Seborea-kora na hlavičke. Čo s tým?

revayova
22. jan 2008

mám malého 5 tyždnoveho synčeka začina mať neprijemné chrastičky na vlastej časti hlavičky. Neviem co s tým.U mi radili dubovú koru a aj vyčesávnie a nič nepomáha.ak mate skusenosti , prosím pradte mi ☹

wenka
28. nov 2009

my sme mali na hlavičke tiež také "lupiny" a nepomáhalo olejčekovanie ani vyčesávanie.. na odporučenie detskej lekárky sme šampóm BABÉ na mliečnu chrastu a kráásne nám pomohol. Stačilo ním pri kúpaní umyť vlásky, nechať chvíľu pôsobiť a opláchnuť. Po dvoch dňoch mal krásnu čistú hlávku.
Kupovali sme ho na SK v lekárni (teraz neviem, či stál 6 alebo 12 EUR, lebo sme kupovali aj hydratačný krém na atopickú pokožku), ale v Maďarsku je vraj lacnejší.

http://www.pezomed.com/sk/termekek_babe.php?alm...

majatob
28. nov 2009

ahojte, uz jsem to psala myslim do jine diskuze na toto tema, nam pomohla masticka ABCDerm Babysquam, je sice draha, ale opravdu pomaha a za par dni neni co resit 🙂

luciperka
29. nov 2009

Ahoj, když si vzpomenu co my jsme se s tím od 4 týdne Matýskova života natrápili, tak mě to nedá sem nevložit vlastní zkušenost. Začalo se mu to dělat v obličeji, Mudr. poradila potřít olejem a odškrábat - ta nejvetsi blbost na svete!!!! - do pár dní mel velice skaredou infekci v obliceji, takze jsme skončili na kožním, kam jsme chodili 2x týdně, malého jsem natírala antibiotikama a kortykoidy... hnus... Nastěstí se to rychle spravilo, ale potom se mu to udělalo ve vlasech. Měl tam kvasinky, strašně to smrdělo a měl uplně jakoby zmokvanou hlavičku. Přišel tím o vlasy. Také jsme to natírali mastima od Mudr. časem, až to měl minimálně jsem to prostě přestala řešit a moc si toho nevšímám. Má tam ty stroupečky do ted. Velice ale doporučuji od Biodermy krém přímo na seboreu - ten se vetre do vlásků, nechá půl hodiny pusobit a pak se umyje. Hodně nám to pomohlo, používáme to od jeho tří měsíců, co nás na něj upozornila kamarádka. Hodně se mu to spravilo a po každém použití měl tu pokožky hlavičky lepší a lepší.... takže tak. Hlavně jít zavčas na kožní

luciperka
29. nov 2009

juju, tu mast co pise majatob, tu myslím. je super

bianca7
30. nov 2009

Ahojte maminy.Mam otazku ohadom acetylsalicilovej masticky na seboreu.Treba ju drzat v chladnicke alebo staci izbova teplota?

mandula
18. dec 2009

Ahojte dievcata, potrebujem poradit.
Moj maly mal tie supinky na hlave aj v oboci, skusala som olivovy olej, ale nepomahalo, stale to bolo horsie. Tak som isla do lekarni kde mam kamosku a ta mi dala salicilovu masticku a Excipial U Lotio. Vcera som mu tu masticku natrela 30min pred kupanim a vycesala - islo to krasne dolu. Potom som na to dala excipail. Teraz sa mi zobudil na jedenie a pozeram na tu hlavicku - ma ju chuda dost cervenu a ma tam take mokvajuce miesta, to som si inak vsimla uz ked som to vycesala. Je to normal? Alebo mu uskodila niektora z tych masti, co som na to dala? Prosim, napiste mi, som zufala a mam paniku, ze som nieco pokazila. Ved ma kozna zabije, paneboze.
Dakujem

ajluirnaaj
18. dec 2009

ahoj Mandula! my sme to mali tiez na hlavicke, isli sme ku k oznej, ta nam predpisala mast - ktoru zarabali v lekarni, dali sme mu to 2 hod pred kupanim a krasne to zislo. Potom sme to este zopakovali 2 x a ma ju uplne cistu a vonavu 🙂. Chod radsej koznej.

