Seborea-kora na hlavičke. Čo s tým?

revayova
22. jan 2008

mám malého 5 tyždnoveho synčeka začina mať neprijemné chrastičky na vlastej časti hlavičky. Neviem co s tým.U mi radili dubovú koru a aj vyčesávnie a nič nepomáha.ak mate skusenosti , prosím pradte mi ☹

hellosona
25. feb 2008

mne lekarka dala zarobit salicylovu vazelinu. natrela som ho cca 15min pred kupanim, potom som ho okupala a vycesala a vsetko nadherne zmizlo...

emmy3
25. feb 2008

denka, my sme mali podobný problém. Skúšala som všetko možné, ale najviac nám pomohol Excipial ale Lipo, lebo je mastnejší. Ja som ním malej natierala hlavičku stále po kúpaní a celkom rýchlo sme sa tých lupiniek zbavili. Neumývaj ale hlavičku mydielkom, lebo ešte viac vysušuje pokožku.

jahodka11
25. feb 2008

maminky, nam sa to stale vracia....mame taky olej namiesany, to zabera, ale o par dni ma supinky naspat.... asi skusim ten Excipal.....da sa aj volne kupit?

emmy3
25. feb 2008

myslím, že dá, ale na predpis sa dopláca iba okolo 40 korún.

nattally
25. feb 2008

ahojky,
tak nejsme ssami.jsme na to stejne...........mažem slunečnicovym oleje a uvidíme,dala nám ho dr,prej tak malýmu mimi nic jinýho zatim...........trochu to má dole.......tak uvidíme na kontrole,ale prej tim miminka trpí 😒 ,spí v rukavičkách,jinak se ráno vzbudíme a má celou hlavu rozdrápanou,na svědění fenistyl

valsik
26. feb 2008

ahojky, naše malá má seborheu od narození. Není to nic hrozného. Chce to pořádně promazat olejíčkem,nechat nacucat několik hodin a potom nehtem sloupat ty žluté stroupky. Poradila mi to naše mudr. a funguje to parádně. Měla to přes léto i na obočí, vypadala příšerně a všechno jsme takhle sundali a žádné strupy nebo jizvy nezůstaly. Ničeho se neboj,opravdu to jde dobře dolů, když stroupky budou hodně nacucané olejem.

minea
26. feb 2008

Souhlasím s valsikem, promastit a seškrábat. Naše malá měla taky seboreu, a to hodně - začalo to, když jí byl měsíc, udělala se krusta přes obočí, pak se to rozšířilo po celém obličeji (červená suchá šupící se kůže) a nakonec ve vláskách (souvislá helma na temeni, jako přiškvařená žlutá plastelína 😝 ). Celé to trvalo několik týdnů, teď už má zase tvářičku jak prdelku 😀.
Na promašťování stačí olejíček, ale hodně se mi odvědčil Infadolan. Taky jsem mazala Excipial U Lipooltio, Imazol proti kvasinkám a obličej jsem omývala roztokem Yarisch. Kromě toho mažu bambuckým máslem - Bio Karité, taky super a ještě hezky voní 😉 .

veja79
26. feb 2008

Neviete niekto poradiť? My sme mali seboreu diagnostikovanú asi v 4t to sme dostali Locoid a Candibene + škrobové kúpele a zákaz akejkoľvek kozmetiky vrátane mydielka. Krásne sa malému kožička zhojila šupinky zmizli ale asi po 3t sa mu vysypala tvárička a krk drobučkými nečervenými suchými drobnými vyrážočkami a nevieme sa ich zbaviť. On má od narodenia suchšiu kožičku ale toto je už moc - také drsné a nezlepšuje ani nezhoršuje sa to len rozširuje trošku do vláskov a dolu na hrudník. Je to tiež seborea alebo nie? Neviete ako pôsobia tie škrobové kúpele? Vysúšajú alebo čo?

