Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

weblucy
28. feb 2010

zuzenka, tak to nechapem, ako mu to urolog mohol stiahnut len tak a nedat na to ziadnu mast. Mojmu synovi stiahol nejakym nastrojom a dal mu tam nejaku dost mastnu mast a povedal, ze ju mame nechat vytekat a neumyvat. Az o tri dni a predpisal nam antibioticku mast, tusim Baneocin, ktorou natriet, ked mu stiahnem. Zajtra tu mast kuknem presne, lebo ju mam v spalni, kde spi maly. A do tyzna sme boli zahojeni. Podla mna to tam ma byt mastne, aby sa to neprilepilo, kym sa to zahoji. Drzim vam palce, pre mna to bola dalsia vraska navyse.

natusik
1. mar 2010

Ahoj holky,my jsme byli na stahovani pindika před mesicem,a řekli nam podstive přetahovat,delala jsem to každy den,a stejne se to přirostlo zpatky asi 2mm,tak že se to musi delat pořat, nejimene 20 krat,řekla nam naše doktorka ☹Take mam strach aby jsme nemuseli na chirurgii,bylo to hrozny,už to nechcy zažit...

shaula
1. mar 2010

Natusik - to jako 20x za sebou? 😲

zuzenka
1. mar 2010

Tak sme prišli od urologičky, zase mu to stiahla avydezinfikovala, dala nejaký krém a zajtra máme prísť znova na pretiahnutie a chce mu to umyť v hypermangane. Dnes malý zase plakal, ale nie už tak strašne ako prvý krát, tak snáď zajtra to už bude lepšie. A povedala mi, že repík vôbec nedávať, že ten vysušuje a bolo by to horšie. 😒

weblucy
1. mar 2010

Zaujimave, kazdy urolog robi tento zakrok inak. Bylinky kvasia, aj preto by som v nich nemacala. Ked nam stiahol, pritom dal aj mast pod kozicku. Kazal mi tak o tri dni doma pri kupeli stiahnut a natriet Bactrobanom a hygienu len 1-2 x do tyzdna. Zuzenka, vam nedal prvykrat mast, ked to stiahol?

Natusik a mastis to, ked stiahnes, inak to nema vyznam a ked ma pod kozickou mast, tak vobec netreba kazdy den stiahnut, pretoze ta mast to aj oddeluje, aby sa to neprilepilo.

sherry28
1. mar 2010

řepík se určitě podává, pokud ta předkožka není stažená, pokud už je, tak nemám zkušenost s řepíkem.... 😒

natusik
1. mar 2010

Ahoj holky,mazali jsme framikoinom,tet už ne,ale řekli 20 krat za sebou stahovat,my jsme tam mneli bilou bouličku,jako maz a pak byla velka jako pul hrašku,tak že zanet,tak proto stahli....ale stejne zase to přechitlo ☹

zuzul1310
1. mar 2010

Priateľ mal tento problém s prvým synom, so 4 ročným s ním bol u urológa a ten mu povedal, že má počkať do 5 rokov a potom s ním prísť aby nebolo neskoro, aby mu to neprirástlo a nebol treba robiť obriezku. Ked mal 5 tak začal mať občas zápaly, boli na urológii , lekár mu to natrel umrtvovacou masťou, stiahol mu to, žiadna krv, nič podobné, dva dni ho to pobolievalo, potom bol ok a už bolo všetko v poriadku. Chalan má teraz 18, my máme spoločného 16 mesačného syna a pevne verím že s ním nebudem musieť k urológovi ísť.

sherry28
2. mar 2010

my jsme také měli zánět, ale doktorka nedoporučuje stahovat, právě díky častějším zánětům, řešila to výplachem stříkačkou do předkožky a mazáním za tři dny byl pokoj 🙂

blandik
2. mar 2010

Holky, mám podobný dotaz jako romana, ale nenašla jsem tady odpově'd. Malému doktorka stáhla předkožku v roce, šlo to krásně. Pak jsme doma stahovali, šlo to krásně. Pak byl nemocný, nestahovali jsme asi 3 týdny. Dokonce jakoby možná měl zánět - nevím, jednou měl něco žlutavého na plence a pindíkovi (jen nepatrně) a pak to prostě už nešlo stáhnout. Před tím mu to šlo, i když mu pindík stál, ale te'd to nejde ani v klidovém stavu. Nevíte jak se to řeší? Opravdu nemám zájem o nějaké zákroky. Zajimalo by mě, jestli prostě se tak předkožka opět přilepila nebo jestli je možné, že přirostla, když už jednou stáhnout šla. Díky moc.

sherry28
2. mar 2010

blandik: podle těch všech příspěvků co tu čtu, tak klidně může znovu přirůst, i když už byla stažena 😉 osobně s tím nemám zkušenost 😎

skarabeus95
8. mar 2010

Prosím Vás mohli by ste mi pomôcť. Mám 14 rokov a nechce mi sa stiahnuť predkožka.Hanbím sa to povedať rodičom. Tak ak nijak by ste mi pomohli bol by som vám vďačný.

lalus
8. mar 2010

skarabeus...a keby si sa opýtal len svojej doktorky??? bez prítomnosti rodičov niekedy cestou zo školy???

