Skapanie z očí

tulinka711
8. jún 2013

Maminky..Velká prosba..Mávame neskutočné zoči ☹ .Som z toho zúfala..Môžem malinkému omotať červenú mašlu aj okolo krku..Aj tak nám to nepomôže..Pomaly každý deň zotieram čistecom a pomaly každý deň nám zasadne ☹ .Naozaj už neviem čo mám robiť..

stardust
8. jún 2013

ocikanu plienku si uz skusala? Ked nepomoze, kludne skus aj okakanu. Alebo prestan verit takym hlupostiam. Neviem,co je zoci, ale ked ti mala reve bez zjavnej priciny, skoc ku lekarovi na kontrolu.

tulinka711
autor
8. jún 2013

tohoto som sa bala..sama dobre viem,ako na mna posoby zocina..sama to mavam..prepac..niekto tomu veri..niekto nie..ja viem na svojej kozi..prosim preto ludi,ktori maju skusenosti a nie tych,ktory tomu neveria,alebo nezazili na sebe..a beru ako povery..nehnevaj sa..skusala som ocikane plienky..ale to je na nas slabota..nepomaha..a prepac..pokakana..beriem to ako urazku.. 😒

andelok
8. jún 2013

@tulinka711 A ako konkretne sa to prejavuje? Nepoznam to slovo.

sendy182
8. jún 2013

@tulinka711 a to kto ho tak očumuje?...........tak nechodte von.......aj zvracia?............či čo?

tulinka711
autor
8. jún 2013

napriklad mne sa zacne tocit hlava..neskutocne..vtedy viem,ze niekto sa musel na mna pozriet..vravi sa,ze niektory ludia maju silny pohlad..ked sa zotriem..zasadne..ked zocinu nemam a zotriem,tak nezasadne..to neni o poverach..lenze naco presviedcat ludi,ktory to nezazili,ze nieco take je..ked zaziju..pochopia..maly byva vtedy strasne nervozny..vyzyvuje..vtedy viem,ze sa nieco deje.. :( rastlina cistec sa zbiera,ked je v kvete..vyvari sa a vyluhuje..este horucim sa zotre..samozreme vyvarom z toho..ked je studeny a spravia sa tam zrazeniny..vtedy vies,ze babatko,ci iny clovek mal zoci..

tulinka711
autor
8. jún 2013

sendy..ty nechodis s detmi von?

sendy182
8. jún 2013

@tulinka711 ja chodím 😀 😀 😀 ...........

kvetinka211
8. jún 2013

@tulinka711 kup si slnecnu clonu na kocik pre dieta a tebe tmave okuliare, teraz v lete sa zide 😉

vevapeto
8. jún 2013

...sestrina malá mala údajne "zoči" alebo urieknutie či čo...stále plakala a vyklulo sa z toho zápal ucha...tak žiadnym šarlatánkam by som neverila. Preboha živého.....

tulinka711
autor
8. jún 2013

tak preco by som nemala ist von??len preto,ze mava zoci?to sa da vyriesit..lenze ja hladam sposob,ako mozem vyriesit tento problem,aby som ho nemusela zotierat pomaly zakazdym,ked sa pohneme z domu von..

zabka7
8. jún 2013

moja mama používa takúto metódu: zapáli naraz 5 zápaliek a hodí to do pohára s vodou, potom s tou vodu spraví krížik na čelo, líce, ruky a má sa odpiť z tej vody. potom zápalky vyberie z vody a vodu vyleje vonku. Keď záplaka spadne na dno pohára máš z oči.
Suseda skúšala na mojej malej aj inú metódu bolo to z vodou, naberieš asi 5 lyžíc vody do pohára, potom pošpliechať dieťa, a potom sa z pohára nalieva späť voda na lyžičku, keď je tam viac vody tak mala z oči. Ak by ťa to zaujímalo môžem zistiť presný postup.

tulinka711
autor
8. jún 2013

hladala som radu od maminiek,ktore s tym maju skusenosti..ale maminky,co by mali mat pochopenie a myslim si,ze aj uctu,ako ku kazdej mame sa tu asi nedockam..odsudzujete..verte,ze nepravom...

