Sčervenaný zadoček u malého. Je to normálne?

evickaleh
3. feb 2007

Ahojte maminky, ospravedlnujem sa ak niekde je uz podobna tema, ale hladala som o dusu a nikde nic. Mam problem moj malinkemu som vcera po kupani objavila scervenany zadocek. Ale scervenanie mal az po tu jazvicku za zadockom ktoru ma kazdy novorodenec. Mate s tym niektora skusenost? Je to v norme?

danuska24
9. mar 2008

ahojte. odkedy som prestala pouzivat vlhceme pampers sensitive a umyvame sa len s cistou vodou nemame problemy. pouzivala som doteraz sudocrem, teraz sme ho prestali pouzivat a presli na niveu-sudocrem nechavam ako prevenciu. a co sa tyka plienok aj pampers a huggies mi mala precura.

stefulko
4. apr 2008

ahojte.
chcela som sa opytat - pisete tu o separacnych vlozkach do bavlnenych plienok - viete mi poradit, kde sa daju kupit (viem ze na nete, ale myslim kamenny obchod).

inak k teme - malej sa zaparuje ritka, ked pouzijem vlhcene utierky, takze voda pripadne voda a mydlo plus rybia mast a je v poho.

dakujem

zdenkaamarosko
4. apr 2008

Stefulko, separačné plienky môžeš môžeš kúpiť v Živici v Bratislave. Separačné plienky Radka sa dajú kúpiť v niektorých lekárňach a v zdravotníckych potrebách.

jasminke
5. apr 2008

Ahojte, v tych utierkach je velmi vela chemie. Nepouzivajte ich, ak nemusite. Moj malicky je strasne rad rozbaleny, to mu otuzuje pokozku a zadocek mu vzdy umyjem mokrym tamponikom - pozor, namocenym vo vlaznej vode, pokozticka sa tym prekrvi.. Pouzivali sme sudokrem, ale uz viac ako mesiac nam ho nie je treba.. Ak to ma Vase babatko rado, nechajte ho rozbalene, a kludne ho aj tak noste, vsak to nie je az tahe hrozne, ked Vas ocika, no nie 😉 ? Pokozticka sa mu urcite upravi. A ak je zimomrive, skuste mu vyhriat izbietku, v ktorej ho prebalujete a mozno by ste mu mohli skusit davat trosku studensi kupel. Nas malicky sa kupe vo vode o nieco teplejsej ako teplota vody jazera v lete a smiech mu na tvari rozhodne nechyba 😀 !!!

maca793
5. apr 2008

ja používam rybaciu mastičku, ale obmieňam to imazolom a niekedy, keď je najhoršie tak dávam krém na zapareniny pre dospelých ale nespomeniem si názov. vraj je dobrá modrá indulona, a aj krémik z nechtíka lekárskeho.
púdre u nás nezaberajú, len viac rozožerú pokožku.

alami
5. apr 2008

stefulko - ja som kúpila v tescu

z.u.z.k.a.
5. apr 2008

my malu vzdy len umyvame pod tecucou vodou a nikdy nemala zaparenu ritku a to ma rok... pouzivame sudocrem,ale to len sem-tam klop klop klop

stefulko
7. apr 2008

dakujem, skusim

felixa
10. apr 2008

kikamaa, snad si to precitas aj tu.
Mam vyborne skusenosti s mastou Imazol krempasta, kupujem v lekarni na odporucanie lekarky.

natty07
10. apr 2008

mozem potvrdit,aj ja som spokojna velmi s Imazolom

ka4
14. apr 2008

ahoj!my používame rybaciu masť.troška smrdí ale sme ešte ani raz nemali červenú riťku.môj má 5 mesiacov

nenka83
13. jún 2008

Baby a ked je na Imazole pouzivat 2 krat denne, tak len 2 krat? ☹ malinka ma moooooc zapalenu ritku, sme chori tak zevraj z liekov... tak co mam robit? ved to treba viac krat denne natierat... tak co? prosim radte!!!!!!! ☹

