Rastu zúbkov u 3,5 mesačnej dcérky

katkaseiner
10. dec 2012

Ahojte, zda sa mi to velmi skoro, ale uz neviem na co ine mysliet. Mala ma 3 a pol mesiaca a poslednych par dni si zacala velmi papat ruky. Viem, ze je to normalne, robila to aj predtym, ale tentoraz to robi dost agresivne, dokonca mam pocit, ci ju nahodou nebolia dasienka. Ked mi nahryzne na prst, citim len dasienka, len neviem, ci to uz mozu byt zubky. Vcera ked si agresivne papala ruky, aj pri tom plakala. Je nieco co by som mohla urobit, aby som jej pomohla? dakujem

xlucia
10. dec 2012

@katkaseiner su to zuby, ale este jej nevyrastu, len v dasnach postupuju dole. kup jej hryzadlo, ktore sa da dat do chladnicky, a to je daj hryzt, uvidis aka ti bude vdacna. a to ochladenie je pomoze od bolesti.
kupis v tescu, v DM

marduliena
10. dec 2012

Moja dcéra mala 4 mesiace ked jej vyšiel zúbok, nevedela som ani o tom nebolo jej nič, ale pri synovi to bolo horšie tiež si papal ruky a zúril mal soplíky aj sa my zdalo že ma opuchnute jasienka pani doktorka tvrdila že mu nejdu ale v priebehu dvoch týždnov mu vyšiel jeden zúbok a mal 4 mesiace.Kludne jej môžu ísť zúbky skús si mastičku na potieranie jasienok kúpit v lekárny ti poradia.

nastasyk
10. dec 2012

moj maly ma 3 mesiace a 10 dni a dnes som mu nasla zubok. Aj nam zastrngala lyzicka. Zatial vidno len biely fliacik,ale na dotyk je uz vonku. Tiez je nervozny,place,pcha ruky do ust... Skusim tie hryzatka a uvidime...

rysavcek
10. dec 2012

ahojte ja by som sa ti sem trošku votrela mám podobný problém ale moja mala ma len 8 týždňov viem že to nie sú zúbky ale posledne štyri dni sa veľmi snaží dať si obidve ručičky do pusy myslela som si že je hladná ale keď som si ju priložila tak sa len pohrala s bradavkou a nepapala tak sa chcem spýtať či si len objavila ručky alebo čo to vlastne je za každu radu alebo odpoveď ďakujem 🙂

katkaseiner
autor
10. dec 2012

@xlucia, @mardulienka dakujem, hryzadlo uz mam v mrazaku, snad ho zoberie a ked pojdeme na prechadzku, skocim do lekarne po nejaky kremik. Sama som si to zatial nepripustala (zdalo sa mi to skoro), ale teda ked myslite, asi to budu tie zubky... aj ked teda este mozno hned nevyrastu 🙂

xlucia
10. dec 2012

@katkaseiner no zmrznute hryzadlo urcite nedaj dietatu ked pojdete von v takomto pocasi. ved je omrzne pusa. 😲

katkaseiner
autor
10. dec 2012

@xlucia jasne :D

dadka75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mutty
5. aug 2013

My slintame od dvoch mesiacoch a mame uz zubok 🙂