Škodlivé banány. Počule ste o niečom takom?

kili
6. dec 2007

Dnes ma v obchode zastavila jedna staršia pani, lebo videla, že kupujem banány a mám malé mimino, že mu ich nemám dávať (ani sebe), jej vnuk 12 ročný je kôli tomu v nemocnici, lebo na koncoch banánov sú nejaké baktérie či čo 😕 . Dosť mi nasadila brúka do hlavy. Samkovi som už začala dávať banán a celkom mu chutí. Je aj dosť kalorický, tak by som s ním nerada prestala.
Počule ste o niečom takom?

janaff
10. júl 2016

@jaron aj ja som si toto myslela, az kym som z bananov neskoncila skoro na plucnom, minule som jeden tak skusila na skusku, ci budem este kaslat a hned po zjedeni som pol hodiny kaslala s hlienami, takze bananom uz neverim, su postrekovane riadne, vitaminy v nich obsiahnute sa daju nahradit aj nasimi plodinami, piskotami a podnymi nezmyslami to nahradia asi len hlupi ludia, kazdy normalny si radsej odtrhne jablko, alebo nieco ine zo stromu. bohuzial, pisem z vlastnej skusenosti.

jaron
11. júl 2016

@janaff osobná skúsenosť je vždy subjektívna skúsenosť, to, že tebe bolo a je po banánoch zle, neznamená, že banány sú všeobecne riziková potravina zvyšujúca riziko ochorení.
Otázkou tiež je, čo to u teba spôsobilo? Postrek, samotný banána? A nie je to skôr záležitosť u teba nejakej individuálnej precitlivenosti, alergie, neznášanlivosti a pod.? Možno aj na samotný banán alebo na nejakú zložku v ňom, na ňom.

ejmylia
11. júl 2016

@janaff to, čo tebe spôsobili banány neznamená, že to bude spôsobovať aj niekomu inému. Ja banány ľúbim veľmi. Niekomu sedia niekomu nie. Kamarátku z nich preháňa, ona ich zo stravy vylúčila úplne, ale napríklad jej manžel ten bežne je banány a bez akýchkoľvek problémov. Čiže je to individuálne.

janaff
11. júl 2016

@ejmylia tak si ich kludne papaj, ja len vravim, ze ani mne z nich nikdy nic nebolo, az raz.

janaff
11. júl 2016

@jaron kludne si ich jedz dalej, ja len podavam informacie dalej, mozno to niekomu pomoze, ak uz ma s nimi tiez nejaky problem, aby vedel, ze to moze byt aj z bananov, ze nie su az take super top zdrave, ked sa na nich strieka vela chemie pocas pestovania a este aj pred cestou, aby vydrzali, myslis, ze z coho su take mokre v obchode, ked su este cerstvo rozbalene?

timea7
11. júl 2016

@janaff ak by sme takto posudzovali každú potravinu, tak by sme nemohli konzumovať takmer nič. Dokonca ani bio potraviny, o ktorých viem tiež svoje a bavím sa na tom, ako im niektorí ľudia prepadli mysliac si, že ich už nič na svete nemôže ohroziť. Som za zdravý životný štýl, ale najmä za zdravý rozum a nie šírenie neoverených poplašných správ. To, že si mala také problémy, mi je ľúto, môj partner banánov pojedol už desať vagónov - bez najmenších problémov.

michala.s
11. júl 2016

Ja tak isto by som mohla na zaklade jednej skusenosti povedat, ze palacinky zabijaju. Ucitelke na strednej sa krstny otec zadusil palacinkou, ale to neznamena, ze vsetky palacinky zabijaju.
Zistovala si aj u lekara co konkretne u teba vyvolalo tu reakciu?

pes123456
11. júl 2016

@janaff čiže banán je zlý lebo je ostriekaný chémiou
to je ako keby som na teba nalepil bombu a povedal, že si nebezpečná lebo tá bomba vybuchne

janaff
11. júl 2016

prepacte, ale ste blbi, na zaklade vasej skusenosti, si myslite, ze banany nemozu nikomu uskodit, lebo vam sa z nich nic nestalo, nesirte falosne spravy, na zaklade vase subjektivnej skusenosti a budte viac objektivny, nie zahladeny do svojho presvedcenia.
@pes123456
@michala.s
@timea7

janaff
11. júl 2016

@jaron ano? a preco sme vlastne v teme skodlive banany? tak asi nie som jedina, kto si to mysli.

