Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

katecameron
13. jún 2011

@satyyy vstrekovat repíkovy odvar aby& sa mu to zahojilo natierat framykoinom a pokusaj sa to stahovat lebo bude zle urobia esa mu este horsie zrasty ale stahovat iba takto ze najprv ho nechas v tom repíku aspon 10 a viac minut aby mu ta prekozticka zmakkla a potom natriet s mastou a tak pomalicky stiahnut

berusaa
13. jún 2011

my sme boli s tým u urologa,stiahol mu to velmi rýchlo s nejakým perom dookola(také špecialne pero aspon tak to nazval) ,potom ešťe mesiac pravidelne stahovať ,žeby mu to znova nezarastlo a odvtedy mamé pokoj.Ale samozrejme že mu to nadalej pravidelne stahujeme a čistime kvoli hygiene... Vtedy sa dosť naplakal,lebo bol vystresovaný lebo ho všetci držali.Ale viem že je to lepšie isť s nim skor s tým,lebo náš si to nepamatá,ale kamoškin malý asi 4 či 5 jak s ním išli a pamata si to.Náš mal asi okolo 2 rokoch,nepamatam si presne už...

minosim
14. jún 2011

@katecameron Sme sa nepochopili. Jemu sa to na šťastie nezapaluje, ale urobila sa mu tam taká hrčka mazu a ako sme mu s tým "trénovali" tak mu to prasklo a maz sme mu vyčistili a je to v poho. Viem že sú rôzne názory ako a kedy to skutočne začať riešiť. Kamoškinmu malému to urobili nasilu a mal zápal ako sviňa aj s teplotami. 😠 Dá sa muto tak viac ako polovicu pretiahnuť ďalej zatiaľ nie. Nechcem ho stresovať a robiť mu zle keď to zatiaľ nie je nutné.

katecameron
14. jún 2011

@minosim jasne ved podla mna rodic ma najlepsie vediet co sa ako deje vyvíja na jeho dietati ktoby to bol povedal kolko starostí je s tymi deckami a to cím starsie tym horsie vravím my sme tymto presli tiez mam dvoch zbojníkov takze dva krat viac trapenia s pindíkom

flowerfairy
14. jún 2011

Ahojte, je tu niekto, kto svojmu dietatu nedal urobil zakrok a upravilo sa to casom samo?
Mame 3 roky a doktorka nam pekne vypisala listok na urologiu, ze sa na to pozru. Nechcem tam zatial ist, lebo viem, ze neostane len pri pozerani. Nam to nejde pretiahnut vobec, ma tam len taku malicku dierocku a aj ked som mu to skusala od malicka jemne pretahovat, nezlepsilo sa to. Nikdy tam nemal nijaky zapal, cika bez problemov. Po tom, co som tu citala som sa rozhodla, ze este pockam, skusime tie masticky.
Ten anglicky clanok sa mi dost pozdaval, tiez nechapem preco je u nas zvykom vsetko riesit nasilu a sup sup. ☹

