Sčervenaný zadoček u malého. Je to normálne?

evickaleh
3. feb 2007

Ahojte maminky, ospravedlnujem sa ak niekde je uz podobna tema, ale hladala som o dusu a nikde nic. Mam problem moj malinkemu som vcera po kupani objavila scervenany zadocek. Ale scervenanie mal az po tu jazvicku za zadockom ktoru ma kazdy novorodenec. Mate s tym niektora skusenost? Je to v norme?

evicka1
28. dec 2009

ahoj kocky
potrebujem poradit. nikdy sme nemali zapareninu pouziva latkove plienocky no teraz mame velky problem. maly mal rotavira a hnackoval cely tyzden a teraz tiez. nasa ritka vyzera strasne. cervena , pupence uz niektore aj popraskane a to skoro do krvi. skusali sme rybilku, sudokrem nieco od jonshon, nivea neco s aloe vera, s olivami. a nic nepomaha. uz som zufala. mame zapaleneho aj pindika si myslim, ze to je z atb ze ma agresivny aj moc. no neviem co robit. poommoooooc prosim

vieraj
28. dec 2009

evicka, sudokrem do 4 dni pomoze, davala si ho ako maslo na ritku? nam to teda vzdy zaberie. ale natieram stale a riadne, aby bola ritka oddelene od mocu aelbo stolice

iinuska
28. dec 2009

evicka a pityol si neskusala?

jankaxxx
28. dec 2009

my sme maly tiez zapareny zadocek aj napriek castemu prebalovaniu a pouzivala som tiez dovtedy sudocream a ine drahe kremy a potom nam pediater dal masticku daktarin ktoru sme pouzivali 2 tyzdne a naviac nam pomohol len detsky puder,ziadne kremy!dovtedy som puder vobec nepouzivala lebo mi to neodporucali ale teraz uz len puder.....

evicka1
29. dec 2009

ahojte
vieraj: no sudokrem nam nepomohol vobec by som povedala ze to bolo este horsie
inuska: ten pityol dostanem kde???
jankaxx: no a puder na ritku uz nedam. skusala som ako druhu variantua teda vrestal az do nepricetna pokial som mu to neomyla vodou... ☹
a dakujem vam krasne za rady 😉

palomka
29. dec 2009

Evicka ako som pisala nam ten pytiol vsetko zhorsil. urcite by som ho nedala na tie popraskane pupence. aj moja ma teraz take na pipine a mam aj pytiol ale nedam ho jej tam. predtym som dala a ´teraz nam to nechce zmiznut. ja som skusala harmancek a ten aspon zmiernil tie pupence co mala popraskane az do krvi a teraz sa zbavit uz "len" zacervenania. a nepomaha ani sudokrem,nivea,rybaci mast.....nic. to je dobre akurat na prevenciu. kupila som repik tak vyskusam ten a obycajnu modru indulonu. a ozaj. osvecilo sa mi, ze niekedy menej je naozaj viac a hlavne pri natierani. netreba natierat nahrubo pri zaparenine lebo sa to zhorsi pretoze pokozka vobec nedycha 😉

wild.horses
29. dec 2009

my momentalne tiez bojujeme s vyrazkami na zadocku... len jedno pozorovanie...pouzivanie akychkolvek, ale nakma pampers cistiacich vlhcenych obruskov to vsetko len rozdrazdi a bolo to horsie a horsie. takze u nas zabera obycajna voda raz denne, momentalne nanosy sudocrem a ''ta fialova vodicka'' na cistenie. 😉

ada18211821
2. apr 2010

Ahojte maminky tak my mame tento isty problem dcerka ma len 3 tyzdne..je to hroza zadocek ma uplne cerveny umyvam len vodou vyskusala som sudocrem ale ten nezabral ani aloe vera teraz skusam znacku bioderma tak som zvedava ale kozne nas asi neminie..len ma to trapi lebo je to hroza sa nato pozret

briketa
2. apr 2010

Dievcata,
-skuste Pityol, v hociktorej lekarni.
-nemente len tak kadejake kozmetiky, zhorsi to! hlavne parfemovane
-vymente hned obycajne plienky, ktore su vsetky chemicky bielene, to velmi casto sposobuje reakciu, za bio, nebielene jednorazove plienky.
-dietatko nechavat doma viackrat denne uplne odhalene, nenatrete, na uterakoch. v lete este viac .
-dietatko nenatierat strasne nahrubo a natierat len ked treba, nie preventivne.
-vela stastia!!

