Slabý hrudník u 3. mesačného. Stretli ste sa s tým?

tinus20
29. apr 2009

chcem sa spytat ci ste sa niektora stratla tiez so ''slabym hrudnikom'' u maleho dietata...zatial nam diagnostikovali PECTUS EXAVATUM a teraz cakame na dalsie vysetrenia co bude,niektori lekari vravia ze sa to casom moze napravit -cviceniami alebo rehabilitaciou..tak som z toho trocha smutna,ak ste sa niekto s tym stratli tak mmi napiste prosim jak sa to liecilo,pripadne jak to znasalo dieta..dakujem🙂

ejusaaa
29. apr 2009

Ahoj a mozem sa Ta spytat ako sa to prejavuje,ako ste na to prisli? 😲

tinus20
autor
29. apr 2009

dosla na to lekarkana preventivnej prehliadke,ked maly dycha tak sa mu vraj velmi nafukuje brusko a spravi sa mu taka priehlbina na hrudniku medzi prsiami...vyzera to fakt zvlastne ,boli sme na roznych vysetreniach (kardio,chirurg, na plucnom,rozne ultrazvuky...) vsetko dopadlo uplne dobre,len cakame co povie ortoped...takze mam z toho zmiesane pocity..

ejusaaa
29. apr 2009

Tak to ma mrzi..ja sa vzdy bojim naa kazdej poradni,ze ci nepovedia nieco zle...drzim palce nech je vsetko dobre..

tinus20
autor
29. apr 2009

😉 dikes...
no drzim palce aj ja vam nech ste zdravi🙂)

tinus20
autor
29. apr 2009

maminky to nikto nema taky problem ako my?? 😨

tinus20
autor
29. apr 2009

No uz mam aj jednu foto v albume jak to vlastne vyzera...tak co nikto nic?to snad nejsom jedina mamina na svete co ma babo s tym problemom... ☹

rohacka
29. apr 2009

Ahoj, neboj, nie si sama, ale nie je to velmi bezne. My mame presny opak - pectus carinatum - vtaci hrudnik, t.j. vystupuje dopredu. Ale tiez rehabilitujeme, robime dychove cvicenia, odporucali nam plavat.

rohacka
29. apr 2009

Je tu tema Deformovany hrudnik, pozri si. Uz sme sa o tom bavili.

tinus20
autor
29. apr 2009

ok idem kuknut dikes 😉

mimi198
4. máj 2009

ahoj fifinna, ja osobne som sa s tym nestretla ale uz som videla deti hlavne na kupaliskach uz davnejsie ale vsimla som si ze mali tiez taky prepadnuty hrudnicek taku jamku tam mali mozno maju to iste, boli to vsak uz starsie deti, tak ja si myslim ze nic nebezpecne.

juicyluu
7. aug 2010

ma s tym este niekto skusenosti? pretoze sestricka v poradni bola zhrozena, poslala nas k ortopedovi ten ma ale dovolenku.

jana776
11. aug 2010

ahoj, moj bratranec mal tiez takyto prepadnuty hrudnik, mal tam obrovsku "jamu". Teta behala po doktoroch, posielali ju vselikade a nikto nic rozumne nevymyslel. Bratranec bol napriek vsetkym lekarom spokojny a spokojny je doteraz, ma vyse 20 rokov a nijako mu to nevadi, je to len kozmeticka vada... tak hadam som aspon trosku pomohla, aj ked mozno existuju rozne formy/druhy takychto deformacii, tak aspon ta jeho je uplne v poho, drzim palce aby aj ta vasa bola taka.

pipatko
11. aug 2010

@tinus20 - Moj brat ma 23 rokov a ked bol malicky tak povedali, ze asi zle lezal v maternici a preto ma trosku vykrivene rebra. (jedno mu viac trci von ako ma) Nic s tym nerobili, myslim, ze jeden cas nosil remene (aby bol stale vystrety), ale inak nic. Teraz ked "zmuznel" tak to vobec nevidno a nikdy s tym nemal ziadne problemy.