Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

inka04
8. mar 2014

@danka24 Nič, ak nemá problémy. Nás poslala v 2 rokoch pediatrička na "operáciu" uvoľnenie predkožky, v celkovej anestéze s 3-dnovou hospitalizáciou. Mal malilinký otvor, pri cikaní dochádzalo k balónkovaniu. Nešla som. Nikdy som synčekovi predkožku nesťahovala. V troch rokoch som mu vysvetlila, že si musí kožičku precvičovať, robil to vždy len pri sprchovaní, raz za deň - sám. Do toho som nezasahovala. Probližne po 4 mesiacoch si predkožku stiahol. Žiaden maz tam nebol ako popisujú. Načo stresovať, ak nie sú prítomné zápaly treba to nechať na prirodzený priebeh. Zahraničná literatúra popisuje, že až do školského veku je čas.

danka24
8. mar 2014

@inka04 dakujem potešila si ma..

careamell
13. mar 2014

Ahojte, viete mi niektorá poradiť, či sa dá použiť aj slez lekársky alebo lesný? Nemôžem zohnať nebadaný. Ďakujem

samantha223
15. mar 2014

@careamell ANO DA

samantha223
15. mar 2014

@danka24 nam cakali do 6 rokov, otvor msl 1mm, potom nam dal urolog triamcinolom a otvorila sa koza uplne

stock17
23. mar 2014

POZOR NETREBA MAMICKY HNED OPERACIU KED VAM NEJDE STAHOVAT PREDKOZKA . MAMICKY MAM SYNA MA 4 A POL ROKA PREDKOZKA MU ANI TROCHU NESLA STAHOVAT LEDVA CIKAL AZ SOMBISLA DETSKEJ UROLOGICKE KTORA MI DALA MAST TRIAMCINOLON UNG. JE TO HORMONALNA MAST DAVA SA 1A POL MESIACA 2 KRAT DENNE. A CO SA STALO PO MESIACI SA PREDKOZKA PEKNE ZACALA ZOSUCHOVAT A TO BOL SYN BEZNADEJNY PRIPAD ked tu citam ze 3 rocne deti idu na operaciu tak je mi zle . Dufam ze aj vam pomoze tato mast ako nam a bez bolestivej operacie

monika15
29. mar 2014

@stock17 da sa to kupit ci recept???

mlada.maminka
29. mar 2014

@monika15 Recept, takže nechat předepsat. Taky ji máme.

monika15
29. mar 2014

@mlada.maminka no do certa :( tak to ako ziskam ja pridem len an navstevu :((((((((( vrrr :(((((((

mlada.maminka
29. mar 2014

@monika15 Navštívíte pediatra a poprosíte ho/ji o předepsání masti a je to...Mě se můj doktor pokaždé zeptá, zda ještě něco nepotřebuju, tak si myslím, že předepsání receptu by neměl žádné mu doktoru dělat problém...

monika15
29. mar 2014

@mlada.maminka dakujem !!!!

ludmila444
2. apr 2014

ja som starsiemu synovi vobec nestahovala ani som vtedy nevedela ze sa to ma teraz ma 9 rokov a nema ziadne problemy, myslim si ze si to zacal sam pri kupani ked mal cca 4 -5 rokov...ale teraz som skusala mladsiemu 2 rocnemu stiahnut sice sa mu dal ale sa mi zdalo ze je cely cerveny skusala som tiez sudocrem ale neviem ci je to dobra volba...snad bude v poriadku 🙂

nufanek
4. apr 2014

@lubbie ahoj, my si prave teraz prechadzamr zapalom. Maly teda fakt riadne place, ked cika. No chcem sa spytat, to striekanie bude mat ucinok, aj ked ma tu dierku taku malicku? Predkozka nam ide pohnut len minimalne. Dakujem

