Spenená stolica. Môže to byť infekcia?

kikafilipko
24. jan 2008

Ahojte. Vie mi niekto poradiť. Môj malinký mal dnes spenenú stolicu a bola zelená. Myslíte, že by mohol mať nejakú infekciu?

eva4444
24. jan 2008

ahij, moj petrik (vtedy plne kojeny) to mal ked mal 3,5m, najprv sme davali smectu 1 sacok denne do viacerych davok, a ked to po tyzdni nezabralo tak biseptol a ten zabral okamzite. hlavne vela pit/kojit, a radsej chod za doki, aj pokial nema teplotku, spravi mu kultivaciu, drzime prsteky nech ste rychlo zdravucki 😉

eva4444
24. jan 2008

nezabudni vziat so sebou plienku 😉

zuzula28
25. jan 2008

kika, nas maly tiez hocikedy mal spenenu a zelenu kaku, ale nic to nebolo, jednoducho obcas bola taka. Ale lekarka vam urcite obsah stolice da pretestovat. Myslim, ze sa nemusis bat. Ved tam by potom pri infekte boli aj nejake krciky alebo teplota. Ale vyter nezaskodi...

zuz11
30. sep 2008

tanaba • 2d • Dnes o 10:14
neviete niektora, co znamena spenena zlta stolica u 3mes. kojeneho dietata. Skusala som nieco vygooglit, ale skoro nic som nenasla - iba - bud je to alergia na mliecne veci - ale to by sa snad prejavilo uz skor, jogurty a syr jem bezne alebo moze to vraj suvisiet s tym, ze beriem zelezo.??????????????

Maly je spokojny, len mne sa to nepozdava a dr. mame na dovolenke.

frufrunka • 1d • Dnes o 10:30
Tanabo, a jak často jí má zpěněnou? Pořád, nebo jen někdy? My jsme kakali pěnu třebas dva dny po sobě, pak to zase bylo normální, pak zase pěna... Ale protože mimčo taky bylo spokojené, tak mě vůbec nenapadlo to nějak řešit... 😅 Pokud by to byla pěna pořád, tak je asi něco špatně, ale jestli to není úplně pokaždé, tak se na to asi vyprdni a počkej, až se dr. vrátí z dovolené... 😉

erikasadek • 2d • Dnes o 10:31
a smrdi to velmi? nema teplotu?

prvapomoc
30. sep 2008

tanaba,niektore alergie sa prejavuju prave okolo 3 mesiaca.skus uplne vysadiť mliečne vyrobky.ak by sa ti to predsa len nepozdavalo navštív lekara,niekto ju musí predsa zastupovať alebo počkaj na svoju doki nech jej naberie kultivaciu. 😉

annag
30. sep 2008

tanaba,

spenená stolica je vlastne normálny jav u bábetka na mliečnej výžive. Pokiaľ je malý spokojný, netreba to riešiť. Pokiaľ nie, tak sa používajú na to liečivá, ktoré slúžia ako odpeňovače - sabsimlex, infacol ... Pena vzniká nahromadením vzduchu v tráviacom trakte, svoj podiel má na tom mliečna výživa, vysoký obsah bielkovín. Keď sa jej tvorí nadmerné množstvo, tak plyny nemôžu odchádzať von a vzniká kolika, bolesť bruška.

Takže ak je malý spokojný, nemáš sa čoho obávať 😉 🙂

annag
30. sep 2008

tanba, ešte skontroluj techniku sania, či nepapá príliš hltavo 🙂

veronica1
30. sep 2008

annag - aj moja mava sem tam spenenu stolicu a ako pises asi preto lebo papa hltavo, len neviem ako ju od toho odnaucit 😨

annag
30. sep 2008

veronica, ak papá hltavo, tak to môže mať niekoľko príčin- napr. zlé prisatie, zlá poloha pri dojčení, keď nie je bábetko dobre otočené telíčkom k mame, len hlavou, tak mu bradavka vypadáva. Môže byť veľmi hladné a nedočkavé, chce sa rýchlo zasýtiť. Môže mu mliečko tiecť pomaly a oneskorene. Alebo mu naopak tečie veľmi prudko a rýchlo, nestačí prehĺtať. Aj bábetku, ktoré sa vie dobre prisať sa občas stane, že sa prisaje zle, dokonca si vedia vypestovať nesprávny návyk a postupne si techniku čoraz viac kazia- to so odstraňuje snáď najhoršie. Zlé prisatie treba ihneď napraviť a nikdy nenechať bábo papať tak. No a nesprávne prisiatie býva spojené pri kombinácii - fľaša, klobúčik ....

tanaba
30. sep 2008

annag dakujeeeeeeeeeeeeem.

