Sčervenaný zadoček u malého. Je to normálne?

evickaleh
3. feb 2007

Ahojte maminky, ospravedlnujem sa ak niekde je uz podobna tema, ale hladala som o dusu a nikde nic. Mam problem moj malinkemu som vcera po kupani objavila scervenany zadocek. Ale scervenanie mal az po tu jazvicku za zadockom ktoru ma kazdy novorodenec. Mate s tym niektora skusenost? Je to v norme?

pietra
16. apr 2010

ockovelasky, uplne vynechaj vlhcene utierky, najlepsie je umyt pri prebalovani pod tecucou vodou (ale nam pomohla aj namocena papierova utierka). Oplachuj aj slabulinkym roztokom hypermanganu. do vody na kupanie prilej repik. nam pomohlo toto

ockovelasky
16. apr 2010

pietra - repík, ako odvar z repíka mám pridať? Ten hypermangán zoženiem asi v lekárni, musím sa popýtať.. ďakujem.. Dnes malého vetrám od rána, prebaľujem každé dve hodiny a umývam ho len čistou vodou - nechcem zakríknuť, ale akosi sa mu to ukľudnilo, tak som zvedavá na ako dlho.. 😉

ockovelasky
19. apr 2010

Ahojte.. Repík pomohol, aj Imazol už začína zaberať.. ďakujem Vám za rady... 😀 😀 😀

Ešte vyriešiť, ako to budeme riešiť, keď niekam pocestujeme.. 😉

rainee
7. jún 2010

nam sa teraz ako sa oteplilo zaparil zadocek, pomohla modra indulona aj rybacia mast. len sa bojim ze sa to bude opakovat lebo mala je uplne sparena v plienke aj ked ju nechavam priebezne trosku vyvetrat.

iva87
7. jún 2010

@rainee nam pomohlo vymenit plienky, aj znacku a aj velkost, dala som vacsie aby nemal maly tu plienku taku nalepenu na zadocku a pomohlo, zapareniny zmizli behom 2 dni, inac pri kazdom prebalovani natieram sudokremom a vetrame sa co najcastejsie 😀

lucyso
8. jún 2010

Ahojte, nam pomáha tiez caste vetranie a este oplachujem malej ritulku v umyvadle ked ku prebalujem 🙂 a vyzera to tak ze nam to zabera 🙂

dadkag1
8. jún 2010

Ahojte maminky
Som si to tu zbezne precitala, nie vsetko od zaciatku,ak by som sa nahodou opakovala,sa nehnevajte, ale radsej mi pomozte.
Moja Dcerka prave dovrsila jedn rocik.Ked mala sest mesiacov tak ochorela , a doktorka jej predpisala antibiotika ,po ktorych sa nam prvy krat strasne zaparila , 😒 ,do v tedy sme nemali ziaden problem.
Ako sa nam v tedy zaparila, skusala som vsetko mozne, aby sa jej vyliecila, ale nic poriadne nezabralo aby zaparenina zmyzla uplne.
Az na modru indulonu ta pomohla perfektne.Po troch dnoch pouzivania krasne sa zahojila. 🙂
No ani nie za par dni ,a to uz neviem koli comu,vsak uz bola zdravucka, sa zapareninka vratila, nie taka hrozna ako predtym, ale bola.
A na moje prekvapenie modra indulona uz nechcela zaberat.Neviem preco.troska vyliecila,ale nie celkom.Skusam vetrat.
Od malicka ju po kazdom prebaleni umyvam pod tecucou vodou .Prebalujem co najcastejsie.Teraz som momentalne v Irsku a tu som skusila kupit pre nu Bepanthen .Po tyzdnovom pouzivani pomohol.Konecne som si vydychla hadam uz bude dobre.No nie na dlho.Ani nie za dva dni zaparena opat..
Uz neviem co ma robit.
Moze mat na to vpliv strava????????????????
Mala ma nedostatok zelza tak asi tri mesiace ju dopujem kvapkami aktiferin.
A co cerstve masielko moze mat tiez vpliv?????
Vacsinou jej robim polievocky ,tak ze zeleninku oprazim na masielku.
a co pampersky znacky pampers?????????????????

Dakujem za vsetky rady

siska76
9. jún 2010

@dadkag1 , nemyslím si žeby to bolo stravou, skôr tam tá dermatitída pretrvala....ja mám synčeka aj dcérku...na synčeka nezaberalo nikdy nič len modrá Indulona 🙂 , a pre dcérku mi pani doktorka poradila (tiež sa to stále vracalo)Tanno-Hermal Lotio alebo Imazol-krémpasta....a samozrejme najlepšia je holá rituška 🙂

lucyso
14. jún 2010

Ahojte baby aj nam sa zaparenina vratila ☹ ☹ ☹ .. a je horsia ako ta predtym. mala place a place.
nezabera ani sudokrem, ani rybacia mast, casto vetram, umyvam po kazdom prebaleni.... ja neviem.
vcera to take hrozne nemala ako dnes.take cervene flaky s vyrazkami ☹ .
este skusim tu modru indulonu.... len to mi nejde do hlavy, pretoze ked je zaparenina nemalo by sa to vysusovat? ved modra indulona je mastna 😅 .. som z toho jelen 😅 ...

ewana73
14. jún 2010

najlepsi je imazol,krasne a rychlo prelieci.

