Reflux. Čo s ním?

neliv
9. nov 2006

Cauko mamicky som tu prvy krat hladam radu co s malym ked po papani strasne grga...Drzim ho zvislo aj hodinu ale v noci nevladzem a zobudim sa ze mu hlavicka visi na stranu 🙂 Chudiatko po papani aj po zobudeni hystericky place a ja neviem co s nim - polohovanie ani cajik nechce...Poradi mi niekto?

timuss
15. dec 2011

@halime Ďakujem...asi máš pravdu, nie je dobré porovnávať... 🙂 a naozaj sa to zo dňa na deň mení, včera mala napríklad dobrý deň a krásne zdvihla hlavičku, tak hádam sa to už rozbehne... 😉

betina1984
21. jan 2012

Ahojky. My máme tiež potvrdený reflux - mierny až stredný. Malá bola kojená, predpísali nám AR mlieko. Nezvracia, občas jej vytečie mliečko, ale pri tomto mlieku už takmer vôbec, ani skoro neštikúta. My máme problém skôr s dýchaním. Najčastejšie večer. Teraz máme také plačlivé večery a potom začne "híkať" ako keby lapala po dychu, pregĺga. Niekedy aj pri kojení híka. Súvisí to z refluxom, alebo by to mohla byť aj dýchacia trubica, že by ju mala zúženú?

janush
21. jan 2012

my sme mali tiez reflux a dost silny, boli sme na vysetreni az na Kramaroch... no odkedy som jej zacala davat Nutrilon AR + som prikrmovala MM, reflux zmizol 🙂

timuss
30. jan 2012

@betina1984 podľa mňa to skôr súvisí s refluxom....počula som, že aj keď sa dávajú AR mlieka môže zostať tzv. skrytý reflux, takže mliečko sa môže vrátiť síce nie úplne do úst, ale aj tak to núti dieťa akoby prehĺtať, a tiež môže zabehnúť do dýchacích ciest a vtedy sú tie dýchacie problémy...ale pre istotu by som to skonzultovala s pediatrom

rebecca2006
6. feb 2012

@betina1984 súvisí s refluxom.

rebecca2006
6. feb 2012

čaute baby, mám doma 3 týždňové dieťatko a cekkom isto má reflux- zatiaľ som s ním na gastre nebola, zajtra máme poradňu, tak sa poradím s ediatrom a asi nás gastro na Kramároch neminie. Zatiaľ som zahájila režimové opatrenia- len to moc neomáha, a fakt vie vyvrackať podľa mňa veľmi veľa. Minimálna manipulácia po jedle, aj hodinu, vedie k grckaniu.Synčej rozhodne takto nevrackal- mal síce mierny eflux, ale trochu neskôr, cca v 6tt, silent formu, s kašľom a chrochtavým dýchaím sípaním, atĎ- prechodne som mu ahusťovala MM NUtritonom, ale veĽmi rýchlo sa z toho dostal. A negrckal v podstate vôvbec. Väčšina, čo píšete, ste skončiloi na AR mlieku- ja bysom ale veľmi rada dojčila ďalej- má niekto skúsenosti s kombinovaním UM AR a MM? Alebo s tým, že ostal na MM + Nutriton? Ak sú tu Nutritonovémaminy, od akého veku ste dali Nutriton? Vďaka

betina1984
6. feb 2012

@rebecca2006 ja doteraz dojčím, síce len sporadicky, ale dojčím, aj dávam AR mlieko. Nutrilon dávam od narodenia. Najskôr HA Nutrilon, ale potom sme prešli slečna na AR Nutrilon a pánko na obyčajný Nutrilon. HA nám nechutil. A malému ten nutrilon zahusťujem jednou odmerkou AR mlieka, lebo aj on má slabučký reflux, nepotvrdený, ale má.

adenka
23. feb 2012

ahojte,
chcem sa opytat ci ste nepoculi o nejakom produkte dostupnom v rakusku co pomaha na reflux/.. dokyna mi nieco spominala ale nevedela nazov. neviete co to je?

sander
7. mar 2012

Ahojte, aj my sme mali trosku reflux, nam pomohla v noci taka podlozka do postielky pod matrac, vyvysena poloha, to bolo super, ovela lepsie spinkala. Inak tu podlozku uz nepotrebujem, ak by niekto mal zaujem, predavam.