hajanka
14. jún 2011

@flowerfairy ahoj, ja som tu planovala prispiet uz skor, aj moj syn mal zuzenu predkozku, ja som mu ju nepretahovala nasilu od narodenia, dr. vravela ze to takto netreba robit. Skusala som jemne, ale nie nasilu. Ked mal cca2 roky, tak som si vsimla, ze ked cika tak sa mu tam nafukne taky maly balonik, pod kozou to uz mal zapalene. Sli sme sa dr. ta nas poslala na uro. Tam mu to nasilu dr. nastrihol a vycistili 😢 😢 😢 este sme natrafili na takeho bezcitneho kata! dr. prikazal kazdy den poriadne stahovat. No skuste to spravit vlastnemu dietatu po takomto zakroku 😖 chuda, ved sa nemohol ani vycikat, ani posadit v kociariku, nie to este dotknut sa toho, alebo mu to stahovat 😒 nemala som na to :( z tohto zakroku sa fyzicky zbieral 2 tyzdne a psychicky spamatal este velmi dlho (doteraz si to pamata). Na pipika som mu od vtedy nesmela ani siahnut. Po nejakom case, ked sa to uplne ukludnilo som to zacala pomalicky opat skusat, nechcel si dat, ale dal si vysvetlit, no aj tak len tak-tak lebo sa stale odtahoval. Jasne, ze mu to opat neslo. Pri kontrole som to dr. opat spomenula, ze aj tak mu to nejde pretiahnut. Odporucila nas opat na uro. Ale to som si povedala ze s nim tam uz nejdem. Aj ked mu predkozka nesla pretiahnut, nemal ju celkom zuzenu a nesla pretiahnu za zalud, snazila som sa mu to vodou a dufala, ze jedneho dna sa to takymto postupnym jemnym natahovanim a cistenim uvolni samo. Teraz sa velmi tesim, lebo nam to vyslo (prave teraz, v 7 rokoch) sa to natolko uvolnilo ze mu ide krasne stiahnut. To mozno neznamena ze musi kazdemu, ale ja som si povedala, ze na ziaden zakrok s nim nepojdem az kym nebude mat na to zdravotnu indikaciu. Ak by nemal ani vtedy prvy krat, tiez by som nesla.

hajanka
14. jún 2011

@dena69 teraz citam clanok a viem, ze som dobre spravila, ze som s nim opat nesla na uro a radsej pockala kym sa to uvolni samo, v clanku dokonca pisu ze sa moze az v pubertanom veku, az do 18rokov. Ak dieta nema ziadne problemy, tak to netreba riesit.
My sme prvy krat museli a po tom zakroku mu tam ostala jazvicka a trhlinky, ktore sa tazko na takom citlivom mieste u chlapcov hoja + prekozka sa opat prilepila.... ale teraz sa to upravilo samo, tak som rada. Snad to takto uz aj ostane 🙂

prechtlova
16. jún 2011

Baby ja svojmu syncekovi tiez stahujem predkozku ale len opatrne a iba pokial ide a ked sa to nepodari tak pediater mi odporuciil obriezku az 5-6roku.

hajanka
16. jún 2011

@prechtlova myslim, ze to robis spravne, ziadne nasilne stahovanie, ani zakroky ak na to nie je zdravotna indikacia. Ja by som pockala viac ako do 5-6 roku, nam sa to uvolnilo v 7r. Dokonca sa v clanku hore pise, ze sa to uvolnuje postupne az do puberty.

pampusko
16. jún 2011

aj ja som mala ist na urol.s mojim vtedy 2.rocnym synom,teraz ma tri.Ale nesla som prave preto ze ma velmi senzitvnu povahu,je velmi citlivi,a nechcela som ho traumatizovat,a nechcela som aj ja prezit to co pri starsom ....pokial na to nieje vazna indikacia,takze od 2r.,som pri kupani mu to pomalicky zacala ,,stahovat,, prv islo len o take jemne posuvanie, mal tam len otvor ako ,,SPENDLIKOVA HLAVICKA,, na cikanie,takze sama som tomu neverila ze sa nam to podari,a navyse strasne sa branil takze som s nim musela vkuse rozpravat a zahovarat,tak som ho kupavala kazdy druhy, treti,den no stale nic,darilo sa nam posunut tak o 2mm,ale aj napriek tomu som si povedala ze raz sa to predsa musi uvolnit,a skutocne asi po dvoch mesiacoch,znovu som mu to stahovala ako vzdy len pokial islo,pokial sa dalo,az zrazu mal cely zalud von,samozrejme plakal....ale teraz uz je to bez problemov

petrakm
22. jún 2011

ahoj, pokud byste prosim mely radu,jak opetovne dosahnout stavu po uvolneni predkozky, moc prosim o info,viz ma otazka, diky,jem bezradnahttps://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/po-uvoln...

petrakm
22. jún 2011

ahoj, pokud byste prosim mely radu,jak opetovne dosahnout stavu po uvolneni predkozky, moc prosim o info,viz ma otazka, diky,jem bezradna
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/po-uvoln...

