Problémy s dýchaním u 6-ročného dieťaťa. Mali ste podobný problém?

maminka2
14. aug 2009

Môj 6-ročný synček má v poslednom čase problém (podľa mňa) s dýchaním - a síce, viackrát za deň zastane a musí sa zhlboka nadýchnuť. S fyzickou námahou to nesúvisí, alergik nie je, ani netrpí žiadnym ochorením. Bojím sa, aby to nesúvisdelo so srdiečkom .... Stretol sa niekto s podobným problémom? Ďakujem.

bibinka
14. aug 2009

čo najskôr za pediatrom, ktorý ho pošle na všetky potrebné vyšetrenia. zatiaľ nestresuj, ale pozoruj všetky vyvolávajúce faktory, ako sa syn pritom správa, farbu kože, koncových častí tela, bolesti, pichanie a pod. Možno to je banalita, ale možno aj problém. treba každopádne dieťa vyšetriť a potom urobiť záver.

asitka
15. aug 2009

tiež si myslím, že by ťa mali poslať na odborné vyšetrenie....len v dnešnej dobe ja mám s dr.dojem, že ak im nepovieš, kam ťa majú poslať...tak ťa pošlú celkom inam, alebo vôbec nikde s tým, že som za precitlivelú matku....vidíš...aspoň si mi pripomenula, že mám objednať syna na kardio...ale s kardio to tiež súvisieť nemusí, ma napadla aj neurologia....nuž..veľa zdravíčka prajem. 😉

anta
15. aug 2009

Maminka2 - já být tebou, tak nečekám a skočím s ním na vyšetření se srdíčkem, nevím, jestli ti pediatr na to musí napsat doporučení, nemusí to být nic vážného, ale je lepší případně vše podchytit včas, tak se neboj 😉

bibula
15. aug 2009

tiez si myslim,ze srdiecko,alebo chrbtica

zuz30
20. aug 2009

maminka 2 si si istá že nie je alergik ? robili mu vyšetrenia? A ak nemá astmu tak nie je nervóznejšie dieťa myslím či nie je v nejakom strese nič v zlom ale aj to môže vyvolať spazmus zle dýcha bránica mu zle pracuje a môže mať pocit že sa musí nadýchnuť ale aj ja by som išla k lekárke a nenechaj sa odbyť a vypítaj si papier na kardio nič nestratíš ale budeš kludná že je malý v poriadku držím palce 😉
Inak ja osobne ked sa mi niečo na mojej malej nepáči najdem si dobrích doktorov objednám sa a potom už len idem pre papier k obvodnej s tým že som už objednana u toho či toho Dr. ale ja mám super obvodnú tak papier dostanem vždy netreba sa báť je to právo každého z nás byť vyšetrený a to že malý musí zastať a nadychovať sa podla mna nie je normálne opítaj sa aj viacerých Dr. Drž sa !!!!!!!!!!!!!!!!!