Spomalený rast u detí alebo zastavenie rastu

petrahy
8. jan 2009

Ahojte mám takú otázku je tu niekto kto má dieta so spomaleným rastom a chodí s tým na vysetrenie na Endokrinologiu? Nas momentalne posielaju na genetiku a neviem co to obnasa, nema niekto skusenosti? prosím poradte kazda rada dobrá.

janulap
1. mar 2009

rosie:
mne sa tiez nikdy Emka nizka nezdala.Je v tej dolnej hranici 3-10percintil,ale ze by bola nejak uplne nizka,to nie.Len dr.na endo,to vzdy povie,tak uz som z toho aj ja magor.
Skor by som povedala,ze mladsia dcerka,v marci ide mat 3roky a meria 91cm,12kg vazi-je taka drobnejsia,ale ako som pisala,ja mam 159cm,a manzel 170m......tak nemozeme cakat,ze baby budu modelky 😉

leho29
13. mar 2009

Ahojte, no čítam, že je vás tu hodne.
Ja mám problém so synčekom, mal 6.3.2009 dva roky, a váži iba 8350g a meria 78,5cm.
čítala som tam o vitamíne supradyn N je to aj pre takéto malé deti?
Ja chodím S lukom na perinatálne, ale on je narodený peknev 38tt, len pochádza z jednovaječných dvojčiat, a braček mu viac bral. Narodil sa 44cm a 2060g.
Na perinatálnom, som sa už druhý krát sťažovala, že nerastie, a chodím aj na gastro od troch mesiacov, tam ho sledujú aj brata, v roku mal hraničnú celiakiu, ale asi sa to polepšilo, bo nevodím problémy.
Papá dobre, kaká jeden krát, aj to niekedy mu neide.
Tá endokrinógia : vraj tam nám aj tak do 4 rokov nič robiť nebudú, mali by sme tam ísť o polroka po kontrole na perinatálnom.
pa a prosím viac info o tom zázraku : SUPRADYN N ďakujem

petrahy
autor
13. mar 2009

ako som tu uz pisala mne v lekarni povedali ze ho uz nevyrabaju
ja cakam na vysledky z genetiky a povedali ze mam cakat este asi tak dva tyzdne 😝
skus sa opytat svojej obvodacky na nejake vitaminy
drzim palce

janulap
15. mar 2009

leho29
malemu by mali vysetrit stitnu zlazu.Aj Emka ma znizenu cinnost,tak aj koli tomu moze byt nizsia...ale jej to zachytili vcas.....tak s tou stitnou zlazou to nespajam....proste ja mam 159cm,manzel 170cm....co chceme 😀 ?

petrahy
autor
23. mar 2009

tak na genetike nic nezistili 😉 tak som rada mozno sa zrazu vytiahne a budeme prekvapeny este musim volat na endo, lebo to mi povedali po telefone na genetike a informovat ma ma moja doktorka len k nej tie vysledky este nedorazili a oni to posielali uz pred tyzdnom.

leho29
25. mar 2009

Maminky ahojte, našla som ten zázračný supradyn n , majú ho v madarsku, a v pohode sa dá kúpiť . cena 10t. 849sk. len mi prosím niekto povie, od koľkých rokov to je ? a ako sa dávkuje ? to som tam nenasla uvedené .
dakujeme.

janulap
25. mar 2009

leho 29.....to je dost za 10tabletiek 😕 ??
A brali uz malemu krv na stitnu zlazu?

leho29
25. mar 2009

este nie... ale este cakame ... mame počkať este pol roka ... a potom ... len akosi čakať ? hladala som , nasla, len potrebujem viac info.. a vy ako sa mate.. ok 😅 , toto pocasie ma ubija 😝

petrahy
autor
26. mar 2009

ja neviem lieky schvalene v inych statoch nie su vhodne pre nas stat
ked ten vyrobok u nas bol asi je dovod preco ho stiahli z trhu
ja som malej zacala davat kazdy den pohar mlieka alebo jogurt, prip. actimel
leho radsej cakaj mala ma uz vyse sedem rokov a vzdy mame obdobie ze pol roka nerastie a potom nejaky ten cm narastie

leho29
26. mar 2009

no moji chalani vypiju denne min 0,5litra mlieka a jedia kazdý po : 1 jogurt a večer 2termixy, ci pudingy ...
veď ja stále čakám .. len ma to ubíja, mám známu, robí pre farmaceutikum, tak sa jej ešte popítam, lebo aj v rakusku, či nemecku a aj v anglicku to bežne dostať ...ešte čakám či to majú v čechách ..
u nás na slovensku, sa stále mení sistém dovozu liekov, a nie je to tým, že sú na prd .. ale preto že ich poisťovne neuhradia ...