lucyso
14. jún 2010

je ten imazol volnopredajny?

ewana73
14. jún 2010

ano je volnopedajny aj ked my sme ho mali na predpis.malemu sa zaparil zadocek asi ked mal 2mesiace ked mal kolikove obdobie mal stasne hnacky tak nam doky predpisala.za tri dni boli zapareniny fuc a od vtedy mame pokoj.inac pouzivame pri kazdom prebaleni sudocrem,ten je vyborny na bezne pouzivanie.

zuzanakarolinka
14. jún 2010

imazol je super vec, potvrdzujem

siska76
15. jún 2010

Ahoj, ahoj, tak ako? Ritky sú zahojené? 😀 Len som chcela, že Sudokrém nesedí každému, teraz je aj Indulona na ritku, v menšej tube červenej farby, robí nám dobre...Dá sa kúpiť aj v drogérii aj v lekárni...

lucyso
15. jún 2010

No ja som dnes natrela malej ritulku na noc tym Imazolom. dufam, ze pomoze.
dcerke mojej znamej pomohla kalciova mast. ze na druhy den bola zaparenina fuc....
no uvidim aky zazrak caka zajtra mna 🙂 😉 ...

dena69
15. jún 2010

@lucyso skús vyskúšať obyčajný púder aviril nám to pomohlo a odvtedy nič iné nepoužívam .....dokonca aj teraz v tom sparne na potničky ..🙂

ewana73
16. jún 2010

@lucyso natieraj aspon 3 dni,rano a vecer a ak ma velmi zapareny tak aj 3 krat denne a nepouzivat teraz vlhke utierky len cistou vodou oplachovat zadocek.zarucene to prejde uvidis. 😉

lucyso
16. jún 2010

ahojte baby, inak ten Imazil bude asi fakt nejaky zazrak🙂))...
teda nie zeby to hned zmizlo, ale uz nema tie pupaciky, ale len ttrosku cervene miesta na ritulke.. no kazdpoadne este stale liecime az kym to nezmizne uplne.
dakujem 🙂

majula28
16. jún 2010

ahojte, pripajam sa aj ja, pretoze sme mali taky isty problem...minuly tyzden sa malemu vyhodili pupaciky, zo zaciatku male ale neskorej velke,...dokina nam tiez predpisala imazol-je super, za tri dni pupaciky boli fuc...stalo sa nam to pri zmene plienok, od narodenia sme pouzivali iba pampers a krem sudocrem (je uzasny), a teraz boli v akcii plienky hugies a zacali prpblemy...takze u nas uz hugies nikdy...nechcem mat uz viac problemy...

lucyso
16. jún 2010

my sme to zas z plienok nemali. ako zacali tie horucavy, tak sa jej Ritka spotila, chcela viac pit, tak pila a cikala a uz aj boli zapareninky na svete 🙂 😒

gloria78
16. jún 2010

ahoj, asi vás "plienkáčov" nepoteším, ale nám sa problémy začali, keď sme prestali používať plienky, t. j. asi pred mesiacom, z prac. prášku to nie je a imazol zaberá, ale potom je to späť ☹

siska76
16. jún 2010

@gloria78 tak potom už len starý dobrý Pytiol, ktorému sa dokiny" tak bránia... 🙂

gloria78
16. jún 2010

Ja viem, bránia, ale ja nie 🙂

siska76
16. jún 2010

@majula28... no presne ani my Huggies nemôžme, moji sú bacuľky a oni sú aj užšie, radšej inú značku plienok väčších- s rizikom, že niečo" vytečie 😀

siska76
16. jún 2010

@gloria78 ...môj synček je už rok bez plienok a sem- tam je rituša červená, dám Pytiol a do rána je o.k. 🙂

katja24
31. aug 2010

Ahojte. Moja 5-mesačná dcérka má teraz prvýkrát otrasne zaparenú ritku - celú červenú, s pupačikmi. Idú jej zuby, viac a redšie kaká, tak to asi pre to. Skúšame ju kúpať a umývať v harmančeku s repíkom, trochu to zmierňuje, ale neprechádza to. Dokonca sa to aj rozširuje. Dávam jej na to krém od Weledy - nechtíkový a púder od Babylove. Používali sme plienky Alany a Babylove, ked sa objavilo to zaparenie, skúsili sme Huggies. Ale najlepšie sú látkovky. Podľa vašich rád sme boli kúpiť Klorane sprej a Bepanthen, tak uvidíme. Poznáte niekto homeopatickú masť Citaderma?

gabika_83
31. aug 2010

@katja24 a vyskusala si Imazol? Nam krasne zabral, malinky mal zapareny zadocek zatial len raz a tento kremik fakt pomohol, a teraz ked uz vidim co i len male zacervenanie, potriem troskou Imazolu a hned je to prec.

siska76
31. aug 2010

@katja24 neviem, či je to len preklep alebo niečo iné, ja som používala masť Cicaderma na popraskané bradavky keď som dojčila..(nepomohla mi...)

zuzana105
1. sep 2010

Imazol je jednotka!!!!!!!!!!!!!!!!!!! do druhého dňa vidno zlepšenie!!!!!!!!!!!!!

sabiatko
1. sep 2010

ja dam z casu na cas rybilku, pomaha.