mandm
24. apr 2012

Ahojte. vie mi niekto poradit? dcerka ma diagnostikovany minimalny reflux ale stale mi vela zvracia... aj po 2-3 hodinach po papani. Uz ani nekojim a papa len BEBU AR, zacali sme s kasickami ale nic nepomaha a doktorka to podla mna zlahcuje. Dokonca sme pre neprospievanie boli aj hospitalizovani v nemocnici. Matrac ma vyvyseny, nechavam ju odgrgnut a nic nepomaha. Uz som z toho nestastna a dcerka nervozna ☹

dioliana1
25. apr 2012

@mandm moja tak vracala, gastrologička jej dala Humana AR a gastrotuss po večernom krmení 2,5 ml(v bazariku ho predavaju), žiaden čaj , iba prevarenu dojčensku vodu na pitie(aby sa nerobili kyseliny)

mandm
25. apr 2012

@dioliana1 ten gastrotuss sme uz skusali a nepomohlo. A pije Bebu AR. Ja uz proste neviem co este urobit ☹

dioliana1
25. apr 2012

@mandm Chodíte na gastrologiu? Nemôže mať nejakú alergiu na mlieko?

hajanka
25. apr 2012

@mandm ak ti mozem poradit a prispiet skusenostou, neterka mala diagnostikovany GER a dost silny, papala Nutrilon AR, samozrejme dodrziavala vsetky potrebne opatrenia (polohovanie, vyvysenie, netriast s babom, ziadne prudke pohyby, kontrolovat techniku sania a pod.) a aj napriek tomu reflux pretrvaval az do 8mes. Neprestal ani s prikrmamy, ani po zahustovani, grcala stale, po jedle, medzi jedlom, pred jedlom... bola nervozna, chrcala, vykrucala pocas krmenia hlavicku do stran, zaklanala dozadu (od palenia zahy), bola placliva...
Asi ta sklamen tym, ked ti poviem, ze doktorka ma pravdu, momentalne nic viac pre babo nemozes spravit, neboj babo z toho musi vyrast. Ak by slo o vrodenu vyvynovu poruchu zvieraca co by sa uz zistilo sonom, tak sa to v buducnosti da riesit operaciou.

mandm
25. apr 2012

@dioliana1 nemyslim, ze to bude alergia, pretoze vyvrati vsetko co je dam. Aj vyzivy alebo kasicky. ☹

@hajanka tak to si ma teda naozaj velmi nepotesila. Ved prave, ze uz sme skusali vsetko mozne a nic nezabralo. Som z toho nestastna prave preto, ze dcerka je potom nervozna, placliva a len pomalicky pribera. 😖

kvetka84
25. apr 2012

@mandm aj my sme mali reflux. Zacalo to uz v porodnici a prestal ked mal maly 10mes. My sme pouzivali Nutrilon AR s bebou nemam skusenost. Samozrejme bolo to lepsie, ale grckal stale. Este su ine moznosti, ako davat jej jedno po menej a castejsie, musi si odgrgnut /ale pises, ze odgrguje/, ked nie je dojcena musi pit aj cajik/vodu, ale tiez po menej a castejsie. V nasom pripade islo o reflux, ale priberal. Vo vasom ide aj o nepriberanie. Ak doktorka usudila, ze sa s tym neda nic robit, asi ma pravdu. Aj nam vraveli, ze "zvierac" v zaludku, ktory sposobuje reflux, sa uzatvara do 1,5roka. Dovtedy sa mozte trapit. My sme si na to casom zvykli. Nedalo sa nic robit. Aj ked sme vsetko vyskusali, aj tak nam cely cas grckal. Proste viac periem, podbradniky su na kazdej fotke a chce to este trpezlivost. Ak to nie je chdunutie, iba nepriberanie spravnym tempom tak by ste to mali zvladnut iba AR a klasickymi sposobmi, ktore tu uz odzneli. Samozrejme, ak sa ti to nezda, urcite si pytaj listok na gastro. My sme tiez boli, zistili, ze ma reflux, ale nenasadzovali ziadnu liecbu. O pol roka kontrola, bolo to uz lepsie, tak sme cakali kedy to prejde. Neboj sa a urcite sa pytaj na gastro. Ked ti uz lekar na gastre potvrdi, ze sa nemusite bat, musite uz iba vydrzat. Ono to urcite raz prejde 😉 Hlavu hore 🙂

hajanka
26. apr 2012

@mandm moja, ona bude urcite lepsie priberat, ked zacne papkat prikrmy, hoc bude aj nadalej pogrckavat

