Sčervenaný zadoček u malého. Je to normálne?

evickaleh
3. feb 2007

Ahojte maminky, ospravedlnujem sa ak niekde je uz podobna tema, ale hladala som o dusu a nikde nic. Mam problem moj malinkemu som vcera po kupani objavila scervenany zadocek. Ale scervenanie mal az po tu jazvicku za zadockom ktoru ma kazdy novorodenec. Mate s tym niektora skusenost? Je to v norme?

kotenko
17. sep 2007

Skusila som si teraz dat sudocrem, ale strasne ma to stipe... nevznikne mi tam nejaka infekcia??? Teraz si to vetram, ale nie vzdy sa mi da "vetrat" sa aj cez den, dcerku mam na novorodeneckej JIS-ke v BA a denne za nou cestujem 6 hodin, s toho mam aj na intimi miestach zapareniny... A nieco od bolesti neexistuje nato??? voda je pre mna zabijak, stipe to hrozne, slzy mi tecu...

vesi
18. sep 2007

kotenko, PYTIOL, ten neštípe, použila som ho aj ja ked som sa zaparila od vložky 😉 a možno umývať v harmančeku, je to dobré na rany po pôrode, možno pomôže aj pri zapareninách 🙂

andy.a
18. sep 2007

aj repík je dobrý..a vložky si dávaj len tie pôrodnícke zo zdrav.potrieb.nie klasické z obchodu..

tamia
18. sep 2007

....sudokrém je super. My používame iba ten. Skús

ingrid78
20. sep 2007

Pridávam tiež skusenost so sudokremom, je vynikajúci. A taktiež sa vždy snažím malu umyvať pod tečúcou vodou a s mydlom. Vlhké utierky používaj len v najnutnejšom prípade. A samozrejme dobry je "vzdušny kupeľ".
My používame aj popollini, pampersky sa nám neosvedčili, strašne smrdia chémiou. Perfektné sú fixies.

evicska
20. sep 2007

Evickaleh ked mala nasa zaparenu ritku umyla som jej pri prebaleni repikom a v lek. Nam doporucili imazol super pomohol 😀

lyzenka
20. sep 2007

Kotenko,

alebo skús od Weledy - krémik na zapareniny s nechtíkom....

evicky
27. sep 2007

My iní krémik ako sudokrém nepoznáme je super, ani raz sme nemali červenú riťku 😀

sorbik
28. sep 2007

Evi, pri zaparenom zadocku nam okamzite pomaha Imazol....bezne pouzivam rybaciu mast (ta v zelenej tube je najlepsia), ale ked je uz zapareny zadocek, pripadne aj s pluzgierikmi, najlepsi je Imazol, ten pomaha uz za niekolko hodin...inac tiez po kazdom kakani umyvam zadocek vodou a mydlom - detskym Bupi...mala este zaparena nebola, ale ked sa papa uz tuha strava, tak byva zaparenie castejsie....to kakanie je uz ine ako z MM, myslim ze agresivnejsie na tu detsku pokozku.

xxmargaretka
28. sep 2007

ahojte..
my mame prave teraz stesne zapareny zadocek..od stredy ma anna hnacky aj u dr sme boli spravila viter a nariadila dietu..ked sa pokaka ide samozrejme pod sprchu vzdy a bezne pouzivam rybaciu mast v zelenej tube no pre tento krat nam vobec nepomohla..tak idem skusit pityol pretoze chuda ma ten zadok taky,ze sa jej nemozem ani dotknut 😢

margaretka11
28. sep 2007

Ahojte, skúšali ste klasický detský púder? Mne mala minule tiež Simonka zaparenú riťulku, tiež ju teraz párkrát prehnalo, zúbky sa chystajú, čo vám budem hovoriť a ten púdrik jej krásne pomohol. Ja som jej vtedy nedávala žiadnu mastičku, len som pudrovala a pudrovala 🙂

roasha
29. sep 2007

babulky,mala ked bola veeelmi zaparena,ja som jej ritulku natrela fungycidinom mastickou,od toho jej to zmizlo prakticky hned.a je na nom napisane aj pre novorodencov,tak no problem.

