Skúsenosti s roztokom Yabro

gocrazy
28. mar 2013

ahojte mamicky,mate niektora skusenosti s roztokom na rozprasovanie yabro?ma vraj pomahat pri alergiach, astmach a castych ochoreniach hornych a dolnych dychacich ciest....dakujem za vase pripadne nazory a skusenosti.

ajena
3. dec 2018

@nika1985 Yabro sa dá kúpiť s aplikátorom, ktorý striekate na operované miesto v ustnej dutine. My sme tiež boli na vybratie mandlí a tiež sme to užívali. Yabro nieje len na inhalovanie, respektíve, ak je na inhalovanie, tak sa predáva v inej koncentrácii ako je na užívanie priamo s aplikátorom.

janina.m
24. jan 2019

ahojte, ja som dnes v cakarni u dr natrafila na letak s tymto roztokom. Hned som ho aj kupila. Akoze, ja som ho nevedela z tej ampulky vobec dostat, nedal sa vyliat, horko tazko po kvapkach to islo. V tom "vrchnaku" zostal roztok tiez "zaseknuty". Hruuuza. Inhalator mame omron, ten zlty, tu detsku verziu. Samozrejme to neslo, resp. horko tazko. Potom som zacala hladat na nete a nasla som vasu diskusiu. Takze zajtra vyskusam zriedit a ak to nepojde, kupim ten inhalator c28p. Lebo podla popisu sa mi ten roztok velmi pozdaval.

baklik
24. jan 2019

@janina.m ako ho budes riedit?

janina.m
24. jan 2019

@baklik ked muz neprinesie z lekarne fyziologicky roztok, tak potom vincentkou. Uz som inak studovala aj libenar, ci sa neda pouzit, lebo to je tiez fyziologicky roztok, ale na nom je vyslovene napisane, ze nie je urceny na inhalovanie.

monikaavanessa
12. feb 2019

Ahojte🙂 o yabre som sa dozvedela od známej a ta od znamej:D v lekárni moc nevedeli poradit 🙈
Prosím, treba na ampulky spomínaný inhalator alebo ho môžem pridať aj do zvlhcovaca? Dakujem🙂

iveta143
12. feb 2019

@monikaavanessa tak toto neviem,ja som raz dr spomenula ze mame inhalator,tak odporucila yabro ampulky do neho, ale ci moze aj do zvlhcovaca,netusim...

drobcek1103
8. nov 2019

@cikyta prosim baby ako otvarate tie sklenne ampulky? :O

janina.m
8. nov 2019

@drobcek1103 Ide to lahko odlomit. Palec treba mat na urovni tej bodky na flaske a potom odlomit. Ten roztok sa potom odtial neda lahko vyliat, treba to jemnym poklopavanim na dno "vydolovat" 🙂

cikyta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
drobcek1103
10. nov 2019

Hej, no napr. Muzovi ostava sklo v ruke..alebo dnes pukol cely ten vrch

cannella
10. nov 2019

Najskor sklepat tekutinu do jednej strany, potom v urovni bodky odlomit vrch, ako pisali baby. Klepanim na spodok to vydolujete z ampulky. Inhalator by mal mat nubilizacny vykon aspon 0,5 ml za minutu aby to vedel vyinhalovat. Yabro sa dava len do kompresoroveho inhalatora, nie do ultrazvukoveho. Moze sa zriedit tak, ako tu uz bolo pisane. Jeho vyinhalovanie trva dlhsie. Nam velmi pomaha, hlavne na doliecovanie pri laryngitide a zapaloch hrdla. Ucinok vidim tak po 2. - 3. inhalovani. Ci by som ho dala do zvlhcovaca? Neviem, ci ho vie zvlhcovac rozbit na dostatocne male ciastocky, aby sa dostal do sliznic tak, aby pomohol.

fem
6. mar 2020

@cannella prosim rozdelujete ho niekedy, skladujete aj do druheho dna, ci radsej nie, dakujem

monikaavanessa
28. mar 2020

@fem my si rozdelujeme...kedze cela ambula trva dosť dlho kým sa vyinhaluje. Väčšinou ale skladujeme len 1/2dna. Inhalujeme ráno a večer. ale už sa mi stalo že sme použili až za 24h. Myslím že by to malo by ok, do Pamiconiek nám Dr tiež dáva zarábať Yabro a spotrebu majú 7-10dni🙂

poleva
18. sep 2020

@monikaavanessa vidíte rozdiel v oamycone s yabrom ? lepšie zaberá ? dakujem

monikaavanessa
20. sep 2020

@poleva Pamicon všeobecné zaberá skvelo...yabro je len ako "vitamin" na lepšiu regeneraciu

poleva
20. sep 2020

@monikaavanessa no beriem štyri dni a zatiaľ nič moc

gabikkas
21. sep 2020

@cannella ja mam z lekarne ihlu a striekacku, je to najrychelsi sposob ako ho dostat von a nepremarnit ani kvapku 🙂

bobana297
4. nov 2020

@lacozathurecky ahoj 🙂 sice 4 roky dozadu ale chcela by som sa spytat, alergolog predpisal papier na inhalator?

