Problémy so štítnou žľazou. Má ich aj vaše dieťa?

janulap
14. apr 2009

Maminky,mate aj vy doma dietatko,ktore ma problemy so stitnou zlazou?Budem velmi rada,ak si tu navzajom pomozeme,poradime 🙂

stakat
20. mar 2012

Ahojte dievčatá, mám 4-or mesačné bábo a dnes idem na endokrinológiu na Kramáre. Máte niektorá skúsenosti ako takýmto malým deťom berú krv? Už teraz mi je zle pri pomyslení na to.

erinka1
21. mar 2012

ahojte. náš syn mal v januári 6 rokov a má 105 cm. už vyše roka nič nenarástol. berieme asi mesiac euthyrox 50, nefunguje nám štítna žľaza. v decembri sme boli prvý krát na endo. vyšetrení a zistili mu niekoľkonásobne prekročené normy štítnej žľazy (napr.TSH až 150) má hypotyreózu (znížená činnosť) a k tomu má aj autoimunitnú tyreotitídu (zápal). Nájde sa tu niekto s podobným problémom ?

miskakyska
25. mar 2012

@erinka1 ahoj..toto presne mám aj ja..ochorela som po porode 2heho dietata..tiež už 6ročneho,kt.sa narodil so spomalenou činnostou št.žlazy..aaale meria 128cm..ja som už jeleň z toho...si mala ísť skôr k lekárke,keď malý nerástol,.či?

erinka1
26. mar 2012

ahoj. vieš, nebol problém, do piatich rokov rástol, bo síce najmenší z triedy ale rástol. v januári mal päť a mal 105, prišlo leto a stále sa mi zdal neaký menší od ostatných, tak sme zašli k obvodnej, práve kašlal, inak nebýva chorý a odmerala ho, to bolo v novembri. a nič nenarástol tak nás hneď poslala na endo. v ga nám chceli dať termín až vo februári tento rok, tak sme si to namierili rovno do BA do rastového centra. no keďže má štítnu v takom stave v akom ju má, tak sa ževraj nemôžu riešiť rastové hormóny, až keď bude štítna O.K., a to bude o ďalší rok...som proste zúfalá...čas ide a stále nerastie

erinka1
26. mar 2012

@miskakyska ahoj. vieš, nebol problém, do piatich rokov rástol, bo síce najmenší z triedy ale rástol. v januári mal päť a mal 105, prišlo leto a stále sa mi zdal neaký menší od ostatných, tak sme zašli k obvodnej, práve kašlal, inak nebýva chorý a odmerala ho, to bolo v novembri. a nič nenarástol tak nás hneď poslala na endo. v ga nám chceli dať termín až vo februári tento rok, tak sme si to namierili rovno do BA do rastového centra. no keďže má štítnu v takom stave v akom ju má, tak sa ževraj nemôžu riešiť rastové hormóny, až keď bude štítna O.K., a to bude o ďalší rok...som proste zúfalá...čas ide a stále nerastie

xenia555
26. mar 2012

My mame hypotyreozu spolu s diabetom. Hodnoty TSH ma len mierne nad hranicou, chvilu mal v norme, to som eutyrox celkom vysadila, teraz ma len malo nad normou - tak berie 1/2 tablety rano. Kedze to ma cukrovkou, tak to ma trochu vplyv aj na glykemie. Zda sa mi, ze ked berie ten eutyrox, tak ma glykemie vyrovnanejsie - menej rozhadzane. Niekedy totiz aj par dni zabudneme dat. A ozaj, tiez je najmensi z triedy, je vzdy na to spodnom 3percentilovom rastovom pasme. Ma 7 rokov a ma tusim 121 cm, ale to neviem presne.
A u nas dlhsi cas nerastol, ale to malo tiez suvis s vecernymi vyssimi glykemiami. Tam nam to nejak vyslo podla senzora, ze v case, ked sa najviac aktivuju rastove hormony, tak maval vyssiu glykemiu a ten nedostatok inzulinu vraj posobi proti tym rastovym hormonom. Taka nejaka suvislost tam je, takze ak ma niekto podobnu kombinaciu diabetes - hypotyreoza, tak mozeme pripadne info vymenit. Ozaj, ma aj dg nejaku alergiu, ci astmu, ale na alergologov som sa uz vykaslala. V tomto smere sa ma dobre.

