Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

denisocka
5. okt 2010

@katecameron su dokazy - sa ma pytas či konštatuješ? ja som sa natrapilamdost,teda syna a toto jedine zabralo za par dni 😉 a je to kortikoid na likalne pužitie,ked dosten ekzem a da mu lekarka mast,tiež enbudeš mastiť bo je to kortikoid? dnes deti jedia take "sračky" v potravinách a farbiva,že take mazanie pipika je fakt prd oproti tomu 😉 ale-toť moj nazor 😉

waitinka7
5. okt 2010

ja si myslim, ze vacsina mamiciek skusi najprv tu prvu alternativu - byliny a ak to nepomoze, skusime ten triamcinolon. Myslim, ze je to rozumne takto. Ale samozrejme, nech si kazda urobi ako chce.

denisocka
5. okt 2010

ale samozrejme, 😉 ja som tiež skušala kadečo a pred triamcinolonom sme boli ešte aj na sondičke na urologii a aj tak sme skončili s hormonami

katecameron
5. okt 2010

to bola otazka ved prave ze vsade jue dost svinstva tak pokial nieje nutne tak naco svinstva viac?akoze par dni to este pochopim ze pouzit kortikoid ale niektore mamicky tu mast pouzivali aj viac ako rok 😒 co uz mi celkom normalne nepripada aj moj syn ma atopicky exem a mazali sme to korikoid.mastou ale nie viac ako 2tyzdne takze tomuto celkom nerozumiem ano ked sa maze tyzden -dva tak OK nuz mne je to v podstate jedno ja nemusim tuto mast pouzivat

katecameron
5. okt 2010

a este ked ste podstupili tu sondu ako je mozne ze sa mu to tam opat pokafralo viete to? vysvetlili vam to tomuto celkom nerozumiem aj my sme podstupili odlepenie predkozky sondou ked mal syn necele 3roky a od vtedy to ma OK ale samozrejme ze odvtedy umyvame skoro kazdy den v zime kazdy 2-3den
@denisocka

denisocka
5. okt 2010

@katecameron no moj syn mal z toho taku traumu a ja som bola v 34tt ,že ked sme mu cghceli pretahovat denne,museli sme ho dvaja spacifikovat a treti stahoval,strasne kričal , proste mal z toho nocne mory.sak tu som to pisala.tak ochorel,mal herp.anginu, 3dni 40tky , nejedol,nepil -nestahovali sme a potiom to už zas nešlo. tak som zacala mazat a povolilo. my sme skor mali problem s uzkou ako s prilepenou predkozkou

denisocka
5. okt 2010

sorry,pišem lavou,maly je na prsu.

katecameron
5. okt 2010

my sme chodili ku MUDr.stahovat ved ani moj by si to nedal prve tri dni boli tazke nastastie sme byvali od nasej MUDr.50metrov tak som tam stale odbehla ona mu to pretiahla kazdy den od prveho dna tak bolo Ok a jej si to dovolil ani nezaplakal 😉 ale dufam teda ze ten tvoj uz nebude mat s tym problemy lebo niekde som citala ze ked sa maze s tou mastou ze sa to zvykne vratit casom spat zuzit

denisocka
5. okt 2010

@katecameron my sme to mali 30knm k urologovi a maly ma taky terazb strach,že ešte aj na krstiny nechcel ist do kostola,bo hovoril -neukažem fararovi pinda 😅

aj teraz si na to neda šahať,takže ked mastim/raz za týžden ešte mu to natriem,tak robi scény,ale už začina byt rozumnejši,chce to čas,do 3r.bude mať rozumu aj za nas,tak pochopi že mu nechcem zle. lebo už si aj nos da vysavat s vysavačom -bo uz chape,že ho netýram. včera som mu sriahla pinda ked spal 😀 a ani nevedel ,som sa bala že po mesiaci to nepojde

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
koriencok
8. okt 2010

@katecameron dakujem aj ked neskoro,lebo celý týždeň som bez PC.Nakoniec sme museli isť na pohotovosť, ale už je všetko v poriadku.Celý týždeň sme robili aj repíkový kúpeľ.

teuska
18. okt 2010

babenky ja mam taky problem, syn ma 8 mesiacov a nasli mu nejaku bakteriu v moci, boli sme na nefro a nefrologicka kazala stiahnut predkozku , podotykam jej to islo uplne bez problemov, vycistit a az potom nalepit sacik, lebo vraj ta bakteria nemusi byt v moci ale na cikaciku, ale mne to nejde stiahnut, iba kusok, ale cele mu to vobec neviem a zajtra mame prist s mocom a neviem co mam robit. Vie mi niekto poradit?

