Sčervenaný zadoček u malého. Je to normálne?

evickaleh
3. feb 2007

Ahojte maminky, ospravedlnujem sa ak niekde je uz podobna tema, ale hladala som o dusu a nikde nic. Mam problem moj malinkemu som vcera po kupani objavila scervenany zadocek. Ale scervenanie mal az po tu jazvicku za zadockom ktoru ma kazdy novorodenec. Mate s tym niektora skusenost? Je to v norme?

elka74
2. sep 2010

Imazol je fakt nenahraditelný. my sme sa s tými zapareninami natrápili.. nepomohla rybylka ani sudokrém ani nič iné.. potom som tu čítala že Imazol je dobrý, tak som ho kúpila a zaparenina sa zmenšila už na druhý den. no a po troch dnoch je zadoček nádherný čistý. ODPORÚČAM!!!!!!!!

elka74
2. sep 2010

@katja24 odporúčam Imazol.. púder nie je moc dobrý, lebo štípe a bábatko je potom nepokojné

katja24
3. sep 2010

no, tak som co-to poskusala, najlepsie zabrala ta mast Cicaderma zatreta pudrom, ale na treti den sa to zase zhorsilo, ako sa Sarka spotila u mna pod perinou (asi). Puder, aj ked obsahuje olivovy olej, asi nebude fakt dobry. Tak ideme skusit ten Imazol. Vdaka za rady, baby. Dam vediet, ci to pomohlo. Inak, rybia mast nula bodov, ta to len vystipala este viac.

katja24
6. sep 2010

Boli sme u doktorky - mozu za to zuby, predpisala Imazol a hypermanganovy kupel. Ale striedam to aj s tou Cicadermou. Ide to pomaly prec, ale fakt pomaly. Sarka je aj cela vyhadzana okolo ustociek a pod krkom... Chuda male. Myslim, ze to je tiez pre tie zuby.

elka74
6. sep 2010

@katja24 a čím natieraš tváričku? dala ti na to niečo doktorka?

katja24
22. sep 2010

Doktorky som sa na tvaricku nepytala, lebo raz je to horsie, raz lepsie. Davam jej na to rozne, co mam prave po ruke: materske mliecko, rakytnikovy balzam od Saloosu, Motherlove balzam na bradavky a niekedy aj tu cicadermu. Zabera vsetko. Teraz to ma fajn. Inak, ritka uz je pekna, i ked stale sa objavia nejake pupaciky. Imazol zabera, ale pouzivam ho len ked sa to velmi zhorsi. Cicaderma je fajn. Teraz som si kupila Detsky balzam od Saloosu a Motherlove balzam na zapareniny. Postupne ich poskusam, lebo zinkove masticky teraz nemaju ziadny efekt.

anlu
23. sep 2010

moja Olivia mala skarede zapareniny a nepomahal jej ani Imazol, rybacia mast, sudocrem a neviem co vsetko sme este skusali... naozaj vobec nic. Mala zadocek az do krvy vystipany. Jedine co jej pomohlo bolo telove mlieko od dr.Nona Solaris. Za dva dni mala uplne cely zadocek zahojeny co som len cumela...

dzein25
23. sep 2010

u nás pomáha pityol

denisaivan
24. sep 2010

Ja som vyskusala na zaciatku ked sa mala narodila vela masti,ale najviac mi pomohla rybacia mast.Odkedy ju pouzivame nemame ziaden problem.

evuliatko74
26. sep 2010

Aj my mame problem. Nas drobcek ma priserne zapareny zadocek, najprv som mala Rybilku - nepomohla, potom Bepanthen - nepomohol, teraz Sudokrem - zatial bez zmeny, no a ritka je uz v takom hroznom stave, ze cervene pupaciky sa uplne rozodrali az do krvi....
Teraz mi niekto poradil, nech hned skusim Pityol, ze ma rychly ucinok a je fakt dobry. Tak snad....
Uz som zufala....