Kakal nejake 2 dni penu a teraz je to uz zase ok. Ale je pravda, ze papa hltavo a nestaci preglgat co mu mliecko rychlo tecie. Musim dat pozor na to prisatie.

veronica1
30. sep 2008

annag - je pravda ze prve 3mesiace sme pouzivali klobucik, potom sme sa ho ale nastastie dokazali zbavit, myslela som si ze technika prisatia je dobra, ale teraz si uz niesom az taka ista. Aj ked mala je otocena telickom ku mne-vatsinou kojim v polohe lezmo, a v puse ma nielen bradavku ale aj dvorec, jazycek si da tiez tak pod bradavku, tak neviem co by mohlo byt este zle. Ona je asi skor nedockava a preto papa tak pahltne-ako by sa bala ze jej to niekto zoberie 😀

dnada
30. sep 2008

veronica - zkus ji kojit o chvíli dřív než je zvyklá... třeba se vždy vyhladový a pak se to snaží dohnat 😉

annag
30. sep 2008

veronica, ako píše dnada, je možno len veľmi hladná. Ak ju bruško netrápi, tak sa netráp ani Ty, len skús dávať papať už pri prvých známkach hladu. 🙂

veronica1
1. okt 2008

dnada, annag - v poslednej dobe ju praveze davam papat skor, ked si nepyta tak najneskor po 3hod a ked vidim ze uz skorej je nervozna, tak jej davam aj skorej(niekedy uz aj po 2hod). tu stolicu mava ale len niekedy spenenu, niekedy ju bolieva aj brusko, no ked pomasirujeme pupikom tak to prejde, ale v podstate to zvladame celkom dobre. dakujem za rady, ved kazda rada sa zide 😉

dnada
1. okt 2008

veronica - já kojím cca po 2hodinkách přes den a večer usne mezi 8-9 a další krmení je většinou buď ve 2 nebo až ve 4,podle toho,jestli ho vzbudí bříško,pak baští mezi 7-8 a pak už zas celej den většinou po 2hodinách a dávám mu už když začne kňourat a kroutit se a je protivný,to vím,že začíná mít hladík... jinak mi pak taky pije hltavě a nejednou se i zakucká jak nestíhá polykat 😉

veronica1
1. okt 2008

dnada - my ked sme boli mensi tak sme take problemy nemali a v noci sa mi tiez budila len raz a teraz je hore na papanie aj 3krat.No ved nam to uz dlho nepotrva a zacneme s prikrmami 😀

dnada
1. okt 2008

veronica - s příkrmy by se to mělo zlepšit,bude sytější... no já doufám,že nám tohle krmení a spaní vydrží 😉 a neptala ses Dr. na kašičku? tu už byste mohli ,aspoň na noc 😉

annag
1. okt 2008

dnada, ako som už písala, s príkrmami sa to zlepší, ale mliečnou kašou nie, lebo to je stále len mlieko, tam pomôže postupné zavádzanie inej ako mliečnej stravy. ak je bábo spokojné, nie je zatiaľ čo riešiť 🙂

veronica1
1. okt 2008

dnada - ja zatial nechcem zacat s prikrmami lebo sa bojim ze potom stratim mlieko, zatial ho mam najviac v noci, cez den sme sa sem tam troska potrapili-to bolo asi pred mesiacom, teraz ho je "dost" uz aj cez den, a ak zatial pekne pribera...chcem pockat az do 6mesiaca.

dnada
1. okt 2008

veronica - pak jedině vydržet 😉 já mám taky občas víc mlíčka někdy míň ale u mě je to tím,že málo jím :( když se najím,mlíčko je,když se odbydu,není :(

adusaa
23. okt 2009

viete mi niekto poradit?

kedze mala ma spenenu stolicu, davam jej ccra 3 tyzdne kvapky infacol. trochu sa to zlepsilo, ale dostala alergiu na tvaricke. nemizne ani po zasype ani brati kvapiek fenistilu. moze to byt alergia z infacolu?