Skôlkár má "zaseknutý" krk. Ako mu pomôcť?

lenocka23
4. feb 2009

Ahojte maminy,
rada by som Vas poprosila o radu... maly syn prisiel zo skolky so zaseknutym krkom.. neviem ci zle spal, alebo sa nejak slel a natiahol si svaly (tazko to zneho dostanem🙂 )
viete mi poradit nejaky recept, aby sme mu mohli pomoct..? skusali sme aj infra lampu aj masaz a satku na krku... alebo len musime pockat kym to prejde...?
Dakujem krasne.

titkovamiriam
4. feb 2009

asi by som cakala kym to neprejde samo,taky maly krk -co sa da robit?,a aj niaka mast to je zas same bohvieco-poskaj a ked si bude stazovat aj zajtra zajdi k lekarke

roasha
4. feb 2009

no - v krku som bola seknuta uz 2x,a je to ukrutna bolest,mna to teda samo nepreslo,aj ked som myslela,ze v priebehu dna to "rozchodim",vecer som uz plakala bolestou,-pohotovost,cosi mi pichli a to bola ulava... 😢
.....po mojich skusenostiach by som ho nenechala trapit... ☹

lekar zistuje ci je to prechladnutim,alebo zaseklo nerv,a podla toho voli liecbu.-----a este,pokial nejake miesto zasekne,nesmie sa masirovat!-to len nejake mudre hlavy vymysleli,ze to pomoze,ale uz dany stav to len zhorsi! 😖
od bolesti zatial detsky nurofenik-su to cmulacie tabletky,a nejaky mentolovy gelik jemne vtriet na post.miesto.pokial to neprechadza v priebehu par hodin,urcite lekar. ☹

dadulka19
4. feb 2009

masírovanie by som neodporúčala,ale pomôže napr.termofor.... 😉

bibinka
4. feb 2009

lenocka- daj mu na noc brufen, pekne mu to uvoľní, a doporučujem masť Murmelin- je to tzv.svištia masť. stojí to okolo 100 sk(3-4 euro)- Ja tým trpievam a táto kombinácia mi pomohla.(poradila mi to magistra v lekárni)
a určite nemasírovať!!!!

bianca
4. feb 2009

len ziadne nahrievanie.Radsej navsteva neurologa len neviem ako je to s detickami lebo dr. vsetko chcu opichnut.

bibinka
4. feb 2009

najlepšie na to pomôžu myorelaxanciá, lenže to je na predpis a neviem či sú vhodné aj pre deti

miriam17
22. dec 2009

ahojte baby poradte my kam ma ist ak...Wiktorka rano vstal s bolavym krkom..na lavej strane.....a ssi pol hodinku len plakala a plakala nasa doktorka dnes zacina az od 12....kam mam zajst ak ju to neprejde.....

annika
25. dec 2009

Ahoj, Miriam! Dúfam, že sa máte lepšie už, ja som len dnes zapla internet, tak len teraz ti viem napísať pár riadkov o tom, že aj náš Robko to mal v septembri, no a my sme tiež liečili to Brufein sirupom a Indobene masťičkou a dala som mu nakrk aj šál. Po troch dňoch už mu bolo lepšie. Tiež som sa zľakla, lebo som vygooglovala všelijaké choroby na zaseknutý krk u detí.... ale chvála bohu sa to upravilo...držím palce, aby aj Viktorke to bolo o.k.

neo1550
20. feb 2010

tak ja som sa dneska zobudil a ked som vstaval spostele proste mi tam ruplo a teraz neviem hybat skoro vuobec z hlavou bolest na lavej casti krku je to fakt hnusne :(((( takze budem postupovat teda tymi tabletkamy a ked nic tak v pondelok k doktorovy

janinah
20. feb 2010

seknutý krk sa lieči bežnými analgetikami proti bolesti,dávajú sa aj lieky na uvolnenie svalstva tzv.myorelaxanciá (u detí tieto asi nie-treba sa pýtať lekára), úľavová poloha,suché teplo,žiadna masáž ani naprávanie v akútnom štádiu sa robiť nesmie,stav sa zlepší o 2-3 dni

