Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

talinka
2. sep 2010

@babatko88 opytam sa..nech viem co mi ona na to povie...ale ona to neriesi asi preto,lebo vie, ze este nie je co riesit, ze je skoro..ja mam myslim velmi dobru pediatricku 😉

babatko88
2. sep 2010

@talinka aj ja si myslím, že minimálne do tých troch rokov ešte nie je čo riešiť, ale niektorý sú jednoducho divný, majú iný názor, ale určite by som mu to nenechala rezať, aspoň nie tak skoro

talinka
2. sep 2010

@babatko88 uplne s tebou suhlasim

waitinka7
13. sep 2010

@joka
My máme problém tiež so sťahovaním predkožky, stiahnem mu cca iba 1/3. Urolog povedal, ze mu to stiahne on, co je drasticky a bolestivy zakrok...a zatial tam naozaj nechcem ist, pockam do troch rokov synceka. Chcem sa opytat, preco natieras pipika framykoinom na oci a nie obycajnym? Aky je rozdiel? Lebo ja som zacala raz za tyzden natierat obycajnym framykoinom. Neviem ci to daco pomoze, samozrejme pipika trosku stahujem po kazdom kupani, ale maly nenormalne vrieska...Tiez som pocula o tom kupani v sleze nebadanom, teda len sa o tom hovori, ale zatial som nepocula o ziadnom zivom dokaze, ze by to naozaj pomohlo. Kazdopadne vyskusam aj to.

zuzul1310
13. sep 2010

@waitinka7 Ahoj, má maličký nejaký zdravotný problém, že sa s tým tak ponáhľaš? Ja synovi tiež viem stiahnuť ani nie do polovice a neriešim to... do troch rokov sa to ešte môže spraviť kľudne aj samo...načo ho zbytočne chúďatko trápiť. Aj ostatné kočky tu mi radili to isté, nechať to tak, maximálne len skúšať pokiaľ to ide, nič viac...

waitinka7
14. sep 2010

@zuzul1310
Ano, ved ja len skusam, pokial to ide, na urologiu chodim na kontrolu s jednym vajickom, v ktorom ma vodu a preto dr. povedal, ze mu pozrie aj pipika a ak mu to nabuduce nepojde stiahnut same, tak mu to nasilu stiahne on. Ja poviem, ze nie. Pockam do troch rokov. Len nerozumiem, ako sa ta kozticka dokaze uvolnit sama...ci ma cakanie nejaky vplyv.

katecameron
14. sep 2010

@zuzul1310
@waitinka7 rucim vam zato ze same sa to nespravi do 3rokov az s tym nebudete nieco robit napriklad skusat ten slez keby sa to bolo chcelo same napravit tak v jednom roku by to uz bolo OK

waitinka7
14. sep 2010

@katecameron No ved ani mne sa nechce zdat, ze sa ta kozticka uvolni sama, ako vsade hovoria....ja to pomalicky stahujem a samozrejme chcem skusit ten slez, len neviem, ako dlho ho mam v tom sleze kupat (myslim 10 x alebo viac....)

katecameron
14. sep 2010

budes vidiet ako mu to pomaha ak az povedzme po 10sedacich kupeloch neuvidis zmenu tak to znamena ze mu to nepomoze ale ten slez je dobry ze vraj do 3rokov ze potom uz nepomaha je neviem nemam s tym skusenosti mi sme skoncili na operacii akurat vo stvrtok ideme na kontrolu do BB 6tyz.po operacii sme a starsi syn absolvoval odlepenie sondou ked mal 3roky ambulantne bez narkozy
@waitinka7

waitinka7
14. sep 2010

@katecameron a ako to zvladol? Musel to byt strasny zazitok pre teba aj pre neho nie?
Teda mladsi bol na operacii a starsiemu to urobili sondou? To akou sondou robia? Mne urolog povedal, ze to stiahne len rukou...

katecameron
14. sep 2010

@waitinka7 pre mladsieho co ho operovali si myslim ze to bolo menej bolestive on mal riadnu fimozu tam sa nedalo nic robit zapaly a nafukovanie pri curani takze jeho uspali a nadstrihli mu to nemuseli mu robit obriezku mal 3 stehy ani raz mi nezaplakal ja som sa bala vsetci ma strasili ze ako to boli podla mna to nemoze velmi boliet len to 1prve cikanie je bolestive potom cim dalej tym lepsie ale na izbe bol 2,5rocny chlapcek tiez to iste mu robili ani ten vobec neplakal ani pri 1cikani len stale vravel pipik boli a moj jedine co povedal bolo AU ked cural ten starsi syn tomu to robili ambulantne prisli sme na urolu ja som ani nevedela ze co mu idu robit len MUDr.povedala chyte mu nohy ja som mu chytila nohy a vobec som nevidela co tam ona urobila ale trvalo to tak 10sekund viac nie ani nestihol zaplakat a bolo myslim ze velmi ho to boliet nemohlo lenze potom doma ked cikal katastrofa ten plakal straaaaasne aj do repika sme ho davali aj vtedy vrieskal o zivu ratu 3 dni sme takto curali na 4dšn uz bolo dobre uz nezaplakal takze ked to porovnam Operacia bola lepsia a menej bolestivejsia mal tam 3stehy ktore mu do 1mesiaca same vypadli tak sme to prezili

