Rozbité predné zúbky u bábätka. Stretli ste sa s tým?

jahodka11
17. aug 2008

ahojte maminy, mate niektora skusenost? Maly nam vcera padol vo vanicke a rozbil si 2 predne zubky, trosku mu tam z nich ostalo, ale neviem co dalej.....v noci spinkal, takze ho to asi uz neboli, len neviem, co teraz, ako bude kusat chrumky a tak...stretli ste sa s tym niektora? vopred dakujem za odpovede... ☹

janula34
17. aug 2008

Jahodka, urcite zajdi k zubarovi, musi mu to pozriet, ci nie su aj vo vnutri rozlomene a tak. Susedina mala takto spadla, museli ist k zubarovi.

erika153
17. aug 2008

fííííííha, a ti ma z nich odlomene? Ja osobne by som sla za lekarkou informovat sa, pretoze to bude mat zrejme citlive 🤐

jahodka11
autor
17. aug 2008

uz sme volali nasej zubarke, ale je v kostole, tak zavolame za hodinku...ani si neviete predstavit ako nas to .erie.... ani sme poriadne nespali.... ☹

erika153
17. aug 2008

tak sa neboj 😉 o hodinku sa vam na to pozrie odbornik, detom sa zvykne zo zubku ulomit, hlavne ked zacinaju chodit a vsade padaju..drzim palce!!!

hellosona
17. aug 2008

kamoskinmu malemu sa stalo to iste... cca okolo roka spadol vo vani a tiez si zlomil tusim 2-3 zubky 😔 teraz uz ma takmer 2roky a funguje bez nix.

jahodka11
autor
17. aug 2008

hellosona a to si ich vylomil cele? nam tam z nich ostalo...

masinka
17. aug 2008

ahoj
nasa ked mala cca 14 mesiacov si tiez odlomila kusok zubka, taky oblucik, ale len asi 1 mm na najsirsom mieste, som to konzultovala s lekarom a povedal, ze ked to zasiahne az do drene, tak zubok moze odumriet a vypadnut a potom je problem ked rastu dalsie zubky, lebo on tam ma byt a drzat miesto pre trvale zuby. Zatial sa zda ze to tu dren nezasiahlo, v pohode tym hryzie, kym sa jej to zahladilo, bola som pri kojeni dost dohryzena.

Kazdopadne to ukazte odbornikovi

jahodka11
autor
17. aug 2008

uz sme volali s nasou zubarkou, nema to opuchnute, nemame robit paniku, ze sa to bohuzial stava, ze sklovina je makka, no ale zrovna nam sa nemuselo 😠 a vo stvrtok sme s manzelom objednani na kontrolu, tak uz je aj Danielko a ze mu ich trosku zabrusi...a do stvrtka sa to aspon zahoji....no som trosku kludnejsia, ale ten pocit... ako nas to mrzi, to si neviete predstavit, bol to zlomok sekundy...... 😢

duskaf
17. aug 2008

jahodka, vyrieši sa to, neobviňujte sa, niekedy stačí sekunda a niesme supermanmi aby sme všetučkému zabránili aj keď sa veľmi snažíme. Máte nádherné zdravé dieťatko, bude dobre uvidíš.

junovka
17. aug 2008

pri detoch sa to stava 😉 A ak aj z nich uz nic nebude, tak neboj trvale narastu pekne.Moj synovec ma 5 rokov a zubky ziadne, nakolko ked mu vyrastli mliecne, tak sa mu hned aj rozpadavali a hnili ☹ Cudak, teraz uz len cakaju kedy porastu trvale, aby mohol ako tak hryzt 😔

junovka
17. aug 2008

...chcela som napisat Chudak 😔 ...a nie cudak 😅

zuka
17. aug 2008

Jahodka, presne poznam ten pocit a to sa nasmu malemu ulomil len kusok z predneho zuba. Strasne ma to stvalo, ale vsetci do mna hustili, ze ved su to len mliecne zuby. Ale aj tak, stve to ☹
Drzim palce!!!

