Som jediná, ktorej vadia sladkosti?

lavanta
13. máj 2016

neskutocne ma to vytaca... ☹ 😠

kale13
14. máj 2016

@danielle799 ja nemam rada taketo extremy.. chcela by som, aby bol schopny jest hocico..samozrejme nechcem, aby denne jedol sladke, ale aj do buducna by som fajn, aby bol schopny vypit nejaky ten dzus alebo sirupovu vodu, nechcem aby ho na detskych oslavach a inde museli speci obskakovat a nosit mu cistu vodu a tak..

monikaparson
14. máj 2016

@kale13 Nechcem ťa uraziť a ani dúfam to tak nevyznie, je to podľa mňa úplne prehnaná starosť a tvoja zbytočná a pre mňa aj hlúpa obava. Naliať decku vodu hádam nie je žiadny extra problém alebo niečo, čo by nik nezvládal. Také decko zasa tej vody toľko nevypije napr. počas tej oslavy, aby to mal byť pre niekoho problém a ak ozaj je, tak je mi to až smiešne. Skôr sa mi zdá, že z toho robíš niečo, čo tam nie je. Môže tam byť aj nejaký iný problém, pre ktorý mu to sladké nechutí. Som si istá, že tomu na chuť príde, ak už ťa to teda ozaj tak veľmi trápi.
Zubné kazy, to je ako keď niekto tvrdí, že je to z dlhodobého kojenia. 😀 Ak sa nečistia, tak sa to kazí. Ja to vidím na sebe a to mám pocit, že čistím dostatočne a aj tak tam občas niečo nájdu.

danielle799
14. máj 2016

@kale13 ja vasmu dietatku rada na oslave prinesiem cistu vodu hoci aj 15 krat...ved ked kvetom davame cistu vodu,preco detom davame cukor vo vode?

kale13
14. máj 2016

@monikaparson az taky velky problem, z toho nerobim 🙂 ja len vravim, ze zlata stredna cest a je naj.. voda bola len ten najjednoduchsi priklad 🙂 ale ano, mne to z toho socialneho hladiska vadi, ze ked prideme niekde na nastevu a jemu ponuknu, co maju, co je zvycajne nejaky kolacik, tak on hned zacne to svoje, ako je to hnusne.. ako ma len 3 tak snad sa zacne trocha slusnejsie spravat v tomto, ale na tom musime zacat pracovat uz teraz. To ze mu pride chut neskorsie si velku nadej nerobim, kedze ja sama nemam potrebu a nepreferujem jest sladke, ale takto som sa nikdy nespravala ako dieta, aspon som ochutnala, co mi dali a o tom mi ide, aby nebol vyberacny v jedle..

monikaparson
14. máj 2016

Jasné, že ak povie, že je to hnusné, tak to neznie veľmi vychovane, ale to zasa už len vy musíme nejak napraviť, lebo aj to slovo hnusné niekde zobral. Už je to veľký chalan, možno stačí len mu párkrát vysvetliť ako sa to nepatrí a nech radšej povie to a ono a isto to pochopí. 😉
Uh, no čiastočne tomu aj rozumiem, ja som ako dieťa nejedla skoro nič a už vôbec nie mäso. Kde sme prišli mali mäso a to som ja nejedla. Keď som bola staršia mi bolo veľmi nepríjemné ako to ľudia riešili a šli mi ešte vravieť, že som prieberčivá, nie nebola som nikdy, len mi to nechutilo, vážne som ho nemala rada a ani nemám, aj teraz zjem len kuracie prsia a aj to ozaj nemusím mať často, raz za mesiac, ani to nie. Veľmi ma to zraňovalo. Možno by bolo fajn takto na to nemyslieť, lebo to nie je príjemné, ak to musí dieťa akéhokoľvek veku počúvať. Toť môj názor a vlastná skúsenosť.
Doteraz si pamätám, mám kamoša, on nemá rád syry. Chápeš, syry? Kto už nemá rád syry. 😀 Vtedy mi došlo, že vlastne ho posudzujem len podľa toho, že ja ich milujem a nedokážem to pochopiť a to isté robia aj ostatní.

asocial
15. máj 2016

@juhseverzapad 🙂 od teba sa da vzdy cakat podobna reakcia🙂...logicky, sladke jem, ked ma maly nevidi resp. Nie je doma...
@inull5 zial, v nasej skolke pravidelne kazdy piatok pribinacik ci termix s marina keksami...maslo maju hadam maslo....u nas sa doma kazdy den ranajkuje...to v skolke je az desiata....

juhseverzapad
15. máj 2016

@asocial A tým sa ideš ešte aj chváliť? Prepáč za výraz, ale trepeš tu o tom ako je dôležité dbať na správne volenú stravu, ale sama to nedodržuješ! Najprv začni od seba a potom "tráp" decko.

asocial
15. máj 2016

@juhseverzapad troll..pozri ine diskusie, kde sa chvalis, co si tlacila do hlavy svojmu decku..amen tma

juhseverzapad
15. máj 2016

@asocial Trol si ty, za prvé a za druhé ja sa nemusím chváliť, ja si tak deti vychovávam a nežerem potajme 😉