hubicka1612
8. apr 2014

ahojte prosim vas poradte mi ako mam syncekovy stahovat predkozku boli sme aj u urologa a pretiahol mu ju ale teraz si mi to nechce dat vobec robit ako mam postupovat su nieake masticky nato poradte mi prosim dakujem vam za odpovede

zabkatt
8. apr 2014

do vane repik, poriadne vymočiť a framykoinova mastička. S menšim nebol problem s pretiahnutim kožky ale staršiemu to strihali. K urologovi by som nešla oni im to trhaju nasilu, potom maju deti na pipiku trhliny tie sa im zapaluju a znova to zrasta☹ ked mate problem s pretiahnutim kludne mi pište IP napišem naše skusenosti 😀

vrtule83
9. apr 2014

Dobrý den, malému 3 roky jde přetáhnout asi do poloviny. Dětská dr. říkala, že to má přilepené, ale zatím to nijak neřeší. Jen nabídla, že pokud bychom chtěli, můžeme si koupit trochu Emly na znecitlivění a objede mu to sondou. Ale láká mne vyzkoušet ten triamcinolon, malej ho má doma na ekzém. Jak mažete? Četla jsem že 2x denně, ale prožmouláte jako kůžičku nebo stáhnete jak to jde a mažete napnuté? Jinak na zápaly netrpí, s močením problémy také nemá, jen se mu tam hromadí ten mázek. Děkuji 😉

ivular
9. apr 2014

@vrtule83 Hele mi chodíme na nefrologii (ne kvůli pindíku ale problémy s ledvinama) a zrovna včera primář synovi (3 roky) kontroloval i předkožku. Synovi jde stáhnout jen maličko, nicméně primař říkal, že pokud jde přetáhnout alespoň tak, že lze vidět ústí močové trubice, je to zcela dostačující. Ptala jsem se i na ten triamcinolon a zopakoval, že ve 3 letech to při tomto stavu není nutné. Tak nevím..

vrtule83
9. apr 2014

@ivular jemu je vidět víc než jen ústí moč. trubice, jen se mu tam hromadí poslední dobou víc ten mázek a nejde ven, problémy jinak žádné nemáme. Já to asi nechám být a když to bude chtít časem někdo řešit, tak si vzpomenu nejdřív na mastičku.

sonka14
9. apr 2014

Ahojte maminy,tak my sme mali 3 mesiace ked nam predkozku stiahol chirurg.Boli sme na troj mesacnej kontrole s drobcom a nasa doktorka nas poslala ku chirurgovi.Ale povedala,ze len ukazat gulku.Tak sme isli.No doktor nic ine neriesil len to,akeho mame pipika.Gulku ani nepozrel.Povedal nam,ze nech sa na to pozriem manzelovi a porovnam to s troj mesacnym miminkom.Skoro som odpadal.No ale zacal mu to natahovat,vravim mu,ze nech mu to necha,nech to nenatahuje a v tom som chcela maleho zabalit do plienocky.No v tom okamihu mu to stiahol ,ale uplne.Syncek strasne plakal,muselo ho to chudacika boliet.No ja som mu to doma liecila,povedala som,ze uz nikdy nedovolim aby sa ho taky ... dotkol.Ale trvalo nam to tyzden,kym som to malinkemu dala ako tak do poriadku.Po par dnoch sa mi aj on upokojil,vyliecila som mu to.A bolo vsetko dobre.No vyplakala som sa dobre.Po par mesiacoch sa nam na gulke urobila hydrokela-vodny nalez.No tak som isla k doktorke s tym,ze chcem rovno papierik ale nedovolila som aby sa mu na to tu u nas pozreli.Rovno sme isli do Banskej Bystrici.Jednanie a komunikacia,uplne na inej urovni.Bola som velmi prekvapena,lebo u nas na toto nie som zvyknuta.Chceli nam to operovat,ale nechali nam trosku cas ci sa nam to nestrati same.Chodili sme na kontrolu kazde 3 dni,ci nebudeme vidiet rozdiel.Ale po troch dnoch sa nam to zacalo zmensovat.Tak chodime teraz len na kotrolu.Prosila som doktorov,aby nam pozreli aj pipika.Vysvetlila som mu ,ze preco.Tak mu ho pozrel,no povedal,ze este nikdy nevidiel par mesacne dieta uz s takym pipikom.Ze sa to nema robit takto skoro,ale tak ked to uz mame tak nevadi.Ze sme si museli prezit peklo.Maminy,ked stahovat tak len ako sa to da,urcite nie na silu.A urcite nedovolte "MUDRLANTOM" ublizit detickam.No ja uz nasim lekarom neverim,aj ked viem,ze nemozem hadzat vsetkych do jedneho vreca.Ale uz im neverim.Skutocne si radsej zajdem k odbornikovi ,co i len po radu.Ale oplati sa to viac ako sa bat,plakat a stresovat.

