Ide o reflux?

ebolius
31. jan 2011

Dobry den. Potrebovala by som poradit ci ide o reflux? Maly ma 6 tyzdnov a stale sa napina akoby na vracanie dava nozicky k sebe a myka rucickami niekedy scervena a v pusinke mu je vidiet zostatok mliecka obca ma i stikutku. Vyskusali sme uz gastrocynessine, gastrotuss, nutriton, stale polohujeme avsak nic nezabera. Maly v spanku chrci, obcas kychne a vydava rozne zvuky. Najviac priznakov je po kojeni avsak napinanie pretrvava i 2 hodiny po nom. Chcem sa spytat ci sa s tym niekto z vas nestretol a ci sa mame pytat na nejake vysetrenie lebo dr. nam povedala ze z toho vyrastie.

ebolius
autor
31. jan 2011

caute. vazne sa s tym nikto nestretol?

adelaine
31. jan 2011

@ebolius v prvom rade odporucam ist k pediatrovi, nedavaj mu zbytocnosti ako nutriton a gastrotuss, ked neviem, co mu je...ten nutriton mu moze sposobit este aj problemy s kakanim...

adelaine
31. jan 2011

@ebolius v prvom rade odporucam ist k pediatrovi, alebo po odporucani do gastro amb., nedavaj mu zbytocnosti ako nutriton a gastrotuss, ked neviem, co mu je...ten nutriton mu moze sposobit este aj problemy s kakanim...

gabika7706
31. jan 2011

@ebolius je pravda, ze deti z tohto refluxu vyrastu, ale neskusala by som ziadne pripravky bez toho, aby som mala potvrdene, ze to je reflux...a ako pise @adelaine nutriton upchava takze by som sa pytala radsej na gastro vysetrenie

natik17
31. jan 2011

ahoj,
no v prvom rade by som išla na sono žalúdka, kde Ti zistia, či má malý reflux alebo nie. Pediater Ti dá odporučenie, prípadne sa tam sama objednaj. Neviem, ako to u Vás chodí. My sme boli na tomto sone v 3 mesiacoch - malej zistili reflux, tak sme tam chodili potom stále na kontrolu. Zmizol jej až v roku (teraz má 16 mesiacov) a už sa chvalabohu neobjavil. Museli sme ešte potom ísť na kontrolu, či sa neobjavil, ale keďže už mi negrckala obyčajné mlieko, tak som vedela, že už ho asi nemá.
Zabudla som podotknúť, že malá nebola skoro vôbec kojená, bola od začiatku prikrmovaná, lebo som mala málo mliečka. Tak dostávala Nutrilon, ten grckala - ale tak postupne ho vygrckávala napr.pri spaní či pri ležaní. Žiadne veľké grcanie to nebolo. Ale na toto sono môžeš ísť samozrejme aj skôr, spýtaj sa pediatra, on Ti poradí, kde ho robia. My sme boli objednaní v 3. mesiacoch na sono obličiek, tak som hneď požiadala aj o sono na reflux, aby mi doktor mohol predpisovať Nutrilon AR.
Kamoška používala ten nutriton, jej pomáhal (ona kojila).

kasami
1. feb 2011

@ebolius urcite chodte na gastro na ultrazvuk ... ak sa to potvrdi bude lepsie ak bude maly sledovany ...
my sme boli az minuly tyzden a mame ho diagnostikovany ... so svojej skusenosti viem, ze kontoly a sledovanie dr je dolezite ... moj starsi ma skryty reflux ☹ prisli mu na neho az po tretom roku a uz tri roky sa lieci a ta liecba je uz vtomto veku dost narocna ...
inak, polohujem malu pri kojeni ... takmer stoji 😝 po kazdom kojeni gastrotuss, k tomu berie espumissan a biogaja kvapky na noc .... taktiez polohovanie aj v postielke a aj v kocari
drzim paste 🙂

monkapp
1. feb 2011

@ebolius Určite by som šla k pediatričke a dožadovala sa toho, aby ťa poslala na gastro-ambulanciu. My sme tým takisto prešli, malý mal ťažký stupeň refluxu, predpísala nám nutriton, trocha nám pomohol, no zdá sa mi, že sme tým museli prejsť sami, dávať pozor, aby neubudol na váhe. Museli sme po kojení polohovať. Ono sa to dá, avšak, keď sa Ti už bábatko bude dvíhať, je to ťažšie. Určite sa to zlepší, akonáhle začneš podávať tuhú stravu, teda príkrmy. Ale na to ešte je času dosť. Z toho, čo tu čítam, sme na tom boli asi ešte celkom dobre a to nám bol diagnostikovaný ťažký stupeň refluxu, našťastie, už sme v pohodke, i keď občas grcneme, no nie toľko, čo predtým. V každom prípade odporúčam návštevu gastroamb. Držím palce 🙂 , nech ste čo najskôr opäť v pohodke a zdravučkí 😉

monkapp
1. feb 2011

A ešte k tomu Nutritonu...spomínajú tu baby, že sú problémy s kakaním. My sme ho brali často a dlho a nebol žiaden problém s kakaním, žiadne zápchy ani nič podobné.

domidomi
1. feb 2011

Aho podla mňa má tvoj malý skrytý reflux. To znamená, že mu grcky nejdu von, ale ostanú vnútri 😒 . A z toho ho môže aj páliť žáha. Moja malá to mala a mala ešte aj kyslý zápach z úst. Prešlo to v tedy keď sme začali dávať nutrion. My sme z neho nemali problémy s kaky 😉 . Existuje aj nutrilon anti reflux.

nifadita
27. jún 2011

Ahojte, predam specialny vankus do detskej postielky pre deticky s refluxom. Ma formu klinu, takze hlavicka babatka a vrchna cast trupu je vyssie ako dolna cast telicka. Je pouzivany tri mesiace, mala som s nim velmi dobre skusenosti. Cena 7,50 + postovne (okrem kosic, odvoz zdarma).

nifadita
27. jún 2011

Ahojte, predam specialny vankus do detskej postielky pre deticky s refluxom. Ma formu klinu, takze hlavicka babatka a vrchna cast trupu je vyssie ako dolna cast telicka. Je pouzivany tri mesiace, mala som s nim velmi dobre skusenosti. Cena 7,50 + postovne (okrem kosic, odvoz zdarma).

bubu4125
9. júl 2011

ahojte...potrebujem poradiť! malinká sa mi narodila predčasne, v 27tt...dlho som si odsávala mliečko, no nakoniec som ho stratila úplne...odvtedy jej dávam Nutrilon HA1...no začala mi akoby chrčať! intenzívne je to po jedle! mala aj dosť nafúknuté bruško a problémy s kakaním! išlo jej to ťažko! kúpili sme SAB Simplex... vyzerá, že to pomáha!
grckať som ju ešte nevidela, ale často ju prichytím pri tom akoby si odgrgla a prehltla!
často sa preberie počas spánku! ale hned zaspí! aj sa pučí!
myslíte, že by to mohlo byť ono???
pondelok ideme na laser, očká jej idú zoperovať! a potom pôjdeme k dr!
ja len toľko či môže ísť o ten reflux, aby som sa neznepokojovala nad ničím iným!
ďakujem!