Seborea-kora na hlavičke. Čo s tým?

revayova
22. jan 2008

mám malého 5 tyždnoveho synčeka začina mať neprijemné chrastičky na vlastej časti hlavičky. Neviem co s tým.U mi radili dubovú koru a aj vyčesávnie a nič nepomáha.ak mate skusenosti , prosím pradte mi ☹

siminks
15. jan 2009

ahoj moja malá to mala asi od polovice druhého mesiaca,a malá mala od začiatku dlhé vlásky,oktorka mi predpísala salycylový olej vôbec nepomáhal sedávali sme na balkone a denne vyčesávali 😖 mala to velké žlté a stále sa jej tvorili nové,potom to dostala aj na čielko a na obnočie,musela jej doktorka predpísať fenistil vapky z tváre zmizlo 🙂 na hlavičke zostalo ☹ .Doktorka mi poradila kúpiť z biodermi novinku na tú som čakala 2mesiace stále nebola v lekárnach,Naskoniec mi kamarátka dala zo zarobeného krému od jej doktorky a do dvoch dní nám všetko zmizlo 🙂 🙂 🙂 Doteraz nemáme

petruci6
10. feb 2009

ahojte,
ja som dnes bola s malou u koznej, ma seboreu,chcela ma poslat do nemocnice s nou,lebo ze to uz ma aj na telicku,ale som ju prehovorila,ze to doma zvladneme,tak mi dala hypermangan do kupela a nejake masticky,ale to jej nechcem davat,lebo su to hormonalne masti...ja ked som bola este decko mama mi natrela na hlavu horm mast,kt jej predpisali a odvtedy mi tam nerastu vlasy,vdakabohu,ze to bolo velke asi ako cent
nechcem aby to uskodilo aj malej
pouzivam sebamed,vraj ten mozem aj nadalej,ze je dobry,hadam nas to rychlo prejde
v piatok mame kontrolu,tak uvidime

katie.2906
10. feb 2009

Môjmu 2 mesačnému synovcovi pomohlo natieranie bravčovou masťou a potom vyčesať.

andyalukasek2008
10. feb 2009

Ahojte, dneska jsem s tim dobojovali, uf... Pomohla mast KOLRANE a pak samponek na vymyti te same znacky, je i na cele telicko... Zkusila bych vse mozne, ale ty hormonalni masti bych take nedavala...

petruci6
11. feb 2009

nasla som nieco taketo bez hormon.
http://www.mojalekaren.sk/cutishelp-seborea-kon...
skusil to uz niekto?pomaha to?

ingridsu
14. feb 2009

Klorane bylo jediné, co nám pomohlo, za tři dny byly šupinky pryč.

diddi
14. feb 2009

nam pomohol nejaky olejcek, kde je kyselina mocova...neviem uz nazov, ale v lekarni to budu urcite vediet...nam to hned zabralo....hlavne sa to musi mazat, nechat chvilu vsiaknut a hrebenom vycesat a osupat

ssara
15. feb 2009

ja som tiez zufala dcera ma 6.mes. A dlhe vlasky nevieme sa toho zbavit. Skusim Ten Klorane dufam ze pomoze.

valentynka
15. feb 2009

ahoj holky,
můj malej má taky seboreu. nejdřív jsme se toho zbavili a zase se to už 2x objevilo ☹
mám etaky salyciový olej, ale ten jen 2x do týdne, tak to mažu olejem od nivei, vyčešu to a vyloupu,ale zase se to objevilo ☹

petruci, s tím hypermanganem opatrně. Voda musí být jen lehouuunce narůžovělá,aby jsi malou nespálila.

u nás to taky vypadá,že máme seboreu i po tělíčku,ale dostali jsme nějkaou mastičku dělanou v lékárně a tím mažu a už se to ztratilo. Byl posypaný krupičkou a místama to měl suchý až šupinky. akorát v té hlavičce to nějak nechce zmizet, ach jo ☹

evikk
15. feb 2009

holky a jak ta seborea vypada,nas malej ma suchou kuzicku na hlavicce ,vypada to jako malinky lupy,je to ono?

