Sirup proti kašľu - poraďte prosím

bora8
15. apr 2008

ahojte kočky, môj malý škôlkár má už tri dni neutíchajúci kašel, horúčku nemá, ani iné príznaky choroby, do teraz som mu dávala situp robitusin - skúskte mi poradiť niečo proti kašlu....

lenkasar
23. okt 2009

Ahojte, môj 4 ročný syn dlho kašľal, najprv to bol suchý kašeľ, dávala som mu Robitusin junior na suchý kašeľ a akonáhle sa kašeľ mení na vlhký, mením na Mucosolvan + k tomu automaticky robím sirup: cibuľu nakrájam do pohára, zalejem s troškou medu, cukru + vytlačenú šťavu z citróna, opakujem tak 1 až 2x. Najlepšie do 3 dcl pohára. O dve hodiny pustí šťavu. Ale ak kašeľ neutícha, alebo je ešte horší, v našom prípade tak raz išlo o bakteriálnu infekciu hrdla - angína, a musel brať ATB.

diddi
23. okt 2009

Ja davam aj sinupret

lenkasar
23. okt 2009

Aj sinupret je dobry, len mojim nechutil. 🙂 🙂 🙂

diddi
23. okt 2009

ja viem,je nechutny,ale vyborne pusta hnis a uvolnuje

chulieta
1. nov 2009

u nas bud hedelix, mucosolvan junior, alebo sirup zo smrekových vyhonkov s medom.
a este kombinujem s echinaceou. mala uz nebola uz chvalabohu dost dlho chora. uvidime co zima prinesie

kety80
1. nov 2009

ja tiez davam sinupred a hedelix na kasel ak je trosku cervene hrdlo tak moze byt aj tamtum verde alebo calciovy sirup

lenkasar
3. nov 2009

Chulieta, ten sirup zo smrekov. výhonkov som mala raz objednaný z firmy Jus, aj sme ho užívali. Dá sa podobný kúpiť aj v lekárni? Asi nie.

lenkasar
3. nov 2009

Opravujem, z firmy Just. 🙂

majdiska
3. nov 2009

ja som teraz dávala malému robitusin junior na vlhký kašel, ale nejak nezaberal a nakoniec dostal teploty a šli sme k dr a tá nám predpísala nejaký sirup ale už na rozpúšťanie hlienov na prieduškách a ATB.. takže sa to zvrtlo.. 😒 ostatné nám nezaberalo, kedže mne ide malý v jasličkách teraz z choroby do choroby a v oktobri bral už 2 ATB.. ☹

chulieta
3. nov 2009

lenkasar neda sa kupit. neviem, ci aj je nieco take na trhu v takejto kombinácii aktivnych látok.

marcca
3. nov 2009

a sinupret nie je na nádchu? 😕 😕

u nás na akýkoľvek druh kašlu vždy zaberie skorocelový sirup(mucoplant), dokonca deťom aj chutí 😉 ...ak je moc suchý kašeľ tak stoptusin sirup, hnusný karamelový, ale u nás účinný...ak už tento nezaberie, už len ATB...podobne ako u lenkasar 😉

kety80
3. nov 2009

sinupred je na odhlienenie 🙂

csicsike
3. nov 2009

Ahojte,mne velmi zabera na suchí dráždivy kašel pleumolisin,je vhodny od 1 roku.Je taktiež na zápal hrdla a priedušiek.Mne vždy zabral 😉
Ak už odkašliavaju tak ambrobene,mucosolvan junior,robitussin. 😀
Alebo velmi zaberá aj zabal s mastou na hrudník cez noc.A teraz skušam cibulu,citron,med lebo mi malí strašne kašle a k lekarke ešte nechceme ísť. 😉

lenkasar
3. nov 2009

Csicsike - ako sa správne píše ten sirup, čo tebe zaberá, pod týmto názvom som ho nenašla. 🙂 ☹ , chcela som si o ňom prečítať príbalový leták. 🙂 🙂 🙂

csicsike
3. nov 2009

Lenkasar presne sa to píše Pleumolysin je to na suchý kašel,draždivý kašel,pri zápalochhltana,priedušnice a pri chronickom a akutnom zápale priedušiek.Ja som to dávala aj malému a teraz už perfektne odkašliava. 😀
Toto som písala z príbalového letáku

lenkasar
4. nov 2009

Csicsike, vďaka. 🙂 🙂 🙂

csicsike
4. nov 2009

lenkasar za málo,len aby aj vám tak pomohol ako nám.Uzdravte sa 😉

marcca
4. nov 2009

csicsike, ten sirup sa dá voľne kúpiť?