kurciatenko1
18. apr 2014

... ak sa pipík trénuje poctivo úplne od narodenia tak sa nič nasilu robiť nemusí.... dieťa to berie ako prirodzenú súčasť a náš malý mal pretiahnutú kožku úúúplne bezbolestne v 3 mesiacoch!!! Určite námaha stojí za to ako potom dieťa stresovať alebo hrať lotériu či sa mu zapáli z dôsledku nahromadenia mazu alebo nie a nechať zas dieťa trpieť...

phillippa
24. apr 2014

maly ma 2.5 roka nejde nam to vobec ale nema neurekom ziaden iny problem piska normalne a dr nam povedala ze sa to neriesi ked nie je problem ze to neskor povoli tak neriesim, uz teraz ked ide piskat ci pri kupani si to tam natahuje ale len pokial ho to neboli co on sam urcite lepsie vie ako ja, nechcem mu ublizit ani nechcem aby mu to niekto nasilu rval dole asi by som mu zlomila ruku 😉

denisque
11. máj 2014

Mam 18 mesacneho synceka, u urologa sme uz boli dvakrat a mame ist teraz treti raz, za kazdym mu to na silu strhol alw vyslwdok je stale rovnaky a asi aj horsi, sam povedal, ze casom sa to bude musiet aj tak urobir operacne, lebp ma zuzenu, ale aj ta ho bude trapit. A co som si este vsimla, na lavej strane ma zrastenu predkozku so zaludom ☹

akrim1311
11. máj 2014

môj má skoro 5 a drží mu to asi tak na 2mm,tak neviem...problémy nemá,sťahuje si previdelne a nie a nie mu to povoliť 😖

monika15
11. máj 2014

@akrim1311 rovnako u nas :( ale nas ma 3.5 rokov

akrim1311
12. máj 2014

@monika15 a aj v niečom máčate?Ja som skúšala ten slez,a akosi nič,žiadne výsledky

monika15
12. máj 2014

@akrim1311 nic v auguste pridem na sk skusim zohnat ten crem co tu baby pisu vysie

ejuska79
12. máj 2014

@sonka14 ja by som mu asi ruky dolamala..taku mam zlost na neho... chudiatko malinke...

andy2908
12. máj 2014

ahojte... my sme sa boli pýtať detského urologa, pretože náš detský pediater nam kázal naťahovať. My sme nesúhlasili.Tak sme si išli potvrdiť k urologovi náš názor. Povedal do 2,5 r nechytať!!!! po sa prísť ukázať ,ale že keby to je jeho dieťa on s tým nerobí nič. To sa samé postupne uvolní. Vraj treba prísť len keby mal problém s močením, alebo nejake začervenanie.Mám staršieho a ten ma 13r..ten si to sťahoval sám a až teraz sa mu to oddelilo.. Myslím, že je zbytočné malinkého stresovať.Držíme palce...

silvinuska6
15. máj 2014

@stock17 aj mna zaujima ci je masticka na predpis

stock17
16. máj 2014

Je na predpis ked mate znamu v lekarni tak vam ju daju