macca5
26. mar 2009

ahojte,st.syn ked mal 3r.važil 13kg,meral 92cm..vždy patril medzi drobcov, svokra stále vravela ,že bude malý.Dnes má 16r. 58kg a 173výšku.Každá mamina sa snaží čo naj ,no nie všetky deti rastú podla tabuliek,ved ked rodičia nie sú žiadny obry,po kom majú byť deti?

janulap
26. mar 2009

ahojte,
leho-na tu stitnu zlazu som sa pytala preto,lebo ak ju ma znizenu,tak moze byt mensi.Nasej Emke zistili tu znizenu....da sa povedat na zaciatku,berie lieky a zda sa mi,ze s rastom je to o trochu lepsie,ako bolo.
Skus este pockat,ak sa vasej pediatricke nieco nebude zdat,urcite ta posle na dalsie vysetrenia.
Napr.my sme teraz boli s Lenkou na 3rocnej a mala 13,5kg a90cm.Dr.nam nepovedala nic,ze je nizsia....berie do uvahy aj dedicnost 😉
Kolko ti meraju a vazia chlapci?

petrahy
autor
27. mar 2009

leho tvoji maly piju mlieko rano a vecer z flasky?
Do troch rokov som mala podobny rezim u deti teraz sme presli na mlieko raz dene z pohara + mliecne vyrobky kazdy den.
Ja neviem ja sa radsej liekom vyhybam a davam len vitaminovy celok nie jeden druh ale tie su az od troch rokov do troch rokov som detom davala len cerstvu zeleninu a ovocie a teraz davam aj martankov
Napis co ti poradi znama snad sa vyzna ked robi pre taku firmu, ale urcite sa porad aj s lekarkou

leho29
27. mar 2009

janulap: no sme jednovaječný : Kubko má 86cm 10,5kg a Luko 78,5cm 8,35kg : ked sa narodili bol rozdiel 4cm a 600g : rozdiel sa len zväčšuje ...

leho29
27. mar 2009

petrahy : no mne chalani piju aj viac mlieka niekedy sa stane , že nechce pred spaním .. ale zvyčajne ano tu 250ml. pijeme aj v noci 250ml . rano už menej , bo ranakujeme ale tak 150ml. im este dám ..
a ano pijeme mlieko z flasky .. ale neboj oni už vedia piť z pohara a aj papat sami, len mlieko piju pred spanim, to su uz okupany a piju ho už v lezmo, upokoji ich to a lepsie zaspia... je to taky nas ritual .. v noci samozrejme ze s flasky .. ale rano s pohara alebo maju cerealie s mliekom v miske ..
A ten Supradyn n je homeopatikum nie lieky ..

petrahy
autor
28. mar 2009

to mas super ze ti vypiju z flasky tolko mliecka mne maly tolko nevypije a v noci spi takze rano a vecer ma len mlieko viac nie ale on je v pohode
a mas super ritual tak nech ti vydrzi co najdlhsie lebo vela deti nechce pit mlieko ked sa im zoberie flaska

janulap
28. mar 2009

leho29,a kolko maju rockov?
Inak,ak chces hodim ti link na jednu super stranku,kde si priamo do grafu,mozes znacit vysku chlapcov,a tam ti ukaze v akom percintile su 🙂

karamelinka
8. júl 2009

ahojte...pridavam sa k vam mame zajtra rok a maly ma len 72cm boli sme nes ockovat a v poradni tiez sa mi zda maly a dr povedala ze zatial je to ako tak a ze uvidiem v oktobri ked pojdeme do poradne...troska som sa vystrasila ze co to...preco je taky maly nasi rovesnici su vsetco vacsi a dokonca aj deti mladsie o dva mesiace...tak len kukam ze ake su velke tie deti...

janulap
19. aug 2009

Babenky,ahojte,mate nieco nove??No my mame 5,5r. a dnes sme boli na endo,tak meriame 106cm a vazime 19,5.Objednala nas dr.do Lubochne na 2.10.09....tak uvidime,co tam povedia. 😒

oliinka
20. aug 2009

myslíte si že je moj malý na svoj vek maličký?narodil sa s vahou 3080 g a 47 cm.a dnes má tri ročky aj tri týždne a má 92 cm a 12 kg-12,5 kg.ja meriam 156 a manžel 187 cm

dai
20. aug 2009

ahojte,
baby myslim ze ked mate pocit ze vase deticky su malicke, treba navstivit odbornikov ale ked ty povedia ze vsetko je v poriadku , tak sa zbytocne nestresujte...

