Spánok 5 mesačného

kaca1985
25. jún 2018

Ahojte kto mate alebo ste mali 5 mesačne bábätko ako vám spalo počas dňa? My vnútri a v poslednej dobe aj v kočíku max. 35 minút niekedy aj menej. Spí 3 x cez den. Je unavena zmoli oči, ziva, ale spat nie aj keď ju znovu nakojim je po spánku a keď je dlho hore cca 3 - 4 hodiny pred nočným spaním tak uspavanie niekedy aj hodinu a pol.

katulienkamoja
25. jún 2018

presne ako u nás... hlavne s tým večerným zaspávaním... a cez deň spí aj 4x po hodinke / pol hodinke ako kedy. niekedy potiahne aj dve hodky. vtedy už neviem čo so sebou 🙂 🙈... no tiež sa mi to zdá veľa. nepamätám si či aj prvý syn takto spával 😅

xlucia
25. jún 2018

daj ju na seba do nosica. toto byva casto po ockovani ze sa detom narusi spanok

pininka
25. jún 2018

Aj u nas sa nespalo viac ako pol hodinu a v noci bol hore kazdu hodinu. Bolo to na vrazdu. Ale preslo to nastastie

kaca1985
autor
25. jún 2018

@katulienkamoja a ešte si vyžaduje cez deň častejšie kŕmenie, každú hodinu

beky1813
25. jún 2018

Ja som zacala preto davat prikrmy a dala som ju do sportoveho kocika. Pospi konecne dlhsie von

matuska234
25. jún 2018

U nas skoro 6 mesacna spi ako novorodenec vzdy par hodin a max 2-3 hodky je hore cez den a v noci celu noc...tiez som za variantu skusit nosic ;)

evalin88
25. jún 2018

a mas dost mlieka ??? mne to malý robí ak sa nevie dojest 🙂 zaspi a do pol hodiny je hore pretoze este chce jest.. ma 3 mesiace

d_ika
25. jún 2018

@kaca1985 Ahoj, dcérka začala tiež od 5 mesiaca horšie spat, Odvtedy sa v noci preberie aj každú hodinu niekedy aj každých 30 min, chvíľu sa dojčí a spinka ďalej. Cez deň nám v tomto veku tiež spala aj 3x, ale aby sme jej spánok predĺžili, bola som pri nej a keď sa začala budiť, ponúkla som jej dojčenie alebo ju pohupala na rukách. Je to niekedy únava, ale keď potom vidím, že sa dobre vyspala, je kľudna a spokojná, večerné zaspávanie je potom tiež jednoduchšie, tak to stojí za to
Niektoré bábätka majú problém so spánkovými cyklami, ale vraj z toho postupne vyrastú, keď aj ich nervová sústava vyzreje, tak drzim palce👍👍👍

siska53
25. jún 2018

@kaca1985 tak dakedy 3-4 20minutovky, dakedy hodinu,hodinu a pol. Ak spal dlhsie,bola som prekvapena.

Dojcil sa kazdu hodinu az dve. Ale on pekne priberal a bol vesely,ani znamka unavy, doteraz ma mensiu potrebu spanku... V noci sa budil len raz za cas,pekne spinkal a ani v noci uz nezvykol papat,naozaj len vynimocne,ak sa prebudil.

siska53
25. jún 2018

@kaca1985 a vonku v kociku ci nosici ti nevydrzi lepsie spinkat?

kaca1985
autor
27. jún 2018

@siska53 ako kedy, nosič nepoužívame, dosť že ju nosím keď nespi...

kaca1985
autor
27. jún 2018

@evalin88 mliečka mam dosť, neviem ci ma nejaký spurt alebo neviem si to vysvetliť

adulienka11
27. jún 2018

Moja dcerka zaspi na cicke a za 5 10 minut je hore ako nahle jej zoberem cicu tak je hore a zase v noci prespi celu noc takze cely den je pomaly hore no co ti poviem ☺

kaca1985
autor
27. jún 2018

@adulienka11 5 mesačná?

adulienka11
28. jún 2018

Ano 5 mesiacov☺ ma cez den moc nenaspi a v noci spinka celu noc nadranom si pyta papat

elizita
28. jún 2018

@kaca1985 ako ti spi v noci? moja prespala celu noc bez jedneho zobudenia do 5,5 mesiaca, takze cez den to bolo so spankom tragicke...

janulik2306
28. jún 2018

Je to až neuveriteľné ale presne môj malý bol taky, presne ako hodinky 30-35 minút a bolo po spánku, spal 3-4krat do dňa mala som pocit že celý deň nič neriešim len uspavam, je to veľmi náročné hlavne psychicky lebo vieš ze zaspí a nevieš čo skôr či sa najesť, či upratať ci navariť všetko len rýchlo rýchlo nestihneš sa ani otočiť a už je hore no hruuuza

kaca1985
autor
29. jún 2018

@elizita no v noci od narodenia sa budí tak kazde 2 alebo tri hodiny na papanie... Niekedy aj 4 hodiny... Neprestala celú noc ešte...

kaca1985
autor
29. jún 2018

@janulik2306 presne ako píšeš 🙂 na dva spanky chodíme do kocara, zaspi na cicku a prenesiem, aby som jej aspoň kolisanim spánok predĺžila...