stipa
24. júl 2010

A co zkusit na vlasy - Polyter Liquid? Je to dehtový šampon na vlasy. Já jsem s tím malému seboreu zničila!!! Jinak jsem pořád musela vyčesávat olejíčkem a to vůbec nezabíralo Jak jsem ho umyla šamponem, tak se vlasy daly krasně vyšesat a postupně to mizelo. Používá se myslím 2x týdně. Myslím, že už ho ale pojišťovna neproplácí.

lenocka84
24. júl 2010

ahojte
seborea su tie zlte supinky co sa robia na hlavicke?
lebo nas sa take zacali trosku robit

tessie79
30. aug 2010

Ahoj, i my máme zkušenosti se seboreou. Malá začala mít šupinky ve vláskách asi 8. týdnu. Nejdřív jen trošku a fungoval olivový olej z lékárny a vyčesávání. Jenže během dvou týdnů se to rapidně zhoršilo a měla to i na tvářích, čele a za ušima. Vypadala fakt hrozně 😢 😢 A už to nebyly jen šupinky, ale regulérní strupy. Hned jsem s tím šla k naší Dr. a ta nám předepsala salicylový olej na vlásky a na obličej Holtovu mast (je v tom dehet, tuším). 1x denně jí dám do vlásků olej, nechám tak 2 - 3 hod působit, potom umyju vlásky mýdlem SebaMed (to jediné mi Dr. povolila používat) a pak vyčesávám hustým hřebínkem. Už jsou to 4 dny a řekla bych, že do týdne se toho zbavíme úplně, což mi připadá super. Holtovu mast dávám ráno a večer a nesmývám. Pěkně ty strupy změknou a opadávají víceméně samy.
Přeji všem úspěšný boj se seboreou. Hlavně neváhejte a jděte k dotorovi co nejdříve.

pegie
30. aug 2010

ahojte no my sme tiez maly skusenosti so supinkami na hlavicek mal to aj na cielku, majprv dr. poradila olivovy olej velmi to nepomohlo, potom sme sli ku koznej ta nam predpisal Fucidin H- krem a ten sme mali davat len tyzden a vycesavali sme a do tyzdna to bolo vstko prec. preventivne nam napisalaaj krem Lipobase, dala som mu ho este asi 3 krat lebo cosi sa objavilo este neskor ale uz je to teraz v pohode.

jelka21
25. dec 2010

Ahojte, maly mal seboreu, tie zlte supinky az do piateho mesiaca. Nic nepomahalo, od olejceku mu to len stmavlo. Ale tu som sa docitala, ze pomaha Excipial u lipolotio, tak som to skusila a za 3 dni supinky zisli dolu. Dakujem za radu.

estrellita
25. dec 2010

My jsme na seboreu taky pouzili Excipial u Lipolotio a taky pomohl 🙂 ted uz ho mazu jen 1xdenne a vse je v pohode🙂

bobocka
25. dec 2010

baby excipial je sice super,no neodporuca sa detom do roka koli obsahu urei.lekari ho sice predpisuju ako lentilky,no vraj do roka by sa davat nemal.nam ho riez predpisali a pouzivala som ho ja ako telove mlieko 😀 .moj maly mal seboreu na temene hlavicky-riadnu koru- a za uskami to mal.nepomahalo nic,az dokym som nekupila biodermu squam creme.zazracny to krem.hned to zmizlo.ale pocula som,ze vraj sa to uz nevyraba.neviem preco.my sme ho takto pred rokom pouzili a seborea zmizla.a uz sa nevratila 🙂 http://www.lekarennawebe.sk/lieky/kratky_obr.ph...

