Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

katecameron
7. aug 2010

honzulka na tie trhlinky si davaj pozor pretoze takto vznikaju zrasty tahaj iba tak aby nevznilkali trhlinky

honzulka
8. aug 2010

@katecameron Já se toho právě taky lekla,ale zkoušíme přetahovat už dlouho a žádná trhlinka nebyla,tak snad to moc silou nedělám... 😔 Mně spíš přijde,že se to odlepilo a tím je to živější..Ale vzhledem k tomu,že ho to vůbec nebolí při čůrání,tak to asi není natržený... 😕 Uvidím,co mi pak řeknou v tý nemocnici..Každopádně je to lepší a lepší(původně byla vidět jen jedna půlka žaludíka a ta prasklinka je na té druhé straně a už je venku skoro i ta druhá půlka.. 😉 Tak uvidíme... 😉

lika05
10. aug 2010

Akoj vsem,myslite ze ma vliv pretahovani na velikost penisu v dospelosti a oplodneni budouci partnerky? ☹

shaula
10. aug 2010

@lika05 Rozhodně nemá 😀 😀 😀

ajka26
11. aug 2010

ahojte baby riešim aj ja problem s pipikom.Maly ma 2 roky preč a predkožka sa od určiteho času nejak neposuva.Ked ju stiahnem tak vidím akurat močovu dierku a ešte nejake 3 mm čo naťiahnem,viac nejde.Na spodnej strane sa mu spravili 2 dierky,medzi blankou.Lenže dnes rano maly vstal s pipikom zapalenym zdurila sa mu predkožka na spodku a pri umyvani som mu predkožku trošku potiahla dole a vystrekol hnis,maly neplakal len povedal auu.aj poobede som mu to trošku postlačala a vyliezol hnis,myslim že je to zapaleny tuk ktory nevyšiel von ako pred tým,z ktorého mu zostali tie uvolnene dierky.Lenže mne sa zda že žaluď akoby mal potiahnutou blankou ktora je zrastena s predkožkou,neviem či som si toho nevšimla doteraz ale dnes som ho malemu poctivo študovala.Teraz neviem či mam sťahovať dalej alebo isť radšej k urologovi a nech povie čo dalej.

katecameron
12. aug 2010

@ajka26 maly ma zapal predkozky a moj tym trpel urcite s tym chod na urologiu lebo sa mu to bude opakovat a toto je velmi nebezpecne tieto zapaly a este ked sme mali zapal tak sme to riesili repikom do striekacky sme dali repik a tak mu to vstrekovali pod predkozku take vyplachy na druhy den bolo dobre vzdy mu to pomohlo a popripade framikoinovu masticku potom dat ale ten repik je 100bodov len nestacia sedacie kupele vravim treba to vstrekovat pod predkozku
tot moja rada pre teba

denisocka
12. aug 2010

tak ahojte !!!!!!

dnes po uspešnom poctivom mazani /už neviem ako dlho / som malemu pri mazani mastičkou stiahla pipika kráásne bez toho ,aby to vobec videl a vedel . takže . huráááá

shaula
12. aug 2010

@denisocka Super zpráva, gratuluji 😉

denisocka
13. aug 2010

tak dnes rano som zas stiahla a pozeral sa nato a kričí s usmevom - mamiii čo to tam mám , a ja že aha,drak vyšiel z dierky ..tak sa smial že večer ho ukáže aj tatikovi 😵

ja sa tak teším baby

babatko88
13. aug 2010

nám to vôbec nejde ☹ doktor má dovču, tak čakáme do 25.-teho, predpokladám, že nás pošle k urológovi a do nemocky, lebo malý tam má len dieročku a nejde to stiahnuť ani o milimeter ☹ bojím sa aj za neho

babatko88
13. aug 2010

@denisocka akú mastičku si používala? od lekára či si kúpila v lekárni? lebo nám nič nezabralo

honzulka
13. aug 2010

@denisocka gartuluji k miminku!!!!!A prosím tě,jak dlouho mažete tou mastičkou?Já vím,že on ten Triamcinolon není zrovna neškodná mastička a že se nesmí používat moc dlouho,tak jsme ji teď po týdnu vysadili a nevím,za jak dlouho zase můžem začít.

