Aplikujete vášmu dieťatku rastové hormóny?

mataklinec
9. máj 2012

Je tu nejaká mamina, ktorej dietatko si musí pichat rastové hormóny? Nás to totiž čaká od buduceho mesiaca a bojim sa strašne toho.....

reklamka
9. máj 2012

@mataklinec - ach a ja mam labu 38-39. ta mi svina narastla. 🙂 to musis mat zlatu malu nozku. 😉 😎

anjelicek26
9. máj 2012

@irriss - no to hej, ale teba sa pri dverach kurier pravidelne nepyta - a maminku mas doma - ze nie 😅 😅 Ja uz to beriem z humorom, alebo aspon trochu nadlahcene, ale fajn to nie je, ved mi taha na 30 😅

anjelicek26
9. máj 2012

@mataklinec - heh ja mam 35,5-ky to sa celkom da, topanky v pohode zozeniem 🙂

reklamka
9. máj 2012

@anjelicek26, @mataklinec - ono to fakt neboli baby (pripadne minimalne). 😎 😉 horsi je ten strach a tak, ale s tym sa da pekne pracovat. pripadne vynimocne trosku boli ak sa pritrafi modrina. a to je v poho. ja som prezila a som vdacna, fakt.

irriss
9. máj 2012

@anjelicek26
Ver tomu, ze mne se kuryr pta na "HORSI" veci 😎 😠

bodka70
9. máj 2012

@reklamka , aj moja Karolínka je podobne drobná, ako Saška od @anjelicek26, mala na 6 rokov 108 cm, Saška bude mať tých 107,5 cm predpokladám v tomto veku. 😉

A veru Kajka po večeroch plakávala kvôli tomu, že sa jej deti smejú, že je krpec 😒. Teraz je to už lepšie, je síce stále najmenšia v triede, ale trochu podrástla, má teraz 124cm na 8,5 rokov, už je to lepšie a navyše našla si kamarátku, čo je rovnako vysoká ako ona a to je o 3 mesiace staršia. Tak to má ako psychickú oporu, že nie je jediná taká maličká, že je to v podstate v poriadku.
Ale tiež chodíme na endokrinológiu, rastový hormón zatiaľ vyzerá byť v poriadku, rastie aj bez neho, i keď nie nejako rekordne, ale podľa tabuliek aj bez RH by mala vyrást na tých 157cm.

mataklinec
autor
9. máj 2012

mne sa pravidelne do mojich 30-tich rokov stávalo že ked niekto prišiel za manželom, opýtal sa či je ocko doma takže poznám. A s tými topánkami je to strašne na figu, ešte v živote som nemala také na opatku.....Takže kočky ideme do toho....

anjelicek26
9. máj 2012

@bodka70 - Saska ma nastastie super "auru" v skole, okolo nej je vzdy hrca deti, je velmi oblubena, plus v triede ma deti 4-6 rokov takze je tam par deti rovnako velkych ako ona. Ale teraz ked pojde v nemecku do normalnej prvej triedy ako konco junove a este taketo pidi dieta, moze sa to cele zmenit. Aj ked verim, ze nie, maju male triedy po 20 deti, hadam si to ucitelka ustriehne. Mne je jasne, ze modelka z nej nebude, ani mi to nevadi, ale chcem jej dat sancu byt normalne vysoka.

bodka70
9. máj 2012

@anjelicek26 , aj Kajka je obľúbená, tiež je taká "triedna kráska" , len v tom prvom ročníku, keď začínala, tak pochopiteľne tie kamarátstva sa len formovali a našlo sa zopár detí-posmieváčikov. 😝. MMCH jej naj kámoška v triede je z dievčat najvyššia, tak vyzerajú dosť úsmevne, keď sú spolu. Oni majú opačný problém - dcérka im veľmi rýchlo vyrástla a má problémy s kosťami preto.

jolinka
9. máj 2012

@anjelicek26 Johanka mala ako Saska 107 cm na 6 rokov, hned o mesiac uz 108, teraz ma 117 a koncom augusta ma 8r, dovtedy dufam doskrabeme na 119 cm...ale Kati je jednak este mensia o 2 cm..a jednak sa mi zda proporcne horsie, velka hlavka k telu, ma siroky trup, kratke prsteky, ono to na prvy pohlad nevidno, len ked to mas v oku a hlavne ked sa vyzlecie 😒
Misko rastie asi ako Maxik...mal 2 rocny 85 cm, na 3 roky 92, teraz 3 roky a 4 m 95cm. to je este celkom v norme aj ked asi ranava nebude.

simisi
9. máj 2012

@jolinka
@anjelicek26
ahojte kocky,no ako si to tu citam,celkom ste ma aj vystrasili....mam dcerku,v juli bude mat 9 rokov a 124 cm,je o hlavu mensia ako jej spoluziaci ci rovesnici.....mala by som to zacat riesit?Vzdy bola mensia,aj ked vsetci v rodine su dost vysoky,do roka rastla v pohode,az potom asi zacala zaostavat...doteraz ma vsetci presviedcali,ze nemam stresovat,ze sa vytiahne 😒
ale teraz neviem,je nacase navstivit odbornika?Ak ano,ktorym smerom sa vybrat?

mataklinec
autor
9. máj 2012

@simisi no ja si myslím že ked sa poradiš s odborníkom nič za to nedaš a budeš aspon spokojnejšia, ked bude pod dohladom endokrinologa. U nás dala obvodná lekárka odporúčanie a tam na endokrinologií nás už vyšetrili, najprv sme takmer rok boli len sledovaný avšak kedže sa Davidko nevyvýja správne, lekárka rozhodla o liečbe rastovým hormonom.