linda20111
8. jún 2013

@tulinka711 tu sa asi ziadnej rady nedockas, vidis sama ze tu malo kto pozna take veci a tie vsetky pojmy co si napisala.. treba ist za clovekom ktory sa tomu venuje, su to vacsinou starsie babky a tie na internete nesedia ako my :D len oni vedia pomoct. drzim palce

sendy182
8. jún 2013

@tulinka711 neviem či je táto debata adekvátna tvojím myšlienkam......ak je dieťaťu zle von tak zvážim či mi to za to stojí a radšej som s ním na balkóne kde nehrozí žiadna hrozba.....teda ak verím tomu že má veľmi často "z očí".......viem že existujú senzibilní ľudia.......len toto....neviem či tu nájdeš neakú radu ako ti pomôcť.......ako pozerám dieťa máš už väčšie...... 🙂

tulinka711
autor
8. jún 2013

zabka..ano..ale ja hladam sposob,ako predist zoci..viem,ze treba pripnut nieco,co by malo uputat pozornost skor,ako pohlad do oci..ale neviem..cistec nam zabera..

vevapeto
8. jún 2013

@tulinka711 nerozmýšlala si nad tým, že to môže byť aj na psychickom podklade? V žiadnom prípade ťa nechcem uraziť, ale viem, že psychika vie narobiť divy....Keď si vsugeruješ, že si "zočí" keď sa na teba niekto pozrie, tak to sa môžeš každý deň umývať očistcom. Sestra tiež malinkú v tom kúpala, aj si myslela, že jej to pomáha, už som pomaly aj ja tomu začínala veriť...Ale malá plakala stále a zistili jej ten zápal...tak ak je malý nesvoj, možno by som skúsila niečo ako pediatra...

linda20111
8. jún 2013

@tulinka711 co to je cistec?

kika112
8. jún 2013

@tulinka711 skus sa spytat nejakej osoby ktora sa tomu venuje... ako ochranit dieta pred negativnymi vplyvmi zvonku. Na internete snad nieco najdes. Ja som take nieco nemala, ani moje deti, ale moze sa stat... deti su citlive a niektori maju negativnych myslienok na rozdavanie. Ked pozeram na internete, mozno kamen by pomohol... kopirujem:
Ochrana, “vonkajší štít”:
ametyst, heliotrop, karneol, fluorit, hematit, žltý jaspis, červený jaspis, lapis lazuli, malachit, machový achát, pyrit, záhneda, žlté Tigrie oko, červené Tigrie oko, tyrkys, alexandrit, ohnivý achát, rubín, červený koral, opál, pazúrik (flint), peridot (olivín), apačská slza, kovelit, obrázkový jaspis, ametrín, anyolit (rubín-zoisit), zelený turmalín (verdelit), čierny turmalín (schörl), čierny hviezdny zafír
Pred použitím sa spýtaj v obchode, ako sa čistí.

stanka810
8. jún 2013

Zocina to som normalne nevedela co je 🙂 u nas sa pouziva nazov urieknutie a do ody sa da 10 uhlikov a ked je niekto urieknuty spadnu dolu a treba tym pretriet oci...ale taketo cary mary robila volakedy moja babka 🙂

zabka7
8. jún 2013

@tulinka711 tak to neviem poradiť, ale dúfam, že najdeš spôsob ako malému pomôcť. Ja na to trošku verím, lebo keď sa vrátim z návštevy od jednej´známej moja malá je strašne mrzutá a plačlivá, a po "zápalkovej vode" je jej lepšie. Ešte dobre, že známa býva 300 km od nás, tak sa vidíme málo 🙂

tulinka711
autor
8. jún 2013

vevapeto..ked ma zoci cistec vtedy vzdy zasadne..ked nezasadne..vtedy nema zoci..ono je vazne tazko presviedcat ludi,ktori to nepoznaju..

