Salmonela u bábätka. Kde sa mohla malá nakaziť?

zrzulka
24. dec 2007

akou cestou s a mozu babetka nakazit??? nejde nam s muzom do hlavy kde nasa mala k tomu dosla ale zistili jej ze vsetky problemy ktore teraz ma sposobila bakteria salmonely. je nam z toho nanic. obvinujeme sa ze sme ju neuchranili a teraz nasou vinou trpi:(
kde sa tak male babetko moze nakazit??? toto vsetko mi pripada ako zly sen. tak sme ju chceli pred vsetkym chranit az sme zlyhali na plnej ciare ako rodicia:(

filipa
28. jan 2008

my sme mali salmonelu 2x - prvykrat ked mal maly 4 mesiace, trvalo to 4 mesiace kym bol vyter negativny. to sme si pobudli na kramaroch na infekcnom, hroza, ked si na to spomeniem. ale starali sa o nas prikladne, bola tam velmi mila lekarka (uz tam nepracuje, dnes je v sukromnom centre), ale nemocnica je nemocnica, odchadzala som odtial s obavami, ako to cele zvladnem, diéta, cize low lactose mlieko, ryzove odvary, pretrvavajuce hnacky....maly kakal asi pol roka 5 a viac krat denne... druhykrat to schytal ked mal 19 mesiacov (opat 4 mesiace bol pozitivny, avsak zvladli sme to doma), nikdy sme nezistili pricinu, my s manzelom sme boli po obidva razy negativni, ale ako mi povedali v nemocnici prvykrat, na prenos bakterie staci aj podanie ruky, ak je niekto pasivnym nosicom a nebola dodrzana 100% hygiena. s crevnou florou ma problemy doteraz, je to oslabene a kedze crevo je najvyznamnejsim prvkom imunity, aj tu sa borime... preventivne mu pocas celeho roka davam probiotika, naucila som ho na kysle (ma raz citrusy) kedze salmonela sa s kyslym prostredim nekamarati. inak preventivne sa odporuca dospelym (dokonca aj tehotnym zenam) v pomere 1:4 ocot s kvalitnym konakom v mierke cajovej lyzicky (chuti to ako hylak, no, ci chuti, to je silne slovo, je to hnus). naozaj to pomaha, mame odskusane.

andrea100
9. júl 2008

Nášmu Jakubkovi zistili z výteru salmonelózu. Nemá však žiadne typické príznaky - hnačky , teplota. Len ho bolí bruško. ☹ Kto má s tým skúsenosť prosím napíšte mi ako dlho sa to lieči.

vlasa
4. jún 2009

maminky,chodili ste normalne medzi deti,von na piesok a pod,ked ste sa vratili z nemocnice,alebo po odozneni priznakov?

junovka
4. jún 2009

vlasa, samozrejme 😉 Ale, na tvojom mieste by som bola opatrna, ked ides na pieskovisko, uz len vtom, ze aj z piesku, keby ti mala dala do pusy, tak moze opat chytnut salmonelu...a hlavne teraz , ked ma este oslabenu imunitu 😉

junovka
4. jún 2009

taze...asi by som pockala aspon do kontrolneho vyteru 😅 😅

vlasa
5. jún 2009

ved sa bez deti zblazni...bola so svojim frajerom 😀 snad bude ok,myslim jej frajer..nemozem ju drzat doma,ked sme vonku hlada len deti ☹ ☹ ☹

jajula888
17. okt 2012

@junovka tak nasa mala ma skoro 3 tyzdne a tiez nam dnes povedali ze mala ma salmonelozu a tiez mi to nejde do hlavy z coho ze z materskeho mlieka to byt nemoze tak s coho???