shaula
15. sep 2010

@waitinka7 Ale ona se neuvolní úplně "sama"... Uvolní se tím, jak si dítě s pinďou hraje, tahá za něj, má drobné "erekce" apod. 😉

alias313
15. sep 2010

ahojte moj maly ma onedlho rok a pol a teda doktorka povedala ze nestahovat-tak teda nestahujeme..len jemu sa to neda stiahnut ani o kusicek ☹ a ked cika, tak mu to na konci pod tou kostickou najprv trosku navrie-tym ako cika, kym sa poriadne nevycika. Pripada mi to ako keby bola ta dierocka taka mala ze ked zacne cikat, tak mu to nestihne hned ani odtekat. neviem, niekedy sa predkozka stahovala a neboli taketo problemy, ze operacie a tak. Je vobec mozne aby som to este teraz nejako zachranila, alebo je nutna len operacia, alebo nejaky zakrok aby to mal ok??

zuzul1310
15. sep 2010

@alias313 Ak máš pocit, že má problém s cikaním, tak by si to mala povedať lekárke, nech sa na to pozrie, prípadne nech vás pošle k urológovi. Síce sa teraz hovorí nesťahovať, ale len kým nemá chlapček zdravotné problémy, vtedy hoci je maličký musí zasiahnuť lekár aby sa to nezhoršilo. Držím palce.

carodejnica
16. sep 2010

@alias313 mám síce dievčatko, ale presne o tomto som čítala v najnovšom čísle časopisu mama a ja - je tam článok o správnom ošetrovaní predkožky -
http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=issue&pa...
volá sa to balooning (plenie predkožky močom) a pokiaľ je prúd moču primerane široký netreba sa báť.. 🙂

katecameron
16. sep 2010

@alias313 tak toto iste mame za sebou uz sme 6tyzdnov po operacii a je pokoj netreba sa bat to je hlupost ked sa mu toto robi to uz nieje dobre je len otazka casu kedy dostane 1zapal predkozky pretoze ked ma takuto malicku dierku nieje mozno ho umyvat po case ti dostane zapal a bude zle viem podla svojich dvoch synkov urcite to povedz MUDr.nech vas posle na urolu ta operacia nieje nic hrozne da sa to zvladnut moj 3rocny to zvladol na 1

alias313
16. sep 2010

carodejnica dakujem pekne zajtra si casopis pojdem kupit a precitam🙂 ano myslim ze prud mocu je normalne siroky, ale pre istotu zajdem na buduci tyzden aj za doktorkou.
katecameron ja sa dost obavam takychto operacii a vlastne uz vsetkeho co suvisi s nemocnicou. ja som sa prave chcela vyhnut takemu zakroku. ja neviem ale nerozumiem tomu ked je dierka mala, preco by mal dostat zapal, ja som skor pocula, ze ked sa detom ta predkozka stahuje od malicka, ze vtedy je skor zapal.

grososova
16. sep 2010

Ahoj holky.No ja som bola s malýme ked mal 1,5 roka.Lebo boli sme na sone a hned mu ho kukol a aj stiahol predkožku.Bol to plač velký.A celý týžden po tom som mu to každy večer stahovala musela vyčisti na namastit.S manželom sme ho držali a mali snim do roboty.Keby že sme mu to nerobili tak by sa mu to zalepilo.Asi ped dní pri cikaný reval že až sa triasol pretože ho to ščípalo a on chudátko nevedel,že čo toje.
Bál sa cikat v noci vobec a cez den tak tri štyri krát.A vždy som ho musela držat na rukách a chodit sním ked cikal pretože bol uplne vystrašený.Inč doktor mu to stiaho za chvílku a krvička mu netiekla.
teraz je to dobré už si ked sa kupe stiahne skoro aj sám.
No keb som vedela čo sa bude diat tak počkám,ale nevedela som ani mi nikto nepovedal.
Ze najlepšie je to nechat tak a ked si chlapci umyvaju aj pipikov a niekedy sa snimi hraju tak sa to sparavi samo.
Kebyže mám druhého chlapca tak už mu to nedám tak skoro.

