Sčervenaný zadoček u malého. Je to normálne?

evickaleh
3. feb 2007

Ahojte maminky, ospravedlnujem sa ak niekde je uz podobna tema, ale hladala som o dusu a nikde nic. Mam problem moj malinkemu som vcera po kupani objavila scervenany zadocek. Ale scervenanie mal az po tu jazvicku za zadockom ktoru ma kazdy novorodenec. Mate s tym niektora skusenost? Je to v norme?

wladka
3. feb 2007

evi, ak to ma zaparene, nam radil lekar klasicku fialovu vodicku, co sa dava dietatku na usta, ked ma zabku, no a tou vodickou potriet rano a vecer postihnute miesto, a az to uschne, tak natriet kremom, ja som pouzivala sudocrem..a iba 3 dni, a krasne sa jej to zahojilo.. vyskusaj, za to nic nedas 😀 ..ale davaj pozor na oblecko, nejde ta farba dole vyprat

zuzu13
3. feb 2007

dobrý je krem sudocrem alebo klasika - modrá indulona 😀

lasenka
3. feb 2007

tak ja som vzdy pouzivala Rybaciu mast a nikdy som nemala problem 😉

mimi109
3. feb 2007

aj ja davam malej rybaciu mast Jekoris,tiez sme mali tento problem a ta mast nam velmi pomohla
ked ho budes prebalovat nechaj ho chvilu odbaleneho nech sa mu zadocek prevetra a tiez castejsie prebaluj aj ak pouzivas pampersky

lasenka
3. feb 2007

ahoj mimi 🙂

mimi109
3. feb 2007

ahoooj lasenka 😵

viamka
3. feb 2007

u nas sudocreme alebo 90% koncentrat aloe vera z lr kozmetiky 😉

mimi109
3. feb 2007

evicka este som zabudla pouzivaj teraz ked ma maly zapareny zadocek iba 1 druh kremu aby si pokozka zvykla a zbytocne sa este viac nepodrzdila 😉

magg
4. feb 2007

ja odporucam nechat babatko co najdlhsie rozbalene, na podlozke na brusku
len ho zakryt plienockou, pretoze najlepsi je na to vzduch, aby to vetralo, a ked uz bude treba zabalit, tak natriet zadocek kremikom( my sme pouzivali rybaciu mast, lebo nam ju odporucali uz v porodnici a neskor sme presli na Rybilku)

titkovamiriam
4. feb 2007

ja pouzivam Niveu na zapareniny a nic take nepozname 🙂 🙂

nici
4. feb 2007

ahoj evicka,
mne lekarka odporucila Pityol = skutocne vyborna mast a rychlo pomaha a potom Sudocrem....a odvtedy sme klop klop ziadne zapareninky nemali

natana
4. feb 2007

žienky, my sme ten problém mali a jediné riešenie je umývať pri každom prebaľovaní pod tečúcou vodou (mydlom ked je pokakané) a ako napísala magg nechať čo najdlhšie na vzduchu.
Ale je to individuálne, niektoré deti sa nezaparia aj keby sa neumývali vodou aj týždeň, iné aj ked sa umývajú dvakrát denne.
Nám to zostalo dodnes. Musíme sa sprchovať aj dvakrát denne.

nici
4. feb 2007

Bud nechat na vzduchu alebo poriadne poutierat do sucha bavlnenou plienkou ale jemne....

evickaleh
autor
5. feb 2007

Dakujem vam maminy za radu. Skusila som pytiolovu masticku a zda sa ze to zabralo. Inak pouzivam aj ja rybaciu. Nechavam ho trosku aj prevetrat a zda sa ze to pomaha 🙂 ritka uz nieje taka cervena uz sa hoji. Este raz dakujem.

milhaus
6. feb 2007

mne na to kazala davat rybaciu mast a na to imazol, robi jej to dobre

vavka33
6. feb 2007

Ribacia masticka je vynikajuca.Ak vam nepomoze skuste cicadermu-dostat v lekarni. 😉

janinah
6. feb 2007

evickaleh, viem,že Pytiol zaberá, ale na letáčiku píšu, že až od 10 rokov sa dáva, ja dávam mastičku Aviril,som spokojná

evickaleh
autor
6. feb 2007

ten pytiol mi sestricka kazala v nemocnici, ale lek ked ma cervenu ritku, nesmie sa pouzivat stale.