renin
26. mar 2012

Ja mám tiež dcéru ,ktorá má zníženú činnosť štítnej žľazy.Zistili jej to pri 11 ročnej prehliadke u detskej lekárky.Od toho času už príliš nenarástla,ale je to taký priemer.začala užívať bylinku Aróniu je to na harmonizáciu štítnej žľazy.Ale samozrejme aj lieky.teraz to má ustálené a výsledky dobré.

miskakyska
26. mar 2012

@renin ahoj..tu aroniu kúpim v lekárni?

renin
26. mar 2012

Ja som objednala v bio obchode tu na nete.neviem.Možno by ti zohnali aj v lekárni,ale ja to mám odtiaľ.je to špecialne na toa pomáha.predtým sme nemali také dobré výsledky.

smutnadusa
25. apr 2012

@sara18
ahoj, aj ja mam malinkeho 2 mesacneho syna ktory nema vobec stitnu zlazu, berieme euthyrox vzdy rano....citam o tejto chorobe na nete a dost som zdrvena, ako sa ma dcerka? dakujem za odpoved

kika20955
12. aug 2012

ahojky .. ja by som sa vás chcela spýtať aké ste mali príznaky pri poruche štítnej žľazy .. a ake vyšetrenia .. vám museli spraviť ..plss.. odpíšte ..

kika20955
12. aug 2012

@renin .dobrý deň ja by som sa vás chcela opýtať ake príznaky mala vaša dcérka .. a aké vyšstrenia jej useli spraviť na štítnu žľazu

anjelicek26
12. aug 2012

@kika20955 - Sasenka berie lieky na stitnu zlazu len druhy tyzden, este v tom trochu tapam. Stitnu zlazu mala hmatatelne zväcsenu + teda zaostavala dlhodobo v raste (kvoli tomu sme vobec po vysetreniach behali), vysledky z krvi boli jednoznacne, hned druhy den nam endokrinologicka nasadila lieky.

anjelicek26
12. aug 2012

@erinka1 - Sasenka ma 6 rokov a 106 (?) cm cca. kvoli tomu sme behali po lekaroch, ona dostala l-thyroxin ci ako sa to pise 😕 Som zvedava, ci sa v raste nieco zmeni.

anjelicek26
12. aug 2012

@xenia555 - Saska mala dvojnasobne zvyseny cukor, myslis, ze to moze nieco znamenat? V utorok ideme na kontrolny odber na ten cukor, rano nalacno a potom bude pit nejaku glukozu 😖

kika20955
12. aug 2012

@lubkaj dobrý deň ja by som sa chcela spýtať .. či ste mali nejaké príznaky pri poruche štítnej žľazy ... plss odpíšte ..

kika20955
12. aug 2012

@lubkaj ahoj chcela by soms a ťa opýtať ake príznaky si mala pri poruche štítnej žľazy .... pls odpíš

lubkaj
14. aug 2012

@kika20955 Poslala som ti IP.

erinka1
21. aug 2012

@anjelicek26 ahoj, no odkedy berieme tie lieky (od februára), trocha sme narástli, no nič moc. takže máme vybavený odklad do školy. som z toho na nervy. zatial okrem štítnej mu nič nezistili našťastie. môžem sa spýtať odkial ste a ku ktorej lekárke chodíte ? kolkátky berie maličká ? mali sme 50 a teraz nám to znížili na trištvrte z 50.

anjelicek26
21. aug 2012

@erinka1 - Sasenka ma 25-ku a rast zacala hned, ma 1,5cm viac od posledneho mesiaca... ma 108,5 cm teraz. Odklad do skoly nam nedali, ona v anglicku sla do skoly 4 rocna, 92cm vysoka 😅 😅 😅 Takze vie citat, pocitat, proste odklad pre nu nemohli dat,, skor chceli, aby preskocila triedu, s cim som zasa nesuhlasila kvoli jej vyske ja 😝 Len jej musia nosit skolsku tasku a musi mat pre nu specialne upraveny pisaci stol a mensiu stolicku, aby sa jej dobre pisalo. My byvame v nemecku, mam teda lekarku tu. Vyzera byt fajn.