terezka1947
8. jún 2013

@tulinka711 no nieco na tom "zoci "je...ja sice neverim na kadejake rozpravky o bosorkach,atd...a rozhodne nebudem dietatu davat snurky,atd...aaale,nieco na tom bude...len nejake logicke vysvetlenie nemam-snad nejaky silny pohlad niekoho? nemusi sa ani v zlom pozriet.....ale ja tiez-ked mi je divne zle pouzivam odvar z cistca-beriem to ako bylinku na 'migrenu"...lebo u mna sa najviac prejavuju take migrenozne veci=zoci
radila by som ti obehnut pre istotu lekara....a este ma napadlo,pocula som niekde,ze deti z toho musia vyrast...skratka,ze maju obdobie,kedy su citlivejsie...takze zober si z kazdej rady,od kazdej z nas nieco 😉
ale snaz si to nepripustat velmi,aby si si to potom nevsugerovala a nebala sa ist von....ked pomaha cistec,umyvaj...to urcite prejde,ale pre istotu by som za lekarom zasla(inak-co tak pocuvam mamicky-aj snurky maju,aj kadeco ine a vraj "zoci "maju stale)

tulinka711
autor
8. jún 2013

😀 😀 😀 😀 v tom pripade som z toho este nevyrastla..a sranda je,ze ani moja svokra 😀 😀 😀 😀 ale dakujem..vazne..

katren
8. jún 2013

@tulinka711 je to Z OČÍ, nie zoci

tulinka711
autor
8. jún 2013

nieco som nasla..necitala..ale mozno pre zaujimavost,alebo radu..je tam aj fotografia..presne tak vyzera,ked zasadne..

https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/ako-sa-pouziva-cistec-rovny/

terezka1947
8. jún 2013

@tulinka711 odvar z cistca naozaj pomaha proti silnym bolestiam hlavy a zavratoch.....moja mamka mala aj pocity na zvracanie-cize dost podobne priznaky migreny...takze baby,na tieto priznaky naozaj odvar pomaha......tulinka ma pravdu,ze ostavaju na dne take zvlastne chuchvalce...akoby vata alebo neviem ako to blizsie opisat....

misinka612
8. jún 2013

@tulinka711 ked uz nic nepomaha na z oci ako cistec a cervena stuzka...tak skus ci to nieje aj nieco ine...sesternica ked bola mala strasne plakala a teta (je sestricka) jej skusila potlacit ucho a vtedy zacala strasne plakat mala zapal ucha..nasa mala mala cervenu stuzku okolo ruzky hned od narodenia potom sa nejakym zazrakom stratila ani sme ju nenasli kupali sme ju stale v cisteci a potom asi po tyzdni ako stratila tu stuzku z rucky tak strasny vreskot kazdy vecer tak som jej spravila novu a uz je zas dobra...verim na toto aj ja, ale nam pomohla ta stuzka...cistec vobec nepomohol...skus to usko este...ja som uz aj to skusala ked som nevedela co mam robit...alebo sa zajtra opytam starkej co este na to pomaha 🙂

sampo
8. jún 2013

mam kamosku v mojom veku,.kt. to ako dieta mavala pravidelne. Teraz sa to zase stava jej dcere. Ja mam tiez cistec vzdy doma, moji to nastastie az tak nemavaju..iba ked ideme do nejakej vacsej spolocnosti sa obcas stane

tulinka711
autor
8. jún 2013

nie nie..cistec pomaha..chvalabohu..no skusim este stuzku spravit..dakujem

terezka1947
8. jún 2013

ja si cistec snazim pestovat aj doma 🙂 aaaale,nedari sa az tak...divna rastlinka to je...ani sa o nu vela nestarat,ani malo...viem,ze niekedy ako deti sme ju chodievali zbierat na jesen na pole a mala aj dva metre...inak je rozdiel kupit ju v lekarni a mat taku nasusenu doma...domaca je nejaka silnejsia mam pocit...silnejsi odvar z nej je..predsa len to nie je uplna drt,ale cela rastlina...drzim palce
@tulinka711 ,aby vam to rychlo preslo