Šiesta choroba - Exantema subitum. Skúste poradiť

stonozka
7. dec 2007

maminky, ktoré ste sa s tou diagnozou stretli alebo počuli, prosím vás skúste poradiť čo a ako alebo ak vite niekto niečo bližšie. Ja som hladala ale bez úspechu. Moje bábo nou asi trpí a chcem vedieť či mu to nemôže ublížiť... dakujem

cicimon
23. jún 2011

caute
viete mi pls povedat, ake vyrazky mali vase deti na tvari pri tej siestej chorobe? moja ma na tele vyrazky ale na tvari ma aj vyrazky ale ma aj riadne cervene flaky/mapy a miestami aj vyrazky, ale inac vyzera akoby mala spalenu tvar alebo ekzem a pod, a pod krkom to iste. vyrazky ma od vcera a ta cervena tvar je od dnes

babulina
23. jún 2011

@cicimon u nas to u obcoh vyzeral viac menej rovnako, nasi mali hrudnik a chrbat obsypany suvislymi cervenymi flakmi, ziadne vystupenia iba hladka cervena na okrajoch mierne bodkovana pokozka a vyhadzalo sa to viac menej naraz akokeby, do troch dni to cele zmizlo

cicimon
23. jún 2011

@babulina hej, podobne... tak mozem cakat ze v sobotu bude "cista" ?

babulina
23. jún 2011

dcere zmizli flaky rychlo asi po jednom dni, synovi az po troch, takze mozno aj skorej mozno neskor ale infekcna uz nie je takze kludne mozte medzi ludi 🙂

cicimon
23. jún 2011

@babulina dik, vetrat sa chodime aj ked nie na ihrisko

janka_pn
28. jún 2011

dievcata a teplota pri sestke musi byt vysoka? lebo ella mala okolo 37,5 na teplomery, ale bola strasne horuca, sa mi zdalo ako by mala daku vnutornu teplotu a dva dni skoro stale spala a mrncala a na 3-4 den sa vyhadzala, na treti len trochu a dnes take drobne vyrazticky akoby bodky, vsade.

cicimon
28. jún 2011

@janka_pn moja mala jeden den 39 a potom okolo 38,7 2 dni a potom nic, len tie vyrazky 4 dni

zuzi_33
28. jún 2011

ahojte dievcence! idem sa vas opytat, ci moze mat babo 6 chorobu aj viac krat.... My sme ju prekonali pred par mesiacmi a dnes v noci sa maly zobudil cely horuci s teplotou 39,9! dala som mu cipok a zabaly, tak som teplotu zbila. nema ine priznaky, tak predpokladam, ci to nebude zas tato mrcha... ☹ budem ho sledovat, takze uvidim. Len som chcela vediet, ci s tym mate skusenosti, ze sa to opakovalo viac krat...

olienka12
29. jún 2011

@zuzi_33 mali sme ju 2x

bendy25
30. jún 2011

Ahojte! Prosila by som poradit. Ako viem, ze ide o siestu chorobu? Nasa dcerka mala 3 dni vysoke teploty, samozrejme, ze hned po prvom dni, som s nou isla k lekarke a ta nam dala ATB, ze mala ma kus cervene hrdielko. Teraz ale po troch dnoch, ked teploty ustaly, sa nam vysypala, ale hlavne na brusku a hrudniku a na chrbte a na lickach smerom k uskam. Je cela nesvoja, nervozna, stale place a mam aj pocit, ze je dost unavena. Moze to byt ta 6ta choroba? Ale co potom to hrdlo?

janka_pn
30. jún 2011

@bendy25 http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1591/pi... je tam pisane, ze moze byt i lahky zapal hrdla... ale nie som lekar 😉

bendy25
30. jún 2011

@janka_pn - dakujem, idem si to prestudovat

janusa127
20. júl 2011

ahojte, môže ísť o šiestu chorobu aj keď mi deti horúčkovali len jeden deň a noc a na druhý deň po teplote ani stopy , len sa vysypali malými bodkami po celom tele? 😕 všade čítam, že teploty trvajú pár dní tak neviem ...

awalancha3
20. júl 2011

mala ma 7 mesiacov a uz asi mesiac sa jej sem tam sporadicky vyhodia take vyrazky cervene, niekedy len dve tri, potom niekolko dni nic a potom aj 5, zase dlhsiu dobu nic a dnes rano som jej nasla 6 vyrazok, na prstekoch, na kolienku, na lickach... vzdy to tak za den- dva prejde, teploty nema, je normalna... co to moze byt? neviete?

olienka12
21. júl 2011

@awalancha3 potnicky?

awalancha3
21. júl 2011

@olienka12 ..hm, aj na to som uz myslela, ale ze vraj potnicky su ako taky vysyp drobnejsich vyrážok, nikde som nenasla na nete normalne fotky potniciek, aby som to identifikovala

olienka12
21. júl 2011

@awalancha3 potnicky mozu byt aj vysev aj individualne vyrazky ked sa jej to objavuje raz za cas moze to byt aj reakcia na nieco prasok,jedlo..prach.. slnko..