janinah
2. apr 2010

a nie je Pityol až od 10 r. tuším? odporúčam vyskúšať Aviril masť

briketa
2. apr 2010

Aviril je vyslovene parfemovany a slaby, ak je problem. Neporovnatelne k Pityolu

meinkonka
2. apr 2010

ahojte, ak mozem poradim vam jeden vyborny kremik, ale maly problem je v tom, ze je z usa. tak ak mate moznost, urcite si zaobstarajte. zo skusenosti viem aj od kamosiek, ze pomohol asi najviac
tu je link, konkretne ten fialovy je uz na problemovy zadocek 😉
http://www.desitin.com/which-desitin-product-sh...

briketa
2. apr 2010

🙂 alebo tak isto z usa, z obycajnej drogerie (a naozaj funguje) Boudreaux's Butt Paste. Predava aj Amazon.
http://www.amazon.com/gp/product/B001526EDO/ref...

Teraz sa zacal predavat aj v zelenej tube, je to jedno, moze byt hociktora

opica
2. apr 2010

caute kocky,
my sme nikdy nemali problem so zaparenou ritkou. ale pred mesiacom g uzival atb a od vtedy ho mal zapareny dva razy a to robime bkm ☹
ale mam radu, druhy raz, ked bol v pokakanom asi 10 minut mal celu ritku ako mal plienku bordovu...bola som zufala. cize v pripade nutnosti treba dat pytiol, ak nic ine doma nemate, strasne vela vetrat.
ale mne sa najviac osvedcil imazol (obsahuje klotrimazol, co je antimykotikum, dava sa dva razy denne a malo by sa aplikovat aspon 2 tyzdne-je na Rp., ale pediater by vam ho mal bez problemov napisat), cez den som mu davala roztok z gencianovej violete (je to fialove, ale neskutocne dobre to vysusuje) a nechavat vetrat, co najviac 😉
a samozrejme hned umyt vodou a riadne vysusit, neexperimentujte s kremami, nepomoze to. cez leto, ked bol trosku zapoteny, dost pomahal sudokrem,ale na toto to vobec nepomahalo 😎

veva1
2. apr 2010

ahojte
imazol sa da aj volne kupit v lekarni 😉
ma niekto skusenost u zaparenej ritky u bezplienkaca? My pride ze odkedy nema pliemku tak ma ritulu cervenu kazdy 4. den. Preco?

opica
2. apr 2010

joj, uz som dlho z lekarne, uz je na volno? super
a ano, pytiol je od 10 rokov , pretoze obsahuje ichtamol, ale vzdy si treba zvazit pre a proti 😉

veva...nemoze to byt praskom? resp. nema plienku vobec alebo obcas ano (pouzivali ste latkocve?)? ine mi nenapada, u nas prave bezplienkovanie podla mna napomohlo..

klauduska
3. apr 2010

Ahojte baby,

nas maly nemava casto zapareny zadocok,ale z casu na cas ho ma trosku cerveny a ma tam pupacik.Vtedy spravim cierny cas a par dni mu s tym pri kazdom prebalovani poutieral zadocek....krasne to vysusi a o par dni je po probleme!!! 😉 😉 😉

salonka77
5. apr 2010

My sme vyskusali vela druhov kremov, no najviac pomohol Sudocrem a Sebamed krem na zapareniny, je fakt skvely. Na druhy den zmizli zapareniny a aj puciky. Sebamed je perfektny, tato kozmetika je vyyybornaaa 🙂

ada18211821
12. apr 2010

ahojte pisala som tu nedavno bola som zufala a pripravena ist na kozne..
ale nastastie dcerke sa polepsilo a mame ukazkovy zadocek konecne!
pomohol nam cierny caj stym som jej potierala zadocek a nic ine nezabralo
len krem znacky-bioderma..hned mi je lepsie!

