Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

katecameron
24. sep 2010

no neviem ja som mala vysvetlene tak ze to nieje to iste 😕

lucik77
24. sep 2010

Ahojte, aj my sme riešili otázku, sťahovať, nesťahovať? Potom sme mali priamo v rodine 2 prípady, keď to museli robiť operatívne a tie deti si potom nato nedali ani siahnuť, takže im to znovu zarástlo a opätovne museli ísť na zákrok.Na ich odporúčanie sme pomaličky, postupne, pri umývaní, kúpaní jemnúčko skúšali skoro od pol roka (aj keď sa to zdá niekomu priskoro, podotýkam malý to ani nezbadal, takže žiadne stresy) a dodnes neľutujem, lebo ani nie od 2 a pol roka sa nám podarila stiahnuť skoro úplne. Iba taký kraj nám zostal zrastený a na to mi doktorka povedala aby som to skúsila trošku silnejšie. Bála som sa toho, či mu tým neublížim ale všetko dopadlo ok, bez plaču, síce sme to mali také 2-3dni červenkavé (ošetrovali sme kamilkou) ale už je všetko tak ako má byť.

A o tom, či to nechať tak je na polemyzovanie. Kamoška takto čakala a pri 3 ročnej prehliadke sa kontroluje, či sa dá predkožka stiahnuť a keďže ich synovi sa to nedalo, urobila im to detská doktorka. Ešte dlho potom si na bimbula nedal ani siahnuť. Podľa mňa keď sa to robí pomaličky postupne tak mu to nemôže uškodiť, lebo pri zákroku je z toho celá bez seba okrem dieťaťka aj maminka.

babatko88
24. sep 2010

ja som to tiež mala vysvetlené inak, a aj podľa mňa je zlepenie a zrast niečo úplne iné

@lucik77 tak to je super, že vám to ide, my sme boli na 3-ročnej kontrole začiatkom augusta (3roky máme až teraz v utorok 28.9.), doktor mu to vôbec nepozeral, až ked som mu to povedala, tak mi len odporučil, aby som to ešte skúsila a prišla 6.10., a povolilo nám to...
ono je fakt čudné, že spýtate sa dvoch doktorov a dostanete dve rôzne odpovede, kamoškin synček má 5rokov a až teraz mu to konečne ide samé (sme sa náhodou dnes na jarmoku stretli, tak som sa na to hneď pýtala, lebo som si na vás mamule hneď spomenula) 🙂

katecameron
24. sep 2010

ja to mam od urologicky ze zlepenie a zrastenie nieje to iste ja tieto veci mam zasebou takze viem co tu pisem to niesu moje nazory alebo vymyslanice nemam rada ked niekto kto s tym nema skusenosti priamo z urologie a pise tu ze tomu neveri alebo ze urcite to tak nieje odkial si je isty ked to neprezil na svojom dietatku alebo na sebe?

ronecek
27. sep 2010

Ahojte holky, tak náš malý má rok a deset měsíců. Nám paní doktorka po porodu řekla ať nestahujeme, že stačí začít v roce a půl. Tak jsme nestahovali a na rok,půl prohlídce mu to doktorka zkoušela a řekla "mu to nejde více stahovat?". Tím mi vyrazila dech. První nám říká, ať nestahujem a pak se diví, že to víc nejde. Tak nám řekla, že nás v září pošle na URl.
Minulý týden jsme tedy byli s malým na URL. Sesřičky nám říkali, že by to určitě nechali až na dva, tři roky. Pan doktor taky, že by ještě počkal. Ale nakonec se mu na pindíka kouknul a měl tam dost bílého mázku, tak řekl, že mu to teda udělá hnedka. Já na to ani nekoukla. Akorát vím, že si jen bral nějaký drátek. Dominiček při zákroku plakal, ale než jsme odcházeli z ordinace, tak už se smál. Ten den celé odpoledne proplakal a já s ním. Bylo mi ho tak líto. Na druhý den už to bylo lepší. Teď už je v pohodě. Každý den poctivě stahujeme, ale každý den pláče. Nevím, jestli ho to ještě při stahování bolí, ale spíš se mi zdá, že pláče kvůli tomu "proč mu s pindíkem něco dělám". No tak takhle jsme dopadli.
Mám ale kamarádku, která chodí jiné paní doktorce a ta jí řekla, že do třech let vůbec pindíka nemá malému stahovat. A další známá mi říkala, že s jejím synem byli na okroužkování až ve druhé třídě. To mu ale nepomohlo, tak nakonec musel na obřízku a od té doby nenávidí doktory. Teď je mu 25.
Tak si pak vyberte, co je pro naše kluky nejlepší.