csicsike
5. nov 2009

Ahoj marcca,to su kvapky,cena je okolo 0.71centov.Vieš ako kde,u nás v jednej lekárni povedia že je viazaný na lekársky predpis a idem o 20metrov dalej a tam mi bez zbytočných slov daju.Takže ja ho kupujem bez lekárskeho predpisu. 😉 Používa to aj manžel a aj deti ked maju suchí kašel.Ja nemožem lebo ešte kojím. 😅

marcca
5. nov 2009

csicsike, dík 😉 skúsim mrknúť...

csicsike
5. nov 2009

Nemáš začo marcca,rado sa stalo.Dufam že aj tebe ho daju bez receptu a pomože aj vám ako nám 😉

cica13
10. nov 2009

Mne pri tom starsom synove dobre zaberal na kasel tento sirup : http://www.docsimon.sk/tovar/thymomel-sirup-100-ml je to sirup este mojho detstva....je sladucky, taky hrozne tmavy, mozno si ho niektore pamatate, moj syn ho vola šaškovy...podla obalu 😀 😀

janulik2412
24. feb 2010

ahojte ,my uživame sinupret lebo maly ma momentalne uz dva tyzdne sopliky tak na rozpušťanie ale vzdy ked mu dám mlieko tak začne kaslať a pozvracia sa .Najprv som myslela,ze z tych hlienov a mliekom ho este zahlienujem a preto vracia ale teraz uz skoro nesopli a po mlieku vzdy zacne kaslat a zvracia.Uživame Bebu 3.Nemože to sposobovat to mlieko?Aj ked ho uzivame od 1cky ale ta trojka neviem neviem.Nemate s tym niekto skusenost prosim?

kijki2
20. jan 2011

@pacna mi tiez pouzivame mucoplant skorocelolovy sirup,alebo hedelix je to extrakt z brectanovych listov....

adka1773
14. apr 2011

@zuzanka07
Ahoj. Ta bravcova mast s cesnakom na chodidla pomaha uzasne. My to mame vyskusane aj na dospelych aj na detoch. Trochu ti to bude smrdiet v noci ale da sa vydrzat. Doporucujem.

beruska.zuzanka
22. okt 2011

Ahojte kočky, naša malá má 22mesiacov, už týždeň sucho kašle, boli sme aj u lekárky, tá na nič neprišla, teda žiadne lieky nám nedala.
Dávali sme 4dni sirup Bronchipret, ten ale nezaberá. Dnes som bola v lekárni a lekárnička mi dala Robitussin junior.
Ja som si dávkovanie pozerala až doma a vypísané je len pre detičky staršie, ako 2 roky, od 1do2 rokov vraj určí lekár. Čo teraz? Ďakujem za radu 😉

danielik79
22. okt 2011

@beruska.zuzanka ahoj ano robitusin je až od 2 rokov .Skúsila by Hedelix alebo Stodal prípadne ešte Mukonasal junior ten je tuším od 1roka.A na radiator by dala ešte odparovať slanú vodu prípadne Vincentku ked ti sucho kašle

beruska.zuzanka
22. okt 2011

@danielik79 odparovanie máme a dala som polovičnú dávku z toho robitussinu zatiaľ... stodal brala minulý rok a tiež nič moc....

beruska.zuzanka
22. okt 2011

@danielik79 ale ďakujem 😉

sorciera24
22. okt 2011

@beruska.zuzanka mali sme podobny probelm...nezaberalo nic....az nakoniec okamzite zabrala nasa detska klasika...kalciovy sirup... 😉