martinex
26. sep 2010

Dievcata,mozno vam pomoze moja skusenost... Ritku sme mastili pri kazdom prebalovani,no aj tak sa niekedy stalo ze sa zaparila-ked bol chory a viacej cikal...a co nam vzdy pomohlo bol Aviril puder na ritku... niekde som citala,ze pudre nie,lebo ze sa tam nozia bakterie...ale ja mu vzdy ritku "pocukrujem", pudrik pekne rozotriem a pri dalsom prebalovani ritku naprv poriadne vyumyvam,osusim a zase napudrujem... za dva dni je zaparenie prec...a mozeme zase spokojne curkat do plienok 😀

karmelka77
26. sep 2010

@evuliatko74 pithyol nam poradila tiez lekarka, je to na zapalene miesta dobre, uplne to stiahne...ale nam sa vytvorila aj kvasinka na zaparenine aj ked pod pazuchou ale lekarka nam povedala ze mame dat pithyol zmiesany s canestenom...pithyol sice pomohol ale ten canesten ani nie zatial...

karmelka77
26. sep 2010

@evuliatko74 jaaaj teraz som si vsimla ze mas malicke babo my sme mali tiez asi v tom tyzdni zaparene medzi nozickami a vtedy nam dala Imazol a to pomohlo velmi rychlo...

didulka85
27. sep 2010

My sme mali zapareny zadocek a pomohka nam Calciova mast a obrusky Huggies... Kedze sa Calciova mast nema podla navodu pouzivat dlhodobo, tak som ju vymenila za Sudocrem. Ritka bola zase cervena. Doktorka mi predpisala Imazol. Pouzila som ho a pri dalsom prebalovani a utreti zadocka jej koza krvacala. Vyzeralo to hrozne. Este ze bol manzel doma a rychlo ju dal pod vodu. Takze pozor na Imazol. Radsej ho vyskusajte na kusku koze.
Teraz pouzivame obrusky Nivea a Rybilku a nie je ziadny problem.

oacka
28. sep 2010

ahojte,aj my sme teraz riešili tento problém, keďže dcéra kaká často a riedke - prestala som používať vlhké utierky, čistím riťku vatou a repíkovým odvarom a natriem olivovým olejom. už na druhý deň to mala lepšie. občas som dala pytiol, ale našli jej trhlinku v riťke, tak pytiol radšej nedávam, na tú trhlinku mi kázal lekár dávať zásyp, uvidím,ako na to zareaguje. a umývame odvčera harmančekovým kúpeľom. vlhčené obrúsky už nemienim používať.

murinka
28. sep 2010

my sme vzdy pouzivali sudocrem no neosvedcil sa nam az tak ako kremik johnsons na zapareniny-dupka sa stale aj viackrat do dna umyva a v lete sme chodili bez plienocky a nemali sme ziadny problem 🙂

@oacka a ked pojdes na navstevu ci k lekarovi tak cim nahradis vlhcene utierky? 😕 😉

stefi76
28. sep 2010

môj malý mal od narodenia problém so zapareným zadočkom kvôli hnačkám, vznikali mi už z toho bolestivé trhlinky, vyskúšala som všetko možné vrátane sudocremu,
až nakoniec nám pomohla obyčajná rybacia masť kúpená v lekárni. Na krvavé trhlinky som na odporúčanie sestričky dala genciovú violeť- potrela som choré miesta a zabralo to, genciová violeť má totiž dezinfekčné účinky a pôsobí aj na plesne a kvasinky.

shaarka
29. sep 2010

ak vlhcene utrierky, tak odporucam pouzivat jedine huggies pure. su naozaj ako vlhcena papierova vreckovka, velmi jemnucke. od inej znacky som take este nevidela. ostatne su nejake umelinove, ked ich prehnem na polovcu, smykaju sa...
tieto su bez vone a fakt jemnucke, dobre utieraju. neviem si ich vynachvalit.
http://www.sklepy-baby.pl/images/sklep/produkt/...