junovka
3. dec 2012

@renin dcere zistili z krvi, ze ma problem zo stit.zlazou, alebo predchadzalo to niecim inym??
Dcera ma 11,5 roka, na endo sme sa dostali tak, ze si nahmatala malinku hrcku v prsniku.Dokina vravi, ze je to hormon.povodu, zrobila jej USG stit.zlazy, nieco sa jej tam nepozdavalo, tak nam odobrali krv....teraz cakame na vysledky.Zrobila jej aj sono prsnika, kde ma malinku hrcku, nic tam nenasla.Rastie velmi rychlo...to bude aj asi geneticky, kedze s muzom sme vysoky 180 cm a vyssie 😀.....
Ja som sa liecila po jej porode na zniz.funkciu, brala som Euthyrox, nakolko som nevedela otehotniet s druhou dcerkou.Po porode sa mi to upravilo, ale teraz mam to nanovo.

lentuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maznacik007
19. jún 2013

@erinka1
@anjelicek26
kocky predpokladam ze davate detom ten euthyrox.... my sme boli dnes na endo a hned sme to dostali este cakame na dalsie vysledky.... moja ma uz problem aj v tkanive, ma strumu a vysoke TSH ...
a lekarka mi povedala ze to sa musi davat rano po zobudeni tabletka potom 30 minut nejest a potom sa najest ... az potom do skoly .. nasi zacinaju skolu o pol osmej ako to stihate .... (najest sa musi ma problemy s hypoglykemiami a cosi so srdieckom, len poruchy rytmu)

anjelicek26
19. jún 2013

@maznacik007 - fuha no vstane o siestej, da si tabletku, zapije poharom vody, umyva zuby, oblecie sa, ucese a ide dolu, to jej trva dobre 40 minut, potom papa svoje müsli na rano... o siedmej vyrazame do skoly.

talexa
19. jún 2013

8 ročný syn už berie rok euthyrox - 50, ale ráno nestíhame tak ako káže doktorka, jednoducho zoberie tabletku, a ide raňajkovať, vstáva o 6.00, a veziem do školy, ja takto fungujem sama už roky-rokúce, je nerálne striktne dodržiavať pokyny, 30 minút nejesť a potom raňajkovať,
od vtedy ako má problémy so štítnou žľazou sa nevie dobre sústrediť a teda problém je v škole, je nepozorný a rozhádzaný, učiteľka to toleruje a prihliada,
a k štítnej žľaze o 6 mesiacov sa pridružila celiakia, sú to 2 autoimúnne ochorenia ktoré idú ruka v ruke, v podstate dr. na endokrinologii prišla na to že má celiakiu a posunula nás na gastro (bol pernamentne unavený a málo železa v krvi) ,
takto fungujeme my.

dinora1986
17. dec 2013

dnes som bola z malou u doktorky na ultrazvuk zistily jej vysoko zapalenu stitnu zlazu a dlhodobo lieky sme smutne ☹ ☹

nelly123
9. jan 2014

@erinka1 Ahoj,možeš mi vysvetlit ten zapal bližšie ako sa to u vas prejavilo-teda u malého,vdaka za info 🙂

annaola
19. mar 2014

@ talexa Ma tvoj syn znizenu alebo zvysenu funkciu stitnej zlazy? Nasmu 9 rocnemu to reaz zistili , ale uz dost dlhy cas ma problemy so sustredenim atd. aj ked IQ nadpriemerne.

cyla
13. apr 2014

Ahojte....som po operacii S.Z a odvtedy mam problem z vapnikom mate niekto podobne skusenosti???Vobec sa mi nechce udrzat v tele doplnaju mi ho tbl. Vitacalcin a vitaminom D.

katmaj164
26. apr 2015

Ahojte 🙂 zistili mi ochorenie štítnej žľazy len nedávno a prakticky mi doktorka o tejto chorobe nič nepovedala. Mám nadváhu a veľmi by som chcela schudnúť. Jedinou mojou otázkou je, či sa dá chudnúť aj ak máte problémy so štítnou žľazou. Ďakujem