mskorica
6. júl 2011

nasa skusenost vycesavanie a olejcek nezaberal, hodne sa to zhorsovalo. po tyzdni denneho saponovania samponom babe na mliecnu chrastu a pred kupanim olojovanie konopnym olejom to pekne ustupuje, dufam ze na trvalo manzel ma nabeh na psoriazu, tak dufam ze mala to nebude mat. inak ten konopny olej je fakt super, ja si mastim ruky 🙂 a uz ziadny iny krem nebudem kupovat.

lindulak
7. júl 2011

No moja malá má pomaly 4 roky a stále sa jej to ešte v hlave sem tam objaví, a hlavne za uškami. tiež používam ten krém od Biodermy. Ale dakedy, keď bola bábo, tak sme na to mali salicylový olej a to išlo dobre. mne sa vtedy overilo jemne to škrabkať nechtom /popri dojčení/, keď to bolo zmäknuté. aj keď sa vraví, že sa a to nemá... zdá sa mi to dosť jemné, lebo som mala v ruke cit, že len kým to išlo ľahko. jasné, že koža je aj tak potom trochu červená, ale inak to asi nejde, lebo vyčesávanie kefkou nebolo nič platné.

vrtule83
11. júl 2011

Tak moje malá 4letá má strupy na hlavě stále. Bohužel si na to nenechá ani sáhnout natož vyčesávat. Když byla maličká tak jsem ji to mastila a pak hřebínkem sloupávala, ale to už nejde. Navíc má krásné dlouhé a husté vlasy, maštění krémem jsem zkoušela a z vlasů to nešlo vymýt, vypadala hrozně. Strupy šli sloupat i s vlasy což bolelo. Moc to neřeším a říkám si, že z toho snad vyroste. Nejlepší by bylo kdyby se trupy po něčem uvolnili úplně sami. Kožní dr. mi doporučila několik šamponů, ale nepomáhají.

kathy.skal
14. júl 2011

@mandula ahojky, moje ségra dělá u dět. doktorky a prý by se ta salicilová mastička měla používat tak 1x za dva dny a jen na postižená místa. Je dost agresivní. My jsme malé vždycky zmazali hlavičku lenienskou a pak na noc nasadili čepičku, aby se to pořádně rozmastilo, navíc jí celou (i s vlásky), koupeme v olejíčku balneum hermal, protože je ekzematik, a hlavičku už má krásně čistou.

janka_28
14. júl 2011

My sme mali tiež seboreu, a urobila sa nám velká hrubá chrasta v strede čela, ked mal malý asi 8 tyzdnov - nepomahal ani olivový olej - ten to len zhorsil, mne sa osvedcil sampon BABE - ten zabral postupne asi do 10 dni bolo postupne po tom, davala som mu to na hlavicku skoro kazdy den pocas kupania a potom vycesavala, dnes ma hlavku krásnu - jemné náznaky supiniek mal maličký aj na tváričke a na to mi doktor poradil Obyčajnú Modrú INDULONU - tá fakt pomohla - super vec, a krásne sa malému vyčistila celá pleť, dna má 4 mesiace a krásnu hlávku aj pleť. Sampón uz pouzívam len preventívne raz za 2 týzdne

majdula
14. júl 2011

U maleho 3mesicniho jsem se zrovna vcera dokopala k tomu s tim neco udelat, namazala hlavicku Kerasalem (volne prodejny, obs. k. acetylsalicylovou a ureu), nechala pulhodky byt, zkousela vycesat (coz neslo) a pak hlavicku umyla ve vane. A je to pryc! 😵