flamenga
29. sep 2010

na zadoček používam od pôrodnice Sudocrem.... a zadoček je krásny ružový.... Jediný raz sa mu zaparila riťka, keď mal soplíky a kakal asi týždeň v kuse zelené a vtedy teda Sudocrem absolútne neúčinkoval .... natierala som mu to mastičkou Bepanthen a zaparenina bola preč rýchlosťou blesku.... utierky používame... už sme vystriedali snáď všetky značky, ani jedny mu nerobia problém.... najmenej sa mi pozdávajú utierky pampers, na môj vkus sú príliš voňavé.... johnson sú fajn, ale najradšej mám z DM... Babylove.... tie sú bez vône a sú tak akurát vlhké.... neznášam utierky, ktoré doslova penia.... a nikdy nekrémujem a nebalím do plienky čerstvo utretý zadoček s utierkou... buď nechám zadoček voľne uschnúť, alebo osuším do látkovej plienky a až tak nakrémujem a zabalím....

katja24
29. sep 2010

Sarke na fakt skaredo zapareny zadocek s mnozstvom cervenych pupacikov zabral Imazol (nastastie to neslo az do krvi). Ale zaparenie sa stale vracia. Uz predchadzam takemu skaredemu Imazolom, len ked sa to objavi. Inak Cicaderma a salviove oplachy. Zinkove maste nepomahaju. Okolo ritneho otvoru nie je problem, horsie je to na stehienkach, kde sa dotyka plienka a nad suskou a na ritke. Je to vysusene, svrbi ju to ako ekzem... Par dni je to prec, potom to pride zas. Mozu za to kyseliny z rastu zubkov. Len dufam, ze s tym nebudeme bojovat cele obdobie, co rastu zubky!!! Inak, tusim jej aj pomohla nechtikova prisada do kupela od Weledy. Fakt odporucam!

andrejka1983
4. nov 2010

ahojte.ja som so zapareným zadočkom bojovala u mojej 2mesacnej dcerky asi tri týždne a už som bola z toho na nervy ...ale ze vraj si tým musi prejst vačšina dojčiat lebo sa im meni pokožka a prisposobuje sa prostrediu. Ked sme už zapareninku mali a dost skaredu skoro na celu ritku a miestami až chrastičky...nepomohol žiadny sudocrem ani pythiol,či rybia mast...ale som zadoček zasypala Aviril detsky sypkým pudrom s anzulinom, po každej stolici a cikani som ju umyvala vo vode, nepouživala som žiadne vlhčene utierky, prikryla dekou a nechala chvilu na vzduchu a zadoček sa pekne vysušil a prestal byt červený...potom som zacala použivat masť Rybilka ta je najsamlepšia.a riťka bola vyliečena uplne...
PS: často prebalovat
vetrať ritku
umyvať v čistej vode
použivam sypký puder a rybilku masť ( aj krempasta Imazol je dobra, ale to až na pluzgiere comu sme sa nastastie vyhli )

hanka333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzeni
22. dec 2010

my sa so zapareninou trapime uz mesiac a nie a nie zlepsenie. Zacalo to od podavania antibiotik, pred mesiacom, tie sme vysadili pred 2 tyzdnami, ale ani potom sa to neupravilo, zacali sme klasika rybacia mast,ked nepomohla tak sudocrem, ale stale skarede cervene flaky, ani nie na zacocku ale v predu a uz a to rozsirovalo aj na stehienka. zasli sme k doktorke, predpisala LALUGEN PLUS,ale nezabralo, po tyzdni nam predpisala FUCIDIN krem, ale nazabera, uz ho natierame 5den ale ziadne zlepsenie. mala ma 14 mesiacikov, prosim poradte. dakujem

siska76
23. dec 2010

@dzeni skúste Pytiol aj keď sa mu dokiny bránia a skúste aj zmeniť plienky...