dioliana1
18. okt 2010

@teuska v teplej vode umyť a tak nasucho po osušení zvonka pomaly stiahnuť...

mata222
18. nov 2010

ahojte.boli sme na teraz na poradni a dr.malemu pozerala pipika, tvrdila, ze ho ma trosku zapaleny, ze staci zopar krat nakvapkat ofthalmoseptonex a ze sa jej zda,ze ma jednu stranu trosku prilepenu,ale ze to moze prejst do 2 rokov,takze kontrola az ked bude mat 2 roky a uvidime...no ja nevidim nejake zacervenanie,neviem ci sa tam moc spotil, dost aj plakal,bal sa z noveho prostredia..stahujem mu vzdy,ked sa kupeme,taktiez som zirala ako mu to dr.stiahla, bol to vacsi kusok ako to ide mne,ja sa bojim,aby nemal prasklinky..prosim vas, moze sa mu to odlepit?alebo ho mam kupat v nejakych bylinkach?maleho kupem kazdy 3 den, samozrejme tie 2 dni ho vzdy poriadne vyumyvame v umyvadle, ale stahujem mu iba ked sa kupeme, vzdy vo vode...dakujem za rady..uz teraz som z toho zufala.

pavlicka
18. nov 2010

Nás taky chtěla doktorka poslat po 3 lete prohlidce na urologii, ale řekla jsem jí, že nikam nepůjdu a že to ještě zkusíme. Synovi to šlo tak na 2/3 ... a pak v létě se večer s tátou koupali ve vaně a táta přetáhl (sobě!!) a potom že to jako zkusí Davídek a světe div se... sám to hned přetáhl a je po problému.. souhlasím s váma, chce to čas, někdy to trvá i do pěti let a když k tomu nejsou žádný komplikace (třeba záněty), tak to zatím nechat.

sasena033
18. nov 2010

ahojte maminy..potrebovla by som poradit...o((( maly ma 2 roky.ked mal roky lekarku mu 1 krat pretiahla pipik isiel super az na koniec tak ako ma byt... po pol roku sme prisli mal zapalenu predkozku a zistila ze ho ma zllepeny od polovice...kazala ist na urologiu ked sa zapal vylieci.mali sme ho 2 krat.neviem co mam robit mam strach svagrina bola s o synovcom tiez ma 2 roky on ho mal zrasetny len kusocek na spodu bola u lekara co mam ist aj ja...no hrozne maly vrieska ale to by nebolo nic ma to spuchnute krvaca mu to chudacik cikat nechce ma to hrozne takze neviem ako ja s malym ked to ma odpoly ci mam cakat a nechat ci vekom si to postupne sam pretiahne zda sa mi to NA SILU priserne poradte prosim ake mate skusenostsi dakujem

dusanab
18. nov 2010

Ahojte, pridám sa k vám ak nevadí....boli sme s malým na urológii presne pred týždňom a dostal triamcinolon. Má chúďatko dierku ledva na cikanie. Po týždni používania sa mi to zdá trošku lepšie, ale fakt len trošku. Po akom dlhom čase ste vy zbadali účinok masti? Ďakujem 😉

zinka2
18. nov 2010

ahoj sasena033. Mojmu malemu sa tiez nedal stiahnut predkozka. Samo o sebe to problem nie je. Az v pripade, ze sa tvoria opakovane zapaly alebo problemy s mocenim. No a my sme mali problemy s cikanim- pri cikani maly tlacil. A MUDra povedala, ze to nema, tak nas poslala na zakrok- do nemocnice, v narkoze, kde mu robili cirkumciziu-odstranenie predkozky. Plakal len tu prvu noc po operacii ale celkovo to znasal velmi dobre. Bolelo ho to asi 1-2 dni,
mal asi 9 mesiacov. Keby sme mali opakovane problemy so zapalmi, volila by som tuto moznost tiez. V narkoze, nie ambulantne.