denisocka
13. aug 2010

@honzulka neviem teraz,klamala by som,ale asi 20dni? skus pozrieť par stran dozadu,písala som že ideme mazať. a bežne sa maže aj 4mesiace . ja domastim to balenie aj ked už ide stiahnut,aby sa to zas nezužilo

mastička je Triamcinolon ungventum 0,1% -ma 10g,je na predpis - možeš oklamať obvodačku že chceš ty na ekzem ako ja som teraz vravela,že mam na ruke ekzem. alebo ak maš znameho v lekarni tak neni problem bez rp. za 2,30€
@babatko88 určite odporučam tuto mast,poctivo mazať rano večer a skusiť stiahnuť až po 10dnoch !!!! viem o čom hovorim, trapime sa už 1,5roka

denisocka
13. aug 2010

pozeram,nejak od 27.jula mažeme

babatko88
13. aug 2010

@denisocka ďakujem, vyskúšam... no my sa trápime už 2roky a ani sa to nehne ☹

denisocka
13. aug 2010

toto ma velku uspesnost.dokonca sa o tom pise v jednom mojom babskom bylinkovom receptary

vikula
13. aug 2010

Ahojky ted jsem si založila nové téma na tuto mastičku.Nám ji předepsal ted dr. a máme mazat 14 dní 3x denně 😕
A právě jsem se tam ptala zda někomu ta mast pomohla.Omlouvám se nemám moc času to vše číst a určo jste to tu psali....

shaula
13. aug 2010

@vikula Je to přímo na této straně - proto jsem ti na ni dala odkaz 😉 Viz příspěvky Denisočky.

vikula
13. aug 2010

@shaula moc děkuji už to tu čtu 🙂

timea.ryan
13. aug 2010

ahojte mamicky 🙂 vidim,ze mate skusenosti co mam robit? Dr. mi na kontrole povedela,ze maly ma velmi malu dierocku,ale za sa to mozno upravi casom...tak som zacala pretahovat,ale absolut to nejde..dierocku vidno tak na mm.. poradte..maly ma 8mes.mam pretahovat a ako casto? dakujem
@denisocka gratulujeeeem k malemu 😵

denisocka
13. aug 2010

@vikula taka tema tu už je triamcinolon

shaula
13. aug 2010

Já věděla, že tu někde je! Ale nemohla jsem ho najít a ani vyhledávač ho nenašel... Asi proto, že je na slovenském koníkovi...

juliagregor
13. aug 2010

triamcinolon som používala, ked mi vypadali skoro všetky vlasy..., ozaj ju dávate bábätkám, je to silná hormonálna masť ...

vikula
14. aug 2010

tak už mažeme 4 den a myslím,že už se mu dírečka zvětšuje.Když mažu tak se snažím lehce přetahovat a opravdu je to lepší tak doufám,že to bude dobrý.

dadka28
15. aug 2010

ahojte kocky,nemam casu nejak vela citat...ale odkedy sa odporuca stahovat predkozka...dakujem

denisocka
16. aug 2010

@dadka28 každy ma na to iny nazor

denisocka
16. aug 2010

@vikula počkaj a pretahuj od 10dna

denisocka
16. aug 2010

@juliagregor hej davame na 1cm pipika

jabluncanka
16. aug 2010

@dadka28 mystahujeme prakticky od narození,vždycky večer po koupání
= to jepředkožka měkoučká a jde to moc pěkně.Je potřeba to dělat stylem,
jako bys rozbalovala bonbon = pomalý točiný pohyb.Až se předkožka
uvolní,tak potom můžeš pomalu klasicky...