petruci6
16. feb 2009

my sa toho uz zbavujeme,obden jej davam do kupela 1ml olejceka Balnea Herbal a dr mi napisala krem od Biodermy Atoderm PO Zinc,je drahy,ale zabera

pozor na olejceky,tymi sa seborea nemoze potierat,skor nemastnymi kremami

kubko
16. feb 2009

Ahojte nas poslala dokina s tym ku koznej a ta nam dala na to specialny olejcek. Davala som to na hodinku posobit pred kupelom, pri kupani som to ozmyvala a vsivacikom som to vycesavala este z vlhkej hlavicky. Dokonca aj pred par tyzdnami som Hanke objavila nejake lupinky, tak som postup zopakovala a uz mame krasne vlasky.... Tak neviem petru u nas olejcek zabral

petruci6
16. feb 2009

kubko ale vam na to dali specialny olejcek,to je ine
ja som myslela tie volnopredajne olejceky na cele telo

sharon2
16. feb 2009

evik...podle průběhu. Může to být právě jen ta suchá kůžička a šupinky, můžou to být ložiska odlupující se kůže,ale může být i celá hlavička pokrytá krustami - vysušenými nebo mírně mastnými /hlavně když se to promazává/. Může to slabě páchnout a nemusí.

valentynka....taky jsme měli i po tělíčku,přesně jak píšeš - krupička, šupinky, vypadalo to, že máme atopický exem. Z tělíčka to zmizlo rychleji než z hlavy. Tam ještě máme stále malé ložisko na fontanele.
A že se to vrací - je to tím, že se tělíčko miminka čistí a kůže je takový filt. Takže si z toho nedělej hlavu.

graziela
16. feb 2009

Ahojte,
moj syncek uz ma 8 mes. a tiez sa tych "lupiniek" nemozeme zbavit...ked mu narastli vlasky, zdalo sa, ze je to uz prec, ale pravda je taka, ze mu to tie vlasky len zakryli, ale stale tam ma na hlavicke take mastne loziska sfarbene do zlta...Doteraz som to nejako neriesila, samozrejme, ked vol malicky, tak som mu to vycesavala, verila som, ze po case to zmizne uplne...pri najblizsom kupkani natriem oliv. olejom a vycesem poriadne, dufam, ze to zaberie...

hankky
16. feb 2009

Ahojte, tak my chodime ku koznej uz vyse mesiaca...ma aj suchu kozu na celom telicku, az take supinky sa jej lupu a je drsna ako smirgel...na hlavicku som davala najprv len aviril olej (poradila pediatricka), hodinu pred kupanim a potom vycesat..ale to nezaberalo, stale sa to zhorsovalo, tak nam kozna predpisala salycylovy olej (nie som si ista tymi "y") a ten zabera krasne...sice to ide pomaly ale to aj kozna vravela ze toho sa tazko zbavuje...ale zabera...niekedy jej to nechavam aj celu noc posobit

kruguer
16. feb 2009

Mě zabral až Infadolan a při kojení jsem to nehtem opatrně sloupávala. Předtím jsem zkoušela snad všechno a nic nepomohlo. Už mažu malému i tvářičky jenom infadolanem, jediný zabral i na fleky a pupínky na tvářích....

sisinka5
19. feb 2009

Nam zabral sampon johnson -harmancekovy s olejom ktory pouizivame od narodenia predtym som mu namazala hlavicku obycajnym olejcekom modrym avirilom nechala aj 3.hod.pred kupaním a potom vycesala a umyla vlasky spominanym samponom odvtedy nic...

muffinka
19. feb 2009

Aj my sa trapime s tymi blbymi zltymi supinkami. Akurat vcera som jej ich zase objavila na hlavicke. Ma od narodenia hrozne vela a dlhych vlasov tak je to o to tazsie. Na noc jej po kupkani natriem poriadne hlavicku Salycilovou mastickou /olej nam nezaberal/ a rano jej to vycesem a umyjem hlavku. Som zvedava dokedy sa toto s dietatkom vlecie? Neviete niektora?

