Seborea-kora na hlavičke. Čo s tým?

revayova
22. jan 2008

mám malého 5 tyždnoveho synčeka začina mať neprijemné chrastičky na vlastej časti hlavičky. Neviem co s tým.U mi radili dubovú koru a aj vyčesávnie a nič nepomáha.ak mate skusenosti , prosím pradte mi ☹

titulienka
23. feb 2009

ahoj no ja som si vcera vsimla ze to ma v hlavicke tiez ....na noc som jej na to dala detsky olej a teraz cely den len vycesavam a ide to krasne prec.......vobec neviem od coho sa to tvori mala bola na rok ostrihana dohola a hlavicku mala cistu tak neviem ...ale v pohode ... 🙂

vocko3
24. feb 2009

a ked to mala na hlave cez noc tak sa to nevotrelo do perin? lebo moja mala ked zaspava, tak sa strasne mrvi a hlavu zabara ako pstros 🙂 takze neviem ci by jej to ostalo na hlave. ale vyskusam (len musim pockat kedy odide z navstevy moja mama, lebo to by zas bolo ze preco malu trapim hihi)

pepibubu
24. feb 2009

Ahoj vespolek.... Narazila jsem na tohle téma a tak mě napadlo se zeptat. Mudra nám řekla že Josífek má ve vláskách seboreu, OK, mazali jsme, zmizlo to, po asi trech mesicich navrat. Ale to me tak neznepokojuje, jako to, že má drsnou kůži na hrudníčku (cca 5 cm v průměru), na ramínku, na obou předloktích, a tak se ptám: Muze to byt taky seborea? Zatím jsem o ní vždy slyšela jen v souvislosti s vlasy, ale došlo mi že to vypadá absolutně totožně jako to ve vláskách...

Dneska jsem koupila Excipial U Lipolotio, tak máme za sebou první dvě namazání, no tak jsem logicky zvědavá za jak dlouho to zabere

sikula
24. feb 2009

Cau baby, tak Salycilový olej by som teda nedávala, sesternica je kožná lekárka a povedala, že ona ho ani dospelým moc neodporúča, nieto deťom, lebo má škodlivé účinky na obličky...že keď tak iba 3%, určite nie viac. Tak neviem, radšej som ho nedala 😒

pepibubu
25. feb 2009

Ahoj, tak po dvou namazáních včera a jednom dnes hlásíme pokrok... kůže na hrudníčku je sice ještě začervenalá, ale už není drsná jak šmirglpapír.... takže pokrok je evidentní.

krista
25. feb 2009

lucicineccka • 1d • Dnes v 17:10
AHoj amminy.Nemáte náhodou některé zkušenosti se žlutými flleky na hlavičce.Vypadají jak takové suché strupy .Malá má 1é měsíců a spoustů vlasů tak sem si toho všimla až ted.Nevíte náhodou o co to jde??Děkuji

astrane • 2d • Dnes v 17:20
řekla bych seborea-takový stoupky ve vlasech-my to máme od narození pořád.jen množství se mění.Stačí pořádně natřít olejíčkem,chvíli pčkat a pak zkusit vyčesat třeba kartáčkem na mimi vlásky a mělo by to povolit (a pak umýt).Nám teda nikdy ne všechno a stejně se nám to vrátí...

lucicineccka • 1d • Dnes v 17:22
Děkuju já si toho všimla až ted..máme totiž hodně vlasů tak to bude vyčesat asi něco..

evikk • 1d • Dnes v 18:16
Tady je diskuze o seboree:https://https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

porubenka
25. feb 2009

Pepibubu - ano, je to seboroicky exzem - po telicku, lebo aj my to mame, trapime sa s tym uz 3 mesiace. Kozna povedala ze sa nam to roztahuje po telicku, tiez mame cervene fliacky na hrudnicku, na ramienkach,v zahyboch pod kolienkami... Tiez to kremujeme Excipialom, no nam to nepomaha. Buduci tyzden ideme opat na koznej, som zvedava co povedia.

luca76
27. feb 2009

Já zkusila hodně věcí a nic nepomáhalo, už jsem byla zoufalá, malej měl hlavu jeden velkej strup a taky na čelíčku a na ouškách. Pak jsem zksuila Vitella U Nutrilotio, maže se to do vlásků a i na kůži obličeje a už to krásně mizí, ty šupinky se jakoby rozvolní a pak to odstraním jemně nehtem a hřebínkem.

zzuzca
20. mar 2009

ahoj holky, my trpime tiez na seboreu - aspon dr. tak diagnostikovala... trosku som ale zmatena, lebo v tejto diskusii vacsina z vas pise ze to deticky mali predovsetkym vo vlaskach... my mame vo vlaskach supiny-akoby lupy, ale to ma vobec netrapi v porovnani s tvarickou - na lickach a v oboci aj na nosiku (jedine na nosiku sme sa toho zbavili zatial..).

