Rázštep hornej pery. Bude ho mať moje dieťa?

taninka
9. okt 2007

ahojte prosim viete mi niekto poradit ? mam brata ktory sa narodil s razstepom hornej pery, ja teraz cakam miminko a bojim sa aby to moj drobec nemal taktiez. Mama mi povedala ze to nieje na genetickom podklade, ze boli na genetike a proste sa to stalo. Moze to mat aj moje dieta ?

anicka26
18. jan 2012

Kde idete na operáciu.My máme akurát za sebou podnebie...V BB,,,papať dávali oni všetko,aj plienky,aj keď aspoň pár bolo treba zobrať,lebo dávali len 5 na deň.Veľa šťastia a nech to dobre dopadne 😉

anicka26
24. jan 2012

Milý rodičia detičiek s razstepmi pery,podnebia,založili sme stránku na fb,,,je tam možné pridávať fotky,informácie,rady po operáciách,veríme,že týmto pomôžeme veľa mamičkám,čo detičky čakajú,prípadne sa im narodili,hľadajú pomoc po operáciách,alebo len tak na kus reči 🙂 http://www.facebook.com/pages/Úsmev-s-čiarkou/2...

anicka26
1. feb 2012

Mamičky,tento odkaz je zrušený a vytvorený ako profil pod menom Úsmev s čiarkou.Takto je zabezpečená kontrola nad súkromím. Takže mamičky pridajte sa k nám a podeľte sa s nami o Vaše skúsenosti,starosti ale i radosti emoticon

elki13
21. mar 2012

@taninka Ja mám to isté mám sestru s rázštepom a tiež čakám bábätko ... a bojím sa aby to nemalo aj moje bábo ... moja mamka povedal že je to dosť možné ... lebo to je v rodine ... aj ja sa veľmi bojím ... a držím ti palce ... nech ti všetko dopadne dobre ... 🙂

henrietawawe
13. nov 2012

moj syn alan ma rastep hornej pery a doktory mi povedali že je to po geneticky dane je to pravda .azajtra ho operuju naco vsetko mam byt pripravena. a poslite mi nejeke obrazky pred operaciou a po operacii. dakujem vam velmi pekne.

lenuska81
13. feb 2013

@karin_ ahoj ja som sa narodila s ražtepom pery a podnebia a teraz sama čakám bábätko v ružinove sa o mna staral Mudr. Zboja

step13
22. apr 2013

Dobry den prosim vas vie mi niekto poradit kto ma skusenosti s rastepom mekeho podnebia prosim vas poradite mi

nokialada
26. máj 2013

@taninka
@taninka pekny vecer ...poviem zo svojej skusenosti ...tazko povedati bude alebo nie ja som porodila pred 25r dcerku a mala rastep pery ,nikdy v zivote to u nas nik nemal,hned o rok som porodila syna ten nemal o 10r dalsieho syna tiez nemal a dnes pred par dnami sa dcere narodila dcerka a ma rastep pera aj podnebia a pritom pocas tehotnosti vylucili doktory tuto moznost a podrobila sa vselijakych vysetreni a nic neukazalo ze by sa jej narodila dcerka s rastepom a predsa ,ale aj tak je zlata a zdrava ...uz som tym presla a viem ze sa to da krasne spravit ...apropa uz ma jedneho 3r syna a ten nemal nic je zdravy ako buk

googlinqa
26. máj 2013

a mas priamo ten rastep ty, alebo len brat? ak ty, tak ano je tam sanca ze dietatko to bude mat ak brat tak ovela mensia sanca, dedi sa to podla mna, lebo v okoli poznam taketo pripady

simoneta10
22. sep 2013

ahojte tiez mam synceka s razstepom makkeho a tvrdeho podnebia, mohol by ma tu niekto o tomto probleme informovat blizsie ? ak tu ma niekto podobny pripad ,,,tiez by som chcela vediet kde su lepsi doktori v BA ci KE ?

nelbublinka
2. nov 2014

Ahojte no nas caka zajtra nastup do nemocnica dcerka ma rastep mekeho podnebia ma 18 mes .som stoho nanervy strasne sa bojim ako to dcerka zvladne chcela by som vip izbu ale neviem ci sa nam ujde 🙂 a nemam sajnu co stoji chodime mudr fekiacovej v ruzinove uz keby sme mali potom

lenkyca
17. apr 2017

Ahojte mamičky moj synček sa narodil s raštepom na hrtane newiem ci to prezije som hotovo idem sa zblaznit od zufalstva chodim snim do kosic na krcne tam my povedali o mesiac na kontrolu a ze ked sa mu to nezlepsi tak mu hrozi operacia no ja sa velmi onho bojom newiem ci to prezije ma iba dva mesiace strasne mu chrape v nose aj na hrudniku jeden polovnik mi dal jazveciu masť no newiem ci mu to pomoze prosim vas o radi alebo ked mali ste nejaku takuto prihodu newiem ci ten rastep mu nezmizne alr ja uz ani newiem som strasne smutna 😢😢😢😢

ingrid251
5. nov 2022

Ahojte mám 22 mesačnú dcérku a naše bábo má rastep obojstranný . Za pár dní máme 2 operáciu len neviem čo nás čaká ako papaju po operácii.