K tomu grgnutiu, babo si "musi" odgrbnut vtedy, ked sa pri jedeni nahlta (naje) vzduchu, ten ho v brusku tlaci, je najlepsie ked ho vygrgne, s nim vacsinou vsak vyjde aj mliecko (kedze zvierat sa neuzatvara tak ako by mal). To je OK.
Avsak, ak je babo spravne prisane k prsniku, alebo k cumlu a je spravna flasa (skutocne antikolikova je Dr. Brown - ma patentovay system, pri ktorom babo nehlta spenene mliecko) tak sa toho vzduchu nenapapa, tym padom nema ani co vygrgnut - tym padom sa zmensi riziko vygrcnutia. Takze aj na toto treba klast doraz a kontrolovat.
Ak ale uz ma v brusku vzduchu je lepsie ak ho vsak vygrgne (aj ked vygrcne) nez by ho mali trapit bolesti bruska a naduvanie.

Pises, ze ma diagnostikovany minimalny reflux, takze na sone ste uz predpokladam boli (mozno aj na gastre). Alebo to len pediatricka diagnostikovala? Kedze i o minimalny (ako pises), tak mas aspon aku taku utechu, lebo silny reflux je o dost horsi ako "minimalny". Gastrotuss vam predpisali na gastre ci pediatricka?

U sestrinej malej, sme si mysleli, ze ked zacne papat prikrmy ze sa to zlepsi, ale nie, naopak sa to trosku viac vystupnovalo, ked zacala sediet, kedze pri sede si stlacala zaludok. Ale casom sa to stale zlepsovalo a zlepsovalo, v 8 mesiaci uz to bolo celkom dobre a odtedy, neda sa povedat ze negrcka vobec, obcas aj teraz grcne (ma 13mes.), ale uz je to vacsinou LEN bezprostredne po jedle a len obcas, niekedy su dni po sebe ked vobec nic a potom pride jeden den ked si grcne 🙂

mandm
26. apr 2012

@hajanka
@kvetka84 na gastre sme uz boli a tam jej diagnostikovali reflux. Ale v podstate mi len doktorka potvrdila diagnozu, ktoru som si ja uz predtym nastudovala na nete. Odgrgavat ju davam ale ona mi grcka aj po 3 hodinach od papania! Doki povedala, ze je to minimalny reflux ale ja si potom neviem ani predstavit ako vyzeraju deticky so silnym refluxom lebo my grckame prakticky stale a dost vela mliecka. Niekedy len trosicku ale vacsinou su to riadne davky 😖 takze asi mi neostava nic ine len dufat, ze sa to zlepsi, vsak? 😒

hajanka
26. apr 2012

@mandm ☹ dufat ano, ale zlepsi sa to a ked zacne papat prikrmy, urcite zacne lepsie priberat, aspon ta vaha sa zlepsi
3 hod od papania, ano ☹ viem, to poznam, po jedle, medzi papaniami, pred papanim, proste stale.... ☹
skus sa viac zamerat na radosti z malej, nie na starostli okolo grckania a bude to urcite lepsie 🙂 aj ked vidim, ze mas maleho synceka este, takze to mas trosku tazsie, drzim velmi palce, nech sa to cim skor zlepsi, mozno s prvymi prikrmami (tuhou stravou) prestane uplne 🙂

mandm
26. apr 2012

@hajanka ved sa z nej tesime. Dufam, ze sa to bude teda len zlepsovat. Aj tak vdaka 😉

andrema
13. okt 2012

ahojte, nechcem zkaladat novu temu a tak sa chcem spytat,co ste davali pit (teda okrem mlieka) detom s refluxom?
mala ma reflux, ma 4 mesiace a prikrmujem ju od 2heho mesiaca, pretoze tolko mliecka nemam, chcel aby som jej vsa davat aj vodicku,alebo cajik, no ked nieco pije tak sa pri tom aj dusi, je to pre nu asi moc riedke...davali ste detom s refluxom nieco pit? alebo nejako vodu zahustit? naozaj neviem, poradte

andrema
13. okt 2012

@elinka27 no my mame toto iste, obcas negrcka vobec, a niekedy casto,aj 2 hodiny po jedeni, som si myslela,ze by to mohlo byt tym,ze co som zjedla,kedze este ciastocne ma aj moje mlieko,ale kedze ty si len na UM,tak to tym asi nebude

