Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

denisocka
16. jún 2010

@standa82 no ja budem musieť stahovať na posteli,vo vani sa proste nedobojujem k pindovi 😖

standa82
16. jún 2010

Aj my sme to robili a ešte vlastne 1x denne robíme na posteli, keďže ešte aj močíme v repíku. Ale ak má tvoj synček stále červený pinďo, skús mu natrieť jazvičku tou masťou. Myslím si, že nič tým nepokazíš.

denisocka
16. jún 2010

pinda nema červeneho, vobec. na konci ma už iba tu skurku taku popraskanu,nato mu davam framykoin a žalud bol červeny ked ho doky stiahol a take biele bodky na nom par

standa82
16. jún 2010

Tak potom je všetko viac-menej OK.

denisocka
16. jún 2010

no mna asi porazí s tým preťahovaním pipika, ja fakt neviem,si pripadam jak mučiteľ . už je taky urevany že ani nechty na nohách mu nemožem ocvakať . a preťahovať pipika vo vani v repiku neexistuje,bo on skače a reve jak zmyslov zbaveny ,tak neviem fakt, dofrasa , čo ho dať do kazajky? vysvetliť si nechce dať ani keb mu to bude cely den vysvetlovať

standa82
17. jún 2010

Denisočka, tak tvoj malý je taký prípad ako syn mojej kamarátky. Ani ten si to ani za svet nechcel dať. Musela ho za ruky držať ona, za nohy jej manžel a jej mamina to malému preťahovala. To je normálna reakcia. Málo chlapcov je takých ako môj syn, že im to nerobí žiaden problém. Čo keby ste to ešte vyskúšali tak, že by videl ocina ako si to robí večer vo vani, potom možno pochopí.

denisocka
17. jún 2010

@standa82 už sme aj tom susili,potom mu to jusel muž ukazovať ešte hodinu,bo reval že to chce vidieť 😀 , ešte aj on mu to chcel stahovať .... a hrať sa s ním,ta som sa nasmiala,,, a ked sme mu vraveli,že teraz ideme jemu,ta konec ,amen dolores

standa82
17. jún 2010

Nuž tak musíte len nasilu a držať ho.

denisocka
17. jún 2010

@standa82 len ktovie či to niekedy pojde aj nie na silu...a ta kamaratka ako,maly sa furt boji,

standa82
17. jún 2010

Nie, už sa nebojí. Malý zistil, že to vlastne nič nie je a naučil sa to už sám. Má 4,5 roka. Skúste aj to, že by si to akože on sám a ty mu pomôžeš.

silvia123
17. jún 2010

a čo takto skúsiť ho zabaviť niečím čo má strašne rád. Môj malý má síce pretiahnutého pipíka už dávno, pekne postupne sa to darilo, nič nasilu, ale sťahovať a umývať treba stále a bolo obdobie že si nechcel dať za živý svet a tiež nariekal a mykal sa -tak som ho postavila vo vani a dala mu do ruky mydlo po ktorom stále baží" -a ako si mydlí ručičky, tak ja môžem umývať, zo začiatku sa trošku mykal, ale bál sa že mu to mydlo zoberiem, tak radšej držal 😀 . Teraz je to už rutina, pekne sa sám postaví, vypýta si mydielko a nerobí mu to už problém, zvykol si.

denisocka
17. jún 2010

@silvia123 no keby to bolo jednoduche ho zabaviť,tak nepovierm...možno za par týždnov to pojde,ale teraz proste nie 😖

silvia123
19. jún 2010

My sme stiahli do dvoch rokov predkožku, tiež keď bol menší tak nerobil problémy, ale od roka a pol začal vymýšľať, už sa vedel brániť a mykať, tak to bolo horšie, tiež som ho nevedela sama udržať aj mu to sťahovať -to sa nedalo, vymýšľala som zhruba 2 týždne ako dosiahnuť, aby sa nebránil a prišlo to tak samé od seba, pretože vždy vo vani sa chcel hrať s tým mydlom, ktoré som mu do rúk nedávala, aby nemal moc mydlinovú vodu, no a zrazu ma napadlo, že keď ho tak veľmi chce, tak mu ho dám -ale niečo za niečo! -tak dostal do rúk mydlo, ale musel dovoliť! -proste bol to náhodný nápad 😀 a vyšiel mi.
Možno ťa tiež niečo napadne časom, čím ho zabaviť, alebo akým trikom na neho, držím palce!

denisocka
21. jún 2010

no, tak už sa konečne chce kupať,stahujeme každy druhy den. včera to tiež bol boj,ale už menší --- tak uvidime
@silvia123

denisocka
21. jún 2010

@silvia123 a dokedy to treba stahovať v repíku? kedy bude stačiť na posteli po okupani?

dupinka
21. jún 2010

nám doky kázala v kúpeli, koľko to ide...

standa82
21. jún 2010

@denisocka .... gratulujem!!!!
Nám doktorka kázala kým sa mu nezahojí pinďo a jazvička, kým nevypadnú stehy. My sme močili skoro 3 týždne a teraz už sťahujeme len večer pri kúpaní vo vode, poumývame a je.