ja som bola opacny pripad - vzdy najvyssia v triede, v skolke, vsade - ked to teraz niekomu poviem tak mi nechcu verit 🙂 meriam 162 cm - jednoducho som rychlo dospela - v 12-tich rokoch som merala tolko kolko teraz - dostala som mestruaciu, narastli mi prsia a ja uz ani centimeter 😀

moj mladsi brat bol pravy opak - narodeny v 7-mom mesiaci, stale chorucky, taky stuplicek malicky ( ked sa narodil mal 43cm ) - vlastne bol vzdy najmensi v triede, aj o hlavu od druheho najmensieho ...chodil do 8-rocneho gymnazia - to akoby skolkar tam prisiel na navstevu 🙂 ked mal 17-nast tak zacal rast nenormalnym tempom ( myslim ze este vtedy bol mensi ako ja...) - teraz ma 185cm, co si myslim ze je slusny priemer - vlastne tolko isto ako moj starsi brat, ktory bol vysoky cely zivot... takze niekedy je to len zbytocne plasenie sa

- moja krpata ma napr. teraz 2,2 roka - ma sice 90cm ale len 11kg, a to pritom papa od rana do vecera - travi jej nenormalne rychlo... taha sa len do vysky 😠 takze je to take tintitko, sice pevne ale tintitko... este ze ma licka po mame, lebo inak je to taka vychrtlinka malicka 😵

treba mysliet aj na genetiku - ja mam 162, moj muz 190, si hovorim ked ona bude priemerom, tak pre babu idealna vyska 🙂 ale ked bude mensia - stale sa nic nedeje, ved co je male, to je mile 🙂 samozrejme je ine, ak by bolo dietatko chore, vtedy je dobre to riesit co najskor 😉

janulap
20. aug 2009

dai,ale ja si nemyslim,ze je total nizka.Nie je najvyssia,ale par kamaratok v jej veku ma tiez s touto vyskou.Za posledny rok (jul 2008-august 2009)narastla 8cm....vsade pisu,ze deti okolo 5rokov narastu za rok okolo 4-5cm....tak neviem 😔

penny13
21. aug 2009

Moja Katka tiež musela chodiť na endo. V šiestich rokoch mala 105cm. Dnes má 13 a sotva 137cm. 😠 5ročná sestra ju pomaly prerastá.

luciaj
21. aug 2009

moja Julk amala v roku 70 cm (8kg) a teraz v 2 rokoch 81 cm (10,2 kg). mylsim, ze s nou zajdem na endokrinologiu, lebo sa mi zda oproti ostatnym detickam strasne mala ☹

janulap, mohla by si hodit link na ten percentilovy graf online? dik

janulap
21. aug 2009

penny,a kedy ste bol ina endo??ked mala dcerka uz 13??Tusim sme si to aj pisali....a co teraz dalej??Ako som ti predtym pisala,my ideme do tej Lubochne a koncom oktoba na operaciu do BB.....normalne mamm dost ☹
luciaj...tu je ta stranka.Daj dole registrovat a dalej ta to povedie.ked si kliknes pootm na rastovy graf,ukaze ti na grafe,kde ste,a ked si kliknes na seznam zadanych merni,ukaze ti kedy si ju meralala kolko vtedy mala cm.
http://www.detskyrust.cz/rustovy-graf-detsky-rust

penny13
21. aug 2009

Junalup- boli sme pred rokom. Držím vám palce v Lubovni.

neviem, či o tom vieš, ale Katka má turnerov syndrom. Proste už nenarastie. ☹

janulap
21. aug 2009

penny,ano to viem...to si mi pisala.My sme boli tento utorok opat v BB na ocnom,a kedze sme s Emkou poctivo cvicili s ockami,a vie ich udrzat dlhsie smerom na nejaky predmet,bez toho aby jej ubiehalo,tak najvyssi cas na operaciu ☹ ☹ ☹ Ja sa tak bojiiiiiiim ☹

szuzanas
31. aug 2009

ahojte!
Keď som som si prečítala čo všetko ste popísali o svojich deťoch tak som v šoku.Moj syn bude mat v septembri 3roky ma 80cm a 9kg.je pravda, že od narodenia mame problémy a teraz nám lekárka navrhla liečbu rastovým hormón formou injekcie. mame sa rozhodnúť a v októbri to podpísať no mam z toho strach.ale tempo rastu ma naozaj pomalé ☹ poradte mi prosim stále som verila že narastie( ja mam164cm a manžel 190cm

janulap
29. sep 2009

szuzanas,a chodite aj na endokrinologiu??Lebo len tak ti rastovy hormon nepredpise detska dr.to musi endokrinolog,a pred tym kooopec vysetreni,ci tvojmu chlapcekovi naozaj chyba 😉

dai
29. sep 2009

janulap,
uz mate po? moja neterka bola uz raz na operacii, teraz ide zase - presne na svoje narodeninky, dufam ze vsetko dobre dopadne. teda urcite dopadne, musi 😔

szuzanas, syncek sa narodil predcasne? aky bol velky pri porode? lebo na tom tiez zalezi... ak mate problemy a mas to potvrdene lekarkou, tak zacnite co najskor...