Reflux. Čo s ním?

neliv
9. nov 2006

Cauko mamicky som tu prvy krat hladam radu co s malym ked po papani strasne grga...Drzim ho zvislo aj hodinu ale v noci nevladzem a zobudim sa ze mu hlavicka visi na stranu 🙂 Chudiatko po papani aj po zobudeni hystericky place a ja neviem co s nim - polohovanie ani cajik nechce...Poradi mi niekto?

aajulkaa
22. jan 2008

Ahojte, my mavame tiez problemy s grckanim, aj ked si maly odgrgne tak nieco vygrcne. bola som aj u lekarky lebo mi grckal moje mliecko a navyse mu nectacilo tak mi poradila Nutrilon A.R. Tak som mu aj nadalej davala moje a prikrmovala ho Nutrilonom a grckat prestal. Po tyzdni som si kupila obycajny nutrilon a obcas mi vygrcne aj ten a ja neviem ci to nema z prejedania lebo niekedy ( dost casto) dostane obe prsia a este vybumba aj 150ml Nutrilonu. A chcela by som sa vas spytac ci by ste mi nevedeli poradit lebo maly mi uz pomaly 2 tyzdne sam nekakal. Lekarka nam dala prehanadlo ale nechcem aby si nan moc zvykol.A navyse mu zabera tak po 2 az 3och dnoch.Od vtedy co ho prikrmujem tak sa mu stolica dost zahustila a nevie ju sam vytlacit a velmi sa pri tom trapi. Nevedeli by ste mi poradit ako by som mu mohla pomoct? cajiky nezaburaju a s trubickou mu niekedy pomaham aj hodinu v kuse a aj 3 az 4x dene. prosim poradte mi nieco. Dakujem

najjulinka
26. mar 2008

Maminy ak reflux nezmizne do roka, tak sa to rieši operatívne? 😢 Alebo ako to je???

najjulinka
26. mar 2008

Nutrilon A.R. dostať bežne medzi Nutrilonmi v obchode alebo je to nejaký špeci z lekárne?

najjulinka
26. mar 2008

Joj chaosim, ale malý má rok čo nevidieť, tak nech to má OK čo najskor... Lebo sa mi to vobec nepáči... A nechcem ho nechávať samého v nemocnici dakde... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

andy.a
26. mar 2008

julinka,záleží asi od stupňa refluxu,pokiaľ je mierny,neoperuje sa 😉
a Nutrilon AR-asi iba na predpis..ale neviem presne,ja len kojím 😝

dididi30
26. mar 2008

july, ja som tiez malej kupovala nutrilon ar a mali ho normalne v lekarni bez predpisu, ale to bolo pred 3 rokmi tak teraz neviem 😒
najulinka, ja som malej davala ten nutrilon a od 3 mesiacov, potajomky som do mlieka davala krupicku, hoci sa nemoze, ale nechcela som nechat malu hladnu, bo mi grcala mliecko a poviem ti, do teraz ho nepije, ale mliecne vyrobky v poho....proste niektore deti mlieko nemusia 😉

sorscha
27. mar 2008

Ahojte baby. Moja skúsenosť je taká, že žiadne vracanie netreba podceňovať. Keď sa mi malý narodil veľmi často vracal až prúdom. Lekári vraveli, že je všetko OK. Dokonca sme boli aj v nemocnici na pozorovaní a nič mu nezistili. Vraj je to len reflux a že z toho vyrastie.Ja už som bola zúfalá a nakoniec nám spravili sono a malý mal zúžený vrátnik a samozrejme aj ten reflux. Takže ho v 5t. operovali. Vracanie prúdom prestalo a reflux má už len trošku. Inak zúžený vrátnik majú väčšinou chlapci a môže sa to prejaviť kedykoľvek. Takže si dajte detičky poriadne vyšetriť. 🙂

abetka
27. mar 2008

ten nas maly tiez grcka a ma potvrdeny reflux somon stredneho stupna a poslali nas na gastro.Ja som mu sama kupila Nutriton , ale maly bol nervozny a vyvratil aj tem.A lekarka na gastre nam povedala, ze ked pekne pribera tak Nutriton nech ani nedavam a nech ho davam do zvysenej polohy.Tak sme vydvihli matrace, kupili to lehatko kde je v polosede a na navstevy chodime s arzenalom oblecenia a podrradniky nam nestacia a plienky periem pogrckane a nie pocikane.Vraj deti z toho vyrastu.A pri dcera sme tiez mali, ze grckala prudom tak nas poslali na detsku chirurgiu a tam nam vylucili pylorostenozu/zuzenie vratnika a preslo to ked som ju davala pocas kojenia viac krat odgrnut a robim to aj pri malom.Aj 4 krat ho dam odgrgnut.vale stastia 🙂

