Pupok 8 - mesačného dieťatka. Poraďte, prosím!

mamaj
18. okt 2009

Ahojte,

nenasla som nikoho, kto by tu riešil niečo podobné, preto zakladám túto tému.
Môj syn má 8 mesiacov, pupok sa mu rýchlo a pekne zahojil a doteraz som mu s ním nič neriešila. Ale pred pár dňami som si všimla, že sa mu tam vytvára akoby maz.
Neviem čo to je, možno to má aj z krému, čo ho natieram po kúpaní, ale nerobím s nim nič mimoriadne. V podstate by som sa chcela opýtať, či a ako sa staráte o pupok takéhoto väčšieho dieťatka. U novorodenca mi to je jasné a to som dúfam zvládla, ale teraz ďalej neviem. Nemá to ani zapálené ani nič. Na prvý pohľad vyzerá OK. Možno to vzniklo preto, lebo syn ma pupok úplne akoby uzavretý, teda nemá tam ani medzierku. No neviem, len hádam, z čoho by to mohlo byť. Skúšala som mu to čistiť vatovou tyčinkou, ale bojím sa aby som mu to tam vo vnútri nepodráždila.

Tak teda poraďte prosím.

nikacosta
18. okt 2009

vies co ja som to tiez spozorovala u malinkeho tak mesiac do zadu, a normalne som mu to len tou vatovou tyčinkou vyčistila..asi to zalezi aj od pupku, ja ked sa posmatram v mojom tak tam mam tiez nejake veci, to tam asi ta odumreta koza ostava aj tie kremy ako hovoris..ja si myslim ze staci cistit..nie?

mamaj
autor
18. okt 2009

nikacosta, asi mas pravdu, len sa bojim, aby som mu to tam nepodrazdila. Lebo ked mu tam sparam, tak neviem kam az mozem, resp. je to take divne, ked on ma ten pupok taky uzavrety a doslova mu ten maz musim vysparovat tou vatovou tycinkou. Lebo uz mu to aj trochu pachlo - preto som si to vsimla. A ozaj, ono aj ked ho kupem, tak myslim, ze sa mu tam dostane trochu vody a nie je sanca mu to tam vysusit. Tak asi aj ta voda k tomu prispieva. No budem rada, ked sa este niekto vyjadri. Snad nie sme jedini s takym pupkom 😒

megi93
19. okt 2009

Ahojte, aj našej malej sa to robí a je to normálne. Robieva sa to aj dospelým, ktorí majú uzavretejší pupok a treba to čistiť, aj dospelí si to normálne čiastia. Ja to dcére čistím vatovou tyčinkou, najprv suchou a potom naolejčekovanou. Jemne, ale poriadne, pretože ten maz tam potom dosť nepríjemne zapácha a môže sa aj zapáliť. 🙂

nikacosta
19. okt 2009

mne to smrdelo tiez..aj vsimla som si to prave preto lebo mal cerveny pupcek, cize asi sa uz isiel zapalovat..ja som preto zvolila lieh, ale myslim si ze pre bezne cisteenie je asi zbytocne silny a agresivny tak by som tiez skusila ten olej..🙂)

miskachrumka
22. okt 2009

ahojte
tak aj nam sa to robi ale len trosku a vzdy mu to zaschne v pupceku ale kzady vecer mu to umyvam vat.tyc namocenou v olejceku! 😉