tanika
6. nov 2020

@bobana297 môžem sa spýtať ? Dá sa predpísať inhalator !??

bobana297
8. nov 2020

@tanika niekde som citala, ze da

monikaavanessa
8. nov 2020

@bobana297 áno, dcérka mala od 1r diagnostikovanu obstrukcnu bronch., boli sme aj hospitalizovane + berieme lieky na alergiu(a v prípade potreby Ventolin a kortikoid). Máme Všzp a prešlo nám. Máme ho hradeny poisťovňou. Sama Dr vravela, že uvidíme ci nám to prejde, ale za skúšku nič nedáme. Potesilo🙂

monkovec
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
radoslava3
4. jan 2021

@lenka_21 ahoj mozem sa opytat ako ste to vyriesili? My to iste. Vkuse sople len dcerka ked sa jej to nahromadi v zaludku tak to vyzvracia tie hlieny. Ale tiez nas vkuse nadzgava antibiotikami a uz ju aj brucho boli z tych liekov. Pomohlo to inhalovanie? Uz som z toho zufala. Za posledne dva mesiace bola 4 dni v skolke. Viem ze trosku stara tema ale tak som zvedava ci pomohlo.. dakujem

ivanaa346
22. okt 2021

@technik64 Aboj prpsim ta a ked si inhalovala to yabro aj sa to riešilo s vincentkou ci iba ceste yabro ao sa píše v letáku?Lebo ja si dávam čisté a to i haluze maximálne 5-10 minút a nie pil hodiny .Preto sa pýtam. Je to iba 3 ml ampulka.A ešte jedna otázka? Čistý yabro roztok nema žiadnu hmlu ,však pri inhalácia,lebo iba také rozprasene kvapky idu potom .Je to ôk? Ďakujem za odpoveď.

cavojska3009
14. mar 2022

Trošku oživím diskusiu, možno niekomu pomôže 🙂 Yabro sme zakúpili na radu synovej pľúcnej doktorky, syn má 3,5 roka. Inhalátor nám pľúcna predpísala a poisťovňa (Dôvera) do pár dní schválila žiadosť, čiže sme ho mali zadarmo. Je výkonný a dávam tam Yabro samotné. Odlomím vrch ampulky a injekčnou striekačkou vytiahnem a vložím do inhalátora. Asi sú teraz už silnejšie, lebo za 10-15 minút sa všetka tekutina stratí. Máme zn. Flaem NebulAir. Zatiaľ som ho synovi dávala pri dvoch chorobách a výsledok je citeľný. Prvý raz ešte noc pred zvracal a po inhalovaní v noci úplný kľud. Syn má jednoduchú bronchitídu, alergie…Boli sme aj v Šrobárovom, dlhodobo berie Flixotide, Aerius. Verím, že to nie je náhoda, lebo vždy po aplikácii Yabro sa mu zdrav.stav zlepšil. Dávala som mu ho taktiež pri Covide a aj teraz, keď má už 6. deň vodavé soplíky-alergia. Oproti Vincentke vôbec nevidieť paru, ale účinky pocítite 🙂

baklik
15. mar 2022

@cavojska3009 a nema potom ani tie vodave sopliky, ci tie ostavaju? syn je tiez alergik, ale zatial sme inhalovali len vincentku a ambrobene.

penelope2066
9. feb 2023

@gocrazy baby mám požičany tento inhalator

https://www.tlakomeryomron.sk/inhalatory/inhala...

dr mi predpísala Yabro ale keď to zapnem a dam si na tvár masku,mám pocit,že nič nejde aj keď roztok sa minul.No po doinhalovani mám pocit sucha v krku.Mate skúsenosti?

gocrazy
autor
9. feb 2023

@penelope2066
Ahoj, nam to vtedy neslo dobre, prislo mi to huste, akoby to ten inhalator nevedel pretlacit, odvtedy sme inhalovali iba vincentku alebo ambrobene

penelope2066
9. feb 2023

@gocrazy aj ja mám ten pocit.S inhalovanim nemám žiadne skúsenosti ale myslím,že po ňom by nemalo byť sucho v krku.Zjavne musím kúpiť Vincentku

penelope2066
9. feb 2023

Mozem dávať do inhalatora aj klasicku Vincentku vo fľaši?