junovka
26. feb 2008

ci sa nahodou nebude jednat o atop.ekzem 😒

revayova
autor
26. feb 2008

ja si myslim, ze je to atop.exem.U nas to islo presne tak isto. Zajdi s tym ku koznej aby sa to nezhorsilo. Vela trpezlivosti

veja79
26. feb 2008

Veľmi pekne ďakujem za radu - aj keď ste ma veľmi nepotešili ☹ Neviete či to aj svrbí ?

jahodka11
26. feb 2008

veja, my sme na tom presne tak ako pises....kedze dokrmujeme, musime davat nutrilon so snizenym obsahom laktozy a vyrazky mame stale, tak ideme opat doktorke...podla mna to svrbi, lebo maly si to tak sucha...posledne dni som skusila masticku Infadolan, je to super, skoro to zmizlo z tvaricky, ale nie uplne, ale aspon si to nesucha...viem, ze to neriesi problem, ale aspon mu to trosku ulahcim...tak skus, da sa volne kupit v lekarni a kamoska mi hovorila, ze je to masticka, ktoru pouzivaju uz v porodnici....takze je neskodna 🙂

petrulla
1. mar 2008

Ahojte,
my sme mali (aj mame) tiez problem s chrastickami vo vlaskoch. Olivovy olej a vycesavanie nepomohlo, lekarka nam predpisala zarobeny salicyl olej, ale z toho sme mali len cervenu a suchu hlavicku a maly sa len skriabal. A nakoniec sme isli priamo ku koznej. Dostali sme namiesanu mast (nie som si ista ci salicylovu, myslim ze je to nieco ine). Natreli sme to na noc a rano len vykefovali detskou kefkou - a uz na druhy den bola hlavicka o 100% krajsia.
Inak hned nam odporucila HA mliecko a tiez nas zaradila to skupiny atopikov. ☹
Takze mame zarobenu masticku aj na tvaricku a lisaje a umyvame sa len pripravkom "balneum hermal plus" aj hlavicku. Mydlo a sampon - vraj vobec. Len na zadocek.

jahodka11
1. mar 2008

petrulla a licka ako vyzeraju? je to lepsie, ked mastite mastickou od dr? v pondelok ideme na kozne a asi budeme tiez zaradeny medzi atopikov, no co uz :(

emfi
12. jún 2008

Ahojte, aj my sme mali tento problém, malinká mala na hlavičke chrastičky. Natrela som jej to ricínovým olejom, nechala asi 15 min pôsobiť, potom umyla čistou vodou a vyčesala jemne hustým hrebienkom a pomohlo to. Ešte troška jej toho zostalo, nechcela som ju trápiť naraz, ale znova to zopakujeme a bude to ok.
Starší syn, bude mať 9 rokov, mal tiež tento problém od malička, boli sme aj na kožnom, kde nám predpísali nejaké olejčeky, vlásky sme umývali Nizoralom, ale aj doktorka nám povedala, že je zbytočné chodiť stále na kožné, vraj tu pomôže len vyčesávať a mala pravdu. Manžel pravidellne po kúpani a umytí vlasov, synovi vyčesávala chrastičky a pomohlo to, zatiaľ sa mu nevrátili.
Dávame ho strihať na kratšie, pretože sa aj dosť potí, môže to mať na to vplyv.
Moja rada je taká, jedine vyčesať. Máme to vyskúšané na vlastnej "koži" 😝

skolara
12. jún 2008

AHojte uplnne najlepsi je excipial lipolotion fakt. Mala to mala dost zle a tak som jej to na hrubo natrela nechala posobit hodinku a okupala a uplnne to opadalo samo. A ona ma aj vela vlaskou a aj tak to super zaucinkovalo.
SKusala som olej ale ten urcite neucinkovat tak super ako excipial.Odporucam 😉 🙂

marketa.d
12. jún 2008

Salicilový olej v lékárně, tím natřít asi 20 min. před večerním koupání, pak okoupat, vlásky asi zůstanou mastné a ráno vyčesat hřebínkem.