zuffovaeva
28. apr 2013

@hajanka ahoj, hladala som niekoho s podobnou skusenostou. Maly ma v 9 tich mesiacoch este stale reflux, tu skrytu formu, hoci obcas aj grckne. Hlavne ale casto grga. Mame problem s prikrmami, spapa 4 lyzicky a uz sa odtahuje lebo si musi odgrgnut. Ked si odgrgne, tak uz nechce otvarat ustocka, zase az za pol hodinku a tak dookola.. Ako sme zacali s prikrmami zacal pomalsie priberat. Vy ste nemali tento problem s prikrmami? Davali ste nejaku antirefluxnu dietu? Inac sa mu snazim ponukat aspon co najviac MM aby sme to trocha kompenzovali..

gloria9
28. apr 2013

@zuffovaeva ahoj ja chodim na gastro a mame lieky este doteraz mame reflux ak nam dali lieky tak hned sa to zlepsilo a s papanim nemame problem UM sme mali na recept bebu AR plus sme užívali gastrotus sirup

zuffovaeva
29. apr 2013

@gloria9 my tiez davame gastrotus a trocha to pomaha na palenie zahy, nie vsak na to grganie. Ake lieky vam dali a odkedy ste ich brali?

onellyo
15. máj 2013

@mandm ahojte ,,,my sme mali feflux ako kazdy vravi ,,,detsky,,,sa pocita do 18 mesiaca by mal zmyznut ,,
od narodenia,,,aj po 18 mesiac,,,2 krat ultrazvuk ,,raz povrdil raz nie ,,,robeny v 8 mesaici ,,,v 2 rokoch,,
symptomy,,,laringitidy,zapaly prinosovych dutin ,,,zapal strredneho ucha,pri chorobach zvracanie hromady hlienou neprajem nikomu,,,,grganie,,,, dnes diagnoza,,urcena rengonom ,
najhorsi stupen refluxu,,,,netreba to zanedbavat,,,, liecba,,,ale podotykam my mame 3 roky,,,costi lieky,,cviky na spevnenie
brusneho svalstva a nic vyprazane a ziadne bravcove ani hovadzie maso a cokolaada

barbs24
15. máj 2013

@mandm ahoj, my sme tiez grckali dost casto a vela, boli sme u velmi super gastroenterologicky, a ta nam vyvetlila ze ARkove mlieka alebo zahustovadla stale nemusia pomoct, praveze mozu viac ublizit. predpisala nam mliecko Nutrilon Allergy Care - je to mlieko v ktorom je stiepeny mliecny cukor . Mala to byt len skuska, povedala ze ak pomoze ostat pri nom, ak nie, skusime nieco ine. A cuduj sa svetu - pomohlo. Ked som toto mliecko prvy krat ovonala prislo mi sice nevolno, lebo velmi smrdi, a je horke, ale malej chutilo a grckala trosku aj po nom, ale neboli to uz velke mlaky na podlahe ako predtym. teraz ma 6 a pol mesiaca a po refluxe ani chyru :]

elelel
27. máj 2013

Ahojte. Ak by mal niekto záujem o Nutrilon AR 2 výhodne, mám 4 balenia. (omylom kupene).

zuzanamagalova
6. nov 2013

Pisem vsetkym mamickam, ktore riesia problemy s refluxom/ sama som tym presla so synom a viem, ake je hrozne, ked babatko, to co zje vygrcka, je nekludne, lebo ho pali pazerak a namiesto spinkania sa kruti a vrti a nevie sa ukludnit. Netusila som, ze existuje homeopaticka zmes povodne z Australie, ktora prejavy refluxu vyrazne znizi a v case asi 2,3 tyzdne ho uplne vylieci. Bola tu totiz kamaratka na navsteve s malym a davala mu tie homeopaticke granulky, co ma hned velmi zaujalo a kedze som vtedy bola druhykrat tehotna,a homeopatiu milujem, tak som ju hned prosila, nech mi take posle, aby som mala pre pripad refluxu doma zasobu…Dcera nastastie reflux nemala, ale potom som ho posunula inej mamicke, ktora tento problem mala a zabral uzasne….Ak chcete nieco taketo vyskusat, kludne ma kontaktujte na mojej FB stranke Homeopatia Bratislava