gabika11
30. sep 2007

ahojte, my sme dosli so zaparneoui a vlemi bolavou ritkou z porodnice a pomohol vzduch, potom imazol krempasta, sudokrem sa mi zda dost vysusuje a krem od weledy je perfektny 🙂

sloboda4
1. okt 2007

ahojte, my sme davali malemu na ritusu rybaciu mast a ak sa vyskytla zapareninka tak vždy zabral imazol....dobra masť... 🙂

mvl8
3. okt 2007

Ahojte my sa musíme pochváliť ešte sme nemali zaparenú ritulku.Používame rybaciu masť a často ju nechám rozbalenú.mali sme raz zaparené pod bradičkou,mala vaĺa zázezov,bola riadna buchta a tak sme to mali červené a dala som jej nato sudocream a hotová pohroma.Všetko popraskalo,a bolelo ju to ešte viac a potom som jej to premastila calciovou mastičkou a super sa to zahojilo

tanja61
3. okt 2007

ahoj kotenko skus sudocreme alebo nejaku masticku ktore pouzivaju babatka na zapareniny

martina46
16. jan 2008

akému jedlu by som sa mala vyhnúť, aby malá nemala zaparený zadoček? Už to máme 2.x a snažím sa často prebaľovať, vetrať sa nedá, max. 5 minút pri prebaľovaní, lebo malá mi len tak nebude ležať rozbalená a plače. A kaká neustále 1.x zabrala weleda. Teraz nie, hoci to nie je až také zlé. Ale neviem prečo sa to znova stalo, nič som nemenila. Môže to byť teda z niečoho, čo som zjedla? Vyhýbam sa samozrejme korenenému, cibuľa a cesnak žiaden.

junovka
16. jan 2008

moze to suvisiet aj s plienkami.Aku znacku davas ?

martina46
16. jan 2008

Používam látkové. Ale skúšala som aj pampersky a nebolo to lepšie. Na tie látkové totiž ide taká separačná vložka, cez ktorú sa vlhko z plienky (po vsiaknutí) minimalizuje. Podobný efekt ako pri papierových plienkach. Takže tým to nebude. Najprv som na ne používala aj také nepriepustné igelitové nohavičky, vraj priedyšné. Teraz je ale malá v čistej látke. Neviem. Nič som nemenila a predsa sa to vrátilo. Preto rozmýšľam o tom jedle. Ale vlastne, skusila som zmeniť krém. Ako to už po tej welede bolo dobré, vyskúšala som niveu párkrát. Mohlo to byť zo zmeny krému?

junovka
16. jan 2008

mohlo, a taktiez mohlo to byt aj od prasku na pranie 😕

leva
17. jan 2008

Nam pomohla masticka ICTAMO.

lienka79
20. jan 2008

jasne,ked aj zacne papat inu stravu,ako mliecko,budu aj horsie..
Velmi dobry je Sudocrem,byva v tom KLinic boxe,co davaju v nemocnici,alebo Pytiol

audreyd
20. jan 2008

pityol je najlepší na zapareniny všetkého druhu!!! v lekárni za pár korún!!! 😀

martina46
20. jan 2008

pityol nam zase zabral 🙂
za den bol pokoj. teraz jej kydam rybaciu mast a pekne to chrani.

eveen
20. jan 2008

nasa mala ma velmi jemnu pokozku, dost casto byva zaparena a pomaha rybacia mast....ale asi skusim aj sudekrem ked miniem bubchen

zuz11
25. feb 2008

maruskak • 1d • Dnes o 17:39
Ahojte. Som mamickou 3 tyzdnoveho milacika, ktory ma problemy so zaparenim ritky, ale je to v ovela horsom stadiu, az do ziveho ☹ Ked som bola v nemocnici tak sme pouzivali jednu znacku vlhkych vreckoviek, ktore som este uzivala asi 3 dni doma. Potom manzel kupul inu znacku a tym to zacalo!Neskoro som to podchytila a preto je to v stave v akom je ☹ Chudatko musi ho to velmi boliet ☹ niekedy si aj s nim poplacem. Mudr. mi predpisala Solutio Jarisch, potom salviovy obklad a nakoniec Imazol pastu. Zo zaciatku sa mi videlo, ze je to v poriadku, ale je to uz tyzden a ono sa to nejako nehoji, prebalujem ho tak casto, ze niekedy ani plienka nie je mokra.
Chcela by som vediet Vase skusenosti mamicky, co ste pouzivali, ako dlho trva hojenie. Asi treba toho vyskusat viac, ved kazde babatko je ine.
Niekedy si myslim, ze sa vykaslem na rady Mudr. a kupim si z lekarne obycajny pityol a urobim si odvar z repika lekarskeho a tym ho budem osetrovat. Ved niekedy nepoznali "dnesne" maste a aj ja som z generacie, ked nase mamky nam ritky nastili pityolom 🙂
Dakujem velmi pekne vsetkym 🙂

