toľko, čo ide aspoň pri kúpaní, či to nechať tak? Chlapa mám doma, ale ten sa do toho vyzná menej ako ja, hm 😔

lucianak
31. aug 2013

@cabalkova Ale ja som mu to nespravila schválne, trhol so sebou a minitrhlinky boli na svete ☹ No a to, že predkožka to vlastne celé chráni som sa dozvedela až teraz...

lucianak
31. aug 2013

@svetlusska Ďakujem za názor 😉

vepaga
31. aug 2013

ja som sa tiež bála, keď nemal malý stiahnutú predkožku. Teraz ma 5 rokov a boli sme u lekárky na prehliadke. Spomenula som jej to a ona sa na to pozrela, povedala, že sa mu to už pekne postupne uvoľňuje, aby som to nesilila, lebo aj tak by sa mu prilepila naspäť. Niektorým chlapcom sa uvolní úplne až v 14 rokoch. My máme jednú stranu pekne stiahnutú, druhú do polky, a pri kúpaní vidím, že už mu to pôjde zasa nižšie. Tak to vôbec nesilim, inak máme homeopatickú mastičku cicaderma, s ňou to občas namastím a pocvičím. Nie nasilu, len pokiaľ to ide.

lucianak
31. aug 2013

@hajanka @cabalkova A ešte som zabudla doplniť, že vôbec ani nevidieť, kde tie trhlinky boli, je to pekné ako aj predtým. Dúfam, že kvôli mne nebude mať problémy v budúcnosti 😔

Švagrina dali malému (3r.) odstrániť trocha kože, lebo vraj jej mal veľa a keď sa šalil nahoľaky po posteli, tak to mal fest čudné. Nevidela som to úplne detailne, ale no... nepáčilo sa mi to, ako to má spravené. také to bolo neprirodzené.
Nechem, aby Daniel mal tiež také.

hajanka
1. sep 2013

@lucianak precitaj si prosim clanok v mojom fotoblogu, hladanim info som stravila niekolko rokov

lucianak
1. sep 2013

@hajanka Dneska po kúpaní som sa na to lepšie pozrela a on má okolo dierky, odkiaľ ciká po celom obvode takú blanku, akoby zrastené. Ale po prečítaní článku som sa ukľudnila, že je to normálka, fyziologické, že to časom povolí a netreba žiadne zákroky. Správne som pochopila???
Len nechápem, ako sa môže robiť ten balónik, keď dierku má voľnú? To sa robí všetkých chlapcom, ktorým sa nedá úplne stiahnúť predkožka? 😅

vepaga
2. sep 2013

@lucianak aj nám sa robil balónik, a aj sa robí. Neboj to nič nie je, pokiaľ nemá problémy, že by sa nemohol vycikať, alebo že by mal časté zápaly, tak to nerieš. ono sa to postupne upraví.

vita211
2. sep 2013

Ahojte.Dneska sme boli u pediatričky na preventivnu tá zistila,že malého treba operovať lebo sa neda stiahnut predkožka...Má len 2 roky...Tak neviem či to hned mám riešiť s tou operáciou alebo mu začať pomaly sťahovať možno to uvolní.Pediatrička povedala že ked doteraz sa to neuvolnilo tak to už nepôjde 😒

lucianak
2. sep 2013

@vepaga Práveže sa mu ten balónik nerobí - našťastie, len ma zaujíma ako sa môže niekomu spraviť, keď dierka na cikanie je voľná. Alebo tú dierku troška prekrýva kožička??? 😕

vepaga
2. sep 2013

nie, neprekrýva,

avotalip
6. sep 2013

ahojte baby. ked mal môj syn asi pol roka, múdra pani doktorka na poradni mu nasilu stahovala predkožku, išla som s tadial s plačom .... dva dni ho mal zapáleného. kázala pri každom kúpaní sťahovať. viete čo som spravila???? vykašlala som sa na jej rady. nebudem si predsa trápiť vlastného syna. na silu sa to nemá. občas mu to manžel skúša, že ako to ide, zatiaľ sa mu to úplne stiahnuť nedá a to má 4 roky. nemá problémy s cikaním, nemá nič zapálené, tak načo budem chodiť k urológovi, ktorý by sa zahra na najmúdrejšieho a spôsobil by mu len zbytočnú bolesť. som si istá že časom sa mu to spraví samo, a čo sa týka tých dvojročných chlapčekov, myslím že je to zbytočné trápenie, ved to sú ešte malé detičky. ja by som určite počkala,

anjelicek26
6. sep 2013

@vita211 - to je hlupost, Maxovi sa zacala odliepat okolo 2,5 roka a teraz ju ma na pol uvolnenu. Do 6 rokov maju casu a casu.

