Dcérka má soplíky vyše mesiaca a nič jej nezaberá

kianka5
31. mar 2019

Ahoj žienky, potrebujem poradiť. Malá bola 14.2 hospitalizovaná v nemocnici pretože vracala...domov ju pustili 16.2 ráno, nakoľko výsledky boli ok, nezvracala, ani hnačku nemala a bola vtedy chrípková epidémia. Na izbe mala ešte tri deti s kašľom a teplotami. Domov už prišla s teplotou, s tou sme bojovali skoro dva týždne, k tomu sa pridali soplíky a kašel. Pripisovala som to teda chrípke. Po dvoch týzdnoch teplôt,crp stále nízke a preto dostala sirup na podporu imunity a vírusové ochorenia dých.ciest. Teplota odišla, pomaly aj soplíky a kašel ustupoval. Po týždni ju zacalo bolieť uško, zápal, takže dostala Pamycon. Zabral. Ale ten kašel a soplíky má stále. Sú dni keď je to fajn a zakašle len keď behá a v noci keď sa pretáča, niekedy kašle viac. Sopeľ vyfúkať nechce a odsať nejde skoro vôbec. Zo začiatku jej aj vytekali číre soplíky,ale mesiac už nejde nič, len počujem, že vykašliava. Skúšali sme už smrekový, skorocelový aj medovkový sirup, ktoré vždy zabrali. Teraz nič. Doktorka nám predpísala Aerius ale po 4 dňoch užívania žiadna zmena. Neviem dokedy čakať a na aké vyšetrenie sa s dcérkou pýtať. Nechcem panikáriť, je jarné obdobie, plus tá chrípka, ale už sa mi zdá byť dosť dlho tento stav nezmenený...poraďte čo s ňou...

katarinamarkova
31. mar 2019

@kianka5 dávaš jej niečo do nosteka?

kianka5
autor
31. mar 2019

@katarinamarkova predtým sme dávali len spreje s morskou soľou, teraz máme od Dr. k tomu sirupu aj sprej pre alergikou Sanorin aqua. Skúšali sme aj physiomer na odpuchnutie ale ani ten nejak nepomohol, soplíky von nejdú a aj tak sa jej ťažko dýchalo...

verpav
31. mar 2019

Ahoj môj syn má 16 mesiacov a ked ma sople tak ho inhalujem fyziologickym roztokom ale jeden krát mu sople neprechadzali dva týždne a zistili mu davam pri vytere zlatého stafylokoka na ktorého dostal pamycon a ked som ho popritom inhalovala o štyri dni mu to preslo

kianka5
autor
31. mar 2019

@verpav pojdem kvoli tomu vyteru z nosteka aj ja za nou zasa...vsak pamycon mala do uska na zapal...och mohla som.jej vtefy aj do nosteka supnut...skoda

verpav
31. mar 2019

@kianka5 skus ist na vyter a podla výsledkov budes mudrejsia

janes12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kianka5
autor
31. mar 2019

@janes12 nebolo by zle zmenit tie odpovede, čo sa uz asi neda ak je to školiteľom schvalené, resp.už máš dosť vyolnených dotazníkov. Rozhodne by sa lepšie odpovedalo ak by tam bolo, rozhodne ano, ano, neviem, nie a rozhodne nie 😉 aspoň mne to tam viac sedí...

lady911
31. mar 2019

@kianka5 nech jej spravia ster z nosa. My sme mali tak isto dlho sopeľ. Obaja so synom. A zistili nam, že máme v nose batériu moxaralu, treba na to ATB a hned bolo po probléme.

kianka5
autor
1. apr 2019

@lady911 Ďakujem, dnes idem k doktorke a budem trvat nastere, uz aby mohla konecne normálne dýchať.

sandri
1. apr 2019

Ahoj, syn bol takto chory, nic mu dokopy nebolo, ale v noci sa mi budil na dusivy kasel. Trvalo to 3 tyzdne, dr nechcela dat atb, lebo ze crp je nizke. Nemal sople, ani teplotu. Po 3 tyzdnoch som uz nastvana trvala na atb, tak ich dr predpisala. Po 3 dnoch na atb bol kasel prec! Syn nebyva casto chory, ale ked zacne kaslat, zvacsa skoncime na atb, nic ine nezaberie...

niccuschca
1. apr 2019

Skus používať zvlhcovac vzduchu, naparit dutiny a na kasel je najlepsi sirup z piva a cukru. Ak nepomáha urcite urobit výter..

janes12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iveta143
1. apr 2019

@kianka5 my sa tiez trapime uz asi mesiac s kaslim , niekedy suchy niekedy vlhky...no mame aj sopliky okrem toho,tak dnes som uz bola s dcerkou u dr, a dala nam pamycon, a erdomed na kasel....

kianka5
autor
1. apr 2019

@iveta143 my sme brali pamycon do uška...škoda,že som sa neskoro dozvedela, že som jej ho mohla dávať sj do nošteka...

kianka5
autor
1. apr 2019

@iveta143 s tým kašľom tiež tak...prajem skoré uzdravenie..snáď aj nám dá už konečne niečo čo zaberie...