andrea78 • 2d • Dnes o 17:47
nepoužívaj vlhčené utierky a umývaj mu zadoček vodou, ja to tak robím a zapareniny namá žiadne (po utierkach boli začervenania bežné), ak ho nevieš umyť v umývadle pod tečúcou vodou, resp. sa bojíš, lebo je maličký, krehučký....(to poznám aj ja, pri dcére som si aj poplakala lebo som sa bála že jej ublížim 😅 )tak vodu do misky a unývaj namočenou vatou, zaberá to spoľahlivo a isto, natieram jecorisovou masťou (lacná, aj na predpis, malý doplatok a pre malého je najlepšia, ani vychválený sudocreme mu nespravil dobre)

junovka • 2d • Dnes o 17:48
maruska, tatto tema uz je, skus niekde mrknut, mozno najdes neake recepty ako na to.Mala moja ma tiez teraz vyrazky, a ja jej za kazdym prebalovanim utierm zadok harmanc.odvarom a kremujem Sudocremom.Klop-klop, robim to asi 4 dni ale vysledky su pozitivne.A pouzivas jednorazovky,Ked pises, ze mas az do ziveho bolavy zadocek, tak skus púrejst na neaky cas na bavlnene plienky.Vtom zadocek dycha 😉

johanda • 2d • Dnes o 17:51
maruskak vyhoď ty prdelkové ubrousky, používej jen čistou vodu a žínku. Změň značku plínek, pokud používáš jednorázovky nebo prášek, pokud používáš látkovky. Co nejčastěji nechávej malého rozbaleného na nepropustné podložce, přikryj ho plínkou. Na koupání nepoužívej mýdlo, jen vodu.
Mým děckám pomohl bepanthen, calcium panthotenicum, v krajním případě pityol, existuje i léčivé buretové hedvábí, ale s tím nemám zkušenost. Zkus vždycky používat jednu mast asi tak 4,5 dní, pokud se to nezlepší vezmi jinou; miminkovská pokožka je citlivá a reaguje někdy dost dramaticky na jakoukoli změnu.

otrivinkajanka • 1d • Dnes o 17:51
ahoj maruskak ako som to tak citala tak tvoj malicky moze mat alergiu aj na plienky toto som mala s dcerkou aj ja ake plienky pouzivas?lebo ked mu nepomaha imazol,tak podla mna je problem v plienkach skus mu to umyt repikom nehaj ho holeho na podlozke trosku a natri mu to pytiolom a servitky pouzivaj iba sensitivky nie pafumovane

andrea78 • 2d • Dnes o 17:51
no tie bavlnené plienky prať len v detskom prachu a veľakrát prepláchať, dcéra mala zapareniny "do živého" kedysi z nich (nikto mi pred 9rokmi neporadil, že je aj detský prach na pranie a hoci som 4krát navyše pláchala v automaickej práčke po bežnom cykle, mala zapareniny že som pri prebaľovaní plakala s ňou ☹ potom po zmene prachu to pominulo, pláchala som aj tak 4krát navyše

monkula • 2d • Dnes o 18:53
maruška, ozaj používaj len vodu..
Ak má až do živého, určite s tým choď k lekárke, môže ísť o kvasinkovú infekciu.. Dí ti krém, pravdepodobne Imazol a za tri dni bude po probléme...
Prežial som si to u oboch detí...

maruskak • 1d • Dnes o 20:32
Dakujem velmi pekne vsetkym za poradenie. Mojmu malickemu davam od sameho zaciatku (uz v nemocnici) Pampersky a nemal problem. Domievam sa, ze jednoznacne sme urobili "chybu" s tymi vlhkymi utierkami.
Zadocek mu umyvam len cistou vodou, ziadnymi vlhkymi utierkami.
A co sa tyka prasku tak vsetky veci, ktore pouzivam periem v Lovele a jemne (velmi malo) davam Silan sensitive, ale keby nieco bolo tak by mal aj po celom telicku nejake vyrazky, no zatial tento prasok je v poriadku. Plienky periem vzdy na celom programe, nikdy nedavam polovicne mnozstvo vody, ale sa poriadne vyplakali. Aj primarka mi odporucala Lovelu, pretoze je to jeden z najlepsich pracich praskou pre deticky, ktore su precitlivele, dokonca ona sama pouziva Lovelu,lebo ma atopicky ekzem.