mia.k
9. mar 2010

skarabeus,záleží čo máš za problém,či máš fimózu-to jest zúženú predkožku-tam by som ti odporučila vyskúšať slez nebadaný,podrobnejšie sa o tom dočítaš vo volnej diskusii v téme slez nebadaný, alebo máš predkožku prilepenú o žaluď-tam budeš musieť s tým trocha pocvičiť a keď nepomôže,tak k urológovi.

zubecek
10. mar 2010

My chodíme s lulanem až teď, malému je pět a půl. Naše zkušenosti jsou zatím dost děsné, naše dětská to Danymu zkoušela tak po tom druhém roce a on děsně řval a nechtěl vůbec čůrat ani chodit. Přitom tvrdila, že je to jenom přilepené, ne přirostlé, a že to máme zkoušet. Ještě mu to zkoušela jednou později, s tím samým výsledkem, doma jsme měli dokonce krev na slipech, ale ona tomu nechtěla věřit. Manža zuřil, že co mu to bude zkoušet, když to nejde vůbec a malý z toho byl tak na nervy, že si na lulana vůbec nenechal šáhnout. Od kamarádky jsem věděla, že byla ve dvou letech s malým na té sondě a pak museli ještě na operaci, a rozhodla jsem, že když to náš Dany nesnese, tak to nechám až bude větší. Protože jsem se tvářila u doktorky po těch zkušenostech nedůvěřivě, poslala nás na chirurgii, to se mi docela ulevilo. Jenže i na té chirurgii vyváděl jak kdyby ho řezali, což se po předchozích zkušenostech moc nedivím. Ale teď podruhé už to bylo v pohodě, pochopil, že se pan doktor jenom podívá. Ten chirurg docela zuřil, říkal, že se to násilím nesmí, že pouze tak, aby to nebolelo a že je to opravdu fimóza. Mažeme to tou kortikoidní mastí, zatím se to trošku uvolňuje. Je to určitě lepší metoda, než násilí. Prý až to bude dostatečně uvolněné, tak to asi objede tou sondou. Na operaci v narkóze se mi taky moc nechce. Jinak ta mastička se jmenuje Triamcinolon léčiva CRM. Používá se i na ekzémy.

joka
11. mar 2010

Blandik: mojmu synovi doktor vobec nepretahuje predkozku. povedal, ze nie na silu. potom mal kvasinky a mal len malinku dierocku ako spendlikova hlavicka.
po kupani mu to vzdy namastim framikoinovou mastickou na oci, zobliekam a ked davam plienku tak troska ponatahujem. A pekne zacina povolovat, velmi pomaly, ale povoluje.

romana29
13. mar 2010

Holky, ale zase si myslím (když tak mě opravte), že pokud to šlo jednou stáhnout, tak netrpí fimózou, nebo ne? 😕
Zaráží mě, že tu někdo doporučoval Opthalmo septonex - to je oční mast.... Každopádně já ji teda včera koupila a zkusila to, malej ale pak nechtěl, abych už něco mazala, prý mu lulíšek upadne a nebude moct čůrat 😀 😢 😀

shaula
13. mar 2010

Romano - myslím si to taky. Fimóza je zúžení předkožky, takže by to podle mě nešlo přetáhnout ani předtím.
Ophthalmo septonex je sice oční mast, ale my jsme třeba dostali na vyrážky na pusince Ophthalmo framykoin, to je taky oční mast. Asi jsou ty oční šetrnější, tak je zřejmě pediatři rádi předepisují. Poprvé mě to ale taky zarazilo 🙂

shaula
13. mar 2010

Přečetla jsem si příspěvek Zubecka ještě jednou - asi to bylo myšleno tak, že klučík má fimózu, a když mu to bude doktorka přetahovat, tak že mu pak kůžička popraská.
Každopádně "přilepená" předkožka není fimóza 😉

pancake
14. mar 2010

dobry den.potrebujem pomoc. pocula som ze existuju nejake masticky co su na uvolnenie predkozky.chcela by som zacat pomaly stahovat malemu pipik,lebo sa mu zapalil a dr na pohotovosti povedal ze sa mu to neda a musi ist na obriezku. tak by som to chcela pomaly vyskusat ja sama. dakujem velmi pekne.

shaula
14. mar 2010

Pancake, tak si přečti příspěvek Zubecka o půl stránky výš 😉

pancake
14. mar 2010

uz som si ho precitala. ale my mame problem s tym ze v oktobri sa mu pipik zapalil a pri tej prilezitosti mu to chcel dr. na urologii pretiahnut. skusal pol hodinu a neslo to. odporucil obriezku, s ktorou ja nesuhlasim.

shaula
14. mar 2010

Pancake, jasně, to chápu, na obřízku by se mi taky nechtělo. Ale ptala ses na název mastičky a Zubecek ji tam uvádí 😉

blandik
15. mar 2010

Jsem tak trošku zmatená. Doktorka mu to přetáhla v roce, šlo to v pohodě, bez použití "síly". Pak nám to šlo krásně i doma asi 3 měsíce. Pak jsme to asi 3týdny nepřetahovali kvůli teplotám a nachlazení (a nekoupání) a pak už to nešlo vůbec. Tak jsem to asi 2 měsíce zkoušela, téměř se to nepohlo. A pak to najednou to zase šlo. Tedy tentokrát už jsem musela trošku více potáhnout, ale šlo to opět téměř celé, ale jakoby ta nejpřednější část byla užší než dříve (ačkoliv jsme to předtím nidky nedělali na sílu, určitě mu tam nemohly vzniknout nějaké mikrojizvičky, aby se ta přední část zúžila) a už to nešlo tak hladce. Jakoby ta předkožka svírala žalud až jsem měla strach, že když to přetáhnu úplně, že bych už ji nemusela dostat zpátky.