tak neviem, je to taka hruba koza, velmi sucha, zacervenala, obcas sa ukazuju take biele supinky okruhle, a miestami take zlte strupy/chrasty.... na lickach, v oboci ..... mate s tym skusenosti? ako to osetrovat na tvari? dr. kazala hlavne najskor zmakcit olejom z lekarne a odstranit chrasty/strupy a supinky ale nijako mi to nejde... ked nahodou sa mi nechtom podari dat supinku dole pod tym ma krasnu cistu pokozku. po odstraneni mame mazat imazolom-celkom pomaha. neviem ale ako ucinne odstranit tie supinky, mate nejaky tip?

miselin
20. mar 2009

Zuzca a neposlala ťa s tým na kožné? Lebo moja to tiež mala ale len vo vláskoch a doki ju poslala na kožné a tá jej predpísala robenú mastičku a do dvoch dní bolo po tom. A vždy keď sa jej to urobilo tak som jej to natrela len s tou mastičkou z kožného a nemusela som jej to ani olupovať alebo vyčesávať, vždy jej to potom zmizlo

garfie
20. mar 2009

My jsme to léčili salycilovým krémem z lékárny (ne olej! ale krém), byl tuším 2%-a naprosto dokonale to zabralo. I chlapečkovi mé sestřenice, který se s tím potýkal snad tři měsíce. Musíte tu mast namazat třeba večer, nechat přes noc a ráno ty šupinky jenom vyčešete. Pak znova namazat, nechat do večera a vyčesat....musí se to prostě nechat působit. Mám napsané složení, ale je to tím lékařským škrabopisem-já to nepřečtu, ale v lékárně si s tím poradí 🙂 Kdybyste někdo chtěl, tak vám to můžu přeposlat ofocený.

zzuzca
20. mar 2009

miselin-no prave ze nas nikam neposlala.... predpisala nam imazol, kt. podla mna je dobry, ale my sa najskor musime zbavit tych supiniek...najnovsie nam predpisala imacort-to su ale kortikoidy, aj ked len slabe- aby sa mu ulavilo na tych cervenych podrazdenych miestach -ale na to peciem, kortikoidy nieee ....

angelika15
20. mar 2009

ahojky, nam zabralo obycajne maslo. Lekarka kazala natriet 1 hodku pred kupkanim atak sme urobili asi trikrat a uz bola krasna hlavicka, ktora zostala doteraz. 🙂

evama
23. mar 2009

ahojte, nám sa osvedčilo natrieť hlavičku ABCDerm Babysquam 3Omin pred kupaním, netreba vyčesávať, stačí umyť a pokožka je krásna. Nie je najlacnejší, ale oplatilo sa investovať, lebo výsledok bol super a malá spokojná, určite ju to svrbilo a spokojná som aj ja... 😉

basika
24. mar 2009

evama - a nie je od toho potom hávka mastná? Pýtam sa preto, lebo máme vlasiská...tak ako to vyzmývam.

stvura
24. mar 2009

Ja davam klasicky olivovy olej, teda dala som 2x a korku uz nemame. Maly je vlasaty, vlasky boli mastne a asi az po druhom nasamponikovani zmizla mastnota {umyvam Johnsonom}

dadushka
24. mar 2009

Ahojte chcem vam povedat ako som to vyriesila ja Ked som davala oliv olej mala to dcera este horsie skoro az na cele ale kozna nam dala na RP mast a ta je zabrala neskutocne dobre vycesala som jej to za 2dni! 😉 a poradila mi umyvat vlasky Nizoralom 1xza tyzden a to mala 2 mes a teraz ma 8 a nema nic vo vlaskoch a to ich mala dlhe.Dcera ma tiez aj na oboci aj pri uskach fliaciky a natieram to Excipialom a kozna nam dala Indonal ale ten pouzivam len malokedy lebo obsahuje hormony ale do vecera nema nic tak len tolko som chcela drzim palce 🙂

evama
25. mar 2009

Ahoj basika!Hlavička nie je veľmi mastná, lebo konzistencia Babysquamu je ľahká, je to krém, takže sa zmýva v pohode. Ja používam od ABCDermu Moussant do kúpeľa a používam ho aj na hlavičku, aj bežne aj po Babysquame fungoval dobre a malá je tiež dosť vlasatá. Tak Ti držím palce! A ešte- ja som produkty od Biodermy začala používať asi pred šiestimi rokmi najprv na moju problematickú pleť, potom manžel na lupiny, staršia dcéra na atopický ekzém a so všetkým čo som skúsila som bola veľmi spokojná, tak som neváhala vyskúšať aj túto najnovšiu radu.Ahoj....