nela999
21. júl 2011

Ahojte, tak my 6. chorobu práve prekonávame a dáva nám zabrať, prvé tri dni boli teploty až do 40°C..a od včera máme vyrážku na tvári a hrudníčku☹ Máme fenistil kvapky. Chcem sa spýtať ako reagovali počas tejto choroby vaše detičky, lebo mne malý už pken chodila teraz sa neudrží pomaly na nožkách, je uplakaný- v noci sme takmer nespali...mrzutý, nič ho nebaví, žiadna hračka, nechce sedieť, len na rukách sa nosiť, som už unavená, kedy toto prejdeeee.... 😝

lencyca
31. júl 2011

Ahojte,aj my práve prekonávame 6,chorobu,2,5dna mal teploty do 39,2,potom sa vyhádzal na hrudníku,nechce mi papat,zle spinká,je uplakaný,aj my sa nosíme na rukách,už aby to prešlo,nech máme zasa naše usmiate slniečko,do toho mu vyšiel horný zubok...

simisi
3. aug 2011

ahojte....aj my mame teploty do 39.5,uz 4.den....boli sme u doktorky,vsetko ciste,nekasle,nesopli,len ma mierne zvysene Crp,moc negativny,mala je kludna,pekne papa aj pije,vyzera ako by jej nic nebolo,len ta horucka,Dnes rano mala uz len zvysenu a o desiatej som ju zmerala a 38.9 a tak je to az doteraz...zacinam byt z toho nervozna,moze to byt 6 .choroba? 😔

christy22
8. aug 2011

ahojte.aj my sme teraz prekonali 6.chorobu.3 dni vysoke teploty,uz som bola z toho chora aj ja,trocha soplik,ale kultivacia negativna,zapalove markery neg.,moc neg.tlacia sa ja zubky,tak som si myslela,ze mozno z toho.nakoniec na 4.den bez teploty a taky drobny vysev vyrazok.ked som bola u lekarky,tak nam ukazala zdurene uzlinky vzadu na hlavicke,co jee priznak 6.choroby.doteraz som ani netusila,ze take nieco vobec existuje.

sisaha
8. aug 2011

@janusa127 ja som uz tiez pri malej zazila dva krat to, ze teplotu mala iba zvysenu do 37,8 dva dni a treti den vyhadzane brucho a hrudnik takymi cervenymi flakmi bez pupencov...tiez je to ta 6 choroba???? nevyznam sa v tom...

simisi
8. aug 2011

takze bola to 6.choroba,s tym,ze 4dni horucky a na 5.den vysev,hlavne za uskami a na chrbatiku....

janusa127
9. aug 2011

@sisaha neviem ,je to ťažko diagnostikovať, keď príznaky sú len mierne a keď po vyššej teplote sa dieťa aj normálne vysype ... ja som bola s dcérou nakoniec aj u dr lebo po dvoch dňoch od výsypu jej v noci zasa teplota trocha vystúpila a všetky vyrážky zmizli 😲 a nič nevravela o 6.chorobe, zobrala crp a bolo negatívne, a to asi tak vsjo... takže ja stále neviem, čo sme to mali 😝

dasa123
9. aug 2011

Ahojte, tak vidim ze nas tu je dost posledne dni v tejto teme, my mame 6 chorobu tiez prave teraz, Matko mal 3 dni vysoke horucky od 38 do 39,2 a dnes rano horucka uplne presla, ale vyhadzal sa na hrudniku a trosku na krku k uskam. Tiez som bola z tej vysokej teplotu prekvapena, pretoze tiez nemal ani sopel, ani kasel, nic len horucku, ale napadla ma aj tato choroba, lebo kamaratkyn syncek to mal pred par mesiacmi tiez. Tak len dufam, ze tie fliaciky cim skor zmiznu 🙂

mc88
10. aug 2011

Ahojte,mám osemnásťmesačneho synčeka a podľa toho čo tu čítam to tiez vyzerá na tuto chorobu, bola som vcera u doki ale este nemal výrazky,len dva dni vysoku teplotu , treti len zvysenu a dnes vyrazky,kazala mi davat kvapky fenistil a zajtra mam prist ....dufam ze to nebude vaznejsie a rychlo to prejde 🙂

raffaella
10. aug 2011

@dasa123 my sme to mali cca pred 2 tyzdnami a fliaciky zmizli tusim do 4-5 dni uplne 😉

dasa123
11. aug 2011

@raffaella to si ma potesila, lebo ja som si myslela, ze fliaciky zmiznu za dva dni a uz su to dva dni co ich ma, je to sice lepsie, uz niesu cervene, ale taky drobny vysyp je este vidiet, tak verim, ze za 4 dni uz budu fuc 🙂

raffaella
12. aug 2011

@dasa123 urcite budu, u nas ako nahle sa objavili, tak nahle aj zmizli 🙂

piacere
24. aug 2011

Ahojte,

prosím vás, môže byť toto šiesta choroba alebo má lekárka pravdu a je to angína s alergiou na antibiotiká?

Od nedele mal malý vysoké teploty, v noci sa šplhali až cez štyridsať. V pondelok sme zabehli k lekárke, pozrela hrdlo a vravela, že tam má až akési "výrastky" 😕 , že je to angína. Dostal antibiotiká... dnes, v stredu, sa vysypal... na tváričke, za uškami, celé bruško, chrbátik, zadoček. Vraj alergia na antibiotiká ale keďže je hrdielko stále červené, máme ich brať aspoň do piatku s tým, že pred každou dávkou malý dostáva dithiaden 😔 Od výsypu je teplota nižšia... ale je. Teraz neviem, či je to šiesta choroba a teploty klesli kvôli výsypu alebo je to alergia na antibiotiká a teploty klesli, lebo začali zaberať...

Desí ma len tá predstava, že dostal zbytočne antibiotiká... tretie za posledné štyri mesiace... 😢