Sčervenaný zadoček u malého. Je to normálne?

evickaleh
3. feb 2007

Ahojte maminky, ospravedlnujem sa ak niekde je uz podobna tema, ale hladala som o dusu a nikde nic. Mam problem moj malinkemu som vcera po kupani objavila scervenany zadocek. Ale scervenanie mal az po tu jazvicku za zadockom ktoru ma kazdy novorodenec. Mate s tym niektora skusenost? Je to v norme?

e.vacka
21. dec 2008

Naša BArborka má odolnú riťku. Používame rybiu masť a na utieranie utierky Pampers Sensitive aj plienky pampers a vôbec nepoznáme zaparený zadoček. Rybia masť robí zázraky.

elize
21. dec 2008

My sme zapareny zadocek nepoznali do 10.tich mesiacov. Potom zacal brat lieky kvoli silnej alergickej reakcii na antibiotika a koniec .... Z nich mal tak strasne smradlavu stolicu a moc, no hruza ... ☹ Nevedeli sme sa z toho dostat riadne dlho. Od narodenia pouzivame sudocrem, plienky pampers a utierky pampers sensitive. Skusali sme imazol, cicaderma, pytiol a ten bol najlepsi. Takze ja nedam dopustit na stary znamy pytiol 😀

stvura
22. dec 2008

Nam rybia mast fungovala iba do tych troch mesiacov, potom ako keby utalo a nic, cervena ritka.
Tak som nasadila Aviril a je vsetko v pohode. Ono to s tym zadockom podla mna pride akonahle zavedieme prikrmy, dovtedy ked deticky papaju len mliecko tak velmi nema byt z coho ten zadocek zapareny.

zuza.m
22. dec 2008

no moj sa v noci vykakal a spinkal dalej rano som ho rozbalila a už tam mal zaparene male fliačky.cely den som mu to poctivo mastila sudokremom ale stale to tam mala.potom som to natrela mastou na bradavky a na to sudokrem a pekne to zmizlo. 😅 druhy raz nemal tak že neviem či pomohla ta mast 🙂

skrecok
27. dec 2008

Nas ma od narodenia casto zapareny zadocek 😔 . Casto som mu menila plienky, po mesiaci a pol som prestala pouzivat vlhcene utierky (pouzivam jedine ked sme u lekarky, alebo na navsteve), umyvam mu cistou vodou bez mydla, skusala som Nivea krem (na ten je alergicky - mal to este horsie), Johnson, rybacia mast, Bepanthen, Sudocrem, Indulona, Imazol a Ptyiol. No, najprv pomahala rybacia mast a teraz Pytiol. A plienky sme skusali Huggies, Tesco, Pampers a Babylove a posledne su najlepsie zo vsetkych. A to je plne kojeny...

mishusha
27. dec 2008

nam sa tiež raz objavili malinké fliačiky, a natrela som sudocremom a do večera zmizli...takže na sudocrem nedám dopustiť. 😎

monique02
27. dec 2008

ahojte maminky,
nasa ninka mala teraz strasne zapareny zadocek, mala totiz hnacky, nezaberalo nic, ani imazol, mala az take krvave pluzgiere a tak nam doki nakazala chlorofyl spray a rybaciu mast pri kazdom prebalovani a ma to ovela lepsie 😉

bianca
27. dec 2008

decka Imazol je na kvasinky a je hnusny.My davame obyc,novorodenecku masticku co vyraba lekaren so sl.olejom a nikdy sme nemali zapareninu.

annag
27. dec 2008

ja by som len upresnila - Imazol treba dávať len v odôvodnených prípadoch po konzultácii s pediatrom, lebo on je fakt určený na kvasinkovú infekciu - bohužiaľ, pomerne často ju detičky aj na zadočku mávajú

capy
27. dec 2008

my pouzivame nivea krem proti zapareninam a tiez sme este nemali zaparenu ritku 😉

aktak
27. dec 2008

my teraz mame velmi skaredu zapareninu, v zahyboch stehienok, pomaha potieranie liehom (2 krat sme skusili a pekne zabralo)

zuz11
31. dec 2008

suzette • Dnes o 18:15
Ahojte maminy,najprv prajem stastny novy rok 😀
maly ma zapaleny zadocek,vyzera to tak ako by to mal vydrete po stalom utierani..ked som doma snazim sa umyvat ho v umyvadle hm? inak pouzivam mast s rybacim olejom....
alebo mam mu to pudrovat?
dakujem

sakura77 • 1d, snž • Dnes o 18:19
u nas vzdy zabrala rybacia masticka,poriadne nahrubo natriet 😉

pammy • 1d • Dnes o 18:39
Ahojky, ja mu utieram zadocek stale vlhcenymi obruskami, potom ho vzdy necham, nech si chvilu pokopka a vysusi sa mu a po kazdom kakani davam sudocrem alebo puder johnson&johnson (striedam). Este sme nemali zapareny, len raz zacervenany od staleho pouzivania plienok Huggies. Ako som ich zacala striedat s Pampers, hned to zmizlo. Moze to byt aj zmenou plienok.

zuza.m • 1d • Dnes o 18:42
ja davam sudokrem ale ked mal začervenane tak nepomahal.tak že som natrela mastou na bradavky tou kalciovou a na top sudokrem a zmizlo.