najjulinka
27. mar 2008

No ja s polohovaním nič nenarobím... On proste už je velkáč na to...
Dnes som kupila Nutrilon AR... Za asi 250 Sk a je na nom dvoojitá cenovka - tých 250 a asi 130... To je ak je na predpis??? Lebo potom ak je taký brutálny rozdiel v cene, tak ak zabere, tak si nechám predpísať.
No mne povedali, že to chlapci zvyknú grckať a že ked do roka to neprestane, tak operácia... Ale rok má Kiko čo nevidieť, takže skúšam čo sa dá.

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mayap
11. aug 2008

Aj môj syn bojuje s refluxom. Ako trojtýždňový bol na operácii - pylorostenóza. A odvtedy grcoší stále a to už bude mať 2 a pol roka... ☹ Papá Humanu AR . Dodržiavame antirefluxový režim, ale vôbec to nepomáha...
Už 2krát bol na ph-metrii, a zistili mu zásaditý reflux. Berie tabletky Venter.
Okrem toho kvôli refluxu slabo priberal a aj rástol, a teraz meria len 85 cm. Hrozí mu pichanie rastového hormónu...

shaly
23. apr 2009

Ja mam tiez ten problem bojujeme s tym uz 3 tyzdne a maly mi stale nepriera doktorka mi predpisala NUTRITON ale aj tak stale grcka vobec to nezabera a vobec nepribera uz som z toho zufala a vobec sa mi nezobudi ze je hladny musim ho stale budit aby sa najedol lenze aj tak to vygrca poradte co mam robit?

shaly
23. apr 2009

poradte mi co mam robit ked moj syn stale grcka a nepribera aj napriek tomu ze pouzivam nutriton ktory mi predpisala lekarka maly ma 7 tyzdnou a od porodu vobec nepribral porodnu vahu mal 3620gramov a teraz ma 3500gramov co mam robit?

paola.o1
24. apr 2009

ahoj shaly, aj my sme to tak mali, moj syncek vyvrackal snad vsetko co som mu dala, za prve dva mesiace nepribral skoro nic, dokonca prvy mesiac schudol, no nepomohlo nam nic. proste reflux. akurat sa to zlepsilo, ked som mu vyvysila matrac v postielke, strcila som pod matrac vankus, takze mliecko sa menej vracalo hore, no a cez den som ho mala vacsinou v lehatku polohovacom, ale aj tak vrackal a vracka stale. teraz uz aj prikrmi, ale aspon pribera. boli sme aj na vysetreni na reflux, ale to je zbytocne, lebo s tym sa aj tak neda nic robit, az posledna moznost je operativne... ale i tak to stale preberaj so svojou dr. aj ja to dr. stale hovorim, ze vracka vracka a vzdy dosiahnem aspon to ze ho poriadne vysetria, urobia nejake extra vysetrenia a tak, ze ci je vsetko ako ma byt, lebo uz som z toho tiez na nervy. teraz uz papame zeleninku a ovocie a stale mam po ruke mop a utiwrem co vyvracia no hruza. treba vydrzat!

janajanajana
8. máj 2009

Viete mi poradit, ci sa jedna v nasom pripade o reflux? Dcerka bezne po odgrgnuti trosku grcka, tiez obcas grcka aj ked ju dam na brusko aj napr. hodinku po najedeni alebo ked sa napr. puci, tak jej vyjde troska mliecka. No a hlavne, tiez ma problem zaspat, hned po najedeni sa zobudi a co je zvlastne, na rukach chce byt len vo vertikalnej polohe, uplne odmieta byt na lezmo, tiez ked je hore, tak je kludna, len ak ju troska nadvihnem. Tak ma napada, ci to nemoze byt tym refluxom 😒

miskachrumka
8. máj 2009

ahojte ja som si dnes vsimla že maleho stale napina a vzdy mi vypluje cajik aj po hodine a tak isto aj mliečko ked lezi tak ako by sa mu vsetko vracalo do pusi a ma ztoho az cervene očka no že vidno nanom že ho napina čo mam robit bojim sa že bude zas chory ☹ už sme si toho dost prezili a to ma len 9tyzdnov poradte prosim som zufala ☹