monikapalo
22. jún 2011

Ahojte , nasa detska lekarka nam doporucila nic nerobit, co sa predkozky tyka, vraj si to priroda zariadi sama tak , ako to ma byt. No mam obavy, pretoze poznam deti , ktore zacali so stahovanim neskor dopadlo to hrozne, myslim ten stres pre ne. Takze doteraz som s malym nerobila nic, som zvedava, ako to bude pokracovat dalej, velmi nerada by som ho takto stresovala. ☹

jedina30
22. jún 2011

ahojte,,,ja sa pridavam..mojmu synovi som zacala s pretahovanim predkozky az ked mal 2 roky..postupne pod teplou vodou,lebo vtedy je to viac orekrvane a da sa to..najprv to neslo ,ale snazila som sa mu to robit stale pri kupani..2 krat sa mu to zapalilo a dostal balanitidu-zapal(vo vnutri)...preplachovali sme to takou ruzovou vodickou(riedenu vodou) a po case bolo o.k..a jedneho dna sme to pretiahli uplne..bolo to radosti..teraz si to robi uz sam.. 😀 😀 😀

diid
23. jún 2011
mimys
1. júl 2011

Holky taky si myslim .. nestahovat, nechat na prirode! mam dva kluky a oba meli s tim"problem" dr chtela poslat na obrizku, pokud se neuvolni do tri let... ja se sprajcla a sla k jine dr. Ta je fajn a rozumna... nechala to byt, jen rekla, at to obcas pri koupani zkousime lehoucce. a dala masticku. do sesti let se prvnimu klukovi uvolnila sama. Druhej kluk mel jeste vic nacas... tomu se sama uvolnila v deviti letech .. bez place, bez noze, bez nervu.... Nikdy nemel zadny zanet - jak strasi, ze kdyz se nepretahuje a neomyva vevnitr, tak je to prusvih, ale verte ze neni... nema se co zanitit, penis si udrzuje sve prirozene prostredi. Zanety zacnou ve chvili, kdyz se predkozka nasilim rve a vytvori se prasklinky a pak uz je k zanetu jen krucek ... dostane se tam moč, pak se udelaji strupy... no a je vymalovano.
Ona ta priroda vi, kdy a co udelat... nez se jim pindik zacne zvetsovat tak, ze by to vadilo, predkozka se uvolni sama, chce to jen obcas polehoucku zkouset a obcas namazat mastickou.
ted cekam triho kluka a s jistotou vim, ze i kdyby mi dr hrozil, ze ho na obrizku poslat musim, nepujdu s nim ani za milion.

jankaku
9. júl 2011

ahojte neviete mi poradit v BA lekara, ktory tento zakrok robi citlivejsie? teda viem ze uplne super to nikde bez bolesti nebude ale aby nezostala velka trauma. dakujem velmi pekne. kludne mozte pisat aj do IP.

mimys
9. júl 2011

@jankaku nejlepsi lekar je priroda.... nesla bych na zakrok ani za zlate prase.... kolik je tvemu klučinovi?

lumimi
9. júl 2011

zdravim, občas tu zahliadnem tuto temu a teda my zatial mame len rok a ziaden problem, tak sa chcem spýtat ci to s tým stahovaním predkožky sa robí preto že dieta ma problemy alebo sa to proste ma robit z nejakého dovodu, Lebo co ja viem,tak do roka by sa predkožka pretahovat nema, že priroda si udržuje čistotu pod predkožkou sama a tak nie je dvovod, ale občas si prečítam nejaký príspevok a potom som celá zmetená, bola by som rada keby ste mi to vedeli trošku priblížit a objasnit. dakujem

brisilda
10. júl 2011

@diid tu bylinku mam kupenu ale zatial som ju nepouzila 😕 ani neviem naco cakam 😕 nam doktorka poradila stahovat nasilu 🙄 par krat to prasklo a krvacalo napriek tomu,ze som to robila opatrne no dopracovali sme sa aspon k cikacej dierke a tu sa to zastavilo 😒 predkozku mame prilepenu na zaludi a po precitani clanku ktory tu hodila dena69 som sa rozhodla este pockat ...maly nema zatial ziedne problemi a rada by sommladsieho syna uchranila pred zakrokom ktory musel podstupit starsi syn ☹ no u stasieho ten zakrok nebol katastrofalny dalo sa to zvladnut a ked sme boli na kontrole v 6 r tak sme to este mali na jednommieste zrastene tak nam to odlepovali a maleho to nebolelo

