Slabé priberianie 3 - mesačného bábätka. Čím to je?

steggy
10. júl 2009

Milé mamičky, rada by som našla niekoho z podobnými skúsenosťami a prišla na to, čo sa za tým môže skrývať. Mám 3 mesačné bábätko, usmievavé, prevracajúce sa na bruško oboma smermi, po stránke motorickej a psychicej úplne v poriadku, problém je že slabo priberá. Kojíme sa každú 1,5 hodinu, malá sa napapká, viac nechce, aj keď z prsníka mieko ešte strieka, už nechce, odgrgne si, dokojíme a potom je spokojnučká, neplače, viac papať nechce a váhový prírastok prvý týždeň po ukončenom 3 mesiaci je len 7Og. V 2 mesiaci sme pribrali 800g a v treťom len 400g. Máme anémiu, ale krvinky nie sú menšie, Hemoflobín 104, dostatok červ. krviniek....prosím poraďte, čo sa za tým môže skrývať z vlastnej skúsenosti. Vopred ďakujem

dooscoby
10. júl 2009

ahoj...ja mam tiez trojmesacnu slecnu tak by som sa rada pridala k tejto diskusii...pokial viem tak vahove prirastky sa znizuju po 2-3 mesiaci zivota...vraj po tretom mesiaci to moze byt az polovica cize prirastok by mal byt okolo tych 400-700 gr mesacne inac by z nas vyrastli obri a po 6 mesiaci sa to este viac radikalnejsie znizi...kuk http://zdravedieta.rodinka.sk/index.php?id=rast...
a tych 70 gr tyzdenne by som neriesila..skor sa zameraj na mesacnu vahu...kojene deticky priberaju skokovo takze tak...ziadne obavy by som nemala 🙂

zuza.m
10. júl 2009

neskušala si si do jedalnička pridat viac plnotučneho mlieka ??alebo teda vyrobky z neho,puding,vtačie mlieko obyčajne maslo.aby to bolo čo najtukovejšie a ten tuk ti potom prešiel do mlieka.tak mi radila kamoška ,ona to tak robila a potom jej mala priberala až moc.s doktorou sa smiali či tam ma smotanu miesto mlieka.čo je na tom pravdy neviem.opytaj sa anag ma tu vlastnu temu a ona je odbornička na všetko ohladne kojenia,ale inak ja si myslim že ak ti predca len pribera aj ked menej malo by to byt ok,nie??alebo doktorka stym mala problem???ved detičky priberaju všeliako.

nikollette
10. júl 2009

A kolko mala váži, a s akou váhou sa narodila???????
Poznám také prípady, detičky tintítka... jedna baba aj tu z koníka, ma malu ročnú a váži okolo 7500g, a tolko vzia deti v 3-4 mesiacoch 🙂 nie v roku...
a vravela ze kazde jej babo menej priberalo, asi ma telo taky system.. a uz ma aj velke deti a sú úplne v poho..
tiez píslaa ze lekarka jej stala opakovala že mala malo priberá, a atd, atd dookola, ale je uplne v poho a uz prekročila rok 😉

nikollette
10. júl 2009

A to je pravda že detičky po 3tom mesiaci začnú preberať menej, a menej.. už to nebude tak rapídne stúpať 😉 🙂