simisi
9. máj 2012

@mataklinec asi mas pravdu,tak dufam,ze v nasom pripade este nebude neskoro,kedze uz bude mat 9....ona totiz ani nebyva chora,na nejake prehliadky k lekarke nechodieva,takze asi tam budem musiet vybehnut a popytat sa,dakujem

anjelicek26
9. máj 2012

@simisi - Saska tiez nebyva chora, k lekarovi chodime len na povinne prehliadky, to je vsetko, teplotu a prechladnuta bola 1x v zivote... myslim ze rast a chorobnost spolu vobec nesuvisi. Ja byt tebou, dam malu urcite pozriet, budes mat istotu, ze jej nic nechyba a ak chyba, tak nieco urobite, ono to moze mat kopu organickych pricin, stitnou zlazou zacinajuc a celiakiou konciac..

mataklinec
autor
9. máj 2012

@simisi nemás začo, držím palčeky a neboj určite nie je neskoro, neskoro je ked dieta začína ist do puberty... vtedy už vela nepomožu. Držte sa

anjelicek26
9. máj 2012

@jolinka - Saska je nastastie uplne sumerna, len drobucka. Nuz budeme riesit co sa da, lekari urcite budu vediet pomoct.

katecameron
9. máj 2012

@anjelicek26 tak moja dcera ma9 rokov a mame topanky 37 😀 inak sila aky su ludia roznorodí ale to je dobre

irriss
9. máj 2012

@katecameron
moji dcerce je 12 a bere mi boty (ja mam 40 a1/2) ona 40 😉

katecameron
9. máj 2012

@irriss no urcite vas budeme nasledovat do 12stky a mimochodom ja mam labu 42 😀 ale ku vyske 181cm je to ok

simisi
9. máj 2012

@anjelicek26 nemyslela som ze spolu suvisia,ale ze nechodime vobec k dr,tym padom malu vobec nevidela a povinna prehliadka bola naposledy v 5.rokoch 😒
pojdem sa hned zajtra popytat

irriss
9. máj 2012

@katecameron
no ja bych nerada, aby to zaslo nekam kam nema, tady maji devcata vazny problem..ja se vyjadrila ke Tvemu prispevku ohledne tech deti..konkretne k dceri..nerada bych nekoho rozesmutnela kvuli cm..ktere my mame a nekomu chybi😉 ☹ 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

anjelicek26
9. máj 2012

@simisi - my chodime kazdy rok, tento rok tiez nie je povinna prehliadka, ale my ideme, kvoli meraniu, vazeniu, pre istotu. Ona mava stitnu zlazu hranicnu, tak jej vzdy berie aj krv, ak treba, dostane jod.

jolinka
9. máj 2012

@anjelicek26 aj Johi je sumerna, ona aj zdialky vyzera ako dieta svojho veku len mensie...ludia jej vicemene hadaju spravny vek, lebo uz tie proporcie a tvar tomu zodpoveda, proste nevyzera ako 4-5 rocna ...Kati ale pravidelne hadaju menej, mensie deti maju tie "babetkovske" proporcie, je to i tym ze je baculatejsia, kratke tucne prstiky...

my mame na blizku dievcatko, o ktore sa rodicia velmi nestaraju, ma evidentne poruchu rastu, to proste bije do oci, ma 9rokov, je mensia ako Johi, cca 110 - 112 cm, ale hlavne tie proporcie su hodne "zvlastne", nie je tucna, prave naopak vybehane zive decko...ale proste prikratke nohy, velky trup a hlava, nohavice co su jej dobre v pase podkasuje o 15 centi a nie je to tucnotou, trup, hlava jej rastie, koncatiny, hlavne nohy nie 😢 je rada ked dostane najest a nejake chodenie po odbornikoch jej rodicov netankuje.

anjelicek26
9. máj 2012

@jolinka - my sa o 6 tyzdnov stahujeme a hned ten tyzden na to mame terminy u pediatricky, potom endokrinolog a rastova klinika, hadam sa to pohne vpred.

jolinka
9. máj 2012

@anjelicek26 tak vela stastia, 🙂

jolinka
9. máj 2012

@anjelicek26 len to som chcela, ze nechcem aby Kati tak dopadla ako to dievcatko...inak je to pre nu skoda, tak krasne oci ma 😒

anjelicek26
9. máj 2012

@jolinka - urcite to vyriesite, lekari dnes vedia pomoct, ja v to tiez dufam. Nasi to cele moje detstvo odpinkavali - ved sme vysoky - ona sa vytiahne. No a velke nic :( Daj vediet, ked budete mat nejake vysledky.

simisi
9. máj 2012

@anjelicek26 pojdem sa poradit a dam vediet ako sme dopadli....
moja so spoluziackami 🙂

anjelicek26
9. máj 2012

@simisi - u nas to vyzera velmi podobne 😖

simisi
9. máj 2012

@anjelicek26 ja mam 173,muz cca 177,z nasej strany aj muzovej strany su vsetci vyssi,az na svokru,ta ma asi 158cm maximalne

veronika164
9. máj 2012

Mati, poslala som ti siahodlhý mail :oD prepáč, snáď pri čítaní nezaspíš :oDD Chcem ešte dodať, aby si si vopred pýtala urobiť maličkému testy na celiakiu, aj druhotnú a na poruchy metabolizmu. Aj tu sa môže skrývať odpoveď na problém tvojho maličkého. Papa