caly8
9. máj 2009

ahojte 🙂

miska...aj ja bojujem s refluxom pre čo môžeš urobiť je davať ho ležkať na vyvýšené asi do 45 stupňového uhla...nosiť alebo držať vo vertikálnej polohe hlavne ked sa napapká narábať s ním veľmi opatrne aby sa mu mliečko nevracalo a čakať kým to prejde bohužiaľ...pokiaľ je to len tichý reflux dosť to bábätká ruší málo spinkajú, stále akoby ťažko prehĺtali naprázdno a vracia sa im do pažeráka...moja Eli má niečo cez tri mesiace a kedže je už dosť aktívna kopká a ,,šmidlikuje,, nožičkami dosť sa jej vracia..ale vraj to vrcholí v 3-4mesiaci treba vydržat ako vravím pokiaľ je to mierny reflux ak by neprospieval a chudol stále veľa grckal tak sa to potom rieši na gastro.... vyšetrení..
ja som si kúpila teraz gastrotuss našla som na to reklamu v časopise a malej som to raz dala za kávovú lyžičku.... skús si o tom prečítať je tu niekde taká téma....je to mechanická zábrana a nevstrebáva sa.... uvidíme ako zaberie... moja malá je len čisto dojčená a veľmi pekne priberá ešte to podotýkam 🙂

andrea52
9. máj 2009

ahojte

aj my sme bojovali s refluxom, hoci sme ho nemali potvrdeny ale grcaknie bolo u nas na stalom poriadku, ani som nestihala prat, a to mi radili ze oblecko 56 staci 5-6 ks. No my sme ich museli mat Apon 15 aby to co bolo mokre stihlo uschnut a tak stale dokola 😝 nepomohlo nic, Nutriton ale z toho malu palila zaha. Nakoniec sme z toho vyrastli, aj ked este grckame ale oveeeeeeela menej 😉
tak vam teda drzim palce a nezufajte to sa napravi 😉
najjulinka este k tomu Nutrilonu Ar, my sme ho mali na predpis, ale viem ze niektori dr ho neradi predpisuju, tak sa skus opytat 😉

miskachrumka
12. máj 2009

ahojte mi mame taky isty problem som si myslela že je kolika ale nie je to reflux a kdže sme na humane tak nam predpisla teraz humanu Ar a je taka ako puding!tak uvidime ako čo! 😒

kozicka
9. aug 2009

andrea ako vies kedy malu palila zaha?

miskachrumka
9. aug 2009

baby kedy to spontanne vymizne? 😒 ?

rose86
11. jan 2010

ahojte babeny. nasa mala ma od narodenia reflux. neudrzi v sebe nic ine len AR mliecko. chcem sa len opytat kedy zvykne reflux ustupit. druheho mala 4 mesiace. dnes som jej skusila dat normalne mliecko a hned bolo cele vonku :(

mneme
11. jan 2010

rose, je to velmi individualne, mojej dcerke ustupil medzi 5. a 6. mesiacom. v principe vraj ma k zlepseniu dojst prechodom na tuhu stravu a sedenim, ale v horsich pripadoch moze reflux trvat aj dlhsie. takze to chce len polohovanie, setrnu manipulaciu po jedle a trpezlivost. drzim palce 😉

lenka1smejka
11. jan 2010

rose-bud rada,ze ti udrzi aspon to AR mne neudrzala ani to a zmyzlo nam to ku koncu 8alebo 7mesiaca

supi
24. feb 2010

Ahojte, prosim vas o radu
dcerka ma necele 3 tyzdne a myslim ze ma reflux, nemam to teda este zo sona potvrdene ale podla clankov co som o tom citala...
Velmi chrapci, zle spi, casto ma stikutku a vracia... odkedy jej mozem davat ten nutrilon ar? A ked kojim to mam zarobit a dat jej lyzicku pred kojenim alebo aky je postup?
dakujem

carodejnica
24. feb 2010

Ahoj supi, nerieš reflux hneď nutrilonom.. 🙂 Nekaz si zbytočne dojčenie UM. Moja dcérka tiež mala ruflex, ale radila som sa radami, ktoré napísala laktačná poradkyňa Katka v téme "dakujeme Annag". Je ich viac, vyskúšaj, čo zaberie. Mne napr. pomohlo, že som s malou po dojčení už nemanipulovala, nechala som ju, nech jej troška pretrávi, dojčené dieťa si nepotrebuje vždy odgrgnúť, to je mýtus.

