Rozbité predné zúbky u bábätka. Stretli ste sa s tým?

jahodka11
17. aug 2008

ahojte maminy, mate niektora skusenost? Maly nam vcera padol vo vanicke a rozbil si 2 predne zubky, trosku mu tam z nich ostalo, ale neviem co dalej.....v noci spinkal, takze ho to asi uz neboli, len neviem, co teraz, ako bude kusat chrumky a tak...stretli ste sa s tym niektora? vopred dakujem za odpovede... ☹

rainee
23. nov 2011

@jahodka11 tak potom nechapem, asi fakt boli vtlacene dovnutra lebo nove mliecaky by mu tazko narastli 😉

jahodka11
autor
23. nov 2011

@rainee -bud vtlacene, alebo rastli dalej tak ako ostali....ale som rada, velmi 🙂

zlata2
3. jan 2012

písala som tu niekedy v oktobri..odvtedy sa veľa zmenilo, malému sa začali drviť zúbky aj vedľajšie, boli sme u zubárky a tá konštatovala, že musím prestať dojčiť, lebo keď ho v noci kŕmim mliečko mu kysne v ústach a sklovina sa mu narušila, je krehká ako krieda..tak sme sa odstavili od dojčenia a ošetrujeme zúbky, ozaj mala lekárka pravdu, lebo sa to zlepšilo..

ja_sjuzn
11. feb 2012

zlatka, prosim ta, ako osetrujes tie zubky? Citam si vas, pretoze mojmu 2,5 rocnemu synovi sa obavam deje nieco podobne. Pred mesiacom som si odrazu vsimla, ze ma odlomeny kusok z predneho zuba, boli sme u zubara, ten mavol rukou, ze to je nic. Ze vidi malu bielu bodku, tak mozno nedostatok fluoru, ale ze to nic s tym teraz robit nebudeme, len pekne cistit. Lenze pred 2 dnami som si vsimla, ze mu chyba malililinky kusticek aj zo spodku vedlajsiej hornej jednotky, a to sa mi uz nechce zdat, ze je nahoda. A aj ostatne ma take flakate, nie spinave, ale vidim fliaciky belsej farby. Tak skusam hladat na nete, ze o co by mohlo ist...nechcem, aby mu to postupovalo ☹ Jasne, ze my sa uz nedojcime, aj poriadne cistime rano vecer, ale neviem, ci nie je problem, ked ide poobede spat a po obede dostane trebars kusok zelatinoveho cukriku a potom vlastne spinka a posledne mal cukor, ze ci mu to neublizuje na zubky.... Okrem toho je na bezmliecnej diete, lebo mleiko nemoze, ale vapnika ma podla vysledok dost, tam by nemal byt problem...

cukrinka004
26. feb 2012

ahoj mamičky, chcela by som sa opýtať či isť alebo neísť k zubárke, malému sa odlomilo z mliečneho zúbka a ostala mu tam polka, máte skúsenosť s týmto? vytlačí mu ho trvalý alebo?

yashmin
23. nov 2012

baby mrnusko si vybil dnes zubok ja som taka nasrata na seba ze ach jaj teraz bude bez zubka ☹

yashmin
23. nov 2012

dnes si mrnusko vybil zubok ☹ predny fnuk teraz bude strbosko len dufam ze mu casom naraste uz trvali zub ....mali sme 8 zubov a mame uz iba 7 ☹

rainee
2. dec 2012

v pripade ze sa odlomi zo zubka tak to urcite treba dat osetrit, lekar to zvykne zatriet takou bielou vodickou, niekedy sa to da aj dorobit. tiez som pocula nazor ze s mliecakmi netreba nic robit, co je uplna blbost ved ten zub ci pokazeny alebo odlomeny boli ako trvaly a dietatku to treba opravit, zaplomobovat, zabrusit atd. 😕

eptesicus
20. mar 2013

Caute. Nas maly nam padol dnes pri besneni sa vo vani a odbil si z horneho lavehopredneho. Ma uz 20 mesiacov a zubky riadne velke. Aj ta odlomenina je podla mna poriadne velka (polmesiac asi 2mm) a hlavne ostra - Stale si tam behal jazyckom a pri dojceni som mala pocit, akoby mal ziletku v puse - BRRRRR. Zajtra letim zhanat zubara co nas vezme. Slak ma ide trafit, mam strasne vycitky a este som aj na muza nastvana,lebo stale vravim, ze vo vani sa detvaky nemaju besniet a on ze nech im nekazim zabavu. A tu to mame - zabava ineho razenia.jaj, ide ma rozhodit ☹

dewyn
20. mar 2013

mojej dcerke sa tiez stalo mala asi14mesiacov, ze pri umyvani vlaskov ( kedze to neznasala ) si buchla hlavicku o vanu a odlomilo sa jej z hornej jednotky. Doktor nam povedal ze u malych deti sa s tym nic nerobi. Teraz ma cez 2 roky, hornu zubok odstrbeny. Tiez bol ostry ale postupnym papanim sa jej obrusil A neskor jej vypadne 🙂

mamminna
23. okt 2013

@dewyn ahoj nam sa to dnes stalomaly ma 15 mesiacov , som z toho v soku , k doktorke asi az zajtra lebo nam neodpoveda na telefon, ale som v streseeee, ako moc sa jej odlomilo tvojej? lebo mi tak stvrtku zuba predneho, sa tak bojim ze ho to bude boliet, a bude s tym mat nejaky problem v buducnosti...aky ho ma teraz tvoja uz dvojrocna?

dewyn
23. okt 2013

@mamminna ahoj. Tak neviem ako sa zo zubku odstrbilo vam ale nam vodorovne cize ku korenu nemala nic poskodene. Teraz je tomu uz vyse roka co sa nam to stalo a fungujeme uplne normalne.zubok sa zabrusil papanim. Nam sa tiez tak necela stvrtka odlomila.ked budu rast trvale uz si nato ani nespomenies.teda ja si nespomeniem uz ani teraz.drzim palce aby to u vas bolo v pohode. A ziadny stres.uvidis ze to bude ok.

mamminna
23. okt 2013

@dewyn a mozem este otazocku? nejako jej potom ten zubok zcernel, alebo nie? kazi sa jej? boze kolko vselijakych veci mi bludi hlavou....

dewyn
24. okt 2013

@mamminna nie, zubok je uplne normalny, ako ostatne.