katecameron
17. sep 2010

@alias313 no ved prave to ze asi nerozumies ja ti to v skratke vysvetlim ked sa mu robi balonik to znamena ze predkozka nieje priolepena o zalud a ked nieje prilepena tvoria sa tam necistoty smegma a kedze mu nevies tu predkozku stiahnut a vsetko tam umyt ked sa nahromadi ta spina pod predkozkou dieta dostane zapal jednoducho mu penis navrie predkozka zacervena popripade vytvori sa hnis ato ti poviem ako to dieta trpi vtedy ako straaasne place a najhorsie je ze ten zapal sa moze preniest aj hore mocova trubica mechur alebo oblicky a potom dovidenia no neviem ci si pochopila ale moja rada je urologia a ta operacia mojmu vyberali aj mandle a poviem ti ze mandle bolo horsie ako pipik 😀

babatko88
23. sep 2010

@waitinka7 uvoľní, ak má všetko v poriadku, tak mu to pôjde samé, my to máme teraz od 1 a pol roka sa mu snažím sťahovať a nič, ani o milimeter sa nám to nepodarilo, v auguste som to hovorila doktorovi, ten mi povedal, že do 3rokov sa to ešte len vyvíja, tak by sa s tým nemalo nič robiť, ale že mu to pozrie, ked prídeme na očkovanie, synček bude mať teraz 3roky a neuveríš, ale minulý týždeň sa mu to akoby začalo oddeľovať, samozrejme pri sťahovaní, najprv len málinko, za 2dni už tam bola väčšia dierka a dnes už vidíme aj dovnútra 😀 skús počkať, tieto zákroky sú pre väčšinu deti traumou... ešte sme u doktora ani neboli, ale určite mu to teraz nedám pozrieť, keď mu to ide celkom pekne...

waitinka7
23. sep 2010

@babatko88
Jasne, pockam do troch rokov, vzdy mu to malemu po kupeni trosku stiahnem, mozno nejake 4 mm, viac to nejde, to je tam zrastene....teda zrastene a prilepene je to iste? Neviem, preco doktori potom maju rozdielne nazory, jedni to chcu urobit cim skor - nasilu stiahnut a niektori vravia, ze treba vydrzat do troch rokov. Myslim, ze taketo vedomosti by mali mat jednotne, ved su to predsa lekari a vedia, ako sa clovek vyvija, nie?

katecameron
23. sep 2010

@waitinka7 zrastene a prilepene nieje to iste ked je to prilepene tak sa to moze same napravit ale ked je to zrastene tak sa to same nenapravi NIKDY NIKDY tu pomoze len operacia,ktora vobec nije traumou ked sa jedna o male dieta cim vacsie tym sa trauma samozrejme stupnuje v prvom rade je to trauma pre mamicku.

waitinka7
23. sep 2010

@katecameron
aha, teda my to mame potom zrastene, lebo nas urolog vravel, ze je to zrastene a ze mu to nasilu stiahne, o ziadnej operacii teda vobec nehovoril

babatko88
23. sep 2010

@waitinka7 ak to má zrastené, tak je jedno, či čakáš alebo nie, ak nemá problémy, ako napísala katecameron, zrast sa sám nespraví, to treba doktora, ale ak to má zrastené, tak pochybujem, že mu to pôjde stiahnuť bez operácie (to je len moja domnienka, ale logicky to tak vyplýva)...

katecameron
23. sep 2010

@waitinka7 az mu to dokaze stiahnut tak to ma praveze prilepene az by to bolo zrastene da sa to len a len operacne je v tom chaos ale ja viem o com hovorim moj syn mal predkozku vrastenu cize zrastenu nedalo sa to len tak ambulantne museli ho operovat

waitinka7
23. sep 2010

@babatko88
@katecameron
No tak ja uz mam z toho chaoss takisto. Lebo raz sa na forach a v clankoch pise o zrastenej predkozke, inokedy o prilepenej predkozke...nemysli sa to tym jedno a to iste? Dr. pouzival vyraz zrastene, ale vravel, ze on mu to sam stiahne rukou, bez akejkolvek pomocky - napr. sondy ci coho....Ja fakt teraz nerozumiem. Ja robim to, ze mu to po kazdom kupani trosku stiahnem, pokial ide.....a urcite kazdu chvilu nabehnem na kupele v sleze nebadanom, mozno to predsa len trosku zaberie. Je tu vobec nejaka mamicka, ktora mala taky pripad, ze chlapcek to mal najprv zrastene alebo prilepene a do troch rokov sa mu to same uvolnilo? Lebo kazda o tom len pise, ze by to tak malo byt, ale chcela by som vediet, ci tu medzi nami aj naozaj taka je...

shaula
23. sep 2010

@waitinka7 Nevěřím, že má nějaké dítě opravdu fyzicky srostlou předkožku s žaludem - to by byl už patologický stav a rozhodně by byl velmi výjimečný pouze u malého zlomku procenta dětí (obdobně jako třeba různé vrozené vady nebo srůsty v důsledku špatného zhojení ran). Podle mě hodně maminek nesprávně označuje přilepenou předkožku (tzv. konglutinace) za přirostlou a tím vzniká celý ten zmatek... 😉

waitinka7
23. sep 2010

@shaula No ja neviem, lebo ked mu to kustik stiahnem, tak to fakt vyzera ako zrastene, proste vidim, ze to dalej nejde.....teda neviem, ako to vyzera, ked je to prilepene...

shaula
23. sep 2010

@waitinka7 Přesně takhle 😉 Prostě to drží těsně u sebe a nejde to dál přetáhnout.

waitinka7
23. sep 2010

No dnes som stretla kamosku - pediatricku, a opytala som sa jej na ten vyraz - prilepena a zrastena predkozka...tak povedala, ze to je jedno a to iste...