teraz už sľúbený citát z diskusie Dakujeme annag
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
------------------------------------------------------
Každé bábo grcká a má nezrelý zvierač pažeráka, no máloktoré má skutočnú refluxnú chorobu, kedy je často choré, neprospieva.... a ktorá sa rieši napr. aj operačne ... Drvivá väčšina detí nemusí mať refluxné prejavy také časté, ak sa dojčenie upraví. Reflux fyziologicky vrcholí okolo 3-4 mesiacov. Zahusťovanie sa pre takéto deti neodporúča - rovnako ako dospelí, potrebujú prijímať ľahko stráviteľné jedlo, ktoré nezostáva v žalúdku dlho, zahusťovanie robí pravý opak - jedlo je v žalúdku až príliš dlho, ťažký žalúdok spôsobuje záhu. Zahusťovaním eliminuješ grckanie, no záhu nie, naopak, tá je ešte horšia. Je dokázané, že zahusťovanie spôsobuje horšie a častejšie refluxné príhody počas celého obdobia, pretrváva dlhšie. Zahusťovanie zvyšuje riziko potravinovej alergie a Nutriton je i veľmi sladký a zvyšuje riziko obezity, diabetesu ... V zahraničí sa preto od zahusťovania ustúpilo, dokonca Nutriton niekde ani nekúpiš. Takisto mamičky posledné roky stresujú najmä celé okolie BA - okamžite idú na gastro, deti i mamičky sú nervózne, vystrašené, majú pocit choroby a v neposlednom rade v mamičke vyvolávajú pocit, že jej mliečko je zlé, resp. nedokonalé .... Preto je fajn s refluxom sa naučiť žiť a najmä upraviť režim a dojčenie tak, aby tých príhod bolo minimum i bez zahusťovania . Mala som takú staršiu dcérku a do polroka máme fotky iba s podbradníkom ... grckanie mamičky trápi, no deťom to zvyčajne nevadí, často si grcnú a vzápätí sa opäť spokojne najedia ...

takže bábo treba polohovať - malo by byť neustále vo zvýšenej polohe, kedy má hlavičku vyššie než zadoček - na cca 30 stupňový uhol, stačí podložiť nohy postieľky knižkami, alebo pod matrac vložiť deku ... takýmto deťom vyhovuje spinkanie na boku, dokonca i na brušku - pod kontrolou.

niektoré deti si potrebujú medzi dojčením urobiť pauzu - teda sa napapajú , potom si odgrnú a po napr. polhodinke - hodinke pokračujú v dojčení opäť , niekedy je dojčenie rozdelené i na viac častí

-niektorým deťom vyhovuje len ležať bez pohnutia po dojčení - teda nadojčiť napr. na posteli na boku a nechať bábo bez akejkoľvek manipulácie ležkať , hoci aj zaspinká - ak je na boku, mliečko vytečie kútikom vonku

- pomáha nosenie vo vertikálnej polohe, najmä teda v šatke

- v rámci dojčenia - skúsiť poloha po ležiačky, tanečník, resp. všetky polohy, pri ktorých netečie mliečko v smere gravitácie

- posúdiť, či grckanie nie je spôsobené len silným tokom mliečka , ak sa bábo nedokáže kvôli tomu v pokoji napapať, bude grckať, má záhu ...

- eliminovať hnev bábetka, najmä na prsníku - teda nenútiť do dojčenia, nepreťahovať intervaly - bábo má papať kedy chce, kedy si samé prsník popýta, ak papá veľmi často, ponúknuť mu ten istý prsník, aby ho dopilo až "do dna"
--------------------------------------------------
koniec citátu

zuvra
26. feb 2010

čaute,baby. Neviete, kde by som mohla kúpiť antirefluxný vankúš? Našla som ho aj na slovensej stránke-anjelik,ale tam stijí 23eur a predtým na nejakej poľskej za 5eur,ale už neviem,kde to bolo. Môžte mi poradiť?Ďakujem.

kristinagabi
13. feb 2011

Maminky poradte mi. Aj moje babetko ma reflux,ale uz si neviem rady...
Po kojeni a aj pocas si ju necham odgrgnut,ale niekedy mi uz vygrcne dost velke mnozstvo mliecka (kojim) a darmo ju drzim aj tak zvracia a dost vela,niekedy uz jej ide aj z nosa... Nutriton som skusala,ze som jej dala pred kojenim,ale sme sa nedockali ani koniec papania a uz mi zvracala... Priberat pribera pekne,len to zvracanie ☹ . Uz dneska rano ju prezliekam 5-krat.
Aj vam tak velmi vela zvracia,ci len vygrcne nieco ?