michala.s
11. júl 2016

@janaff takisto ja mozem sirit ze orechy su nebezpecne, ved kolko ludi uz zomrelo po ich uziti. Mozno mas alergiu, ani sama o tom nevies a teraz celoploane su pre vsetkych banany nebezpecne. Nazyvat blbym niekoho koho ani nepoznas nie je znak privelkej inteligencie

timea7
11. júl 2016

@janaff ešte šťastie, že nás má kto poučiť,čo by sme si bez teba počali? 😎 😎 😎 😎 😎 😎

janaff
11. júl 2016

@timea7 no vidis? esteze to citas

timea7
11. júl 2016

@janaff bavím sa....

janaff
11. júl 2016

@timea7 no ved aj ja

janaff
11. júl 2016

@michala.s a to nie je snad ludska hlupost spochybnovat nazor cloveka, kotreho ani nepozname, lebo nas nazor je zarucene ten najpravdivejsi? len sa snazim vysvetlit, ze nemajte klapky na ociach, ze ked vam sa nic z nejakej potraviny nestalo, ze pre inych nemozu byt skodlive. snazim sa len vysvetlit, aby ludia nepodcenovali jedy okolo nas a brali na vedomie aj to, ze tam niekde niekomu bolo z nejakych bananov zle, a mozno to niekomu pomoze, koho to nezaujima, tak nech to necita, kto kasle a hlada pricinu, tak banany mozu byt jedna z pricin, informacie si treba podavat dalej a nie sa tu navzajom spochybnovat, ze druhy clovek urcite nemoze mat pravdu.

michala.s
11. júl 2016

@janaff ja mozem takisto napisat, ze mango je otrava, lebo mne sposobilo problem. Na mango alergicka niesom, ale existuje nieco s nazvom skrizena alergicka reakcia. Preto nebudem tvrdit, ze mango je napustene jedmi. P.S. Ak chces dobry banan vhod do grecka a odtrhni si z bio stromu, ak ti po nom nic nebude, mozeme sa zacat bavit o tom, ze nejaky postrek ti skodil. Mne takto skodi postrek raze, ale 95% ludi nema na ten postrek reakciu.

timea7
11. júl 2016

@janaff ty ho nespochybňuješ? A okrem toho, kto ti dal právo nám nadávať do blbých?

janaff
11. júl 2016

@michala.s no vidis a toto ti verim, lebo aj ja mam na to reakciu, a jedla som aj bio banany, nic mi z nich nebolo, tak preto som napisala svoju spravu, takze treba chapat a nie vidiet iba svoj nazor.

janaff
11. júl 2016

@timea7 ja nespochybnujem tvoj nazor, ze vacsine ludi banany nerobia problem a ty nespochybnuj moj nazor, ze su skodlive kvoli postreku na dychacie cesty u niektorych ludi.

timea7
11. júl 2016

@janaff trošku sa zamysli nad štýlom svojho písania, ty si to sem napísala ako poplašnú správu - pozor blbci, nejedzte banány, sú škodlivé a to s tými piškótami som teda vôbec nepochopila....Keby si napísala - mne sa tiež stalo to a to a zistila som, že je to z toho a z toho, asi by si sa dočkala aj iných reakcií. Ale nazvať všetkých, čo majú iný názor ako ty, že sú blbí.....

janaff
11. júl 2016

@timea7 no vies, ta sprava neptraila teba, tak preto si ju ani nepochopila.

timea7
11. júl 2016

@janaff tak potom nás je tu väčšina, čo sme nepochopili...vlastne všetci 😎 😎 😎 😎 😎 😎

janaff
11. júl 2016

@timea7 ale ved ja som to pisala tomu panovi, co tu obhajoval v teme skodlive banany, ze ake su skvele

ejmylia
12. aug 2016

@janaff jasné, veď každý podľa toho čo mu robí dobre. Ja som aj dnes na raňajky mala a nič 🙂

mysga
12. aug 2016

Mne babka odkrajovala bananove konce koli nejakym pavukom otravenym :D len nejaka novodobejšia verzia hoaxu toto. Niečo ako "jednej mojej znamej mačka prisadla dieťa" pritom je to zo starej slovenskej povery prebrate. :D

standusina
12. aug 2016

Aj keby neviem co sa dozviem o bananoch ako su skodlive tak by som ich jedla lebo mi velmi chutia🙂