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ripmajka
23. dec 2010

nám sa ako prevencia zaparenej riťky osvedčilo : nerobiť žiadnu špecialnu hygienu. 😵 😵 😵 😵

Vraj , už len tým večným umývaním s mydlom , utieraním, krémovaním pomáhame zapareniu.
Riťku neumývam mydlom . Mydlo vlastne vôbec nepoužívame. Denne umývam v čistej vode a raz za týždeň umývam celého drobčeka v Oilátovom kúpeli.
Ráno vždy malinkému opláchnem riťku čistou vodou a nakrémujem .
Ak sa počas dňa len pociká , tak mu jemným poprikladaním (nikdy neutierať)klasickej látkovej plienky (nám sa najlepšie osvedčila jemnučká bambusová plienka) osuším celú riťku a všetky záhybky kože 😀 😀 😀 nechám ešte chvíľku preschnúť a potom bez natierania (vraj aj dobrého veľa škodí) dám novú plienočku.

V prípade ak sa pokaká , tak mu podľa situácie zadok utriem vlhčenou vreckovkou , alebo ho opláchnem pod vodou .
Vždy je však nutné riadne osušiť zadok a nechať ho riadne , naozaj dôkladne obschnúť!!!!!!! 😉 potom ho natrieť.
Nám sa osvedčila rybacia masť . V podstate ju používam možno raz , dvakrát denne.

Je to zatiaľ 😀 metóda na ktorú nedám dopustiť a poradila mi ju jedna šikovná , skúsená pediatrička. A hlavne aspoň raz za deň spraviť vzdušný kúpeľ, čiže risknúť to 😉 😉 😉 na 5-10 minút bez plienky.

Ak sa nejaký zápar ohlási , tak po umytí (ráno a večer ) ešte opláchnuť repíkovým odvarom a rybacia masť , alebo sudocrem. Ale opäť len ráno , večer poprípade po kakaní.

zojec
23. dec 2010

@dzeni moja mala rovnaky problem , tiez sme mali fucidin, zabral, ale znovu sa to vratilo.... ja pouzivam latkove plienky, a zistila som ze malej vadi vlhko.. treba babatko odpozorovat.. mne to trvalo skoro dva mesiace a vystriedala som asi vsetky kremy sveta ... cize, zacala som pouzivat plienky sty dry.. (ak pouzivas jednorazovky, skus zmenit znacku, alebo si kup alany ekologicke v DMku.. mozno malej vadi ta chemia co je v nich napustena, alebo skus prejst na latku 😉 ), zmenila som praci prostriedok, a objavila NIVEU SOS... a konecne su zapareniny (mykoza) fuc .. 😉 dolezite je aj vetranie ritky. ja moju nechavam aj pol hodku - hodku bez plienky... ale my praktizujeme aj BKM no ale ak uz nic z tohto nezaberie, treba ist na kozne, zobrat stery a podla toho sa kozna rozhodne ci tu mykozu netreba liecit komplexne.. mozno ju mala nosi niekde v tele.. my sme sa tomu chvalabohu vyhli... drzim palce 😉

palomka
25. dec 2010

dzeni, ked brala antibiotika tak ma mozno narusenu mikrofloru v crevach, tak jej zacni davat probiotika, najlepsie z lekarne a vyhybat sa na isty cas mliecnym vyrobkom.
mlieko moze po antibiotich dost narusit creva.
my sme sa takto trapili 2 mesiace a vyskusali sme naozaj vsetko az kym som nezistila, ze je to z mlieka a prestala som jej vsetko mliecne davat a zmizlo to. mala uz mala pluzgiere krvave, nemohla si sadnut ani do vody, tak ju to stipalo...potom nam zistili alergiu na BKM...ale to nemusi byt vas pripad.
len skus vysadit ozaj mliecne veci 😉

dzeni
26. dec 2010

stale to mame skarede. Ale dakujem vam za rady, poskusame. 😉

gerlinda
26. dec 2010

Ahojte, tiez sme mali zapareniny, nam pomohla zmena mydla, pouzivala som johnsons mydlo, ale to bolo velmi jemne a kozu okolo ritky dobre nevycistilo, skusili sme niveu a ako keby utal, cervene flaky su prec, dokonca nemusim ani tolko kremovat-predtym sme museli pouzivat imazol a vetrat- a moc to nepomahalo, no a sem tam dam malej do kupela Balneum hermal.