Slabé šijové svalstvo u bábätka. Máte s tým skúsenosti?

mikagele
12. dec 2008

Ahojte.
nas maly ma 5 mesiacov a len velmi malo dviha hlavicku,ked lezi na brusku.Na neurologii nam doktor povedal,ze ma slabsie sijove svalstvo,ale ze nam da este par tyzdnov na rozhybanie a potom zacneme s cviceniml,ak sa to nezlepsi same..Mate s tym niekto skusenosti? Cvici sa potom Vojtovka alebo nieco ine?

danuskam
12. dec 2008

ahoj, podobne aj u nas.nielen ze nevladze ale ani zjavne nechce vobec lezat na brusku. obcas chvilu vydrzi pekne ukazkovo a inokedy ani hlavu nezdvihne z podlozky a len reve. dost nam pomaha cvicenie na lopte. tam akoby to bolo lahsie ako na rovnej podlozke. a to bude mat coskoro 6mes. ked vidim ostatne deti ako sa pekne hraju na brusku a obzeraju sa za hrackami..chce to asi len trpezlivost a posilovat chrbatik a skusat zdvihat hlavku.vojtovku cvicime na ine problemy, na toto nie. ale mozno nejaky cviky na to existuju.

monka88
12. dec 2008

ahojte,nas drobec tiez extra dlho na brusku nevydrzi.Najprv pekne kuka a potom zacne nervacit...Ale chcela som sa vas spytat,pretacaju sa uz vase deturence? Lebo ten nas je akysi lenivy a nie a nie...

danuskam
12. dec 2008

pretaca sa len z chrbta ba bok, ale na brusko ani za svet. vsak preco by to robila ked sa jej to nepaci? 😉

mikagele
autor
12. dec 2008

Nas sa samozrejme tiez nepretaca..tiez len z chrbta na bok a to tak divne,zdvihne nohy a preklopi sa..on je totiz aj dost lenivy...🙂 Ako presne cvicite na lopte? Len ho polozis na brusko a nechas ho dvihat sa,alebo aj nejako inac?

mihanka
12. dec 2008

my cvicime vojtovku, sme sice mensi ako vy... 🙂 cvicime kvoli tomu, ze sa jej pri porode natrhli svalove vlakna a mala to opuchnute a netocila vooobec hlavicku na tu stranu, cvicime asi mesiac uz a nielenze pekne toci hlavicku, ale na brusku sa pekne dviha a drzi... 😵 takze to pomaha... 😉 drzim palce, nech sa posnazi sam za tych par tyzdnov, lebo to cvicenie je dost obmedzujuce, aj ked nasa mala neplace... 😉

danuskam
12. dec 2008

mikagele-nasa fyzioterapeutka nas naucila len velmi jednoducho-polozis na brusko na fit loptu a dieta drzis iba za panvu-staci kludne jednou rukou. (neboj, nie je to nebezpecne,nespadne.) a potom loptou idem dopredu-dozadu, vacsinou pekne drzi, aj to pohupavanie sa jej paci. A dalsi cvik je ze loptu naklanam na stranu a to ju nuti vyrovnat rovnovahu a tym natiahnut rucku aby sa zachytila (nam neotvarala päste) ale aj tak sa lepsie udrzi. Akurat niekedy ten pud sebazachovy nefunguje a rozplesti sa ako taka placka, rozhodi ruky a robi lietadlo 😀
a na rovnej podlozke hlavne zo zaciatku sme cvicili tak, ze som jej prilahla zadok a nohy a tym sa spevnila aby sa mi tam nehadzala a lepsie zdvihala hlavu. to aj pomohlo. teraz ju uz nemusim takto fixovat. jedine jej obcas zatlacim ritku, ked ju vytrca, to níe je spravne.

denka28
12. dec 2008

ahojte, no, nam sa to zacinalo sijou, teraz chrbatik... mali sme 8 mesiacov ed sa prvykrat pretocil, ok, uznavam, ke predcasne narodeny, ale ja som nebola a aj ja som sa az v 8 mesiacoch pretocila. bojtovku vrelo odporucam, cvicime ju uzt pol roka, vela nam pomaha. nebojte sa jej!