Seboroická dermatitída. Dá se toho zbavit?

lusana
3. dec 2008

Ahoj
náš 2 mesačný syn hneď po narodení mal veľmi citlivú pokožku, asi v 3 týždňoch sa mu začali vyhadzovať prvé vyrážky, ktoré sa asi v 6 týždňoch zlievali do väčších ploch. Toto mal na hlavičke, vo vlasovej časti /tam to začalo aj mokvať/, na lícach a brade. Neskor sa vyrážky objavili aj na telíčku. Vo vlasovej časti sa tvorili aj lupiny. Kožná lekárka predpísala ambiderman/HT / vraj obsahuje trochu kortikoidov/ a helianthi pastu, ďalej používame iba kozmetiku oilatum. Vyrážky zmizli asi za dva dni, ale teraz sa začínaju znova objavovať / po dvoch týždňoch liečby/.
Prosím mamičky, ktore maju deti s touto dermatídou, ake máte skusenosti, dá sa toho zbaviť?

jaja0110
3. dec 2008

lusana ahoj, nase baby mali seborou ako 3-tyzdnove, obidve. Vyzeralo to najprv nevinne ako vyrazky a potom sa to zlievalo ako keby dokopy a tiez to mokvalo...mali to na tvaricke, hlavne lica, brada, za uskami...kozna nam na to dala Imacort mast (obsahuje kortikoidy) a Holtov krem ak si dobre spominam a tiez mast Candibene...dostavali sa z toho minimalne 3-4 tyzdne... 😒
Od vtedy bol pokoj, az teraz ako 8.mesacna mala Nelka exem, najprv som myslela ze to je znova seboroa (kedze ma tendenciu sa vracat) ale nejako sme to ustali Imazolom-kedze vysusuje, nejak to nestihlo mokvat (neobsahuje kortikoidy) a cez den sme premazavali mastnymi kremami...a nejak sme sa z toho vyhrabali...
Tiez mame velmi suchy typ pokozky, musime davat pozor na stravu, alergeny, prach a tieto veci... 😨

junovka
3. dec 2008

baby, teraz je take obdobie na prd 😒 U tIMKY KED ZACAL SEPTEMBER, TAK SME S KOZOU MALI PROBLEM AZ DO APRILA 😝

euphoria
4. dec 2008

Moja dcerka mala tiez seberoicku dermatitidu, od 4 asi do 8-9 tyzdnov.doktorka mi tvrdila, ze je to od mojej stravy, ktora sa dostava do mliecka, teda potravinova alergia. Uzivali sme kombinaciu kremikov- funicid-antiobiticka mast, rybacia mast, infadolan a pytiol- zmiesane.
Teraz ma trinast tyzdnov a zase sa vyhadzala,zjedla som opat co som nemala. Alebo to moze byt nieco ine??

katun
17. sep 2009

aj my mame tuto diagnozu a uz som zufala, maly ma uz 15 mesiacov a co ma trapi najviac, je jeho pokozka vo vlasovej casti. vobec nezaberaju masti ktore mu predpisuje kozna, vlastne nam dala na premastenie telicka kyselinu mliecnu, na loziska na vysusenie ichtiolovu mast a na tu hlavicku - do vlasov mast miesanu s kyselinou salycilovou. na telicku sa mu stale robia take suche flaky, ale ta hlavicka! strasne si to skriabe, neviem to ustrazit, v noci sa tak doskriabe, ze tam ma chrasty, mokva mu to.. tie supinky na chvilu zmiznu, ale zase sa objavuju, take suche supinky. mate niektora skusenost ako zabranit tomu skrabaniu? mam mu davat na noc ciapku? alebo rukavice? strasne ma to trapi, a kozna stale iba vravi, ze nemame pouzivat inu kozmetiku, prat iba v lovele, aj nase veci, nepouzivat avivaz - iba ocot. tiez si myslim ze to suvisi aj so stravou, ale neposlali nas k alergologicke. ked som mu zacala varit a vysadili sme kupovane jedla v pohari, koza na tele sa mu zlepsila. ale ta hlavicka, ta je hrozna.. dakujem za kazdu radu, vasu skusenost.

rubista
17. sep 2009

dámy, pridám svoju skúsenosť. aj môjmu malému v dvoch mesiacoch diagnostikovali seb. der. s nábehom na vytvorenie ekzému. chodili sme na kožné ako na klavír.predpisovali nám od mliečnych kyselín po kortikosteroidy všetko. keď mi predpísali kortikosteroidnú masť, povedala som si, že stačí, svoje dieťa nebudem natierať žiadnymi streroidmi. doktorka tvdila, že to je z mojej stravy, že malámu periem veci v agresívnom prášku (oprala som iba v lovele)...a podobné sprostosti. takže, zobrala som ho k svojmu homeopatovi, ktorý mňa a celú moju rodinu a priateľov lieči už roky. Diagnóza: prečistiť obličky, lebo mu iba nepsrávne spracováva jedlo a je treba to trošku upraviť!!! Výsledok: dostal jedny "guličky" do mesiaca svätý pokoj a od vtedy NIČ!!! a ani sa už neobjaví, lebo kožní lekári liečia iba NÁSLEDKY, ale nie príčinu. Od vtedy som na kožnom nebola a už tam ani nepôjdem. toľko k tým tzv. EKZÉMOM a DERMATITIDAM.

sussie
17. sep 2009

ahoj, obe moje deti mali tento problem, mala dokonca mnoho inych s pokozkou - 2 mesiace sme ju kupali v hypermangane a natierali 3 mastami - no pomoc, ale na seborrheu nam poradila kozna mast, sice drahsiu, ale zafungovala 100% - od Vichy - Pityval myslim. Pouzivala som uj aj u maleho(7mes), ale skor preventivne-ten zas bl od narodenia do 2 mesiacov vyhadzany po celom tele z avivaze 😖 ale ta Vichy mast bola super, malej som to raz natrela a bolo po probleme. Kazde babo je ine, no skuste. 🙂

zumar.go
16. dec 2011

@rubista ahoj,tu smutna mama ,ktoru trapi ekzem...moja mala sofi nim trpi už rok...tiež sme skušali všetko možne...preto by som sa chcela opitať na tu homeopatičku a tie ,,guličky,, kde ste boli u homeopatky a ako sa volali tie ,,guličky,, vopred dakujem... 😒

elannor
13. mar 2012

@rubista aj ked je to uz davnejsie, co si pisala prispevok do tejto temy, nepamatas si nahodou tie homeopatika? teda nazov...

dornier
24. okt 2015

Najlepsie homeopatika na precistenie pecene a obliciek je prstenec mariansky.