leva • 2d • Dnes o 22:05
maruskak,skuk krem z lekarne ICTAMO,je volno predajny a nam pomohol vzdy.

lindulak
7. mar 2008

Ahojte, my prave bojujeme s prvou zapareninou, ale uz sme z najhoriesho vonku! Boli to ale take male bodky akoby taky smirgel. Zabral nam Imazol krempasta, no dost to vysusil, tak teraz to natieram. Inak pouzivam Weleda babykrem - velmi dobry. Cele to asi vzniklo tym, ze mi doslo detske cistiace mliecko z a-dermy, ktore pouzivam, ked sa mala pokaka - neumyvam ju zakazdym vodou, len raz denne, lebo mala kaka aj 3-4krat za den a zda sa mi to prilis agresivne zakazdym vodou a mydlom. To mliecko je super, uz ho pouzivame asi dva mesiace. No a ked doslo, tak som pozila nove utierky Pampers Fresh. Inak sa mi zda ze to mohlo byt aj plienkami Huggies, ktore som prave pouzivala - zdalo sa mi, ze nejak slabo saju, ze je mala mokra, ked som ju prebalovala. Teraz som sa opat vratila k Fixies, tie su najlepsie, no zialbohu aj najdrahsie 😒 Su myslim ako jedine dermatologicky tesovane a pouzivali sme ich od narodenia.

Myslite, ze mozu ist pomaly 5 mesacnemu babu uz aj zuby? Lebo je nejaka nerviva... Ale to moze byt aj z tej ritulky.

Inak ak ma male problem s ritkou, tak by som nepouzila vobec avivaz. Ja fungujem bez nej a pritom som si to nevedla predstavit 🙂 Frcime len na Lovele. Ale aj Persil sensitive bol ok a pradlo po nom krasne vonalo.

chromozom
7. mar 2008

Ahojte babulky,
na zaparenu ritku vraj spolahlivo ucinkuje materske mlieko namiesto kremu, len potriet umytu ritulu a nechat zaschnut na vzduchu.

betka1
7. mar 2008

my mame problem so zapareninami vzdy ked ma mala hnacky, cize ked castejsie kaka. Jedine co pomohlo bolo ustupenie hnacky a bolo jedno, ci sme kremikovali Sudokremom, rybacou mastou alebo len umyli vodou. A samozrejme som sa snazila vymenit plienku hned ako sa co i len trosku zaspinila. Doktorka nam povedala, ze mame davat pozor, aby sme nepouzivali privela kremu, lebo potom sa upchaju pory na plienke. Tak som kremovala len postihnute miesto. Kedysi sa babatka vela kremikovali, aby sa vlhkost z latkovej plienky nedostala na pokozku babatka, ale teraz by to len upchalo pory papierovej plienky a efekt by bol opacny.
Ale paci sa mi aj napad s materskym mliekom. Vraj ma hojace a dezinfekcne ucinky, to viem od mamy aj od doktorky, takze by to mozno za pokus stalo.

jasada
8. mar 2008

Ahojte, pri mojom druhom malom , ked mal jeden mesiac, som aj ja zistila, co je to zapareny zadocek. Chudacik uz tam mal krvave vyrazky a od doktorky som dostala vymenny listok na kozne, ak mu to do 2 dni neprejde. Asi to bolo sposobene zmenou vlhciacich utierok Pampers, kedze dovtedy sme pouzivali inu znacku a samozrejme zakazdym mazali rybacou mastou. Liecili sme to vselicim, zmenili sme znacku plienok, zacali umyvat pod tecucou vodou po kazdej potrebe (dovtedy som sa toho bala, bol taky krehucky), vystriedali niekolko masti, od Nivey, Imazolu (kt. zaberal na starsieho syna), Pytiol, Sudocrem, ale najviac nam pomohol Sebamed. A najmenej 2x denne sme vetrali ritku. Po vylieceni sme sa opat vratili ku klasickej rybacej masti a k povodnym plienkam Pampers. Zatial je to v pohode (klop, klop, klop). Niekedy vsak este preventivne mazeme Sebamedom.