frog
12. jún 2008

skolara-přesne jako ty to namqžu excipialem,pořádnou vrstvu a tak za za hodku vezmu dětský hřebínek a jemně to vyčešu a pk už jen opláchnu ten krém vodou a je to..a dokonce mám pocit,že jí tam vždycky tak do 3 dnů začnou růst vlásky 😉

bramburka
12. jún 2008

vyčesat určitě ano, ale škrábat pro boha ne! Vzdyt jim tam akorát zanesete infekci! My to máme stále, ale uz to začíná mizet a trochu to flakam a moc nevyčesávám, ale pomáhá to.

niki2
12. jún 2008

Doktorka nam rekla, ze ty specialni masticky jsou dost agresivni.
Poradila namazat maslem, nechala jsem to mozna hodinu, pri koupani umyla detskym samponem, vycesala hustym hrebinkem a druhy den jsem uz nemela co vycesavat 😉

lalupa
12. jún 2008

sranda, vraj excipial sa nema davat do 3 rokov 😕

frog
12. jún 2008

doktoři ho normálně píšou,tak nevím,ale je pravda že oni ti napíšou cokoli 😒 ..
niki2-moje babi mi radila namazat to sádlem,jsou to osvědčené staré metody,ale nechci jí už teďka zadělat na věčný problém rychle se mastících vlasů,který mám já..

marketa.d
13. jún 2008

lalupa-tak to nevím kde jsi to vzala s tím excipialem? důvod?
my máme atopika, bez excipialu bychom byli namydlení...dneska se říká, že se toho spousta nemá a když si vezmu co všechno se počínalo s náma jako s dětma, včetně knedlíku v půl roce a pribiňáků a taky jsme přežili a většinou jsme i docela zdrávi...

kalu
13. jún 2008

Taky přidávám svou zkušenost-malá měla seboreu opravdu hodně a navíc měla hodně husté vlásky,takže se to těžko mazalo i odstraňovalo. Dr. mi dala mastičku Imazol (je tam snad napsáno,jestli se dobře pamatuju že je pro děti od narození) a tím jsem jí namazala snad jen dvakrát a všechny šupinky sami vypadaly a byl klid. Vřele doporučuju !

lalupa
13. jún 2008

od dermatologicky 😕 , existuju totiz masticky od narodenia, daju sa pouzit tie, aj pre atopikov 😉

rohacka
13. jún 2008

Ahojte, ja som skusala salicylovy olej aj hocijake ine olejceky a nezabralo. Dvakrat som dala obycajne kravske maslo na noc a rano vycesala a odvtedy mame pokoj. Niekedy su asi babske recepty lepsie ako lieky.

katka.m
13. jún 2008

ja som na tieto lupinky dávala homeopatikum Lycopodium clavatum 9CH 2xdenne po 5 granúl. Po kúpaní vždy treba vyšúchať (prekrviť) osuškou. Pekne to zaberá. Tie homeopatiká sú aj preventívne.

frog
13. jún 2008

marketa.d-přesně moje slova..tohle říkám ostatním mamkám,když nadávaj na hamánek a pribiňáček,ale copak asi papaly ony 😉

zinuska
13. jún 2008

caute baby,my sme s tym mali problem 2 roky,dost pomahalo,ked sme maleho vyholili,tak mu dychala ta koza,no u dievcatiek to asi nieje dost realne 😖 skusali sme vsetko mozne oleje,masticky od doktorov a nic nezaberalo.. raz som bola u koznej v Brne - ja som bola pacient, a som sa jej tak pomimo spytala na seboreu a ona nato,ze nech mu to natieram DOMACOU BRAVCOVOU MASTOU! nie kupovanou,ale domacou. A verte,ze tato pani doktorka je jedna z naj naj naj!!!! vylieci aj nemozne!! a baby ono to zabralo!!!! 😅 😅 😅 akurat za malym stale chodil pes, co mu maly tak vonal 😀 😀 😀 😀 😀

martinask
13. jún 2008

baby zozente si tento olej.....salicylovy olej..... 😎
zbavite sa toho raza navzdy...v cechach je to normalna vec.... 🙂