Prvé príkrmy, častá a redšia stolica. Je to vlákninou?

michaelina
16. apr 2007

ahojte maminy chcela som sa spytat ake mate skusenosti. malemu druhym tyzdnom podavam prve prikrmy zatial iba zeleninku nic ine okrem mlieka. predtym maval stolicu 1x denne teraz vsak aj 2-3, nieje to hnacka, neteplotuje, nechudne...moze to suvisiet s tou zeleninou a vlakninou v nej alebo mam dat stolicu vysetrit, nepanikarim ale zaujima ma to

sranda
16. apr 2007

vobec sa nestresuj, je to v poriadku, nasa dcéra začala potom mávať stolicu niekedy aj 5 - 7 krát denne, závisí to od perilstatiky dieťaťa. Nič nedávaj vyšetriť, je to v poriadku. Do bruška prišla iná strava ako mlieka a takto reaguje trávenie.

zuzu13
16. apr 2007

michaelina, Lucia mala po prvých príkrmoch stolicu viackrát za deň a postupne sa to upravilo. Nemaj strach je to OK mimčo si musí zvyknúť a hlavne jeho črievka 😀

tretulka
16. apr 2007

michaelina, my sme na tom rovnako, nas maly odkedy papa prikrmy ma stolicu viac krat za den, aj 5x. Pytala som sa aj dr., vraj to je este v jeho veku normalne. 🙂

denisa2214
16. apr 2007

Ahojte, my sme na tom zasa opacne. Pokial dcerka papkala iba mliecko, mala sriedku stolicu viackrat denne. Odkedy sme k materskemu mliecku pridali prikrmy, ma hustu stolicu jeden, maximalne dvakrat denne.

milhaus
16. apr 2007

naša ked sme začali s prikrmami mavala stolicu 2 x denne, teraz iba raz ale detska vyživa ju vždy preženie ale to skušame iba dva tyžne takže to sa upravi

bellasandra
16. apr 2007

My sme na tom tak isto ako Denisa 🙂

zuzu13
16. apr 2007

denisa skúste tekvicu...určite bude stolica redšia 😀

denisa2214
17. apr 2007

Tekvicu sme este neskusali- skusim ju zajtra. Zatial vsetko znasala dobre (mrkva, zemiak, brokolica, karfiol, zelena fazulka), len po cukine trosku nariekala, pokial sa vykakala. Takze vdaka za tip.

sranda
17. apr 2007

denisa,
skus jej dat hruškovú šťavu hipp, alebo slivkovú, samozrejme rozriedenú s prevarenou vodou aj to veľmi pomáha na hladkú stolicu.

hellka
17. apr 2007

ahojte maminy, dnes som tu 1.krat a hned aktualna tema. Super. 😉
Moj maly ma sedem mesiacov a po zavedeni prikrmov sme zacali mat problemy s bruskom. Stolicu ma viackrat za den, riedku, a pri tlaceni ho boli brusko. No a ake mame noci ani nevravim. ☹
So starsou dcerkou sme take problemy nemali, tak neviem co robit. Dr. mi poradila probiotika /Nutrolin/ a kvapky Espumisan L. Nezda sa mi, ze by sa to pohlo k lepsiemu. Mate nejaku radu??? Moja tuzba je vyspat sa aspon 2hod vkuse. 😵

jankamanikova
17. apr 2007

Nas Matusko ma tiez po zavedeni prikrmov tazku stolicu. Niekedy sa ani nevykaka. Zatial papame iba obedik - mrkvicka, brokolica, zemiacik ... a ma problem sa vykakat. Niekedy sa vykaka iba za mojej pomoci, ze mu dam teplomer do zadocka ☹ . Chudacik, tolko sa trapi.

Inac mojej kamaratke zistili, ze ked mala jej dcerka hnacky, tak ju dali na vysetrenia a zistili, ze musi pouzivat iba bio potraviny.

elri
18. apr 2007

jankamanikova aj my mame problemy s kakanim odkedy prikrmujeme, zatial sme este nemuseli pouzit teplomer, ale ide mu to velmi tazko ☹
Zistila som, ze ked mu dam marhulkovu vyzivu potom je kakanie redsie 🙂

lubigina
19. apr 2007

milhaus, a to si zacala s prikrmami nejako velmi skoro, nie?

martina78
7. máj 2007

Ahojte baby. Chcem sa vas spytat, ako je to s farbou stolice po zavedeni prikrmu?Zostane zlta alebo je to uz ina farba?

mimakro
7. máj 2007

Farba stolice je závislá od farby príkrmu. Farbivá v strave ešte nevie organizmus dobre spracovať (syn mal po melóne ružový moč, viete si predstaviť tú paniku?). Keď sa začína s príkrmami, treba podávať aj viac tekutín. Zelenina obsahuje vlákninu, ktorá v čreve nabobtnáva (nasáva vodu z organizmu). Keď je málo vody, stolica je tvrdšia a problémy s kakaním sú na svete. Skúste prevarenú vodu, alebo nejaké čaje, dojčeným deťom najlepšie z pohárika 😉 .
Hellka, aké príkrmy podávaš? Takéto prejavy mávajú deti s alergiou na potraviny,dojčíš?

petall
17. aug 2009

ahojte mamky,
ja mam takyto problem, malemu som minuly tyzden zacala davat prve prikrmy, teda mrkvicku a teraz aj s troskou petrzlenu. Doteraz mal stolicu skoro ako podla knizky, redsiu, ako prazenicka, ale odvtedy mu to ide strasne tazko.Vidim, ako sa namaha, tlaci a nic nevykaka,a ked, tak je toho malo a je to strasne huste a suche.Mali ste aj vy podobnu skusenost? pije pritom dost, stale ho kojim a vypije aj dost cajiku...vdaka