denisocka
21. jún 2010

@standa82 my sme včera skoro nestiahli,mal ho nejak scvrknuty vo vode a muž vravi,že nema čo stiahnuť,tak stiahlo a nevedel za čo chytiť aby to dal nazad 😀 ta som začala panikariť,že rýchlo,bo mu odleti žalud 😀 ... no a že maly už skušal sam,len tak poťahovať,ale mne ukazať nechcel 😀

zuzu101
21. jún 2010

ahojte.nám lekárka odporúčala pri kúpaní stiahnuť predkožku pokiaľ ide a umyť vlažnou vodičkou.odvtedy to robí mm, ja to akosi nemôžem taký malý pipíček.ale zo začiatku to išlo v pohode, no v posledné dni sa nedá stiahnuť, iba trošku.máte s tým skúsenosť?

babatko88
21. jún 2010

ahoj babuľky, nechápem, mám dvoch chlapcov, ale ani už neviem ako to má byť... takže odkedy mu to mám sťahovať? od narodenia??? a staršiemu dokedy? lebo už asi 6mesiacov mu s tým nič nerobím (kedže som bola tehotná a mala som problémy, kúpal ho muž a ten povedal, že to robiť nebude), bude mať tri roky, detský lekár sa mu na pipíka nepozeral ani raz, tak neviem, či je v pohode, alebo nie!? ide mu stiahnuť ale len trochu, úplne nejde... a na silu mu to robiť nechcem...

silvia123
21. jún 2010

babatko88 -no tých názorov je veľa, záleží zrejme od doktorky, ale myslím že lepšie je sťahovať, aby tam zrazu nedostal zápal a keď ho nebude mať stiahnutý, tak mu to bude musieť robiť urológ nasilu a to nie je nič príjemné... My sme začali sťahovať od pol roka, ale to nebolo ani sťahovanie, skôr také jemné poťahovanie, proste nič som nesilila, len pokiaľ šlo a robila som to vždy po kúpaní na deke čistými rukami a keď bol starší a moc premúdrelý, tak som začala vo vani pri kúpaní a bez problémov sme stiahli do 1 a pol roka, možno dvoch, už si presne nepamätám.... , úplne bezbolestne, nepotrebovali sme žiaden repík, nič, taže myslím že lepšie začať čo najskôr a úplne pomalinky sa dopracovať k dobrému výsledku, určite nič robiť nasilu. A sťahovať zrejme bude treba stále pri kúpaní a keď bude chlapec starší tak si to stiahne sám -však to treba poumývať.

standa82
22. jún 2010

@babatko88 .... sťahuj mu postupne pokade mu ide. Postupne mu sťahuj viac a viac , až stiahneš jedného dňa úplne. Len mu to rob pravidelne každý večer pri kúpaní.
Čo sa týka maličkého synčeka, tak nám dokina kázala od malička. Opýtaj sa detskej lekárky.

standa82
22. jún 2010

@denisocka ....vo vani vo vode som sa aj ja dotrápila kým som mu stiahla. Musel ležať a tak, až keď sa nám to podarilo stiahnuť úplne, je to možné aj v stoji pri kúpaní. My sa s malým smeje na tom čo robíme, že pipík sa nám schoval, nechce sa ukázať,....a podarilo sa, aha tu je, teraz ho umyjeme aby bol čistý a krásny. No a je to. Už začína aj malý, ale len s poťahovaním.

standa82
22. jún 2010

@zuzu101 ... sťahuj mu len pokiaľ sa dá a postupne večer čo večer pri kúpaní sťahuj o kúsok viac.

zuzu101
22. jún 2010

my mu ju sťahujeme každý večer pri kúpaní, no teraz ide čoraz menej.ešte pred dvoma týždňami išla pekne a teraz skoro nič. čo s tým?

standa82
22. jún 2010

@zuzu101 ...no neviem kde by mohol byť problém.

denisocka
25. jún 2010

no tak včera zas preťahovanie problem,už uvažujem ho po kupani niečim natrieť -oliv.olejom a potom ten pipik pretiahnuť,bo on je po kupani taky "scvrknuty" a zas mu akoby popraskal -ta skurka na konci,kým sme pretiahli. pod skurku ma to biele, a ani to mi cele nešlo dať preč,bo skakal a plakal a potom plakal že ho boli . bože bude to už dakedy dobre ?ináč,pri cikani neplače,pipik nema zapaleny ani žalud nema zapaleny,len to preťahovaie

standa82
25. jún 2010

@denisocka ..asi by bolo dobré, keby ste išli na urológiu, aby mu ho pozreli, popr.povedali ako postupovať.

denisocka
25. jún 2010

ta čo tam nakukaju,jemu to stihanuť ide,len dvaja su na neho malo 😒

imarikai
25. jún 2010

toto bol pre mna horor že to nepojde dolu cvičili sme s tým od narodenia podotýkam že manžel a teraz to už syn vie stiahnuť sam muž mu to ukazal hravou formou pod urobíme kuk 🙂