titkovamiriam
13. jún 2008

skus Nivea na zapareniny 🙂

lekno
13. jún 2008

Babule, moja malá mala kedysi ochytenú ritku tak, že jej to až mokvalo. Nič jej na to nezaberalo, pretože jej každá mastička doslova stiekla, keďže to bolo stále mokré. V lekárni mi poradila SUDOCREM. Ten jej zabral hneď. Je antiseptický, takže jej tie zapareniny pekne vysušil a zahojil. Menší stojí okolo 120 korún a väčší okolo 190 korún. Ale po otvorení vydrží rok. Je na ňom napísané, že je vhodný aj na rôzne ekzémy, odreniny atď. Používam ho aj ja s manželom. Je naozaj dobrý. Vyskúšajte 😉 Dostať ho v lekárni.

vesi
13. jún 2008

sudocrem je vynikajúci, pomohol, ked zlyhal aj osvedčený pytiol 🙂

certica
13. jún 2008

dnes riesim zadocky? 😀 hej, sudo je fajn, ja ho pouzivam bezne

certica
13. jún 2008

riesim=riesime

lekno
13. jún 2008

Baby sme sa presťahovali, či čo? 😀

lencici
13. jún 2008

Nám pomáha ked je zadoček na čerstvom vzduch a potom jednoznačne Imazol

nenka83
14. jún 2008

Lencici a kolkokrat denne ten imazol? len 2 krat? a popri beznu masticku?

lencici
14. jún 2008

Imazol nedávam viackrát tak 1-2 krát za den. Medzitým dávam Aviril...

lucaska
14. jún 2008

ahojte, tak aj my sme mali pred nedavnomzapareny zadocek a nepomahalo nic.........pouzivam sudocrem a aj napriek tomu mal drobec ritku hroznu tak som s nim isla k doktorke a odporucila imazol natierat po kazdom prebaleni,ze to konzultovalo viac doktorov aj kozne doktorky a nic sa tym nestane....ale samozrejme zacali sme natierat dvakrat a ked to nezaberalo,natierali sme po kazdom a zadocek mame kraaasny....... 😉

lencici
14. jún 2008

Raz sme mali aj my veľmi ale veľmi zaparený zadoček. A to som tiež imazol mastila pri každom prebalení... Teraz keď to nieje až také hrozné tak stačí 1-2krát.. Ja to mám už odskúšané 🙂

zajo510
9. júl 2008

ahojte,

lencici, a po koľkých dňoch to zaparenie prešlo? moja má zaparené medzi polkami riťky aj pišulku, natieram druhý deň Imazolom a nič 😠 natierala som to zatial 2x denne a 2x denne ju dávam do hypermanganového kúpeľa.

mercy29
9. júl 2008

my používame len rybaciu masť. teraz sme však hnačkovali, a tak mal riťku dosť vyštípanú /až zodratú kožičku/, pomohol krém INFADOLAN - je na drobné ranky, oderky a zapareniny, ale myslím, že je len na recept. Za dva dni bol zahojený. 🙂

chromozom
9. júl 2008

babulky, skuste to materske mlieko!

zajo510
10. júl 2008

potrieť ním tú zapareninu??? pravdou je, že raz mala zapálenú ranku na prste a som na to kvapkala materské mlieko a za 2 dni to pekne samo prešlo. vyskúšam 🙂

sofik
10. júl 2008

na zapareniny je dobrý pytiol. Nám tiež pomohol na zaparený zadoček. 🙂

tintinka
10. júl 2008

ahojte. moj maly mal tiez nedavno velmi skaredo zaparenu ritku a lekarka nam kazala natriet tou fialovou vodickou co sa nou vytieraju ustocka detickam ked maju plesen ci co. nam pomohlo toto, myslim ze do troch dni to bolo dobre.

liba0203
21. dec 2008

My mame prvykrat zapareny zadocek,moj Mario ma 9mesiacov.Ja som z toho urobila velke halooo,lebo doteraz nebol ani chory .....dala som vysetrit aj stolicu aj moc(este nemame vysledky)Take to mal hrozne ze som myslela ze mu to urcite nejaka potvora bakteria zoziera-no teraz sa to zlepsilo o hodne(od sudokremu)a asi to bude iba obicajna zaparenina,aj ked to nie je sranda 😖 ....bolo to takmer do krvi ☹