martao
19. feb 2009

Pri troch deťoch mi zaberá jednoznačne EXCIPIAL U LIPOLOTIO. Je to aj z časti hradené poisťovňou. Len to natriem. Neupýva sa to. Keď sa začnú lupinky uvolňovať, vyčesiem to kefkou alebo hrevienkom. Deti som mala pomaly holohlavé, tak to išlo fajn. Občas sa objavia znova, ale velmi máličko.

katavinka
19. feb 2009

muffinka: naša pediatrička vraví, že do jedného roka to vymizne.

dagina
19. feb 2009

Ahojky, mělo to některé dítko i na ouškách??? Nám se to začalo dělat právě i na ouškách a dokonce jsem si dnes všimla že i mírně v oušku ☹ , ještě že jdeme v pondělí k doktorce..., jinak to mažeme konopným krémem a dobrý.

dagina
19. feb 2009

ahojky, ještě by mě zajímalo, zda se může koupat každý den, koupali jsme obden, co se objevili šupinky koupeme denně a zdá se mi to horší 😖 . Nemá některá zkušenost?????

katavinka
20. feb 2009

dagina: u nás je to naopak, práveže musím kúpať každý deň, inak je hlavička totálne suchá a hneď sa robia nové šupinky. Takže čo najviac premasťujem. Môže to byť aj v oblastiach uška, my sme to mali napr. aj na obočí.

bezaz
20. feb 2009

baby neviete, ten slycilova masticka je len na predpis, alebo si to mozem kupit normalne? nam dokina dala holtak, ale mne to tak smrdi, ze nie som schopna malu kojit, ked ma tym natretu hlavicku 😝
a mame supinate aj cele obocie 🙄

smolicek01
20. feb 2009

Ahojky, nám na hlavičku pomohl Infadolan. Stačí natřít velkou vrstvou a cca za 30 - 60 minut jdou šupinky krásně setřít i s aplikovanou mastičkou. Kamarádce to zabralo i na obočí a obličej, nám bohužel na tvářičkách vyrážka stále přetrvává, zkoušeli jsme už calciovou mast, vitaminovou mast, modrou indulonu, sádlo, no prostě co kdo poradil, zatím bez úspěchu. Vždycky když zkusím něco nového, tak se vyrážka zlepší, ale za pár dní jsme tam, kde jsme byli...

lucia963
20. feb 2009

my na to používame krém s výťažkov z Aloe vera a naozaj to zabera už po prvom natretí to mizne,čo sa týka kožných problemov ekzémov popalenín atď je aloe vera veľmi dobre.. 🙂

snehulienka
20. feb 2009

mne lekarka kazala natriet maslom, pockat hodinu a skrabkat nechtom. ide to lahko, len to maslo potom smrdi jak cert.

to myslite vazne ze to bde mat cely zivot, vraj som to mala aj ja, ze skoro vsetky deti...a teraz nic take nemam..

matap
23. feb 2009

Nám pomohol šampón NIZORAL, dostať ho v lekárni, je síce určený na lupiny, ale ja už som tiež nevedela, ako sa toho zbaviť, tak sme skúsili toto. Zlepšenie bolo vidieť už po prvom umytí. A zatiaľ sa nám to neobjavilo znova.

vocko3
23. feb 2009

ahojte, moja mala to mala ako drobec a natierali sme to olivovym olejom a potom hrebenom vycesali a potom to preslo ale teraz bude mat pomaly dva roky, som si len tak nahodou vsimla vo vlaskoch ze to ma znova. kedze uz ma dlhe a huste vlasky som to tak nekontrolovala. co jej na to dat aby jej tie vlasky nevypadali? moze sa to tvorit aj preto ze jej umyvam vlasky samponom len raz do tyzdna? a ze by bolo treba castejsie aby sa to tam nemastilo?