Silno zapáchajúci moč. Môže to byť predzvesť choroby?

julianka777
24. okt 2011

ahojte mamicky,chcem sa vas spytat ci je u skoro 1 a pol rocneho babetka normalne ke jej divno zapacha moc...ked ju prebalujem,tak ma az niekedy napina a predtym sa mi to nikdy nestalo...nemoze to byt tym,ze uz papa skoro vsetko?alebo nie je to predzvest nejakej choroby?dakujem za kazdu odpoved

irriss
24. okt 2011

@julianka777
Podle meho, malo pije a moc je koncentrovana😉

katy1979
24. okt 2011

@julianka777 nezmenili ste plienky? ano moze to byt aj choroba kludne aj zapal obliciek ale nechcem ta strasit.

majka1981
24. okt 2011

@julianka777 pije Ti dost? a je neaka nesvoja, ci je v pohode? kolko plienok mas za den a ako casto prebalujes? Moc pachne aj vtedy velmi, ked je zapal ...

julianka777
autor
24. okt 2011

@irriss no ona pije az moc aj v noci mi vypije cca 750ml caju alebo vody

julianka777
autor
24. okt 2011

@katy1979 plienky pouzivame bud Tesco alebo Lidli...nemenii sme v poslednej dobe

julianka777
autor
24. okt 2011

@majka1981 ano dost mi pije,a praveze keby jej ten moc nesmrdi,tak je vsetko normalne...neviem kolko presne plienok jej vymenim,ale je to celkom dost,kedze pije dost vody

nativanativa
24. okt 2011

@julianka777 juj, dufam ze nie je chorunke , inak ja mavam problemy s moc,cestami a vzdy ked mi pride zapal , tak mi hrozne smrdi moc ....ale nechcem ta strasit ... 😖

julianka777
autor
24. okt 2011

@nativanativa no ved uz sa toho zacinam bat...ale mala neplace ked sa pocika..nic...tak fakt neviem co to moze byt ☹

irriss
24. okt 2011

@julianka777
a jak smrdi..co citis? cpavek? nebo spis jako zvraceni??

svetlankat
24. okt 2011

@julianka777 urcite by ste mali navstivit dr, ono to kludne moze byt nieco vaznejsie a nemusi byt, je lepsie urobit vysetrenia. Mna napadlo bakteria v posve, je ich viac, ktore mozu sposobit zapal mocovych ciest az oblicky. Imunita u dievcatiek sa vyvija az okolo 4 az 4 rokov, staci male nachladnutie, sopliky, a bakterie sa zacnu mnozit. Je lepsie to vylucit, urcite by som navstivila lekara.

nativanativa
24. okt 2011

@julianka777 tak sup k dokimu , bude to istejsie 😉

julianka777
autor
24. okt 2011

@irriss pravdupovediac,smrdi mi to ako ked prejde okolo mna pocikany bezdomovec...a to ju prebalujem hned ako citim ze ma plnsiu plienku

julianka777
autor
24. okt 2011

@nativanativa no zajtra jej zavolam,nerada tam chodim,lebo ma vzdy plno deti a este mala naozaj nieco chyti

lenockag
24. okt 2011

Tiez by som to videla na tie mocove cesty, nechcem strasit. Moja dcerka ma vrodenu vadu oblicky, pravidelne nosim moc na kontrolu na nefrologiu. Ked zapacha, je tmavy a plavaju v nom take akoze pavucinky, alebo ako by som to nazvala, viem, ze je zle a je tam zapal.
Pre pokoj v dusi by som nechala babetko vycikat do vysterilizovanej misky (ja ju vzdy vlozim do nocnika), necham malu vycikat a odnesiem moc na rozbor.
Ale moze to byt aj nieco ine, mozno sa treba poradit s pediatrom.

maryanna
24. okt 2011

no popravde, ak moc smrdi, tak ze to citit z plienky, plienky smrdia, citit v nocniku v 90% prípadoch je niečo v moči. Mne smrdeli plienky riadne dva dni, potom mal malý teploty, šli sme s močom a sestrička len otvorila sklenku a hovorila smrdí, tam bude niečo a mali sme hnis na dva x a zápal obličiek. Ak smrdí tak je tam zrejme hnis, alebo niečo iné nežiaduce...

julianka777
autor
24. okt 2011

@svetlankat dakujem...zajtra zavolam doktorke abudem si aj istejsia

julianka777
autor
24. okt 2011

@lenockag no ma ho taky silno zlty,s tym nocnikom to bude problem,lebo ona mi tam neobsedi ani minutu

lenockag
24. okt 2011

Aj u nas je to problem, ale ked ho musim doniest, tak ju tam drzim, citame si tam, prip. jej pustim rozpravku a nalievam ju vodou. Bez mocu Vam tazko pomoze lekar. V kazdom pripade, ja pre pokoj v dusi by som aspon teda zavolala pediatricke, co Vam povie.

dazdovka
24. okt 2011

@julianka777 este je mozne, ze si tehotna, ja tiez zle znasam pachy, ktore mi pri prvom tehotenstve az tak moc nevadili a teraz ma z nich az hlava rozboli... ale tu vzorku mocu by si mala urcite zaniest doktorke, ak sa ti nezda.

svetlankat
24. okt 2011

@julianka777 skus posadit a citat knihy, alebo akoze napust trosku vody do vane, ze sa ide kupkat a posad na nocnik, vodicky len tak trosku, ze sa budu nozky mocit.

julianka777
autor
24. okt 2011

@dazdovka tak to by som bola rada keby som tehu 🙂

julianka777
autor
24. okt 2011

@lenockag
@svetlankat dakujem,skusim to zajtra s nocnikom a hadam tam aspon nieco cvrkne 🙂

irriss
24. okt 2011

@julianka777
Mrkla jsem se do knizky..(mela jsem podobny problem se synem, u dysfunkce ledvin). - ale to neznamena, ze je to TVUJ PRIPAD!!!!!!!!!!!!!!!
ale nemuzu ted prepisovat stranku☹

zkus to konfrontovat tady..
http://priznaky.vitalion.cz/zapachajici-moc/

julianka777
autor
24. okt 2011

@irriss dakujem,ked mala zaspi tak si to pozorne precitam

mima75
24. okt 2011

určite nejako treba zaniesť moč deckej lekárke....nám kedysi dávala taký sáčok čo sa prilepil na cikulku a potom sme ho zaniesli deckej - skús sa spýtať lekárky.....

rebecca2006
25. okt 2011

@julianka777 treba vylúčiť infekciu, pri niektorých bakteriách moč páchne, a určite by som dala moč vyšetriť aj chemicky. So stravou to nemá čo súvisieť, ale môže to byť nedostatočným pitným režimom

trnka77
25. okt 2011

@julianka777 ahoj,hneď ráno zober od dcérky ranný moč a choď s tým k doktorke(zavolaj jej dnes,aby o tebe vedela)...pre istotu

julianka777
autor
25. okt 2011

@rebecca2006
@trnka77 dne smi to doktorka nedvihala,zajtra jej rano vezmem moc a pojdem tam hned rano...pije vela vody,v tom problem nebude 🙂 len ten odober mocu bude velka zabava 😀

barbarka
25. okt 2011

@julianka777 nejedla nahodou sparglu? 😅 , ja som ako tehula skoro frcala k doktorovi a potom som sa docitala ze to moze smrdiet zo spargle, ktoru sme mali vtedy na obed. ak nie tak to treba urcite vysetrit

julianka777
autor
25. okt 2011

@barbarka nie,to este nikdy nejedla 🙂