kapradina
27. sep 2010

@ronecek naši kluci maji 26mesicu.když sem se ptala naši doktorky,tak nam řekla,že mame do 3let čas.

lubica69
27. sep 2010

Ahojte
Ak môžem svoju skúsenosť
Nám kázali sťahovať hne´d Tak sme tak robili V roku nám povedali Ok stačí tak sme tak spravili
Na prehliadke v 3 rokoch,že a to už nesťahujete???
Tak sme sa objednali a tam nám povedali,že ak nemá problémy s cikaním tak nás skôr ako po dovŕšení 4 roku ani nevezmú Takže máme zavolať keď bude maž 4 roky,že oni majú dôležitejšie prípady 😀
Takže čo doktor to iný názor 😅

babatko88
28. sep 2010

@lubica69 ale podľa mňa je to pravda, ak tam fakt nie je zdravotná vada, tak nevidím dôvod v "obriezke"... aj ja čakám, čo to urobí a teraz nám to trošku ide, pomaličky, ale ide...

lubica69
28. sep 2010

@babatko88 veď to Ja len dúfam,že potom nebude už neskoro 😅

katecameron
28. sep 2010

@lubica69 to ste boli v BB? na urole?

katecameron
28. sep 2010

Nechapem co tu furt mate s tou obriezkou Obriezka sa robi iba v nevyhnutnych pripadoch vacsinou sa chlapcenske problemi daju riesil bez obriezky obriezka sa robi len ked chlapec vobec nedokaze cikat moc sa vracia spat alebo ma DLHU predkozku-dlha znamena ze mu to tam visi napr.aj 1cm iba vtedy sa robi obriezka 😉

lubica69
28. sep 2010

@katecameron áno v BB ale ešte len pôjdeme Neboli sme osobne len som volala

mirkita
28. sep 2010

pre zaujimavost - v novom Mama a ja je clanokk prave na stahovanie predkozky
ale neviem ci by som vydrzala vobec nic nerobit az do 2-3 alebo viac rokov...zavisi to zrejme na tom, ako sa chlapcek narodi a ci s tym ma alebo nema problemy

katecameron
28. sep 2010

@lubica69 oni maju strasne vela deti aj mojho tam doki Dobrikova operovala jej nazor je ze vsetky problemy s predkozkou treba vyriesit v predskolskom veku

lubica69
28. sep 2010

@katecameron veď to Takže my tam ideme v 4 tom roku tak uvidíme 😀

katecameron
28. sep 2010

@lubica69 ona je fajn taka srandistka ved vidim ze 4mate o chvilu nas operovala v july

lubica69
28. sep 2010

@katecameron no ja dúfam,že až k operácii to nedôjde 😅

katecameron
29. sep 2010

@lubica69 no az to ma zlepene tak sa to da ambulantne ale az je tam fimoza tak pomoze len operacia 😒

joka
1. okt 2010

syncek prekonal aginu a predkozka sa mu upne zuzila tak na 1mm. zacal som mu robit dedave kupele v slezy nebadanom a po 2tyzdnoch ju ma asi tak 6mm. Tak uvidim ako to bude pokracovat. lebo lekarka na pohotovosti mi povedala, ze to jednine operacne a moj pediater mi povedal, ze do 4rokov sa s tym nic nerobi, pokial nema zapaly. Lenze maly ked cikal, tak sa mu uz robil balonik a hrozne musel tlacit. tak len dufam, ze sa mu este troska povoli.