jahodka11
autor
17. aug 2008

maminy-dakujem za povzbudenie, dnes sme mali cudny den, akosi sa z toho nemozeme dostat...ale maly uplne v pohode, akurat trosku menej vsetko hryzie, co vlastne ani nie je chyba 🙂 a vo stvrtok mu to zubarka trosku zbrusi, co si teda neviem predstavit, ale ved hadam ona vie ako na to 🙂

sasenka
17. aug 2008

no nič už s tým, hlavne ak ma aj kúsok, nedávaj mu to podla možností vytiahnuť. To by sa mohlo potom odraziť v raste trvalých zubov!
Naša dcerka malo jedla a zubky sa jej začali kaziť 😒 a v 2 rokoch sa jej zlomili 😢 a ten zvyšok tak očernel (akoby vyhnil). A tie korienky mala do výmenu zubkov v 5 rokoch.Pri výmene zubkov sa potom nezlakni, lebo nový zúbok sa tlačí za tým korienkom. Kedže sa zlomený zubok - korienok klasicky nedá "vykývať" každy sme museli isť dať vytiahnuť k zubárke, ale nič hrozné to nie je. A na stav trvalého chrupu to vplyv nemá, teraz mame zubky krásne biele.
Pravdepodobne sa aj vam časom pokazia, možeš dať take fluorizačné "cukríky" Fluorik sa to volá, aj nam iba to poradila zubárka. Nič ine sa vraj robiť nedá. Ale aj tak by asi bolo dobre navštíviť zubárku, či to fakt nemá poranené aj vovnútri, asi ti aj povie, čo a ako.

sasenka
17. aug 2008

no a ešte som zabudla, na žuvanie to tiež vplyv nemá, lebo žuje sa na stoličkách, len na hryzenie, že som musela všetko krájať a napr. kôrku z chleba nezjedla - ale to si skor myslím že bola výhovorka - ano nam zle jedla, nechutilo jej

erikasadek
17. aug 2008

ahoj nieco podobne sa stalo mojej znamej jej syn mal 14 mesiacov, teda lekar jej povedal tolko pokial lu nezacnu cerniet tak za mesiac a viac tak netreba nic robit, neskor sa same obrusia, .
zalezi aj ako su zlomene, ci nie prilis spicato a pod.
vatsinou sa stym nic neroby, pokial nezacne cerniet vtedy treba navstivit lekara bohuzial.
pockaj chvilu , a uvidis hlavne ,ze ho to neboli.
neskor este trosku dorastu a neskor vypadnu tak sa tym az tak prilis netrap, uvidis bude to v pohode.

jahodka11
autor
18. aug 2008

ahojte, vo stvrtok budeme vediet viac, sme sa na to pozerali asi milionkrat a nie je to az take strasne, dlzka ostala, len v strede ma trosku odlupnute...korene by mali byt v poriadku, takze dufam, ze neocerneju ☹

erikasadek
18. aug 2008

tak drzime palce, neboj stava sa to zriedkavo musi to byt poriadny naraz aby doslo ku poskodeniu;

jahodka11
autor
18. aug 2008

erika-dakujem 🙂

jahodka11
autor
21. aug 2008

ahojte, tak vcera sme boli u zubara...vsetko trvalo asi 30 sekund, maly plakal len pri bruseni druheho zubka, lebo sa mu nepacilo, ze sme ho drzali a nemohol sa hybat..... 🙂 zubarka nas upokojila, ze sa nic nestalo, ze zuby su to najmenej dolezite 🙂 mohol si buchnut hlavicku, mat opuch mozgu a neviem co este, ze nejake zuby a k tomu mliecne.....tak som rada, ostali sme potom cely den v pezinku a mali sme vylet 🙂 niet nad dobru zubarku 🙂