hajanka
10. júl 2011

@brisilda to sa prave po zakrokoch stava takmer vzdy, ze sa predkozka prilepi (zrastie), vzniknu rovnze trhlinky, jazvicky a potom to ide este tazsie, o to je tazsie, ze dietatko je vylakane zo samotneho zakroku, dobrovolne nedovoli po zakroku povinne pretahovat, jednak preto lebo je to bolestive a potom preto, lebo ma strach. Takze sa to zrastie a potom posielaju na dalsi zakrok a je to taky smutny kolotoc :(
Ak syn nema ziadne problemy, nechala by som tomu volny priebeh. Skusat kazdy den v sprche alebo pri kupeli, kedy je predkozka poddajnejsia, stale potrosku, nie stahovat nasilu, ale pomaly a jemne. Nam sa to takto po zakroku uvolnilo uplne. Drzim palce.

nasta197
10. júl 2011

ja svojmu synovi vôbec nestahuje predkožku všade čítam a počujem že sa to nemáá!!! čistí sa to samo a samo sa to uvolní stahovanie predkožky vraj sposobuje len samé problémy (operácie ...) a je to bolestivé povedzte mi NAČO STAHOVAT???? ja mu vôbec nestahujem a má všetko v poriadku

akika722
10. júl 2011

@brisilda ahoj,tvoj to ma celkom zlepene?aka bilinka?moj ma uuuplne 😔 a v papireoch fimozu..či fymozu? 😅 😒

mimys
10. júl 2011

@mimys ja mam kluky dva. jednomu je 14 a druhemu 10. Uz jsme si tim vsim prosli. Oboum se nakonec predkozka uvolnila sama, jen to chce trpelivost. prvnimu klukovovi se uvolnila myslim v sesti a druhemu v necelych 10 letech.. bez place a sama.....

trinity525
10. júl 2011

@katecameron no ja som si to citala skoro cele a mne sa zda, ze problem maju ti chlapci, ktorym to stiahli nasilu ... krvacanie, hnisanie, bolest atd ... do 3r. nie je potrebne stahovanie ... iba urolog blbec toto spravi dietatu, ktore ma napr. 1r.

diid
11. júl 2011

ja zijem v zahranici a tu lekari ani raz nepozerali ci mojmu 2r. sa to da stiahnut, ani vobec na tu temu nerozpravali... hanbim sa ich vobec na to spytat aby nepozerali na mna co to od maleho chcem alebo ze ho nejako sexualne obtiazujem. Po precitani diskusie som minule pri kupani skusila prvy krat pozriet ako sa to da pretiahnut a bolo to v pohode.

katun
11. júl 2011

tiez nestahujem, aj ked fimozu asi ma, ale problemy ziadne - myslim zapaly alebo podobne. ked sa hra s pipikom, si tam aj prstek strci do tej dierocky v predkozke, ale stiahnut mu to nejde. cikat cika v pohode, takze to zatial neriesim. v maji mal tri roky, tak este pockame.

syll.
15. júl 2011

HOlky zdravím, dnes jsem byla s malým na roční prohlídce a straší nás, protože malému nejde přetáhnout předkožka, že nás čeka chirurgie! Teda máme počkat do 2 let a jít se ukázat, ale říkala, že samo to asi nepujde! Tak nevim co bude, chudak malý 😒 Jinak problémy nemá ani s čuráním, vše OK. Jaký zákrok se dělává a musí jako být dítě v nemocnici dýl? 😒

veqa
15. júl 2011

@syll. vôbec sa nestresuj, môj malý má dva roky a tiež mu nejde, pri prvom nám dala v 5 rokoch odporúčanie k urológovi, to som zahodila a pomaly sme sťahovali a teraz 7 r. mu to ide krásne, pokiaľ nemá problém s močením, tak to nerieš