Tak a te'd nevím, co s tím. Mám strach přetahovat, když to nejde úplně hladce, ale musela bych vyvinout tlak. Jak to v takovém případě děláte? Zkoušíte jen ten kousíček, co jde téměř sám? Jde tam o to, že tou systematičností - častým zkoušením se ta přední část předkožky jakoby roztáhne, nebo to lehounké zkoušení má pouze efekt u případů, když je předkožka přilepená? A mám používat nějaký ten řepíkový olej nebo nějakou mast? Nemá tam ani zánět, ani kvasinky...Mám strach, že když to nebudu stahovat , že se může předkožka přilepit. Díky za rady.

usounek25
15. mar 2010

Ahoj holky, omlouvám se, ale nechce se mi číst celá diskuze - od kdy by se prosím měla chlapečkům začít přetahovat předkožka?? Naše pediatrička nám o tom zatím vůbec nic neříkala, dnes jsem mluvila s kamarádkou a jí prý její doktorka řekla, že se začíná od jednoho roku. Malej rok měl, na roční prohlídce o tom od dr. nepadlo ani slovo, ani se mu na pinďoša nedívala nebo tak, takže nevím co teď. Na další návštěvu jdeme až v květnu - kdy máme domluvené očkování na zarděnky atd., což je ještě dost daleko. Jak to máte vy?? A zase nevím jak na to, nerada bych mu ublížila, když to třeba nepůjde, musí se mazat nějaké masti nebo něco podobného?? Díky za rady.

jankapiknova
15. mar 2010

usounek-tu je tolko odporučani ale od každeho ine 😕 Ani dr.sa nezhoduju, Ja som zatial počula od 3 urologov že do dvoch rokov vobec nestahovat.Ale podla toho čo vsetko sa tu uz popisalo tak by som povedala ze ked ma mat dieta problem so stahovanim tak ho bude mat a nezalezi kedy začne.Kazde dieta je ine ale vela chlapcov ma stym problem. Ja som ked mal maly 13-14 mesiacov skusila len tak pri kupani a islo mu to uplne bez problemov tak odvtedy asi raz za 2tyzdne mu stiahnem. Ale keby mu nejde tak cakam este do tych 2 rokov určite 😉

romana29
15. mar 2010

Holky, to je fakt síla, kolik z vás má stejný problém. Nejvíc mě udivuje, že to jde a pak najednou ne....
blandiku u nás taky žádný zánět neproběhl, ani....a já to prostě nestáhnu ani o kousek, je vidět jenom dírečka, ebo nevím, jak to nazvat...taková škvírka.

usounku nám to doktorka stáhla ve dvou letech - poprvé a šlo to v pohodě - jí, mě to nejde....jsem asi blbá či co, jestli to doktorce půjde, tak budu vypadat fakt jak trotl, jenže já se tehdy prostě nedívala, jak to dělala, nevím, jak to chytnout, nic.
Kamarádce zase doktorka říkala, že od roku pravidelně, tak si pak vyber, když na to není jednotný názor ani mezi lékaři.

pancake
16. mar 2010

janka a dovtedy sa mu ta predkozka tak zalepi ze ho to bude velmi boliet.. ☹

jankapiknova
16. mar 2010

pancake a prečo by mal, zato že vam sa zalepil? 😕

zubecek
17. mar 2010

shaula - no právě nám to nešlo stahovat nikdy a vůbec, ta dětská dr. s tím chirurgem tvrdili každý něco jiného, ten chirurg to myslel tak, jak píšeš,a říkal, že to bude asi na plastiku, myslím si tedy, že se v tomto případě dětská dr. spletla. Jinak mažeme jak draci, kousíček na jedné straně se uvolnil, ale druhá strana ani o píď, už začínám mít strach z té operace...
Taky mě rozčiluje, že na to není jednotný názor ani mezi lékaři, trošku se divím, že to některé maminky zkouší tak brzy, no když to dětem nevadí a jde to samo, tak samo není co řešit...já po našich špatných zkušenostrech se asi přikláním spíš k názoru, že radši co nepozději, že prostě radši neškodit. Moc mi není jasné také to, že to někomu jde a pak zas né...Každopádně tomu mladšímu jsou dva a ještě jsem to nezkoušela a ani ještě rozhodně nehodlám. A kdyby to dr. chtěla zase nějak rozervat, tak jí řeknu, ať to ještě nezkouší...