koriencok
1. okt 2010

Ahojte dievčatá potrebujem pomoc, malý bol včera na urologii, kde mu doktor pretiahol predkožku a kázal 2x denne sedavý kupeľ v repíku a natierať framykoinom. Ráno kupeľ prebehol relatívne kľudne, ale večer som mu predkožku stiahla ale naspäť si ju už malý nedal stiahnuť vraj ho to veľmi bolí. Masť sa mi podarilo dať len na špočku žaluďa. Neviem čo mám robiť lebo nechce si dať ani plienku čo ho to tak bolí. Predkožku má stále stiahnutu a neviem čo mám robiť???

katecameron
2. okt 2010

@koriencok ma stale stiahnutu hore ci dole nerozumiem tomuto ale ak sa ti predkozku nepodarilo vratit to musite ihned na pohotovost lebo by bolo zle musis to vratit spat do takej polohy ako to bolo nesmie ostat hore za zaludom keby mu to ostalo hore-holy zalud by mu opuchol a skoncilo by to obriezkou

shaula
2. okt 2010

@koriencok Teď už je to trošku s křížkem po funuse, doufám, že se Vám to povedlo buď stáhnout zpět nebo jste běželi na pohotovost, je to přesně jak píše Katecameron... Dej vědět, jak jste dopadli, držím palce 😉

cvikla969
2. okt 2010

trosku som sem nakukla.mame v rodine aj tatka aj uja co museli podstupit zakrok.cez leto nam v nemocnici bolo povedane ze mu to skoro vobec nejde stiahnut,co som vedela ale kedze sme mali tesne po roku a furt som sa tomu nechcela venovat,bolo mi nakazane zapracovat na tom.no vzdy mu to stahovali tak ze mel celu predkozku bordovu a bolestivu.snazim sa mu to robit jemne no nech cucim ako cucim,po zaludi ani stopy 😒
je to len take moje vyznanie 🙂

waitinka7
4. okt 2010

Dievcata, ja som uz 4 x okupala maleho v sleze nebadanom a zatial to nejak nefunguje....kolko krat ho v tom musim asi okupat, aby sa predkozka uvolnila?

katecameron
4. okt 2010

no ja by som urcite kupala kazdy den aspon 2-3tyzdne ak sa nic nezmeni za tie 2tyzdne tak to asi nepomaha 😝

zelmirka1
4. okt 2010

@waitinka7 a kde zozeniem slez ? co to vlastne je ?

waitinka7
5. okt 2010

@katecameron
No jasne, budem skusat 2-3 tyzdne, snad to povoli do kelu...inac ta voda rychlo vychladne, nenechavam tam sediet maleho 20 minut ako kazu, najviac 15 minut

@zelmirka1
slez nebadany je bylina - caj, kupujem to v lekani

denisocka
5. okt 2010

ja nechapem čo sa trapite zo slezom,ked triamcinolon ma obrovsku uspešnost

katecameron
5. okt 2010

tiez by som radsej vyskusala bylinky skor ako kortikoidnu mast no neviem vela lekarov neodporuca tuto mast na take intimne miesto a su nejake dokazy ze to nema do buducnosti skor negativne ucinky

zdenka_pp
5. okt 2010

Ahojte, tak my máme 6 týždňov po stiahnutí predkožky u urológa. Dva týždne som 2x denne robila malému repíkový kúpeľ. Odvtedy stále malému každý druhý deň pri sprche stiahnem predkožku, opláchnem žaluď od povlaku. Nesťahuje sa to ľahko, predsa len, je to malinké, ale malý nemá žiadne bolesti a dúfam, že už problémy nenastanú.