monci8888
14. máj 2011

no prave dnes som toto riesila.. teda.. o stvrtej rano, ked som vstavala z postele ma tak seklo v krku, ze ani pohnut.. asi po pol hodine to uz manzelovi nedalo, pretoze som sa nemohla skutocne ani pohnut, ani rukou, ani hlavou, vsetko to bola ukrutna bolest, tak zavolal lekara... ten mi vzhladom na vysoke stadium tehotenstva odporucil jedine jemnucku akupresuru (ziadne roztlacanie, napravanie, len jemne poklepkavanie prstami), rozhodne nie horuce obklady, maximalne obmotat krk salom a cakat... asi o 12tej som vstala z postele, konecne .. sama... ale stale vyzeram ako zo zvonara u matky bozej, naklonena na jednu stranu, ublolena, je to hroza... hadam to do rana este prejde... lebo inak sa zblaznim.. 😖

mimi004
4. okt 2011

Ahojte maminy,tiež nás trápi tento problém,väčšinou je to v chladnejšom období neviem či je to nejako spojené s nachladením alebo nie ale dcéra to máva minimálne 3 x do roka..raz pri tom aj odpadla,išli sme aj na pohotovoť tam jej dal lieky na uvolnenie svalov a brufen,klud na lôžku a hlavne nemasírovať..behom dvoch troch dní to prešlo,len mi nikto nepovedal prečo to vlastne vzniká,a to by som chcela vedieť,vždy sa obávam kedy to zase príde,dcéra to nesie velmi zle,ja viem čo to je za bolesť tiež som to párkrát mala,tak by som prijala viacej info ak niektorá z vás má..ďakujem .. 🙂

maser
21. okt 2011

Aj ked ja takéto problémy riešim a som zamerany práve na ne, u detí v predškolskom veku skúsenosti nemám .
Rozhodne nenavštívte tzv. naprávača treba íst k lekárovi.

dankarunka
17. júl 2013

Milé maminky. Každodenná práca pri počítači, sedavé zamestnanie alebo dlhé státie, stres, nedostatočné pohybové aktivity, ale aj klimatizované miestnosti v dome, v práci alebo aj aute, nám spôsobujú bolesti a blokáciu svalov v oblasti chrbta, krčnej chrbtice , pliec, ramien, lopatiek, seknutie krížov , ale aj bolesti šije, bolesť pri SEKNUTÍ v krku, na zatuhnutý/zamrznutý krk. Pomôže prekrvenie a uvoľnenie svalového stuhnutia "suchým teplom" , aplikovaním hrejivých zábalov / bandáži z liečivého ovčieho rúna alebo aplikáciou hrejivých obilninových vankúšikov. Suché teplo zmierňuje bolesť, zlepšuje prekrvenie tkanív, uvoľňuje svalové napnutia( spazmy) a uvoľňuje zablokovanú pohyblivosť. Nahriate obilie nepoužívať pokiaľ je prítomný zápal....
Prevencia:
♥ treba dávať pozor na to, aby sme chrbticu, šiju, krk, kríže a plecia mali v teple, najlepšie nás ochráni šál na pleciach, teplá šatka, vestička, vyhrnutý golier, svetrík okolo pliec alebo krížov, ...
♥ pozor na prievan a prechladnutie -aj v lete, pomôže ochrániť aj golier na tričku
♥ zdravé spanie, vhodná voľba matraca, vankúša, podložky prispieva k zmierneniu záťaže krčných a chrbticových stavcov a aj svalov. Najlepšie si chrbtica oddýchne, keď spíte na boku. Ruky majte vpredu, nohy mierne pokrčené, dbajte na to, aby bola panva v jednej línii s telom.
♥ správne držanie tela, vhodná obuv
♥ pozor na telefonovanie s mobilom UCHO-PLECE alebo aj jednostranné zaťažovanie pleca/ramena taškou, kabelkou
♥ posiľňovanie, naťahovanie a uvoľnenie, ochabnutého , preťaženého a skráteného svalstva
♥ aplikácia hrejivých/chladivých prírodných mastí z pagaštanu konského alebo Mumay mastička...
♥ mne osobne pomáha aj veľmi kvalitná biolampa alebo Terapeutický prístroj GOU GONG®
Viac informácii v článku na mojom blogu, je tam aj video postup nacvienie Zostavu na chrbticu a brožúra preventívne cvičenia na korekciu rôznych deformít chrbtice v pdf formáte.
Dúfam, že vám tieto rady pomôžu: U nás doma: overené a účinné. 😉