tin007
31. dec 2008

ahojte, v porodnici sme cistili iba vlhcenymi obruskami, ale ked k nam prisla domov pediatricka, tak povedala, ze obruskom iba zotriet najvacsie kako a ostatne umyt pod tecucou vodou a s detskym mydlom. takze to tak robime (ok 1x v noci neumyvam, iba utriem poriadne obruskom) a zatial je to super, ziadne problemy, maly umyvanie ritky miluje, potom natrieme mastickou z porodnice (taka biela) a ked dojde mame prejst na rybaciu masticku

basado
31. dec 2008

ja davam malemu tiež rybaciu mast. raz ju mal tak strašne zapalenu že som si bola kupit pytiol a ten hned zabral 😉 s tym som spokojna
😵

kkaattkkaa
1. jan 2009

Ja zadocek nemazem nicim,
umyvam vodou plus mydlom a zapareninky nemame.
Ale pouzivame latkovky.
Musim vsak dodat, ze zapareninky sme si prezili v porodnici a druhy krat ked sme boli v nemocnici, pravdepodobne pre jednorazovky, kedze tam sa bavlnene plienky pouzivat nedali.

miriam17
31. okt 2009

ahojte prosim vas neviete my poradit co ma davat na zadocek viktorke ..pretoze ho ma veelmmi zapareny cerveny...nedovoli dat ani krem a ani utriet .....vcera to mala ajna pindulke....tak som jej dala pityol...pomohlo ale ib malinko...poradte...co s ty mco dat?...mozem dat aj tekuty puder co sme pouzivlai ked mala kiahne..??....vdaka

bianca7
31. okt 2009

Miriam,ja davam malemmu na zadocek ked ma 😉 zapareninky nechtikovy kremik od Weledy.Je trosku drahsi,ale osvedcil sa nam.

gloria78
31. okt 2009

miriam, ak je to naozaj veeeeľmi, tak je vhodný Imazol. ale dávaj len 2 max. 3x za deň 😉

pietra
31. okt 2009

miriam, mne sa tiez najlepsie osvedcil imazol a kludne ho davaj pri kazdom prebalovani, kym to najvacsie zacervenanie nezmizne, u nas zvycajne uz na druhy den to bolo ovela lepsie a potom stacilo dat 2x denne ako pisala gloria

lily1983
31. okt 2009

repikovy odvar 🙂

katkaking
31. okt 2009

my tiez mame podobny problem, najhorsie, ze neviem z coho to ma...myslele som ze z plienok Huggies, tak som vsetky predala pod cenu ☹ ale zapareninky sa objavili opat.
Pouzivam sudocrem, tak uz neviem, co lepsie by bolo, poradte, ak mate skusenost. Dakujem.

miriam17
31. okt 2009

dakujem vam za rady..a.le my uz plienky nenosime mamy vyse 3r... 😉 ....a moze to byt aj asi od anibiotik....

janetty
1. nov 2009

miriam17
...skús Rybilku, je fakt dobrá...
...v lekárni to kúpiš ako Rybilka, alebo aj Pasta s rybím olejom (stojí to okolo 2 eur) ...mala by pomôcť aj tvojej slečne 😉

pookie
1. nov 2009

Nam velmi pomaha Indulona baby na zapareniny, Sudokrem som pouzivala zo zaciatku ale teraz jej to akosi nepomaha, natriem s Indulonou a je fajn 😉

lily1983
1. nov 2009

kremy su fajn,ale ked je to velmi zaparene, asi pomoze ked jej das jemne obklady z repika, trosku vyvetrat, a potom aj zasip, aspon mojej susedke to vzdy pomohlo pri malej, my sme este nemali tento problem zatial, a pouzivam tu pastu jecoris-rybacia..velmi dobra vec, a na noc pytiol, ajked pri silnejsom hovienku uz aj puder bude treba asi, ale najpr preliecit s repikom vyskusaj..drzim palce 🙂

salonka77
2. nov 2009

My sme zaparenu ritku vyliecili zmenou znacky plienok. Z Babylove sme presli na Pampers a bolo po probleme, uz na druhy den sa zlepsilo a ritulku natieram pri kazdom prebalovani Sudocremom. Takze u nas takto. 🙂

csicsike
2. nov 2009

Ahojte,ja som u pri 2 deti používala sudokrem a aj teraz používam to.Ak sa náhodou stalo že sa zaparil zadoček tak som davála hrubu vrstvu pityolu.Vždy mi pomohol.Plienky vždy používam také ktoré su v akcii. 😀

ingulka
2. nov 2009

my teraz hnackujeme uz druhy den ☹ a tak sa nam "zaparil" zadocek ... zatial som jej to na noc namastihla nahrubo kremom Bepanthen... dufam, ze pomoze... 😒

co stoji ten Sudokrem?

ingulka
2. nov 2009
palomka
28. dec 2009

prosiiiim o pomoc. dcere sa zaparil ani nie zadocek ale puňa a neviem co stym. bolo to pred mesiacom a od vtedy sa to stale vracia spat. od malicka pouzivame Sudocrem a nivea utierky na zadocek. pouzivali sme plienky pampers a tak som zmenila na huggies ci to bude lepsie a zatial ziadna zmena. min. mesiac nam zabral pytilo ale ked som jej teraz natrela tak jej to vyzralo az do krvi a ma tam take male pluzgieriky. teraz natieram s rybacou mastou a ziadny vysledok. uz som skusala aj harmancekom natierat, obcas pomoze a pri dalsom kakani sa to opat zhorsi. prebalujem ju casto a uz som skusala aj pri kazdom prebalovani umyvat pod vodou....ja uz som zufala. mam pocit ze sme vsetko vyskusali. dnes som si spomenula, ze mam doma aj Chlorophyl tak som jej strekla a uvidime ake to bude mat rano. ak mate niekto skusenosti tak poradte. do 9m sme nic take nemali ☹