erikasadek
21. aug 2008

tak to je super, som rada ,ze to dobre dopadlo 🙂

danulka2
22. aug 2008

ahoj, aj nas maly ma odbite z predneho zubu. Na chodbe mame dlazbu a ked utekal spadol a odlomil si z neho v tvare obrateneho V. To som si vsimla az pri jedeni, lebo maly nikdy moc neplace, ked sa buchne. To mal rok a 2mesiace. A asi o tyzden znovu spadol na chodbe a ten isty zub si zarovnal 😉 😀 . Ani u zubarky sme neboli a maly hryzie ako vlk 😉

hellosona
22. aug 2008

dlhsie som tu nebola...
jahodka: ten kamoskin maly ma len kusok vybity zo zubkov.
a super, ze ste dobre dopadli 🙂

jahodka11
autor
22. aug 2008

ahojte, dakujem za podporu 🙂 uz mame ten prvotny sok za sebou a celkom som si uz zvykla na jeho krivsie zubky 😖

rainee
14. aug 2011

ahojte, nasa mala spadla na podlahu a ulomila si z oboch prednych zubkov do obrateneho tvaru V. strasne ma to trapi ☹ pojdeme v tyzdni k zubarke a uvidime co povie, dufam ze to nejako zaplombuje lebo to nevyzera dobre a mozu sa zacat kazit, sice mliecaky ale predsa....

zlata2
23. okt 2011

aj nasmu malemu sa odlomil kusok zo zubka..ani neviem kedy sa mu to prihodilo..evidujem to uz 2 mesiace, mal obdobie kedy strasne skripal zubami, ale hrozne, mozno aj tym si to narusil. Asi po tyzdni ako som to zistila, sme mali poradnu u pediatricky, tak som jej o tom povedala a pytala som sa ci mame zajst za zubarkou..nerobila z toho vedu, ze to netreba..mne sa vsak zda, ze po tychto dvoch mesiacoch sa mu zo skloviny odluplo viac a navyse ked mu cistim ten zubok a okolie, tak place..neviem ci od bolesti alebo si este nezvykol na to umyvanie, lebo pri tom spuli divne usta, tak mam niekedy aj stres ci mu ich vobec poriadne umyjem..

rainee
23. nov 2011

tak nasej to vtedy zubarka zatrela niecim bielym aby sa zubky dalej nekazili. mate niekto skusenost s dorabanim odlomenych zubkov? nerobi sa to sice casto ale da sa to vraj dorobit len nikto negarantuje ako dlho to vydrzi..... 😒
@jahodka11 malemu sa ako vlastne tie zuby odlomili, uplne ci len kusok? nam tak do obrateneho V 😖

jahodka11
autor
23. nov 2011

@rainee -jemu sa odlomili uplne, jednoducho zmizli.... 😖 a teraz ma krasne 2 predne zubky, jeden trosku kratsi, ale to skoro ani vidiet nie je....zubarka vzdy nad tym kruti hlavou, ze ako to....este ma teraz napadlo, ze ci sa mu nemohli tym padom akoze vsunut naspat...neviem, mozno je to blbost, kazdopadne dnes ma normalne zubky...zubarka vzdy povie, ze priroda vie, co robi 🙂

rainee
23. nov 2011

@jahodka11 to je asi blbost keby sa mu vsunuli spät tak tie nove ich vyllacia 🙂 a tie vybite zuby ste nikde nenasli? lebo ja som tie kusky tiez nenasla a dako zmizli, normalne akty X.
4rocny ma uz nove zubky??? ja som mala mliecaky do 5-6 rokov 😉 tak chvalabohu ze nove zubky vysli bez problemov. lekarka hovorila ze niekedy tym narazom sa poskodi aj korienok a je problem pri raste noveho zubu, tak dufam ze nas to obide. pri padoch je to caste ze sa zubky odbiju ale stve ma to strasne ☹

jahodka11
autor
23. nov 2011

@rainee -nie, nema nove, ma mliecne...jednoducho po pade zmizli a teraz su tam🙂 a nenasli sme ich, nikde..mal sice vonku len kusky zubkov, ale nenasli...