kotlik6
6. sep 2013

@vita211
ahojky,pokud normálně čůrá ,nešla bych tam,je na to malý,dělám u pediatra v Praze a my to řešíme kolem 5-6roku-pokud je potřeba...jinak jsem doporučila kamarádce přírodní bylinkový gelík,který jí to u malého za 3 měsíce vyřešil-a měla už za sebou jednu operaci-jen odlepení,ne obřízku a,ale opět se mu to slepilo,tak asi po 2 letech měl jít znova,ale...nemusí... 🙂 😉 ...

vita211
7. sep 2013

@kotlik6 ahoj.a nevieš či ten gelik dostať aj u nás?ako sa volá?alebo je to lekársky predpis?

akrim1311
7. sep 2013

@kotlik6 aj mńa by zaujímal ten gélik

misenka3
7. sep 2013

@kotlik6 ten gélik by zaujímal aj mňa. Vpiatok mojim sznm doktor stiahol na silu predkožku - neželám nikomu. Nebola som tam bola som v práci, malí budú mať o mesiac 3 rokya tri týždne sme im mali natierať pipíkov triamcinolonom trochu sa im to zlepšilo ale nešlo to úplne muž s nimi šiel na kontrolu a on im to stiahol ,ak by som tam bola ja odmietnem to,avšak už sa stalo, večer vo vani im ich mám pretiahnuť avšak jednému to nejde celkom a rada by som ho už toho čo zažili ušetrila.som, ochotná vzskúšať hocičo len nech už to máme za sebou

adkokatka
7. sep 2013

Vobec to nieje skoro v 3-4 mesiecoch,mne to maleho detska doktorka hned po prvej navsteve ako sa maly narodil vzdy po okupani pretahovat pomalicky a vzdy len tolko,kolko ide.Tak som to aj robila ale ako nahle maly dovrsil 1 rok tak mu to neslo a v maji toho roku sme boli na urologii a pan doktor to malemu pretiahol na silu a od vtedy to je uplne super a aj nam to pomohlo zbavenia sa plienky na noc.... 🙂

adkokatka
7. sep 2013

@misenka3 netreba zidny gel mojmu malemu ked to doktor pretiahol tak mi to kazal natierat frmykoinovou mastickou a 3-krat dene umyvat repikovym vyluhom a nebol zidny problem a ani hnis a ani zapal a ma to uplne v poriadku a uz si to hoc kedy pretiahne aj sam.....NETREBA SA TOHO BAT!

artep87
19. sep 2013

ahojte dievčatá, chcela by som poradiť alebo možno len ukludniť. mám 3mesačného synčeka a ked mu skúšam stiahnut tak to vôbec nejde ani kúsok. možno len panikárim ked má len tri mesiace. samozrejme nestahujem nič nasilu. lekár mi povedal že do 4 rokov sa to ani nemá robiť ale každý lekár hovorí inak. nechcela by som aby mu meseli robiť zákrok. kamarátka má o dva mesiace staršieho syna a tomu ide pekne celá predkožka stiahnuť. je možné že to je individuálne, že sa to môže samo uvolnovať do niekolkých rokov? dakujem za rady :D

gletnulka
19. sep 2013

Holky ja nevim co blaznite se stahovanim ve 3 mesicich a podobne? nejdriv od roka a to jeste hodne pomalu..pokud normalne cura a nema zanety tak to fakt nereste!

hajanka
19. sep 2013

@lucianak balooning je tiez opisany v tom clanku, ide o to, ze ak sa cast predkozky oddeli od zaluda tak sa ta picas micenia naplni a po domoceni vyprazdni, ked sa uvolni aj zvysok predkozky, tak tento jav vymizne.

hajanka
19. sep 2013

@vita211 velmi zastaralke nazory pediatricky, predkozka sa prirodzene uvolnuje az do puberty, precitaj si clanok na mojom blogu, je tam vsetko vysvetlene. Nepotrebuje ziadnu "operaciu" ani nasilne stahovanie sni nic podobne, max tak urolog potrebuje zarobit 😉

hajanka
19. sep 2013

@avotalip na toto som prisla aj ja, aj ked bohuzial trochu neskoro, ale predsa lepsie nez vobec 🙂

hajanka
19. sep 2013

@artep87 jasne ze je to individualne, prilepena predkozka v tomto veku ma svoj vyznam a nesmie sa nasilu pretahovat, uvolnuje sa prirodzene az do puberty, na blogu mam clanok kde je to detailnejsie vysvetlene