andika10
12. apr 2010

ahoj že sa sem miešam, moji mali v lete hnačku, a strašne zaparený zadok, neverým na babičkiné recepty, ale keď som už všetko možné vyskúšala tak som skúsila aj to čo babky radili, a bola to obyčajná bravčová masť, na noc som hrubo natrela a po par dňoch nam to pomolo, už to skúsila aj kamoška a aj jej to pomohlo, potom každý má iný názor...

simonka_v
12. apr 2010

napriklad nam SEBAMED praveze sposobil zacervenanie a bolestive pupaciky.......

salonka77
13. apr 2010

Simonka - kazdemu vyhovuje nieco ine, mojmu malemu neskodi chvalabohu nic, co sa tyka kozmetiky. S plienkami bola odysea, ale to uz patri do inej temy 😅

ockovelasky
16. apr 2010

ahojte.. Poraďte mi, prosím.. Mám pocit, že môj drobec je všetkými masťami mazaný, ale nič nám nepomáha.. máme problém so zapareninami, teda, miesta okolo pipíka má červené, nad ním také červené pupáčiky, vajká červené a aj okolo riťušky to má súvislé červené.. Vyskúšala som už aviril baby, imazol, imacort, lokoid, pytiol, sudocrem, rôzne kombinácie, excipial lipolotion to trošku stlmí, ale je to málo.. Ukázalo sa mu to prvýkrát, keď sme zmenili vlhčené obrúsky a plienky Pampers Sleep.., hneď sme ich prestali užívať a vrátili sme sa k pôvodným Baby love, ale odvtedy mu to neviem ničím vyliečiť.. Pomôžte mi, prosím.. ☹

zeleny_cajik
16. apr 2010

ockovelasky - ako slho si skusala jednotlive masti? nam zabral imazol po 5 dnoch

ockovelasky
16. apr 2010

Tak tri dni, ale ani náznak zlepšenia nebol.. Ináč, tie červené bodky nad pipíkom sa mu znovu začali spájať do takých malých máp a na toto nám už raz doki dala imacort.. Všetko sú to silné masti s kortikoidmi, čo ja viem, či je to dobré takému malému drobcovi dávať.. Nie sú veľmi agresívne?

zeleny_cajik
16. apr 2010

a bola si s tym aj u detskej koznej? ja by som asi sla, ked to takto pretrvava a vracia sa to. moze to byt aj nejaka alergicka reakcia na zlozku stravy, moj maly mal vystipanu bolavu ritku, ked som pocas kojenia mala paradajky. kazdopadne by som uplne prestala pouzivat vlhcene obrusky a umyvala iba vodou, kupala iba vo vode bez prisad, plienky menila najneskor po dvoch hodinach a pokial to je mozne, nechala ho co najdlhsie cez den s holou ritkou na vzduchu. A urcite by som konzultovala aj detsku koznu lekarku.

ockovelasky
16. apr 2010

Asi má tá kožná lekárka neminie.. Ale ani ma k nej neláka, ja som si s ňou užila až až.. Prvé čo dá, sú kortikoidy, pixpasty a také tie klasiky, čo agresívne zreagujú, potlačia príznaky, ale nevyliečia.. skúsim vynechať vlhčené obrúsky, prebaľujem po max. dvoch hodinách a aj vetráme.. ďakujem za radu..

ockovelasky
16. apr 2010

Ešte som sa Vás chcela opýtať, aký máte názor na používanie látkových plienok, ak má bábo podráždenú pokožku?

salonka77
16. apr 2010

Este chcem dodat, ze vyborny je aj sprej na zapareniny, znacka Klorane, stoji 8 eur... Ked sa to sprejuje, tym padom sa nerozsiruje infekcia cize zaparenina. Da sa zohnat iba v lekarni. Kamoske ho poradili a za dva dni mala jej dcera ukazkovu ritku bez zaparenin a pupacikov. 🙂

ockovelasky
16. apr 2010

No, už som si ho vygooglila, cez víkend vyskúšam to časté prebaľovanie, imazol a imacort a ak sa to vôbec nezlepší, tak skúsime Klorane, vraj je to dobrá značka kozmetiky, tak uvidíme.. Túto ešte doma nemám, rozšírim zbierku, hlavne, aby mu to pomohlo.. 😉 ďakujem