Blby je, ze neco malo ma na hlavicce i starsi a ten si na ni nenecha sahnout, o myti hlavy ani nemluvim... Toz nevim, jak na nej 😖

luthien.k
15. júl 2011

@majdula , ahoj, s tím Kerasalem bych byla opatrná kvůli té salicylové kyselině (acetylsalicylová je v Acylpyrinu 🙂), je tam v 5% procentní koncentraci, což je na malého prcka příliš - z mých informačních zdrojů (odborné články na toto téma) vyplývá, že do 6ti měsíců věku nepoužívat vůbec, od šesti měsíců max. 1% koncentraci (a krátkodobě na malé plochy), tu 5% až po věku šesti let. I když příbalový leták, pravda, tohle použití připouští...
Urea (taky v tom Kersalu) je o dost bezpečnější, když už, tak bych dala třeba Expicial U Lipolotio (pokud dítě není na ureu citlivé), nechala 3 hodiny působit a jemným kartáčkem odstranila a umyla vhodným šamponem (CutisHelp lupénka seborea je dobrý, asi jsem to už psala). Úplně nejdřív bych ale zkusila nejbezpečnější variantu s nejméně dráždivým potenciálem (u atopiků asi 50% z nich urea nesedne, nesnesou ji) - slunečnicový olej.

diabliq6666
17. júl 2011

moja mala chrasticky tiez a dostali sme od nasej pani doktorky robenu masticku a uz po druhom natreti jej to skoro celkom zmizlo🙂))

bubbles
18. nov 2011

a neviete, čo spôsobuje seboreu?? u dospelého človeka?? 🙂 lebo momentálne s ňou mám problémy ja a tiež som dostala salicylový olejček 🙂 Excipial používam na telo, som atopička.. žeby to súviselo? 🙂

diabliq6666
19. nov 2011

@bubbles ano..suvisi..ja som tiez atopicka a lekarka mi povedala,ze sa alergia moze prejavit aj vo vlasoch

adinkag
19. nov 2011

ja som nasej malej z pociatku dala na miesto kde to mala troska olejicka johnson nechsls posobit a vysecala som jej to, ked sme boli u koznej tak nam dala salyciovy taky kremik pozili sme asi 3 krat uz nemame nic 🙂

ivv
13. feb 2012

ahojte,
mate skusenosti s vytvorenim mliecnej crusty aj v neskorsom veku? malej sa vo vlaskoch zacali vytvarat take zlte supinky.. presne ako ked bola babatko, vtedy nam pomohol sampon babe, sme vsak mimo sr, tak asi kupim nieco v lekarni.. stalo sa to aj vam, ze sa vasmu dietatku vytvorila ta crusta takto neskor?

bobkaa
13. feb 2012

caute, tak ako pise luthien.k tiez by som kyselinu salicylovu nedavala. Mam to od kamaratky, ktora je doktorka. Ona mi pre maleho odporucila od Biodermy kremik, vola sa ABCDerm Babysquam. 3x som ho pouzila a maly ma krasnu hlavicku bez krusty. Natierala som mu to pol hodiny pred kupanim a potom umyla. Dokonca som ani nevycesavala.
@ivv vyskusaj tu Biodermu co som pisala. Urcite to malej pomoze.

ivv
14. feb 2012

@bobkaa uz som bola v lekarni a tu mi doporucili krem od fy. Mustela. u nas sa tusim nepredava, ale tak skusim, lebo toto mi povedala ze zaberie.. mna len skor prekvapilo, ze sa to malej vytvorilo v dvoch rokoch 😕

meddy
14. feb 2012

ahojte, nám zabral krém La Roche - Pityval je síce drahší, ale naozaj pomohol. 🙂

lenajsek
14. feb 2012

Ahoj, sice je to už dávno, co měl náš malý jako miminko seboreu na hlavičce, ale dr. doporučila Biodermu, jak psala Bobkaa výše, ABCDerm Babysquam. Namazalo se to postižené místo, nechalo pár minut a pak opláchlo a opravdu po třech až čtyřech použitích a vyčesání měl malý krásnou pokožku na hlavičce bez šupinek a krust...
Sice je dražší, ale myslím že není nic lepšího a hlavně je to skoro hned pryč! Já co jsem nevyužila, prodala jsem pak kamaráce, její mimčo mělo stejný problém...