Slzavé očko. Máte nejaké skúsenosti?

yvka
24. apr 2008

Ahojte,

mojej malinkej slzí jedno očko, nemá ho zapálené ale čas od času jej slzí. Skúšam jej kvapkať opthalmo-septonex. Máte nejaké skúsenosti?

martina46
24. apr 2008

vyplachy materskym mlieckom!!! casto.

yvka
autor
24. apr 2008

Materským mliečkom? To som ešte nepočula 🙂 A tvojej maličkej to pomohlo?

dadulka19
24. apr 2008

yvka,áno,aj materským mliečkom 😉 ..je to taký všeliek 😉

martina46
24. apr 2008

ano, robila som priam vyplachy kazde 2 hodiny a za 4 dni bol pokoj. a to uz som mala od lekarky papier do nemocnice. a este kvapky ocu flash a masirovat kutik ocka.

ivka31
24. apr 2008

hej davaj materske mliecko ja som tiez davala je liecive

dididi30
24. apr 2008

ahojte, tak moja dcera ma sice uz 4 roky ale zajtra ide na operaciu ocka, kvoli slzavosti..ma tam neco upchate tak musia to precistit, joj mam strach ☹ ..ale hadam to dopadne dobre... 😵

skolastika
24. apr 2008

Ahojte, my sme mali ten isty problem, najprv nam detska dale ophtalmo-septonex a medzi tym som tiez davala sem-tam materske mliecko, ale nepomahalo. U ocnej nam potom dala ocu flash a nejake atb kvapky. Na cas sa to upravilo, ale po 10 dnoch po vysadeni znovu zacalo slzit. tak nam spravila ocna preplach slzneho kanala (bol upchaty) a od vtedy je vsetko ok. Povedala nam, ze sme mali vymenit skor ten ophtalmo-septonex, ked nezaberal. 😉

tanja61
25. apr 2008

a to materske mliecko ako strieknete do ocka ale na tampon a ocko vytriete?

luciia
25. apr 2008

priamo z psníka napr. pri kojení 😉

elize
25. apr 2008

ano z prsnika, ale nezlakni sa ked sa mu v kutiku ocka neskor vytvori akoby biely hnis. Nasmu drobcovi sa to vytvorilo aj dve hodinky po vyplachnuti materskym mliekom 🙂 uz som aj zabudla, ze som vyplachovala 😀

jesssie
26. apr 2008

Našej Nikolke tiež slzí pravé očko od narodenia. Očná nás už odporučila do nemocnice na výplach lebo vraj do troch mesiacov sa bábo neuspí a dá sa ešte pevne podržať a vraj aby som sa nebála, že ona bude síce tých 10 minút strašne plakať, ale to iba preto lebo ju budú držať. Rozhodla som sa zatiaľ nestresovať bábätko a vrhla som sa na časté masírovanie očka plus preplachovanie mojim mliečkom a raz za dva dni dezinfekcia jednou kvapkou ophthalmo-septonexom. Tak uvidím či to zaberie. Ak to nepomôže počkám kým bude váčšia a tú sondáž slzného kanálika urobia v narkóze. ☹

mory
26. apr 2008

yvka moja mala slzave ocko od porodu tiez nebola zapalene len jej vkuse slzilo a to jej rozozieralo pod ockom povedali nam ze je to upchaty kanalik a ze to treba iba cistit harmancekovy cajom a ono sa to ma do roka upravit ak nie tak to potom treba chirurgicky otvorit ale mojej malej to preslo po 5 mesiacoch a zmyzlo to zo dna na den 😉 a este pomaha masyrovat ten kanalik kruzenim prsta tak skus dufam ze vam to rychlo prejde 🙂

yvka
autor
26. apr 2008

No musím si zaklopkať, ale za posledný týždeň má to očko v poriadku. Dúfam že sa nám to už nevráti. 😨 Ale díky za rady. Ste zlaté kočky.

martina46
26. apr 2008

mory, presne to som chcela napisat, ze u nas to robia ako na beziacom pase a v zahranici - teda neviem ci vsade - sa caka, vo vacsine pripadov to prejde do roka. Neviem, precoo u nas trapia tak male babatka ☹

tomastata
11. apr 2013

my sme boli s malo na preplachnuti očneho kanaliku .Mala asi pol roka.Je to rychly ambulantny zakrok. Ale tak aj tak sa jej vracia ked je prechladnuta a ma soplik,tak je na to nachylna trochu jej slzi,občas maly vytok hnisu a to už ma 3.5 roka.Pouzivame na to opthalmo framykoinovu mastičku,je to take antibiotikum na hnisave očka. Optalmo septonex je len ked očko nehnisa a je začervenane.

yukaya
2. okt 2014

@mory
@martina46
@dadulka19
@ivka31
prosim vas napiste mi ako masirovat to slzave ocko a kolko mlieka nakvapkat a ako casto... malemu uz druhy den slzí ocko a robi sa mu taka zlta karpinka v kutiku, akoby mu to z ocka vytekalo, ked to nie je zashnute tak to ma aj na mihalniciach aj z druhej strany mu to so slzami ide von...

martina46
3. okt 2014

@yukaya

https://www.youtube.com/watch?v=hxQj1OD1H5k


asi na 1:50 pozri 🙂 potom este 3:38 ale nam dr kazala stierat zvrchu dole, nie akoby roztierat, tak neviem.
mlieko som striekala niekolkokrat denne, davku neodhadnes, proste vstrekni a záplavu jemne utri 😀 😉

este tu, co som nasla dalsie videa, ale nepozerala:
https://www.youtube.com/results?search_query=Ma...

cistit od hnisu je fajna kamilkovym alebo repikovym cajom.

yukaya
4. okt 2014

@martina46 dakujem... skusila som materske mliecko a masirovanie a zabralo, ocko je uz pekne.. som rada, ze nemusime ist k lekarke 😵

livi9
19. jan 2016

Ahojte mojej 5mesacnej cerke neberie pit mliecko a hnackuje.mi mam ist lekarke? Poradte mi