dagina
3. máj 2009

Ahojky, bohužel nemám čas pročítat celé téma..., šupinky jsme měli cca v 6t, trvalo skoro měsíc a půl než jsme malou toho ksindlu zbavili. Teď ji jsou 4 měsíce a začínájí znovu a zdá se mi víc jak minule 😠 . Stalo se to některé, že to mělo mimčo tak brzy po sobě 😠 . Je to fakt hnus, zase s tím budeme zápasit ☹ . Navíc malá už má více vlasů, takže to půjde o dost hůř 😒 . Mažu bepanthenem, kombinuji krémem z konopí..., snad to nějak půjde dolů....

popelka.miri
3. máj 2009

Dagina, asi tě nepotěším. Moje 5tiletá holka to má pořád a docela hnusný žlutý krusty, až jako velký strupy..Dokonce jsem jí kvůli tomu musela ostříhat nakrátko ☹ .Dneska jsem zas koukla a má to zpátky, takže zase olej, nechat působit, pak seškrabat a umýt. Byla jsem s ní na kožní, dala mi míchanou mast, ale to bylo dobrý jen chvíli, takže fakt už netuším, co s tím dělat? Poradí někdo, u takhle velký holky, co s tím? 😅 Kluk to jako mimino měla taky, ale pak už dál ne a malá to neměla vůbec.

dagina
3. máj 2009

Popelka, no těpic ☹ . Z čeho a proč to vůbec vzniká???? Jde tomu nějak předcházet?? Prý to hodně mívají plně kojené děti, ale asi to je nějaký kec, když to má i tvoje 5tiletá dcerka.

berus
3. máj 2009

já jsem použila obyč modrou indulonu, namazala, nechala asi 2 hodinky působit a pak opatrně seškrabávala nehtem, mastnou kebulku měl asi 3 dny 😅

popelka.miri
3. máj 2009

dagina, ja kojila vsechny tri deti, kluka 5 mesicu a mel to dost, Lili 14 mes..a ma to i ted a malou kojim porad a nic 😒 Modrá indulona je super, ale na tohle jsem jí ještě nezkusila, tak to prubnu a dám vědět 😉

anke
3. máj 2009

ahoj, my to meli jednou - namazali jsme Excipialem a vycesavali, do 2 dnu bylo po tom ...

zuzula25
3. máj 2009

nam doktorka na to predpisal salycilovy olej a krasne to po tom zmizne.naolejujeme a tak o tri hodky vyceseme,maly ma sice potom cervenu hlavicku,ale ze to nevydi-to sa mu prekrvi,o polhodinku uz ju ma v poho

leonik
3. máj 2009

ahoj, náš našemu malému na to zabrala mastička infadolan. Je to něco jako vazelína. Promazávala jsem mu to, vyčesávala a do týdne bylo po šupinkách 😵

dagina
3. máj 2009

Jj, infadolan je dobrý, modrou indulonu jsem zatím nezkusila, ale také ji hodně chválí.

Také vám ty šupinky začínají nejprve jemnou krupičkou na čele, pak v hlavičce, následně jsou v hlavičce velké červené fleky a teprve za několik dní je z toho ten hnusný stroupek 😖

julie2905
3. máj 2009

ahoj, malá už to měla na hlavičce 2x, poprvé jen šupinky, mazala jsem to Excipialem a vyčesávala,
podruhé se jí to rozlezlo a udělal se z toho jeden velký strup, taková tvrdá krusta, zabrala nám až obyčejná kosmetická vazelína, mazala jsem asi 3x denně, potom se to začalo od okrajů odlupovat, občas jsem tomu lehce pomohla nehtem, až to zmizelo úplně (tohle už fakt vyčesávat nešlo)
občas jí hlavičku máznu jen tak preventivně tou vazelínou, raději ať má mastnou hlavu, než znovu ty hnusný stroupky 😉
a manžel na to prý trpěl ještě jako školní dítě, takže jestli to malá zdědila, tak se máme na co těšit, budem chodit ostříhaný na kluka 😖

lenic
6. máj 2009

Ahoj, malá měla hlavičku jednu velkou krustu, doktorka nám doporučila francouzský balzám na vlasy Xérial (mají v lékárně, stál 218 Kč), po první aplikaci skoro všecko zmizelo, takže všem doporučuji!;)

popelka.miri
7. jún 2009

Ahojky, tak dneska jsem česala svou skoro 6tiletou dceru a koukám, co to má nalepeného na vlasech a ona má plnou hlavu žlutých obrovských krust! 😖 Zase, jenže ještě víc, než předtím a dokonce si stěžuje, že jí to i bolí...a za ušima má taky stroupky a trochu jí to jakoby mokvá 😲 Zítra mažu ke kožní, protože už jsem zoufalá..Ani jí nemůžu nechat delší vlasy ☹
Nemáte s tím někdo zkušenost u takhle většího dítěte?
Zkoušela jsem olej, indulonu i nějakou mast od dr. na uvolnění strupů, ale je to prd platný 🙄