hanka274
7. feb 2007

ahojte, ja malu odzaciatku po kazdom kako umyvam (vacsinou bez mydla) pod vodou....vlhcene obrusky nosim len zo sebou, ked niekde nieje voda. Je to najlepsie umyt vodou ako tymi obruskami-nie je to dobre pouzivat, len vo vynimocnych pripadoch....a masticku tiez rybaciu, vyr. Ban. Bystrica, taka biela s modrym a cerv. pasikom. Je ich viac, tato ma vraj najlepsiu hustotu....a zatial nic...klop-klop-klop-klop-klop-klop-klop-klop-klop-klop.... 😝

masinka
7. feb 2007

my umyvame ritku repikovym odvarom a odvtedy zapareninky nemame...klop,klop

marushka
7. feb 2007

ahojte babulky,my sme mali zaparený zadoček asi 2x, pomohola čarovná mastička Imazol 🙂 🙂 🙂 vrele odporúčam 😉

bebek
8. feb 2007

Mne pomohol bepanthen a cudokrem a olejcek pouzivam iba olivovy. Vecer ked ju okupem , tak davam iba vela oleja.

marijka1104
18. apr 2007

Ahojte baby. Moje malé dieťa nikdy nemalo zadarenú riticu. Ale teraz sa mu tak zaparila, a stále sa to zväčšuje. Už som vyskúšala harmančekový kúpel, mastičky a nič. Kúpila som rybaciu masť, tak dúfam sa to zlepší. Aj by som ho nechávla len tak ležať naholo, ale on sa len pred mesiacom naučil chodiť a ani neobsedí a ani neobleží minútu na mieste.

dankaa
18. apr 2007

ahojte,

my sme mali velmi skaredý zadocek,trapili nas hnacky,pomohol IMAZOL a obklad SAlutio Jaris.predpisala na to pediatricka.

tak ako hanka274,aj ja umývam Lenke zadocek mokrou plienkou-cistou vodou,pod prudom vody nad umývadlom si este netrufam,zatial má len 3 kilá,ale vyskusam už coskoro...zadocek kremujem teraz AVIRILOM cca 1X do dna.zadocek je zdravý a cistý.poklopem na drevoú

Vlhcene utierky su agresivne, uživame iba ked ideme von.

leva
18. apr 2007

Aj nas drobec mal dost zapareny zadocek.taktiez pomohol Imazol.

marijana
18. apr 2007

my sme este nikdy za dva roky nemali zparenu ritku,len trocha raz ked sme mali hnacku.Ja od narodenia som davala krem nivea baby proti zapareninam on je so zinkom,a vode odolny.Aj teraz davam na noc do plienky,trovha okolo anal otvoru.Ja som s nim nad mieru spokojna,je super.

vavka33
19. apr 2007

No Evi pouzivaj rybaciu masticku,nemal by sa mu zadocek zaparovat.Sem tam ho umy repikom.Ja malej raz za cas uvarim zihlavovy cajik a okupem ju v kupeli,kde ho pridam-to odvtedy,ako zareagovala na cebion kvapky.pytiol by sa nemal davat do 10tich rokov,ale sem tam neuskodi,len ho nepouzivaj casto.
Vanes mala salmonelu ako babatko a ritulu vyzratu do masa,strasny pohlad-tak ju dorobili v nemocnici a ja som jej ho liecila rybacou mastickou a po par dnoch to zabralo a ritulu jej vyliecilo.Takze podla mna niet nad rybilku 😀

maia
11. júl 2007

neviem, ci to ma nejaku suvislost s vyliezanim zubkov, ale nasa bublinka mala ritku zaparenu dvakrat a zakazdym to bolo v obdobi, ked sa jej prerezavali zubky

kotenko
17. sep 2007

Ahojte, preco sa maju davat na zapareniny kremiky, ked to dietatko stipe a pali??? Ved vtedy by som odporucala iba VZDUCH. Ved aj babam v porodnici kazu behat bez nohaviciek po porode, aby sa nezaparili a stehy sa nahodou nezapalili... Inak zapareniny mam aj ja, strasne ma to stipe, mam to na intimnych miestach. voda mi nepomaha, placem ked sa sprchujem, lebo to neuveritelne stipe. co si mam nato dat? Kremik? detsky puder??? Poradte

andy.a
17. sep 2007

kotenko,áno..najlepšie je vetrať tie zaparené miesta..ale teraz keď nekúria a vnútri je zima,by som si to netrúfala...moja malá je taká zmrzlinka,ona kýchala keď zostala s holou ritkou pri prebaľovaní i v tých extrémnych 4O-st.teplách..
a nám na zaparenú a vyštípanú ritulku tiež pomohlo umývanie harmančekom..potom dosucha utrieť..a natrieť Imazolom-krémpastou /nie krémom/.. 😉

aj ty pre seba vyskúšaj Imazol krémpastu...malo by to zabrať..