sasena033
19. nov 2010

@zinka2 malemu sa da tiahnut a len do poly...nema problem s cikanim a uz ani zo zapalom jemi ide stiahnut ale nie az na koniec tak do polovicky mala by som ist aj tak?? ci pockam ci sa to neskor neuvolni dakujm

zinka2
19. nov 2010

@sasena033 , ked nemate problem s cikanim a zapal ste zahnali, tak nie je dovod mu dat robit zakrok- ci uz pretrhnutie uzdicky ambulantne alebo uplne v nemocnici. Ona by sa mala sama postupne uvolnit. To ste super, ze mu to ide do polovicky, vecsine chlapcov to v 2 rokoch nejde skoro vobec. Postupne sa to uvolni same. Jedine ze by ste male stale nejake zapaly alebo problemy s tym. Ale to ze mu to nejde uplne je v pohode.

talinka
19. nov 2010

@sasena033 a ake su priznaky zapalu predkozky..moj maly ho ma sem tam kusok pipika cerveny.. 😅 a pokial ide o pretahovanie vobec by som to neriesila nasilu u urologa az do puberty...take su nove informacie..pokial nie je problem, nevadi to...upravi sa to same 😉

onep
19. nov 2010

stojí za prečítanie:
http://www.nanicmama.sk/lekvaren/fimoza-alebo-a...
odporučila som to aj mojej kamoške nech to skúsi u synčeka a napriek tomu, že jej lekári povedali, že už pomôže len operácia, malému sa to do 2 týždňov upravilo, že aj MUDRa bola prekvapená 🙂

sasena033
19. nov 2010

@zinka2 totiz malemu to pretiahla lekarka 1 krat ked mal rok nie nasilu islo mu to super az dole.potom som to mala robit vzdy pri kupani az do kona najviac ako ide..len ja som myslela vzdy ze som na konci a nebola som preto sa mu to zalepilo..keby soom sa nebala a pretahovala az na koniec tak nemame ziaden problem sposobila som to ja..no neva tak ja to este necham dakujem Vam a zelam vsetko dobre

sasena033
19. nov 2010

@talinka mal zapaleny zalud.... lekarka brala moc a mal zapal na 1 krizik max su 3.kuali sme v repiku a pomohlo povedala ze to moze mat aj z pretahovania ze to ma zlepene a drzi sa tam bordela z toho

mata222
23. nov 2010

ahojte, prosim vas,je to ok,ked maleho kupem a stahujem mu pipika,tak ma potom tu spicku taku cervenu?ale na druhy den uz nema nic..je to tym, ze sa to namaha a predsa to musi byt velmi tenka kozicka u takeho maleho cloviecika?alebo je to uz nejaky zapal?alebo mam vyskusat kupat ho v repiku? a este 1 otazocka..kupeme sa kazdy 2-3 den, ostatne dni ho poriadne vyumyvam v umyvadle a aj po kazdom kakani a vsimla som si,ked ho utieram, ze mu vacsinou vyteka taka biela tekutina, moze to byt ta smegma?dakujem pekne za radu..

zuzlina1
23. nov 2010

Ahojte maminky, vidim ze mate problemy ako aj my. mam dvoch 27 a 15mes a ani jednemu to nejde. tiez citam rozne nazory, v porodnici mi povedali, okamzite stahovat, druha od 3 mes a tretia az po roku. moja detska vravize pocka minimalne do 3 rokov, tak to zatial neriesim, stahujeme vo vode len pokial to ide. vraj im pomaha ked sa im "postavi"🙂) ze to si priroda sama tak nastavila. ale dakujem za prijemne citanie o nie velmi prijemnych problemoch.zuzana

katecameron
23. nov 2010

@mata222 biela tekutina? smegma nieje tekutina to je taky maz pripadne hrcky pod predkozkou tekutina je pravdepodobne hnis az to teda vyteka a to mu vzdy? ci len niekedy to nechapem celkom dobre 😕 😕 😕 okup v repiku preventivne az tam ma zapal tak mu to zlykviduje ten zapal

mata222
23. nov 2010

boze ani ma nestras.. 😕 vyzera to ako biela voda...pipik nema stale cerveny, iba ked mu stahujem v kupeli..aj tak to moze byt zapal? dnes som kupila repik, tak zajtra ho v nom okupem..

katecameron
23. nov 2010

@mata222 biela voda to mi fakt pripada ako hnisavy zapal ale to by mal cervene poriadne mozno aj opuchnute tak neviem nechcem strasit okup ho ublizit mu tym neublizis keby to bol zapal mal by to veeeelmki cervene aj by ho to bolelo

katecameron
23. nov 2010

@mata222 a este v kupeli nestahuj len pod tecucou vodou lebo ked sa kupe vo vanicke tak sa mu praveze zanesie tam spina ked mu to stiahnes v kuprli sa nema stahovat predkozka